Σελίδα 1 από 11 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 163

Θέμα: Ζηταω λιγο την προσοχη σας παλι αν και...

  1. #1
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039

    Ζηταω λιγο την προσοχη σας παλι αν και...

    απευθυνεται σε συγκεκριμενα ατομα...

    Εχει πεσει στην αντιληψη μας εδω και πολυ καιρο η δημιουργια ενος φορουμ το οποιο ενω θα επρεπε να θεωρει εαυτον αδελφο, κανει οτι ειναι δυνατον να μην εχει σχεση με κανεναν και η προσπαθεια αυτη αγγιζει τα ορια της μυστικοπαθειας...κριμα αλλα οι ανθρωποι που το συντηρουν και προσεχουν εχουν την αποψη τους και ειναι σεβαστη.

    Το προβλημα που εχουμε εμεις εδω του moto.gr ειναι οτι η προσελκυση ανθρωπων στον νεο αυτον τοπο εγινε αντιδεοντολογικα...και εξηγουμε οτι ειναι ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ απο αυτους τους ανθρωπους να προσελκυουν τους χρηστες του moto.gr με προσωπικες προσκλησεις χρησιμοποιοντας το συστημα προσωπικων μηνυματων του moto.gr.

    Περα του οτι δηλωνει μια αρειοποιηση μεταξυ μας ...δηλαδη για το συγκεκριμενο φορουμ μονο καποιοι εκλεκτοι ειναι σωστοι για τα δρωμενα του εκει φορουμ...αλλα και η ιδια αρνηση των ιδιοκτητων-δημιουργων στο να δηλωσουν την ιδρυση και ανοικτη προσκληση σε ολους ειναι περα εως περα υποπτη

    Αυτα θα παρακαλουσα να σταματησουν οι προσκλησεις ατομων διοτι ειναι προσβλητικο και αντιδεοντολογικο για τους ανθρωπους που εχουν φιλοξενησει τοσο κοσμο στο moto.gr ακομα και τους ιδιους και ισως ακομα να φιλοξενουν, αλλα επισης ειναι ακομα χειροτερα προσβλητικο να κανουμε διακρισεις σε ατομα μεταξυ μας

    Ελπιζω σε μια απαντηση απο καποιους για το θεμα ...

    moto.gr moderation team

  2. #2
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    καποιο σχόλιο δεν έχει κανένα παιδάκι ?????
    Απ΄τους δυο μας ποταμούς
    θα γευτεί μια νύχτα η έρημος καρπούς.

  3. #3
    Highway To Hell... Το avatar του/της Boxer
    Εγγραφή
    16/03/2004
    Μηνύματα
    167
    Εγω προφανως δεν καλυπτω τις απαιτησεις των εκει μοδιστρων και ως εκ τουτου δεν ελαβα προσκληση.

    Επισης δεν ξερω καν ποιο site ειναι.

    Απορια

    Αυτοι που το εφτιαξαν ειναι μελη του μοτο οι οποιοι αποσκιρτησαν και θελουν να παρουν και καποιους εκλεκτους;

    Η ειναι καποιοι ασχετοι οι οποιοι μπηκαν ως καινουρια μελη και καλουσαν μεσω πμ;
    Keep on rocking in a free world !!!

  4. #4
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Το να φτιαχτεί ένα φόρουμ και μάλιστα αδερφό είναι καλό και καλοδεχούμενο....

    Η ύπαρξη του ενός φόρουμ δεν αναιρεί ένα άλλο.... για διαφορετικούς λόγους ο καθένας μπαίνει σε ένα φόρουμ και διαβάζει και σε άλλο γράφει....

    Το γεγονός όμως ότι κάποιοι δεν το ανακοίνωσαν αλλά μάλιστα πήγαν "υπόγεια" να το πουν σε 5-10 δεν ξέρω κι εγώ πόσους μέσα από εδώ είναι και κατακριτέο και ύποπτο. Και στο κάτω κάτω αν δεν θέλουν κάποιους από εδώ μέσα θα μπορούσαν να τους κάνουν ban.

    Την ανάγκη για την ύπαρξη του φόρουμ ούτε που την σχολιάζω δεδομένου ότι τα άτομα που το φτιάξανε είναι μέλη κι εδώ μέσα, κάτι που σημαίνει ότι είτε δεν τους καλύπτει αυτό το φόρουμ, είτε δεν τους αρέσουν τα υπόλοιπα μέλη, είτε τους την σπάει κάτι τέλος πάντων, είτε θέλουν κάτι δικό τους να το χειρίζονται όπως αυτοί θέλουν... Δικό τους το θέμα, δεν με ενδιαφέρει και δεν ασχολούμαι...

    Αλλά φόρουμ με κανόνες συνομωτικούς παραπέμπει σε άλλες εποχές.... MotoGP Uber Alles

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #5
    .
    Εγγραφή
    10/09/2003
    Μηνύματα
    916
    To συγκεκριμενο forum ξεκινησε πριν ενα μηνα απο καποιον φίλο ο οποιος δεν εχει καμμια σχεση με τον χώρο (forums).

    To forum λειτουργει δοκιμαστικά μεχρι να βρεθει χωρος φιλοξενιας (λογικα θα εχει γινει μεχρι τελους Νοεμβριου) οποτε θα υπαρχει και η δυνατοτητα να φιλοξενησει περισσοτερα ατομα.
    Το περιορισμενο bandwith και αποθηκευτικος χωρος δυστυχως δεν επιτρεπουν να προχωρησουμε σε ανοικτή πρόσκληση μεχρι να ετοιμαστει ο νεος χωρος, γι'αυτο και η "μυστικότητα"

    Στο τέλος του μήνα ανάλογα με τις εξελίξεις, θα υπαρξει και σχετική ενημέρωση προς τα μέλη του forum

    Φιλικά


  6. #6
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan


    Gentlemen, δυστυχώς τα πράγματα ΔΕΝ είναι τόσο "εξ απαλών ονύχων", όσο (πιθανόν εσκεμμένα...) αφήσαν να φανεί ο Στάθης και ο Νίκος !!!

    Πέραν των "προσωπικών" προσκλήσεων, έχουν συμβεί και άλλα γεγονότα (ειλικρινά ΔΕΝ θέλω να επεκταθώ ) που και η στοιχειωδέστερη δεοντολογία (μεταξύ ανθρώπων) θα τα απέρριπτε μετά βδελυγμίας (*).

    Never mind !!!



    (*) Αηδία σε βαθμό ξεράσματος
    Σφάχτε όλο το Thread. Ή θα τα πούμε όλα ή δεν θα πουμε τίποτα.

    Τα μισόλογα δεν εξυπηρετουν τίποτα.

    Και αν ειναι να τα πουμε ένα χεράκι ας γίνει γενική κουβέντα για το forum.
    Απ΄τους δυο μας ποταμούς
    θα γευτεί μια νύχτα η έρημος καρπούς.

  7. #7
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Μια απαντηση που δεν με καλυπτει ρε γιωργο...καλυψες μονο το ενα σκελος....λεμε οτι εμεις σαν moto.gr δεν θελουμε να στελνετε προσωπικες προσκλησεις σε χρηστες ενα δεν θα ξαναγινει νομιζω θα ηταν αρκετο αρκετο

  8. #8
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    δεν προκειται να σφακτει τιποτα κεινοι που πρεπει να καταλαβουν ας καταλαβουν.Αν και νομιζω οτι πολλοι λογοι απο εδω μεσα δεν καταλαβαν

    τελος duke εαν εχεις να πεις κατι πεστο

  9. #9
    Γιατί τόση μυστικότητα;;;

    "κάποιο" φόρουμ έχει ξεκινήσει...

    από "κάποια" άτομα...

    έχουν γίνει "κάποια" άσχημα πράγματα αλλά "δεν θέλω να επεκταθώ"...

    Ωραία... Και "κάποιοι" αναγνώστες του τόπικ σχηματίζουν "κάποια" εικόνα για "κάποιους" που γράφουν χωρίς να γράφουν τίποτε.

    Αν έχετε λόγους να μην λέτε τι ακριβώς γίνεται, γιατί το συζητάτε σε δημόσιο φόρουμ; Βρείτε τα μεταξύ σας.

  10. #10
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Αμαν ρε σεις το βαλα γιατι ετσι ηθελα να μπει...γιατι θελω να γινει δημοσια αυτη η κουβεντα και οχι με πμ...μπααα!!!!
    Νομιζω οτι απο τις απαντησεις θα καταλαβετε εαν δεν εχετε καταλαβει

  11. #11
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    Στάθη νομίζω ότι έχεις την δυνατότητα να ξέρεις ποιος λαμβάνει pm απο ποιον. Αν όχι αποσαφηνίζω οτι δεν ήξερα τίποτα πριν ανοιξεις εσύ το thread.

    απο εκει και πέρα το τι έχει γίνει δεν το σχολιαζω γιατι δεν ξερω λεπτομέριες. Απλα περιμένω απο αυτούς που ξέρουν τις λεπτομέριες ή να τις πουν σε όλους μας ή να μην πουν τίποτα. Γιατι στο κατω κατω ρε φίλε, για μένα που είμαι ενας απλος χρήστης εδω μέσα ή θα με αφήσεις στην άγνοια μου να ποσταρω ανεκδοτα και συναντήσεις-βόλτες ή θα με συμπεριλάβεις ενεργά στις διαδικασίες και τους προβληματισμούς του forum.
    Απ΄τους δυο μας ποταμούς
    θα γευτεί μια νύχτα η έρημος καρπούς.

  12. #12
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Το συστημα πμ ειναι πληρως αδιαβλητο και δεν φαινεται τιποτα απο εκει και περα stay tuned και θα μαθεις

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Αμαν ρε σεις το βαλα γιατι ετσι ηθελα να μπει...γιατι θελω να γινει δημοσια αυτη η κουβεντα και οχι με πμ...μπααα!!!!
    Μα τι σόι δημόσια κουβέντα να γίνει, όταν τα ουσιαστικά σημεία είναι στο σκοτάδι; Αυτή τη στιγμή είναι ολοφάνερο πως μόνο εσύ και ο gmakris συνενοείστε, οι υπόλοιποι ξύνουμε το κεφάλι μας...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Νομιζω οτι απο τις απαντησεις θα καταλαβετε εαν δεν εχετε καταλαβει
    Μα, για να καταλάβουμε, πρέπει να μυρίσουμε τα νύχια μας...



    Τέλος πάντων, μια τέτοια κουβέντα δεν με αφορά, αν με αφορούσε, θα μου δινόταν και περισσότερη πληροφορία για το θέμα...

  14. #14
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Παίδες

    Ανέκαθεν θεωρούσα ότι δεν είχα να χωρίσω τίποτα με κανένα χρήστη από άλλο forum. Το moto.gr προέκυψε από την καύλα μας και χωρίς να έχουμε μεγάλη επαφή με τον διαδικτιακό μοτοσυκλετιστικό χώρο

    Εώς τότε γνώριζα το Μ/Β του περιοδικού ΜΟΤΟ, Αργότερα γνώρισα το bikenet, το off-road και το enduro

    Κάθε ένα από αυτά το συμπάθησα διαφορετικούς λόγους, και ποτέ δεν μου πέρασε από το μυαλό ότι εγώ είμαι ο Κυρ Τάδε με το μαγαζί μου το Τάδε, αντίθετα προσπάθειες από ανόητους επισκέπτες – μέλη να βάλουνε ταμπελίτσες και να χωρίσουνε οικόπεδα με εκνεύριζαν αφάνταστα.

    Θέλω να προσθέσω ότι ανέκαθεν μπαίνανε posts που αφορούσαν εγκαίνια λειτουργίας άλλων forum, δικτυακών χώρων κλπ κλπ και όλα ήταν καλοδεχούμενα και πάντα μοιραζόμασταν τις γνώσεις μας και τις εμπειρίες μας για να βοηθήσουμε.

    Όταν μαθαίνουμε μετά από καιρό ότι έχει φτιαχτεί ένα forum και επιλεκτικά καλούν άτομα με PM « σε ένα νέο χώρο όπου θα μπορούνε να λένε ελεύθερα την άποψη τους» και αργότερα διαβάζω posts όπως αυτό http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=14574 με το σχόλιο…… «για να μην τα ξαναγράφω μπείτε εδώ….»
    Και διαβάζω ακόμα 3 γραμμές οι οποίες εύκολα γίνονται copy paste, εκνευρίζομε γιατί πλέων με θεωρούν και ανόητο ως επισκέπτη.


    Προσωπικά αρνούμαι και θα αρνηθώ να δεχτώ πρόσκληση με ένα forum που από την δημιουργία του προσπάθησε να χωρίσει αντί να συνεισφέρει
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  15. #15
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Οπότε για να καταλάβω κι εγώ ο πτωχός (που δεν έχω λάβει από αυτά τα συλλεκτικά ΠΜ)... θα πω φωναχτά έναν λογικό συλλογισμό:

    Ανοίγει ένα άλλο φόρουμ.

    Είναι λέει σε δοκιμή, οπότε όλοι όσοι έλαβαν ΠΜ-Πρόσκληση, είναι μάλλον beta testers!

    Περίεργο βέβαια το παραπάνω, αφού ο δημιουργός είναι "άσχετος" με το moto.gr.

    Άλλωστε κάπου έχει πάρει το μάτι μου και ένα trailer διαφήμησης. "Σύντομα μαζί σας http://abcd...". Προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς προσπαθεί να μου πει το http...

    Στη συνέχεια έχουμε κάποια ημι-ειρωνικά και ημι-προσβλητικά μηνύματα, σαφέστατα κατά του moto.gr. Αυτά γιατί άραγε??? (Όποιος ζητήσει links προς τεκμηρίωση τρώει φατούρο!!!)

    Τέλος, διαβάζω ότι θα μπει και ΓΕΝΙΚΗ πρόσκληση.

    Δηλαδή θα λέει τι? Καλό το φόρουμ αυτό, αλλά ελάτε και στο άλλο? Ελπίζω να έχει παπάδες που χορεύουν και καλό καπουτσίνο, αλλιώς δεν καταλαβαίνω το νόημα. Fora υπάρχουν ήδη αρκετά.

    Ρε μήπως το κούτελό μου γράφει βλάκας και δε το βλέπω???!
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

Σελίδα 1 από 11 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Την προσοχή σας παρακαλώ!!
    από costas81 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2007, 17:28
  2. Παρακαλω την Προσοχη σας,διαβαστε.
    από gcrook στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2006, 17:04
  3. Λιγο την προσοχη σας για την εκδρομη!!!
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2005, 15:39
  4. λίγο την προσοχή σας... !!
    από ducatian στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2004, 11:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF