Σελίδα 12 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 169 από 169

Θέμα: Royal Enfield Himalayan

  1. #166
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stako Προβολή μηνύματος
    Ίσως επειδή εκείνη την "παλιά" εποχή μεγάλωσα κι εγώ και τότε βλέπαμε τα ψευδοεντούρο και μας έτρεχαν τα σάλια (τότε με παπί εγώ, λίγο αργότερα κατάφερα και πήρα την πρώτη μου μηχανή) μου αρέσει τώρα τόσο πολύ το CRF.

    Κατά τα άλλα, περιέγραψες ακριβέστατα την κατάσταση με αυτά τα 3 μοντέλα, δεν έχω τίποτα να προσθέσω. Μόνο με ότι έγραψες μπορεί κάποιος, αν όχι να καταλήξει σε ένα, σίγουρα να πάρει μια σωστή κατεύθυνση για το ποιο να πάρει.

    Κι εγώ για παντρειά θα το πάρω, ποτέ μη λες ποτέ αλλά δεν μπορώ να με φανταστώ να θέλω κάτι περισσότερο (ή λιγότερο). Τα χρόνια του γκαζιού ή των μεγάλων ταξιδιών έχουν τελειώσει για μένα με τις μηχανές.
    επειδή είμαστε "σειρές" , συμφωνώ με το σχόλιο για τα πολλά τα γκάζια, εγώ έχω παράλληλα με το 250ρι ενα ακόμη ενα της μεγάλης κατηγορίας και όταν ανεβαίνω πανω και καρυδώνω το χέρι και τα 200 έρχονται σφαίρα... συλλογίζομαι και αναρωτιέμαι -τι τον θέλω αυτον τον ματρακά... μεγάλωσα.. σκετομαι και λίγο τα παιδιά και με πιάνει κάπως....
    Γιατι μπορεις να διασκεδάσεις με μικρές ταχύτητες(εώς 100χαω) και αντίστοιχα κυβικά σε πολλά τερέν(καρτόπίστα, ορεινό/επαρχιακό δίκτυο, χώμα).


    Απο την άλλη κράτα μια πισινή για τις παντρειές, γιατί οι μεσήλικες παραμένουμε μεγάλα παιδιά και δεν ξέρουμε πως θα σκάσει στα επόμενα χρόνια.

    Καλορίζικο σου ευχομαι!
    you rise you fall you're down then you rise again

  2. #167
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    επειδή είμαστε "σειρές" , συμφωνώ με το σχόλιο για τα πολλά τα γκάζια, εγώ έχω παράλληλα με το 250ρι ενα ακόμη ενα της μεγάλης κατηγορίας και όταν ανεβαίνω πανω και καρυδώνω το χέρι και τα 200 έρχονται σφαίρα... συλλογίζομαι και αναρωτιέμαι -τι τον θέλω αυτον τον ματρακά... μεγάλωσα.. σκετομαι και λίγο τα παιδιά και με πιάνει κάπως....
    Γιατι μπορεις να διασκεδάσεις με μικρές ταχύτητες(εώς 100χαω) και αντίστοιχα κυβικά σε πολλά τερέν(καρτόπίστα, ορεινό/επαρχιακό δίκτυο, χώμα).


    Απο την άλλη κράτα μια πισινή για τις παντρειές, γιατί οι μεσήλικες παραμένουμε μεγάλα παιδιά και δεν ξέρουμε πως θα σκάσει στα επόμενα χρόνια.

    Καλορίζικο σου ευχομαι!
    Έτσι είναι, δεν χρειάζονται πολλά χιλιόμετρα για να διασκεδάσεις, ειδικά για εμάς που τα κάναμε και (ίσως) να τα χορτάσαμε.

    Εννοείται κρατάω πισινή, για αυτό έγραψα και ποτέ μη λες ποτέ, είναι επικίνδυνες αυτές οι μέσες ηλικίες!!!

    Ευχαριστώ!

  3. #168
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2022
    Μηνύματα
    25
    Ένα φανταστικό βίντεο, όπου λύνουν τη μηχανη της himalayan με 55.000 km στο κοντέρ, για να την εξετάσουν. Είναι στα Γαλλικά με Αγγλικούς υπότιτλους, ενώ μπορούν να ενεργοποιηθούν και οι Ελληνικοί. Απολαύστε το!

    ΥΓ Εντυπωσιακό είναι ότι δεν βρίσκουν σχεδόν καμία φθορά σε κανένα μέρος της μηχανής, η οποία δείχνει να είναι σε εξαιρετική κατάσταση.

    https://www.youtube.com/watch?v=6Z7t...ezDansLeMoteur

  4. #169
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    744
    Μια χαρά,αλλά δε μπορούσαν να το πλύνουν πρώτα;

Σελίδα 12 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112

Παρόμοια θέματα

  1. Royal Enfield Custom My Life
    από Alkis στο forum Ιστορία & κλασικές μοτοσικλέτες
    Απαντήσεις: 139
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2018, 10:24
  2. Royal enfield
    από graceland στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2008, 10:11
  3. Royal enfield... Οι λυσσάρες (για σπαμ)
    από Nik0s στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2008, 20:48
  4. Royal Enfield Woodsman
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2007, 23:35
  5. The Greek Royal Enfield Expirience
    από tndk στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 08/05/2007, 00:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF