Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 134

Θέμα: αγορα gs 800

  1. #16
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    Να βαλουμε διπλα μηχανακι του ανταγωνισμου ως προς την αξιοπιστια;;οποιοδηποτε!!
    Διαβασε το ποστ σου και κοιτα ποσα προβληματακια εχουν βγαλει τα 800.
    Ο φιλος που ανοιξε το θεμα εθεσε ως πρωτη προτεραιοτητα την αξιοπιστια.
    Βάλε. Εγώ έγραψα ό,τι μπορεί να σου τύχει. Δεν είναι κανόνας. Αν σου τύχουν όλα μαζί πρέπει να κάνεις πολύ παρέα με το Δρακουμέλ
    Και δεν είναι μόνο η αξιοπιστία, που δε θεωρώ ότι μειονεκτεί έναντι του ανταγωνισμού, αλλά και διάφορα άλλα. Αλλά θα το κάνουμε πάλι vs και δε λέει. Εγώ λαδάκια έχω αλλάξει μόνο και φίλτρο, αλλά το έχω μόνο ένα χρόνο. Μτχ εννοείται. Σε καμιά πενταετία θα τα ξαναπούμε. Έτσι μου λέγανε και για το προηγούμενο.
    Ας πάρει ο φίλος ότι θέλει. Γνώμη ζήτησε και του γράφω αυτά που ξέρω και που είδα και όχι ότι άκουσα. Αν προσέξεις του λέω να βρει ένα καλό μτχ και πιστεύω θα το ευχαριστηθεί! Τα περισσότερα από αυτά που γράφω θα τα έχει λύσει ο προηγούμενος. Tα πηνία και το μοτέρ είναι θέμα, αλλά κι άλλα μηχανάκια έχουν βγάλει κατά καιρούς το ίδιο "δυνατές" βλάβες. Anyway. Τέλος, από τα 3 μηχανάκια που έβαλε εγώ θεωρώ πιο αξιόπιστο το F8, εσύ το Tiger, ο άλλος το KTM, so ?
    Φύγαμε...

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2011
    Μηνύματα
    751

  3. #18
    Πάντως σε περίπτωση που σπάσει, η bmw χρεώνει καινούριο μοτέρ 8.000 ευρώ...
    Τουλάχιστον τόσο μου είπαν οτι κάνει όταν έσπασε το δικό μου.
    Πήρα KTM και ησύχασα.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από papadon Προβολή μηνύματος
    Πάντως σε περίπτωση που σπάσει, η bmw χρεώνει καινούριο μοτέρ 8.000 ευρώ...
    Τουλάχιστον τόσο μου είπαν οτι κάνει όταν έσπασε το δικό μου.
    τους εξηγησες οτι δεν θελεις να αγορασεις το συνεργειο με ολο τον εξοπλισμο και την ναρα γραμματεα, αλλα ενα μονο μοτερ?

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    τους εξηγησες οτι δεν θελεις να αγορασεις το συνεργειο με ολο τον εξοπλισμο και την ναρα γραμματεα, αλλα ενα μονο μοτερ?
    Η μοτοσυκλέτα είχε αγοραστεί από εμένα καινούρια από το συγκεκριμένο κατάστημα και είχε κάνει όλα της τα σέρβις εκεί by the book.
    Όταν βάρεσε μπιέλα η εγγύηση είχε λήξει 2 μήνες και η μοτο είχε 32.000 km.
    Τους εξήγησα πως με βάση αυτό το ιστορικό θα κινηθώ νομικά σε περίπτωση που δεν μου καλύψουν πλήρως την επισκευή.
    Πλήρωσα 200 ευρώ για λάδια, φίλτρα, παραφλού και παρέλαβα τη μοτοσυκλέτα με καινούριο κινητήρα και +2 χρόνια εργοστασιακή εγγύηση.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από papadon Προβολή μηνύματος
    Η μοτοσυκλέτα είχε αγοραστεί από εμένα καινούρια από το συγκεκριμένο κατάστημα και είχε κάνει όλα της τα σέρβις εκεί by the book.
    Όταν βάρεσε μπιέλα η εγγύηση είχε λήξει 2 μήνες και η μοτο είχε 32.000 km.
    Τους εξήγησα πως με βάση αυτό το ιστορικό θα κινηθώ νομικά σε περίπτωση που δεν μου καλύψουν πλήρως την επισκευή.
    Πλήρωσα 200 ευρώ για λάδια, φίλτρα, παραφλού και παρέλαβα τη μοτοσυκλέτα με καινούριο κινητήρα και +2 χρόνια εργοστασιακή εγγύηση.

    παλι καλα....

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από papadon Προβολή μηνύματος
    Η μοτοσυκλέτα είχε αγοραστεί από εμένα καινούρια από το συγκεκριμένο κατάστημα και είχε κάνει όλα της τα σέρβις εκεί by the book.
    Όταν βάρεσε μπιέλα η εγγύηση είχε λήξει 2 μήνες και η μοτο είχε 32.000 km.
    Τους εξήγησα πως με βάση αυτό το ιστορικό θα κινηθώ νομικά σε περίπτωση που δεν μου καλύψουν πλήρως την επισκευή.
    Πλήρωσα 200 ευρώ για λάδια, φίλτρα, παραφλού και παρέλαβα τη μοτοσυκλέτα με καινούριο κινητήρα και +2 χρόνια εργοστασιακή εγγύηση.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    παλι καλα....
    μόνο η μπεμβέ μπορεί (σε κάποιες των περιπτώσεων έστω) να τα κάνει αυτά....

    να τα λέμε όλα
    πουτσ@@@@@@@@@

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από papadon Προβολή μηνύματος
    Η μοτοσυκλέτα είχε αγοραστεί από εμένα καινούρια από το συγκεκριμένο κατάστημα και είχε κάνει όλα της τα σέρβις εκεί by the book.
    Όταν βάρεσε μπιέλα η εγγύηση είχε λήξει 2 μήνες και η μοτο είχε 32.000 km.
    Τους εξήγησα πως με βάση αυτό το ιστορικό θα κινηθώ νομικά σε περίπτωση που δεν μου καλύψουν πλήρως την επισκευή.
    Πλήρωσα 200 ευρώ για λάδια, φίλτρα, παραφλού και παρέλαβα τη μοτοσυκλέτα με καινούριο κινητήρα και +2 χρόνια εργοστασιακή εγγύηση.

    Το πιο βασικο δεν μας ειπες.
    Πως εξηγησαν το γεγονος οτι χτυπησε μπιελα στα 30.000 χλμ ?
    Τι εφταιγε ?

  9. #24
    Όταν το πρωτοπήγα μου είπαν πως είχε βαρέσει η μπιέλα του αντικραδασμικού.
    Μερικές μέρες αργότερα και ύστερα από κάποια σχετική αντιπαράθεση με το μηχανικό που είχε αναλάβει την επισκευή της μοτο, είδα το μοτέρ μου λυμμένο. Είχε βαρέσει ξεκάθαρα κάτω κουζινέτο μπιέλας στον αριστερό κύλινδρο και όχι στον αντικραδασμικό...
    Το κουζινέτο είχε στρίψει, παρόλο που έχει ασφάλεια, στέγνωσε και τα έκανε όλα κ_λ_ς
    Το είχα ζορίσει κατα καιρούς το μηχανάκι, αλλά πάντα με ευλαβικό ζέσταμα/χρήση/συντήρηση.

  10. #25
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foogr01 Προβολή μηνύματος
    Βάλε. Εγώ έγραψα ό,τι μπορεί να σου τύχει. Δεν είναι κανόνας. Αν σου τύχουν όλα μαζί πρέπει να κάνεις πολύ παρέα με το Δρακουμέλ
    Και δεν είναι μόνο η αξιοπιστία, που δε θεωρώ ότι μειονεκτεί έναντι του ανταγωνισμού, αλλά και διάφορα άλλα. Αλλά θα το κάνουμε πάλι vs και δε λέει. Εγώ λαδάκια έχω αλλάξει μόνο και φίλτρο, αλλά το έχω μόνο ένα χρόνο. Μτχ εννοείται. Σε καμιά πενταετία θα τα ξαναπούμε. Έτσι μου λέγανε και για το προηγούμενο.
    Ας πάρει ο φίλος ότι θέλει. Γνώμη ζήτησε και του γράφω αυτά που ξέρω και που είδα και όχι ότι άκουσα. Αν προσέξεις του λέω να βρει ένα καλό μτχ και πιστεύω θα το ευχαριστηθεί! Τα περισσότερα από αυτά που γράφω θα τα έχει λύσει ο προηγούμενος. Tα πηνία και το μοτέρ είναι θέμα, αλλά κι άλλα μηχανάκια έχουν βγάλει κατά καιρούς το ίδιο "δυνατές" βλάβες. Anyway. Τέλος, από τα 3 μηχανάκια που έβαλε εγώ θεωρώ πιο αξιόπιστο το F8, εσύ το Tiger, ο άλλος το KTM, so ?
    Οταν λες πως σε ενα μηχανακι προσεξε 1-2-3-4 πραγματα,σημαινει πως με μια συχνοτητα εμφανιζονται στο συγκεκριμενο μοντελο.και δεν νομιζω πως η συχνοτητα ειναι της ταξης του 5%.
    Δεν ειναι θεμα vs αλλα θεμα γεγονοτων.εγραψες οτι βγαζουν 5 πραγματα αλλα θεωρεις πως ειναι αξιοπιστο.εγω διαφωνω.
    Ο τιγρης εβγαλε μονο ενα θεμα στην μιζα πχ.για το κτμ δεν ξερω.
    Απλα μην κολλαμε σε μαρκες.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  11. #26
    Χοντρή ζημιά μπορεί να σου τύχει σε οποιοδήποτε μηχανάκι.
    Το ουσιαστικό είναι να σου αρέσει και να ψήνεσαι να το καβαλάς.
    Το bmw είναι πολύ ωραίο μηχανάκι, θα σε πάει παντού και οικονομικό στη χρήση του.
    Το ktm αν εξαιρέσεις την υψηλή κατανάλωση σε σχέση με το bmw, είναι από άλλο πλανήτη σε όλα τα επίπεδα.

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2011
    Μηνύματα
    751
    Ρεσείς ΟΛΑ βγάζουν θεματάκια(το να κολήσει μοτέρ τώρα δεν είναι θεματάκι αλλα ΧΟΝΤΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ),τόσα 800 gs κυκλοφορούν ΕΚΑΤΣΕ στο παληκάρι η στραβή(και σε μερικούς ίσως ακόμα).
    Άκη και στα 990 θα σου αριθμήσω 1,2,3,4 θεματάκια(όχι όμως και κολλημένο μοτέρ)τα οποία όπως προανέφερα λογικά θα τα έχει λύσει ο προηγούμενοςαυτο εννοεί ο foogr νομίζω(κατατοπίζει στο 100% τον υποψήφιο αγοραστή,άσε που είναι και ΚΤΜάκιας).Αν το παληκάρι ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ με το gs αρκεί να προβεί σε καλό ψάξιμο.
    Τα γράφω αυτά και ΔΕΝ είμαι ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ με ΚΑΜΙΑ μάρκα,γνωρίζω περιπτώσεις φίλων με v strom να καίνε αντλία βενζίνης και άλλες μ@λ@κιούλες,παραύτα είναι best seller,φιλικά πάντα
    Τελευταία τροποποίηση από MiltiadisK.D; 23/09/2015 στις 15:58.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    Πηνια σε strom... το εχω παθει...
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

  14. #29
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    Οταν λες πως σε ενα μηχανακι προσεξε 1-2-3-4 πραγματα,σημαινει πως με μια συχνοτητα εμφανιζονται στο συγκεκριμενο μοντελο.και δεν νομιζω πως η συχνοτητα ειναι της ταξης του 5%.
    Δεν ειναι θεμα vs αλλα θεμα γεγονοτων.εγραψες οτι βγαζουν 5 πραγματα αλλα θεωρεις πως ειναι αξιοπιστο.εγω διαφωνω.
    Ο τιγρης εβγαλε μονο ενα θεμα στην μιζα πχ.για το κτμ δεν ξερω.
    Απλα μην κολλαμε σε μαρκες.
    Του λέω "πρόσεξε αυτά" για να ξέρει τι να κοιτάξει, τι να ρωτήσει και τι να έχει υπόψη του. Και όσο για τη συχνότητα πραγματικά δεν ξέρω πόσο είναι. Αν σου πω, π.χ. για τα πηνία, ξέρω χώρια από το δικό μου καμιά 25αριά μηχανάκια και από αυτά τα 2 παρουσίασαν το πρόβλημα αυτό. Εννοείται πως αν στο μυαλό του είναι ότι στο μηχανάκι π.χ. θα κολλήσει το μοτέρ να μην το πάρει ποτέ. Γενικά δεν έχει νόημα -κατά τη γνώμη μου- να χαλάει η ψυχολογία για κάτι που ίσως συμβεί (όπως θα μπορούσε να συμβεί με όλα τα μηχανάκια κάτι). Τέλος πάντων, όπως είπα το έχω ένα χρόνο. Θα μιλήσω γι' αυτό σε μερικά χρονάκια πάλι. Ίσως τότε να καταριέμαι Φυσικά και στ' @@ μου (με συγχωρείτε) η BMW και η όποια άλλη εταιρία. Δεν το πήρα γιατί έγραφε κάτι συγκεκριμένο η ταμπέλα επάνω. 990 ήθελα στη φάση αυτή, το R και με ξετάπωτες

    Anyway, το μηχανάκι κάνει καλά τη δουλειά του, οπότε τον τελικό λόγο τον έχει ο υποψήφιος, ο οποίος πού πήγε btw ;
    Φύγαμε...

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.860
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foogr01 Προβολή μηνύματος
    τον τελικό λόγο τον έχει ο υποψήφιος, ο οποίος πού πήγε btw ;
    Με αυτά που γράφετε, τρόμαξε και έφυγε τρέχοντας.

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γνώμη:Gs 800-KTM950-Caponord
    από gregorgeous89 στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2008, 19:22
  2. Γνωρίζει κανείς για το GS 800 on-off ?
    από paul-city στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2007, 01:44
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 15:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF