Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 136

Θέμα: Tracer 700 vs Kawa Versys 650 vs Suzy VStrοm 650

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450

    Tracer 700 vs Kawa Versys 650 vs Suzy VStrοm 650

    Mπήκα στην πρίζα να δώσω το Scooter Maxsym 600 για Μοτ/τα και να ξαναγίνω "άνθρωπος".
    Εχω προβληματιστεί πολύ με τι να πάρω, βασικά σκέφτομαι την μεσαία κατηγορία και αυτές που αναγράφω στην επικεφαλίδα του θέματος (Tracer 700 vs Kawa Versys 650 vs Suzy VStorm 650).
    Οι διαδρομές που κάνω είναι 50-60 χλμ στην πόλη καθημερινά βρέξει χιονίσει αλλά και μικρά ή μεγαλύτερα ταξίδια (όποτε το επιτρέπουν οι υποχρεώσεις) πάντα δικάβαλος.
    Κάποια φορά βρίσκω τον εαυτό μου να κοιτάζει και το Tracer 900 η το Honda Crossrunner και γενικά έχω μπλέξει τα μπούτια μου και ας είμαι 53 χρονών.
    Eσεις τι γνώμη έχετε ρε παιδιά ,εχθές οδήγησα το Tracer 700 και σχεδόν έβαλα το χέρι στην τσέπη.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Αυτά τα μηχανάκια που λες δεν έχουν τις τρομερές διαφορές, το ένα δηλαδή να είναι φανταστικό και το άλλο ρδέλο.....
    Όποιο σου γουστάρει πιο πολύ πάρε.
    Εγώ θα έπερνα το τρέισερ αλλά δεν είσαι εγώ
    ανανήψαντας

  3. #3
    εγω θα επαιρνα tdm

    tracer

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stefanos73
    Εγγραφή
    29/11/2015
    Μηνύματα
    214
    Δεδομένου του γεγονότος ότι σε λίγο θα αρχίσουν οι πωλήσεις του νέου V-Strom, σίγουρα θα υπάρξει κάποια προσφορά στο απερχόμενο μοντέλο. Αυτό σίγουρα μπορεί να μπει στα κριτήρια επιλογής. Από 'κει και πέρα νομίζω ότι το V-Strom είναι μηχανή πασπαρτού και κανείς ποτέ δεν βγήκε χαμένος ή δυσαρεστημένος.
    Υπάρχει ελπίδα αλλά είναι αλλού!

  5. #5
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Τι διάφορες στην τιμή παίζουν;
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  6. #6
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stefanos73 Προβολή μηνύματος
    Δεδομένου του γεγονότος ότι σε λίγο θα αρχίσουν οι πωλήσεις του νέου V-Strom, σίγουρα θα υπάρξει κάποια προσφορά στο απερχόμενο μοντέλο. Αυτό σίγουρα μπορεί να μπει στα κριτήρια επιλογής. Από 'κει και πέρα νομίζω ότι το V-Strom είναι μηχανή πασπαρτού και κανείς ποτέ δεν βγήκε χαμένος ή δυσαρεστημένος.
    Απλά βγήκε πολύ ξενερωμένος μετά απο τον αρχικό ενθουσιασμό της καινούργιας μηχανής....
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  7. #7
    Δεν βοηθάς πολύ γιατί δεν δίνεις καίρια σωματομετρικά στοιχεία. Είσαι ψηλός; Κοντός; Χοντρός; Αδύνατος; Πας μόνος ή με την κυρά όταν ταξιδεύεις; Το κυνηγάς το μηχανάκι ή πας χαλαρά;


    Εγώ, με τις δικές μου "ειδικές συνθήκες" θα ψώνιζα σήμερα το Honda NC750X χωρίς το DCT. Αν όχι αυτό για όποιο λόγο, δεύτερη επιλογή το Vstrom που ΘΑ έρθει γιατί το σημερινό είναι αίσχος εμφανισιακά.

    Το versys δεν με βόλεψε, το tracer700 θα το δω σύντομα αλλά μικρό δείχνει.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Δεν βοηθάς πολύ γιατί δεν δίνεις καίρια σωματομετρικά στοιχεία. Είσαι ψηλός; Κοντός; Χοντρός; Αδύνατος; Πας μόνος ή με την κυρά όταν ταξιδεύεις; Το κυνηγάς το μηχανάκι ή πας χαλαρά;


    Εγώ, με τις δικές μου "ειδικές συνθήκες" θα ψώνιζα σήμερα το Honda NC750X χωρίς το DCT. Αν όχι αυτό για όποιο λόγο, δεύτερη επιλογή το Vstrom που ΘΑ έρθει γιατί το σημερινό είναι αίσχος εμφανισιακά.

    Το versys δεν με βόλεψε, το tracer700 θα το δω σύντομα αλλά μικρό δείχνει.
    Είμαι 1,86 110κιλά, το μηχανακι το κυνηγαω οταν με πιάνει η τρελλα με την αναλογη κουλαμαρα λόγω ηλικίας.
    Ταξιδευω πάντα δικαβαλος (με την Νίκη ταξιδευουμε από το 1995) και με τα τσιμπρακαλα μας.
    Το vstrom ομολογω οτι με ξενερωνει σχεδιαστικα αφανταστα.

  9. #9
    ε ναι, αλλά είσαι πολύ κοντά στις δικές μου διαστάσεις και με τα άλλα το βλέπω να στριμώχνεσαι. Δεν πας να τα δεις από κοντά μαζί με την κυρία Νίκη να έχετε μιά ιδέα;

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ε ναι, αλλά είσαι πολύ κοντά στις δικές μου διαστάσεις και με τα άλλα το βλέπω να στριμώχνεσαι. Δεν πας να τα δεις από κοντά μαζί με την κυρία Νίκη να έχετε μιά ιδέα;
    Αν εννοείς την Suzy το ειδαμε.....

  11. #11
    Suzuki μιλάω για το νέο, που μόλις παρουσίασαν και που δεν έχει έρθει ακόμα Ελλάδα (είναι -υποκειμενικά- πιο όμορφο από αυτό που είδατε)

    αλλά όταν έλεγα να τα δεις από κοντά, εννοούσα βέρσυς και ΜΤ γιατί αυτά είναι πιο μικροκαμωμένα από vstrom.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apache Προβολή μηνύματος
    Το vstrom ομολογω οτι με ξενερωνει σχεδιαστικα αφανταστα.


    αν κατι σε ξενερωνει εμφανισιακα, το προσπερνας και πας παρακατω, οσο καλο και αγιο και αν ειναι...

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Ευχάριστος πονοκέφαλος!
    Το γεγονός ότι σου άρεσε το μικρό tracer είναι σημαντικό διότι ψυχολογικά έχεις έτοιμο αυτό ως λύση και απλά λοξοκοιτάζεις για το κάτι παραπάνω.
    Και το versys είναι ωραίο μηχάνημα αλλά προσωπικά θα περίμενα την άφιξη του νέου vstrom.
    Συμφωνώ πως θα ήταν καλό να πάτε μια βόλτα μαζί με τη σύζυγο για να δείτε και να καβαλήσετε τις υποψήφιες νύφες...1200χλμ μηνιαίως+ταξίδια δικάβαλα δεν είναι λίγα και πρέπει να είστε σίγουροι ότι κάνετε τη βέλτιστη επιλογή
    Από την άλλη δεν ξέρω αν αξίζει η υπέρβαση για να πας σε καινούριο tracer 900 ή crossrunner...υπάρχει πάντα βέβαια και η λύση των ελαφρώς μεταχειρισμένων μοτοσυκλετών όπου εκεί πια κοιτάζεις πολλά μοντέλα με 8 περίπου χιλιάρικα όπως τα δύο προαναφερθέντα, το tiger 800 ή το f 700 gs και χιλιάρια όπως το varadero ή το tiger.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αν κατι σε ξενερωνει εμφανισιακα, το προσπερνας και πας παρακατω, οσο καλο και αγιο και αν ειναι...
    Ναι αλλά επειδή στο πακέτο μηχανής περιλαμβάνεται και ο αναβάτης μπας να ρωτάμε κάνα άλλα πως φαινόμαστε πάνω στο μηχανάκι σαν σύνολο?
    Εφόσον δηλαδή το βασικό κριτήριο είναι το "φαίνεται" πλέον.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Εφόσον δηλαδή το βασικό κριτήριο είναι το "φαίνεται" πλέον.
    το βασικό κριτήριο ήταν και παραμένει το... γουστάρω....

    σε κάθε άλλη περίπτβση πάμε στο τίμιο μηχανάκι
    και στο χρυσή καρδιά (αν μιλάμε για γκόμενα)
    ανανήψαντας

Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Transalp 650 VS Transalp 700 VS Suzuki V strom 650 VS (?)
    από asymvivastos85 στο forum Honda
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2018, 16:19
  2. versys 650 vs xt660x
    από Γιώργος Πατρα στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2016, 12:14
  3. Αγορά: Tenere660 vs BMW g650 gs vs kawasaki 650 versys
    από stamulee στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2015, 22:21
  4. V-Storm 650 vs Cbf 600s
    από tzo80 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2014, 22:58
  5. V strom 650 Vs FZ6 fazer
    από zoudis στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 22:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF