Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: SUOMY Extreme - Ποιά η γνώμη σας?

  1. #1
    #WE_R1 Το avatar του/της TokTok
    Εγγραφή
    18/05/2006
    Μηνύματα
    218

    Lightbulb SUOMY Extreme - Ποιά η γνώμη σας?

    Μπορεί κάποιος να εκφράσει γνώμη για το συγκεκριμένο? http://bikeaccessories.skroutzstore....g_name=Extreme

    Γνωρίζω ότι το μοντέλο είναι παλιό αλλά δεν με πειράζει αυτό.

    Με ενδιαφέρει να έχει μειωμένο θόρυβο και αεροδυναμική. Τώρα σε θέμα εξαερισμού δεν ξέρω τι να απαιτήσω.... τα 2 πρώτα αν καλύπτονται ειμαι οκ.

  2. #2
    αν είναι της εποχής που έτρεχαν οι αγωνιζόμενοι των γραφικών των οποίων φέρουν, κοιτα για κάτι άλλο....

    πέρα από την πλάκα, νομίζω οτι είναι πολύ παλιά μοντέλα.....
    πουτσ@@@@@@@@@

  3. #3
    #WE_R1 Το avatar του/της TokTok
    Εγγραφή
    18/05/2006
    Μηνύματα
    218

    answer

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    αν είναι της εποχής που έτρεχαν οι αγωνιζόμενοι των γραφικών των οποίων φέρουν, κοιτα για κάτι άλλο....

    πέρα από την πλάκα, νομίζω οτι είναι πολύ παλιά μοντέλα.....
    ... το ξαναλέω ότι δεν με πειράζει αν είναι παλιό μοντέλο, με ενδιαφέρει αν έχει απόδοση στους 2-3 τομείς που ανέφερα.

    πριν από 10 χρόνια είχα πάρει ένα ενα XR-1000 το οποίο το έχω ακόμα, όλη η εσωτερική επένδυση είναι άχρηστη πλέον- και δυστυχώς δεν βγαίνει- μόνο τα μαγουλα αλλάζουν- σε σχέση με ένα agv k4 που επίσης έχω, η αεροδυναμική,ο θόρυβος από τον αέρα και ο εξαερισμός είναι σε άλλο επίπεδο πολύ ανώτερο από το κ4. Κλαίω τα 180 ευρώ που έδωσα.

    Μου αρέσει να φοραώ πολλές φορές ,το άχρηστο πλέον XR1000 των 10 ετών αντί των 6 μηνών K4.

  4. #4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TokTok Προβολή μηνύματος
    ... το ξαναλέω ότι δεν με πειράζει αν είναι παλιό μοντέλο, με ενδιαφέρει αν έχει απόδοση στους 2-3 τομείς που ανέφερα.

    πριν από 10 χρόνια είχα πάρει ένα ενα XR-1000 το οποίο το έχω ακόμα, όλη η εσωτερική επένδυση είναι άχρηστη πλέον- και δυστυχώς δεν βγαίνει- μόνο τα μαγουλα αλλάζουν- σε σχέση με ένα agv k4 που επίσης έχω, η αεροδυναμική,ο θόρυβος από τον αέρα και ο εξαερισμός είναι σε άλλο επίπεδο πολύ ανώτερο από το κ4. Κλαίω τα 180 ευρώ που έδωσα.

    Μου αρέσει να φοραώ πολλές φορές ,το άχρηστο πλέον XR1000 των 10 ετών αντί των 6 μηνών K4.
    Ειναι δυνατόν να μην σε ενδιαφέρει αν είναι παλιό μοντέλο? Αν είναι παραγωγή 2007-08-09 το κράνος έχει σχεδόν "τελειώσει" ως προστασία.
    Το κ4 είναι ένα φθηνό κράνος και τίποτα περισσότερο, και αδικα το συγκρίνεις με το XR1000 που έτσι κι αλλιώς είναι άχρηστο μιας και μιλάμε για κράνος που έβγαινε τέλη δεκατίας του 90 μέχρι 2002?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #5
    Στο avatar εσύ είσαι?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #6
    ειναι καλοφτιαγμενο και ποιοτικο κρανος, το κορυφαιο της suomy, thn περιοδο που ηταν η μονη εταιρια που κοντραρε arai/shoei.(ναι ενταξει, και ogk για τους ψειρες του φορουμ.)
    δεν παρακολουθω την εταιρια πια, αλλα υποθετω θα εχει αντικατασταθει ως μοντελο.
    η αεροδυναμικη και ο εξαερισμος του ειναι εφαμιλα του αντιστοιχου arai(rx-7), ελαχιστα κατω απο του shoei(x-spirit).πρακτικα, δεν καταλαβαινεις διαφορα.
    θορυβο εχει αρκετο, ειδικα σε σχεση με το shoei ή ποιο τουριστικα (και φθηνοτερα) κρανη, ολων των εταιριων.αν θελεις μειωμενο θορυβο, κοιτα αλλου, ξεκαθαρα.αλλα νομιζω, ολα τα αγωνιστικα κρανη χρειαζονται ωτοασπιδες...εγω εβαζα και στο suomy και στο x-spirit που πηρα μετα.
    αν σου αρεσει, θα σου ελεγα να το παρεις αφοβα, αν ταιριαζει στο κεφαλι σου (εχει την φορμα των arai αλλα τα νουμερα ειναι αρκετα πιο στενα) και αν ρωτουσες 10 χρονια νωριτερα!!!

    ΑΝ νομιζεις οτι ηταν αποθηκευμενο τελεια ολα αυτα τα χρονια ΚΑΙ εχεις κολλημα με καποια γραφικα ΚΑΙ σου κανει σημαντικοτατη εκπτωση απο την εκπτωση που γραφει στο ιντερνετ (300 ευρω για κρανος 10 χρονων, λες και κανουν ουρα να του το αγορασουν!!!), μετα καθησε και σκεψου αν αξιζει να προτιμησεις ενα κρανος 10ετιας απο ενα σημερινο...

    (αλλα για 150 ευρω θα το σκεφτομουν και γω, χαχαχαχα)
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TokTok Προβολή μηνύματος
    ... το ξαναλέω ότι δεν με πειράζει αν είναι παλιό μοντέλο, με ενδιαφέρει αν έχει απόδοση στους 2-3 τομείς που ανέφερα.

    πριν από 10 χρόνια είχα πάρει ένα ενα XR-1000 το οποίο το έχω ακόμα, όλη η εσωτερική επένδυση είναι άχρηστη πλέον- και δυστυχώς δεν βγαίνει- μόνο τα μαγουλα αλλάζουν- σε σχέση με ένα agv k4 που επίσης έχω, η αεροδυναμική,ο θόρυβος από τον αέρα και ο εξαερισμός είναι σε άλλο επίπεδο πολύ ανώτερο από το κ4. Κλαίω τα 180 ευρώ που έδωσα.

    Μου αρέσει να φοραώ πολλές φορές ,το άχρηστο πλέον XR1000 των 10 ετών αντί των 6 μηνών K4.

    αυτο που προσπαθουμε να σου πουμε, σε περιπτωση που δεν το γνωριζεις και μονο, ειναι πως
    το κρανος αυτο, αν εβγαινε χτες απο το εργοστασιο με τα σπεκς που εβγαινε τοτε, θα αξιζε και με το παραπανω την αγορα.
    δηλαδη, κρανουμπα ειναι!

    αλλα οσο κρανουμπα και να ειναι, αν εχουν περασει 10 χρονια, τα υλικα του δεν ειναι πια το ιδιο αποτελεσματικα σε μια πτωση.
    στην καθημερινοτητα σου δηλαδη θα εισαι τερμα ευχαριστημενος.
    σε μια πτωση (φτου φτου) ομως, δεν θα λειτουργησει οπως σχεδιαστηκε...
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  8. #8
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Άρα αγόρασέ το άφοβα και φρόντισε να μην πέσεις.
    Life begins at 45°.

  9. #9
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Εχει μακραν τον καλυτερο εξαερισμο, οι αεραγωγοι του ειναι μονιμα ανοικτοι.... αυτο σημαινει θορυβο και κρυο αλλα η ζελατινα δεν θα σου θολωσει ποτε.
    Ποιοτικα εφαμιλα με την εποχη τους με αραι/shoei....
    Ban 'em all

  10. #10
    #WE_R1 Το avatar του/της TokTok
    Εγγραφή
    18/05/2006
    Μηνύματα
    218
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Στο avatar εσύ είσαι?
    Ναι.

  11. #11
    μιας και δυστυχώς το έχω για μέσα στην πόλη. από φασαρία είναι τραγικό οι πλαϊνοί αεραγωγοί επάνω δεν κλείνουν δεν υπάρχει διακόπτης και κάνουν πάρα πολύ θόρυβο εγώ τους έκλεισα με ταινία.
    έχω και ενα ARAI RX7 GP και είναι αθόρυβο μπροστά του.

    μετά από τρία χρόνια που το έχω το εσωτερικό έχει διαλυθεί τελείως και έχει 200€ !!!

    με 300€ υπάρχουν πολύ καλύτερα κράνη πχ AGV K5 ,HJC

  12. #12
    #WE_R1 Το avatar του/της TokTok
    Εγγραφή
    18/05/2006
    Μηνύματα
    218
    Μέχρι 300 ευρώ μπορείτε να κάνετε κάποια πρόταση ??

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    HJC RPHA 10+

    Στα 200κατι δυστυχως από εξω προ-Capital control....

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nickald Προβολή μηνύματος
    HJC RPHA 10+

    Στα 200κατι δυστυχως από εξω προ-Capital control....
    και εγώ κατά κείθε θα κοίταγα

    ή κανα χρ1100 αν υπάρχει σε νορμάλ έτος παραγωγής
    πουτσ@@@@@@@@@

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TokTok Προβολή μηνύματος
    Μέχρι 300 ευρώ μπορείτε να κάνετε κάποια πρόταση ??
    φέρε απέξω κανά hjc rpha+

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποια η γνωμη σας για super tenere ?
    από nikolass στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2007, 03:20
  2. Hein Gericke...ποιά η γνώμη σας?
    από Quadfun στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2006, 01:17
  3. Ποια η γνώμη σας γι'αυτο?
    από MikeG στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 01:29
  4. Varadero Ποια Η γνωμη σας
    από TRANSALP στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2006, 14:09
  5. Ποια η γνώμη σας για το scarver;
    από georgios21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2004, 08:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF