Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 96

Θέμα: Κλήση χωρίς δίπλωμα και δικαστήριο

  1. #76
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stathis1997 Προβολή μηνύματος
    ... αρχίζουν και με κράζουν και λένε Δεν φτάνει που θα αθωωθείς στο δικαστήριο θες και να μην πληρώσεις
    Κλασσικοί ψευτόμαγκες που πουλάνε μαγκιά εκεί που ξέρουν ότι ο άλλος δεν αντιδράσει όπως θα τους άξιζε.

    Όταν όμως τους τη λέει κάποιος που ξέρει (και ξέρουν και αυτοί ότι ξέρει) κάνουν τις πάπιες ...

  2. #77
    τέλος καλό, όλα καλά. χαίρομαι.

  3. #78
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stathis1997 Προβολή μηνύματος
    .... πάω στον διοικητή ...μου την διέγραψε και Δεν με χρέωσε Ούτε ένα σεντ!
    Μπατσοι γουρουνια δολοφονοι

  4. #79
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    καλά κάνανε και στη διαγράψανε και καλά κάνανε και δε σου κοψανε άλλη για 10 ευρω. Εντάξει, οι αστυνόμοι, λενε και καμια μ@λακία παραπάνω καμια φορά, άλλωστε και εμείς να μασταν αστυνόμοι, πάλι τα ίδια ποσοστά βλαμένων αστυνομικών θα χαμε.

    Περιμένατε να είχαμε μικρότερα ποσοστά βλαμμένων αστυνόμων, έχοντας υπ΄οψη τα ποσοστά των βλαμμένων γύρω σας?

  5. #80
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Ε λογικό δεν είναι; Τόση μανούρα έγινε για πάρτη σου να μη δώσεις κάτι υπέρ δημοσίου;
    Πέστα.
    Πήξαμε στους τσαμπατζήδες. Τόσοι άνθρωποι ασχολήθηκαν μαζί του. Από που θα πληρωθούν;





  6. #81
    ηλικιωμενο μελος Το avatar του/της sugariasgeorge
    Εγγραφή
    31/01/2016
    Μηνύματα
    536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    δεν έχουν όλα τέτοιο σύστημα.

    εσύ με την φωτοτυπία έπρεπε να την φας. κανονικά πρέπει να έχεις μαζί τα πρωτότυπα.
    κανεις λαθος...
    εχω 4 μηχανακια....
    το διπλωμα μονιμα στο σπιτι...
    φωτοτυπια διπλωματος σε ολα τα μηχανακια...
    ουδεις εχει αμφισβητησει εως σημερα την υπογραφη αυτου(=αστυνομου β) που επικυρωσε την φωτοτυπια...

    ΓΝΗΣΙΟ ΦΩΤΟΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ

    υπογραφη....
    Τελευταία τροποποίηση από sugariasgeorge; 14/10/2016 στις 01:17. Αιτία: διευκρινιση
    :ZZZ:

  7. #82
    καλά.

  8. #83
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sugariasgeorge Προβολή μηνύματος
    κανεις λαθος...
    εχω 4 μηχανακια....
    το διπλωμα μονιμα στο σπιτι...
    φωτοτυπια διπλωματος σε ολα τα μηχανακια...
    ουδεις εχει αμφισβητησει εως σημερα την υπογραφη αυτου(=αστυνομου β) που επικυρωσε την φωτοτυπια...

    ΓΝΗΣΙΟ ΦΩΤΟΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ

    υπογραφη....
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    καλά.

    Έχει δίκιο ο Γιάννης Γιώργο, είσαι λάθος. Πρέπει να έχεις το πρωτότυπο έγγραφο και όχι φωτοτυπία ακόμα κι αν είναι επικυρωμένη. Είναι σαφής ο νόμος και απλά οι αστυνομικοί που σε έχουν ελέγξει ήταν μαζί σου ανεκτικοί κι επιεικείς. Μπορούσαν κάλλιστα να σε γράψουν, είναι παράβαση.
    Σε παρόμοια φάση με μένα, με jetski μέσα στη θάλασσα με πλεύρισε το σκάφος του λιμενικού, μου έκαναν έλεγχο για σωστικά κλπ και αφού με βρήκαν καθ' όλα νόμιμο, ένα @ρχίδι από το πλήρωμα ήθελε να με γράψει για δίπλωμα και άδεια σκάφους αφού τους είχα δείξει τις φωτοτυπίες. Του είπα ότι τα έχω στα αυτοκίνητο στην ακτή και δεν τα παίρνω μαζί μου να μη βραχούν.
    Η απάντηση ήταν: "κύριε είστε υποχρεωμένος να τα έχετε στο σκάφος και είναι δική σας υποχρέωση να βρείτε τρόπο να τα διασφαλίσετε να μην καταστραφούν". Να σημειώσεις δε ότι ήξερα τους 4 από τους 5 του πληρώματος και ο καπετάνιος είναι ακόμα και σήμερα φίλος μου, αλλά αφού ο ένας ο κατσαπλίας ήθελε να μου την πει δεν μπορούσαν να κάνουν τπτ. Στην τελική με συνόδεψαν μέχρι την ακτή, πήγα στο αυτοκίνητο, έφερα τα γνήσια έγγραφα και τους τα έδειξα. Έτσι μόνο έφυγαν.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  9. #84
    Καλα σου εκανε.
    πουτσ@@@@@@@@@

  10. #85
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Έχει δίκιο ο Γιάννης Γιώργο, είσαι λάθος. Πρέπει να έχεις το πρωτότυπο έγγραφο και όχι φωτοτυπία ακόμα κι αν είναι επικυρωμένη. Είναι σαφής ο νόμος και απλά οι αστυνομικοί που σε έχουν ελέγξει ήταν μαζί σου ανεκτικοί κι επιεικείς. Μπορούσαν κάλλιστα να σε γράψουν, είναι παράβαση.
    Σε παρόμοια φάση με μένα, με jetski μέσα στη θάλασσα με πλεύρισε το σκάφος του λιμενικού, μου έκαναν έλεγχο για σωστικά κλπ και αφού με βρήκαν καθ' όλα νόμιμο, ένα @ρχίδι από το πλήρωμα ήθελε να με γράψει για δίπλωμα και άδεια σκάφους αφού τους είχα δείξει τις φωτοτυπίες. Του είπα ότι τα έχω στα αυτοκίνητο στην ακτή και δεν τα παίρνω μαζί μου να μη βραχούν.
    Η απάντηση ήταν: "κύριε είστε υποχρεωμένος να τα έχετε στο σκάφος και είναι δική σας υποχρέωση να βρείτε τρόπο να τα διασφαλίσετε να μην καταστραφούν". Να σημειώσεις δε ότι ήξερα τους 4 από τους 5 του πληρώματος και ο καπετάνιος είναι ακόμα και σήμερα φίλος μου, αλλά αφού ο ένας ο κατσαπλίας ήθελε να μου την πει δεν μπορούσαν να κάνουν τπτ. Στην τελική με συνόδεψαν μέχρι την ακτή, πήγα στο αυτοκίνητο, έφερα τα γνήσια έγγραφα και τους τα έδειξα. Έτσι μόνο έφυγαν.
    Δεν λες που σ' έβγαλαν έξω και δεν βγήκες σε καμιά Λιβύη...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #86
    ηλικιωμενο μελος Το avatar του/της sugariasgeorge
    Εγγραφή
    31/01/2016
    Μηνύματα
    536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Έχει δίκιο ο Γιάννης Γιώργο, είσαι λάθος. Πρέπει να έχεις το πρωτότυπο έγγραφο και όχι φωτοτυπία ακόμα κι αν είναι επικυρωμένη. Είναι σαφής ο νόμος και απλά οι αστυνομικοί που σε έχουν ελέγξει ήταν μαζί σου ανεκτικοί κι επιεικείς. Μπορούσαν κάλλιστα να σε γράψουν, είναι παράβαση.
    Σε παρόμοια φάση με μένα, με jetski μέσα στη θάλασσα με πλεύρισε το σκάφος του λιμενικού, μου έκαναν έλεγχο για σωστικά κλπ και αφού με βρήκαν καθ' όλα νόμιμο, ένα @ρχίδι από το πλήρωμα ήθελε να με γράψει για δίπλωμα και άδεια σκάφους αφού τους είχα δείξει τις φωτοτυπίες. Του είπα ότι τα έχω στα αυτοκίνητο στην ακτή και δεν τα παίρνω μαζί μου να μη βραχούν.
    Η απάντηση ήταν: "κύριε είστε υποχρεωμένος να τα έχετε στο σκάφος και είναι δική σας υποχρέωση να βρείτε τρόπο να τα διασφαλίσετε να μην καταστραφούν". Να σημειώσεις δε ότι ήξερα τους 4 από τους 5 του πληρώματος και ο καπετάνιος είναι ακόμα και σήμερα φίλος μου, αλλά αφού ο ένας ο κατσαπλίας ήθελε να μου την πει δεν μπορούσαν να κάνουν τπτ. Στην τελική με συνόδεψαν μέχρι την ακτή, πήγα στο αυτοκίνητο, έφερα τα γνήσια έγγραφα και τους τα έδειξα. Έτσι μόνο έφυγαν.
    θα περιοριστω μονολεκτικα με ενα''ισως''...
    χωρις αυτο να σημαινει οτι αμφισβητω αυτα που λετε....





    σημ. θα επιμεινω παντως στη τυχη μου ....εδω και 30 κατι χρονια ...
    :ZZZ:

  12. #87
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν λες που σ' έβγαλαν έξω και δεν βγήκες σε καμιά Λιβύη...

    Γιαλό γιαλό φίλος. Στο "πάμε" ο γιαλός αριστερά, στο "έλα" ο γιαλός δεξιά μέχρι να δούμε γνωστά μέρη, το αυτοκίνητο το τρέιλερ κλπ.

    Βάρδα και πέσει ομίχλη. Μένουμε μέχρι να καθαρίσει το τοπίο και να ξαναδούμε τον γιαλό. Σίγουρο και αλάνθαστο τιπάκι. Τι με πέρασες εμένα σαν τον τρολοκαπετάνιο ή τον camen που παίρνουν το σκάφος και πάνε γύρες στα Ιόνια και στα Αιγαία??? απαπα να λείπει. Γιαλό γιαλό και στα σίγουρα
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  13. #88
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Καλα σου εκανε.

    Τώρα εσύ γιατί είσαι τέτοιος???? Γιατί καλά μου έκανε ο μπαστουνοβλαχίξ?? Απλά μας χάλασε προσωρινά την διάθεση και το παιχνίδι. Στο επόμενο μισάωρο όλα έστρωσαν.
    Και μια που το κουβεντιάζουμε εσύ για το σκάφος που καβαλάς έχεις δίπλωμα ταχυπλόου ή μπα??
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  14. #89
    Εμποροπλοιαρχων.

  15. #90
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    Σε ένα σοβαρό κράτος θα του είχε ήδη γίνει επίπληξη από τους ανωτέρους του.
    Σε ένα σοβαρό κράτος θα είχε πάει σπίτι του. Αλλά στην Ελλάδα η Υπηρεσία Εσωτερικών Υποθέσεων (με εξαίρεση τις σοβαρές υποθέσεις ή μάλλον για να είμαι πιο σωστός τις υποθέσεις που παίρνουν δημοσιότητα) είναι άσσος στο ΚΟΥΚΟΥΛΩΜΑ.

    Αλλά τί να λέμε. Και μόνο το γεγονός ότι η αστυνομία ελέγχεται από ΔΙΚΟ της όργανο είναι ΝΟΣΗΡΟ από μόνο του. Ξέρω προσωπικά περιπτώσεις που ο ελέγχων και ο ελεγχόμενος βρίσκονται σε διπλανά γραφεία. Τί περιμένετε να γίνει;;

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2010, 05:33
  2. Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2008, 17:44
  3. Ασφάλεια Χωρίς Δίπλωμα
    από GodLess στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2008, 00:43
  4. χωρις διπλωμα
    από XRakIa$ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2007, 01:49
  5. Χωρις διπλωμα?
    από zak_18 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2006, 12:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF