Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: Οδικώς Βερολίνο

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/09/2015
    Μηνύματα
    11

    Οδικώς Βερολίνο

    Αγαπητοί θαρραλέοι ταξιδιώτες,

    Δυστυχώς το πρόβλημα μου με το φόβο πτήσης κοντεύει ξανά να μου στερήσει δεύτερη επαγγελματική ευκαιρία...οδικώς για Βερολίνο,και με κύμα μετανάστευσης,αυξάνει την επικινδυνότητα του...; Είναι ανάγκη να βρεθώ Βερολίνο για μια σημαντική επαγγελματική ευκαιρία και ήδη νιώθω μειονεκτικά ως προς το θέμα του αεροπλάνου.Διασυνοριακα οι έλεγχοι εγκυμονούν προβλήματα? Πάντως το διαβατήριο το εξέδωσα πριν μέρες να Ναι φρέσκο...να είστε όλοι καλά και να μη σας σταματά τίποτα!!

    Με εκτίμηση

    Βασίλης

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Κανενας κινδυνος.
    Ουτε προβλημα στα συνορα.
    Καλο ταξιδι

  3. #3
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Go for it!

  4. #4
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Kανενα απολυτως προβλημα δεν θα εχεις.
    Ασε που θα περασεις πολυ καλυτερα απο το να πηγαινες με αεροπλανο..
    (αλλα θα σου βγει ακριβοτερα..)
    MADE IN JAPAN 日本製

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/09/2015
    Μηνύματα
    11
    Ευχαριστώ γίγαντες...να είστε καλά!!!

  6. #6
    Ελπιζω να πας απο Ιταλια
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #7
    Μονο προσεχε, γιατι στον τομεα του ΙΤ παιζει πολλη "ευκαιρια" στο Βερολινο φετος το Σεπτεμβρη... Κατα τ'αλλα, ναι μια χαρα πας!
    There are 10 types of ppl in this world: Those who understand binary and those who don't.

  8. #8
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RizlaPlusPlus Προβολή μηνύματος
    Μονο προσεχε, γιατι στον τομεα του ΙΤ παιζει πολλη "ευκαιρια" στο Βερολινο φετος το Σεπτεμβρη... Κατα τ'αλλα, ναι μια χαρα πας!
    To Υamaha το ΙΤ???
    Για πες τι εννοεις;;;
    MADE IN JAPAN 日本製

  9. #9
    epeidi den exeis dwsei kai polles info...an einai na pas na psakeis gia douleia pas me aeroplano....an exeis douleia sigouri pas me to oxima sou...

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/09/2015
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Ελπιζω να πας απο Ιταλια
    Για Βαλκάνια έλεγα...Μια ευθεία είναι.

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/09/2015
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από blackbusa Προβολή μηνύματος
    epeidi den exeis dwsei kai polles info...an einai na pas na psakeis gia douleia pas me aeroplano....an exeis douleia sigouri pas me to oxima sou...
    Mια υποτροφία κέρδισα παιδιά,και προϋποθέτει ένα μήνα εκπαιδευση στο Βερολίνο...Δυστυχώς δεν έχω ταξίδεψει Ποτέ στο εξωτερικό...Σε αεροπλάνο μόνο 2 φορές μπήκα...

    Ενδέχεται η υποτροφία να ανοίξει κι επαγγελματική πόρτα οπότε ελπίζω να το κάνω το ταξίδι...

  12. #12
    απο οικονομικής φύσεως τα λεφτά να πάς οδικός ειναι πολλαπλά απο το να πάς με αεροπλάνο...ένας αλλος βασικός παράγοντας είναι πότε θα πάς γιατι εκεί στα Βόρεια ο καιρός δεν ειναι για μηχανές ολο τον χρόνο...για να μην πούμε για τον φούλ εξοπλησμό που χρειάζεσε...απο την αλλη δεν έχεις πεί πόση εμπειρία έχεις εντός Ελλάδας...για έναν μήνα θα πήγιανα με αεροπλάνο πάντως...φιλικά

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Και εγώ φοβάμαι τα αεροπλάνα, που ειναι κάτι συναισθηματικό,(ψυχολογικός φόβος, φοβία δηλαδή) αν το δεις λογικά αν πας οδικά, ο δρόμος κρύβει πολλούς περισσότερους κινδύνους, χώρια την ταλαιπωρία, τι φοβάσαι ακριβώς στο αεροπλάνο? την συντριβή? η μήπως πάθεις κάτι παθολογικό? κρίση πανικού η εγκεφαλικό? θα σε βοηθήσει πολύ να βρεις την πηγή του φόβου, πάντως σε συμβουλευω στον ελεύθερο σου χρόνο να πηγαίνεις στο αεροδρόμιο, να βλέπεις απογειώσεις κτλ και ΠΟΣΟ ΚΟΣΜΟΣ πηγαίνοερχεται με αεροπλάνο...θα σε βοηθήσει πολύ
    Φιλικά, ομοιοπαθής.

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/09/2015
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μανολης67 Προβολή μηνύματος
    Και εγώ φοβάμαι τα αεροπλάνα, που ειναι κάτι συναισθηματικό,(ψυχολογικός φόβος, φοβία δηλαδή) αν το δεις λογικά αν πας οδικά, ο δρόμος κρύβει πολλούς περισσότερους κινδύνους, χώρια την ταλαιπωρία, τι φοβάσαι ακριβώς στο αεροπλάνο? την συντριβή? η μήπως πάθεις κάτι παθολογικό? κρίση πανικού η εγκεφαλικό? θα σε βοηθήσει πολύ να βρεις την πηγή του φόβου, πάντως σε συμβουλευω στον ελεύθερο σου χρόνο να πηγαίνεις στο αεροδρόμιο, να βλέπεις απογειώσεις κτλ και ΠΟΣΟ ΚΟΣΜΟΣ πηγαίνοερχεται με αεροπλάνο...θα σε βοηθήσει πολύ
    Φιλικά, ομοιοπαθής.

    Aγαπητέ Μανόλη,

    η φοβία μου εντοπίζεται στο κλειστό και στριμωγμένο χώρο,και στην απώλεια ελέγχου του μέσου.Ήδη απευθύνθηκα σε ειδικό για το θέμα,μπας και μου δώσει κάποιες κατευθύνσεις.Διαβάζω επίσης και το βιβλίο του Viktor W. Ziegler-H χαρά να πετάς,στα γερμανικά δυστυχώς μιας και η ελληνική μετάφραση είναι εξαντλημένη από τον εκδότη.Αναθάρρησα λίγο με τις εμπειρίες των αναβατών αυτού του εξαίρετου φόρουμ,αλλά πρέπει μάλλον να αρχίζω να αντιμετωπίζω σιγά-σιγά τη φοβία μου...κρίμα γιατί λόγω μουσικών ενδιαφερόντων,έχω χάσει πολλές χαρές στην Ευρώπη.
    Τέλοσπάντων δεν είμαι ο μόνος...

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/09/2015
    Μηνύματα
    11
    Παίδες μη με παρεξηγήσετε,αλλά δεν καβαλάω μηχανές...ένα γκουγκλάρισμα για οδική στο Βερολίνο έκανα!


Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πάτρα- Κροατία- Πάτρα Οδικώς από Βαλκάνια
    από Vasilis_Strom στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2006, 10:23
  2. Βερολινο 2006
    από tifoefs στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2006, 13:17
  3. Βερολινο 10-12 Φεβρουαριου 2006
    από tifoefs στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2006, 22:49
  4. Φτηνό Ταξίδι στο Βερολίνο
    από byron στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2005, 11:58
  5. Αναμνήσεις απ'το Βερολίνο
    από illuminatios στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 12:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF