Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 134

Θέμα: αγορα gs 800

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2011
    Μηνύματα
    751
    Γιωργάκι πούλησε μου το ρε και πάρε 990 να κουτουλάς το κεφάλι σου στον τοίχο,άντε μπράβο κολλημένοι ΚΤΜάδες
    Σε περιμένω έ?
    Το κοπέλι μάλλον ψώνισε κιόλας και μας έγραψε στα φρύδια του

  2. #32
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από milvas Προβολή μηνύματος
    Γιωργάκι πούλησε μου το ρε και πάρε 990 να κουτουλάς το κεφάλι σου στον τοίχο,άντε μπράβο κολλημένοι ΚΤΜάδες
    Σε περιμένω έ?
    Μια φορά στη ζωή μου πρέπει να έχω κι εγώ ΚΤΜ. Το πάω ανάποδα βέβαια γιατί συνήθως ξεκινάνε πορτοκαλί και καταλήγουν στα GS 1200 Adv όταν μεγαλώνουν (δε λέω γερνάνε ε ; ) Εγώ ξεκίνησα από τα GS και θα καταλήξω στην πορτοκαλί οικογένεια. Κάθε Τρίτη (ή Τετάρτη) Μάστορα και τα μυαλά στα κάγκελα
    Φύγαμε...

  3. #33
    το 800 το είχα για ένα μήνα δανεικό και το αγάπησα.....λίγο flat ο δικύλινδρος αλλά κατά τα άλλα πάρα πολύ ωραίο...ακλόνητο στα 200,στρίβει πολύ ωραία και στα πατημένα κομμάτια στο χώμα τα ισοπεδώνει όλα,αρκεί να έχεις φόρα λόγω σκληρών αναρτήσεων,και καθαρίζει άλματα παρά τα 200kg αρκεί να μην το φοβάσαι. πάρα πολύ οικονομικό,μα πάρα πολύ οικονομικό και δυνατό.. αντικειμενικά η άποψή μου δεν έχει "βάρος" μιας και η συμβίωσή μου μαζί του μπορεί να χαρακτηριστεί ως ένα test ride διαρκείας,μα δεν έχω καβαλήσει τίποτα από το συναγωνισμό.


    πάντως κι εγώ ονειρεύομαι λάσπες πάνω σε πορτοκαλί 690...!!!!!!
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  4. #34
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    πάντως κι εγώ ονειρεύομαι λάσπες πάνω σε πορτοκαλί 690...!!!!!!
    Είναι πολύ δελεαστική αυτή η πορτοκαλί πλευρά ργμτ
    Φύγαμε...

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Αν εχεις τα λεφτα παρτο.Μια χαρα μηχανη ειναι.Αξιοπιστια σαν του Ληστη,ξεχνα την ομως.

    Ενταξει,εχει καποια θεματακια,αλλα δε βαριεσαι στα τοσα προβληματα που εχουμε ακομη ενα.

  6. #36
    Αναρωτιέμαι... Το avatar του/της gefr
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    1.197
    Και εγώ ΚΤΜάκιας είμαι, αλλά τελευταία με απασχόλησε το θέμα του ανορθωτή. Είναι ευπαθές σημείο σε ΚΤΜ9x0, Vstrom, BMW800GS, Africa Twin κ.α. Μετά από κάποιες συζητήσεις και διάβασμα, προτείνω σε όλους τους ιδιοκτήτες BMW800GS να σκεφτούν την τοποθέτηση ανορθωτή τύπου Serial. Αποφεύγει να ζορίζει τα πηνία και να ζεσταίνεται όσο οι κλασικοί ανορθωτές τύπου shunt. Κυκλοφορούν δύο μοντέλα από την Shindengen το SH775 και SH847 αλλά και δύο ελληνικοί:
    http://www.nakosmoto.gr στην Πάτρα και sxelectronics στον Πειραιά.
    Δεν ξέρω αν υπάρχει πιό κατάλληλος χώρος για να το γράψω, αλλά αν υπάρχει, ας το μεταφέρουν οι διαχειριστές του forum.

    Γειά χαρά.

    Επίσης από Αμερική:
    http://compufire.com/compu-fire-5540...regulator.html

    http://www.roadstercycle.com/
    Πάντα υπάρχει αιτία!

  7. #37
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Το μεγάλο 800 δεν έβγαζε θέματα με ανορθωτες, τουλάχιστον αυτά που είχαμε.
    Τα <μικρά >800 είχαν θέματα.
    Δεν γνωρίζω ακριβώς πού συναρμολογειται το καθένα, αλλά κάποια εξαρτήματα είχαν διαφορά.
    Π. Χ εγκέφαλος Bosch W Germany στο μεγάλο, εγκέφαλος και λοιπά Bosch made in Poland στο μικρό.
    Το μεγάλο το έπαιρνα και σήμερα (αν είχα τα λ7)γκαζι,φρενα,

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Ασχετο αλλά είναι το μηχανάκι όνειρο για ( μενα τουλάχιστον) εδω στην Μυτιλήνη έχει άρκετα., θα το έπαιρνα ..χθες μόλις κερδίσω το Τζόκερ! καλοτάξιδο φίλε μου!

  9. #39
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.969
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Το μεγάλο 800 δεν έβγαζε θέματα με ανορθωτες, τουλάχιστον αυτά που είχαμε.
    Τα <μικρά >800 είχαν θέματα.
    Δεν γνωρίζω ακριβώς πού συναρμολογειται το καθένα, αλλά κάποια εξαρτήματα είχαν διαφορά.
    Π. Χ εγκέφαλος Bosch W Germany στο μεγάλο, εγκέφαλος και λοιπά Bosch made in Poland στο μικρό.
    Αμφότερα Γερμανία κατασκευάζονται και συναρμολογούνται, αν ο εγκέφαλος γράφει W Germany μάλλον του έχει μείνει από τότε που υπήρχε DDR και Δυτική Γερμανία...

  10. #40
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/11/2015
    Μηνύματα
    3
    Γειά σας φίλοι.
    Είμαι και εγώ σε αναζήτηση GS 800, (μετά από 40 χρόνια πάνω σε διάφορες σέλες) και συνεχίζω εδώ.
    Γνωρίζει κανείς στα πόσα χλμ γίνεται το μεγάλο service, τι περιλαμβάνει και κόστος?

  11. #41
    ΣΑΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ


    Λυπάμαι όμως ιδίως αυτούς που επειδή δεν έχουν το χρήμα αρχικά,ψάχνονται μετά για μάρκες
    ντεμέκ πρέμιουμ..!!Φορτώνονται και τρώνε στη μάπα ότι μαλακία βγάζουν,βογγάει η τσέπη τους
    για να κυκλοφοράνε ατσαλάκωτοι και δεν το μαρτυράνε.
    Τα μεταξωτά βρακιά απλά είναι για επιδέξιους κώλους.Όλοι αυτοί που με τόση μαεστρία έχουν στήσει
    αυτό το παραμύθι με τα δήθεν στιβαρά,στριφτερά κ.λ.π. Ευρωπαικά που πολλές φορές επανδρώνονται
    από Ιαπωνικές αναρτήσεις,φρένα κ.λ.π. ΑΡΜΕΓΟΥΝ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΤΕΧΝΗ ΤΙΣ ΑΓΕΛΑΔΕΣ,εμάς τους καταναλωτές.
    Όταν ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ,πρέπει να βρεις μια μαλακία να περάσεις το παραμύθι σου...!!
    Όπως κάποτε όταν η Χόντα έβγαζε τα 165 άλογα στο v-tec μοτέρ της με τον μεταβλητό χρονισμό των βαλβίδων,
    ΝΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΑ ΑΘΡΑΥΣΤΟ ΜΟΤΕΡ, ερχόταν οι Γερμανοί και μας έπρηζαν με τα 70 άλογα του Γκόλφ λέγοντας μας
    ότι πουλάνε σοβαρότητα και αξιοπιστία.....χο...χο...!!
    Ε τώρα έρχονται οι Ιάπωνες και πουλάνε 5 μύρρια μοτό το χρόνο κι οι Ευρωπαίοι 200 χιλιάδες...!!
    ΨΑΧΤΕ ΚΑΙ ΣΕΙΣ να βρείτε τη διαφορετικότητα που εξαντλείται στο πόσα και πότε θα χώσετε στο μάστορα...!!!!
    Και καλά αυτοί που τάχουνε πουλάνε και μούρη,αυτοί που ψάχνουνε τα δεύτερα και τρίτα χέρια επειδή τόσα έχουνε
    ΔΕΝ ΤΑ ΛΥΠΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑΚΙΑ ΤΟΥΣ..??
    Αλλά τι να λέμε,σε μια χώρα που έφτασε να είναι δεύτερη σε Πόρσε καγιέν αναλογικά με τον πληθυσμό της
    σε όλη την Ευρώπη..??
    ΠΟΥΛ....ΜΟΥΡ και τα μυαλά στα κάγκελα,γιαυτό μας σκίζουν τώρα ενώ αυτοί χρωστάνε και τις πουτσότριχες τους.
    Θάθελα νάξερα άραγε............πόσες μαλακίες πρέπει να βγάλει ένα μηχανάκι για να το ΑΠΟΡΡΙΨΩ..??

  12. #42


    Εμπαθεια καργα.....................

    Μεινε στην λεξη καποτε. Εχει πλεον σημασια
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  13. #43
    terens,

    το 800άρι είναι γαμάτο μηχανάκι....

    μη λέμε ό,τι να'ναι

    πουτσ@@@@@@@@@

  14. #44
    Σπύρε...

    Είναι γαμάτο, ναι.

    Σε μερικά του. Εργονομία, οικονομία, φώτα, άνεση, ωραία φρένα, φόρτωμα. Στρίβει ωραία, ανάλαφρο, έχει ωραία αίσθηση στην χρήση του.

    Αεροδυναμικά δεν είναι καλοσχεδιασμένο. Το "απλό" δεν καλύπτει, το "αντβέντσουρ" έχει απίθανα πολλή τύρβη και βγάζει βαβούρα από χαμηλές ταχύτητες.
    Η σέλα του απλού είναι κακή για οτιδήποτε πέραν αστικών διαδρομών/κοντινών αποδράσεων.
    Κραδασμοί είτε το πιστεύεις είτε όχι, περισσότεροι από το απρίλια, τόσο στα πόδια (χαμηλές στροφές) όσο και στα χέρια (ψηλές στροφές).
    Το σέρβις του ζόρικο γιατί η κεφαλή είναι καλά κρυμμένη και ακριβό αν το πάρει κανείς δευτεροτρίτο χέρι που λέει και ο Τέρενς γιατί κοντά στις 100,000χλμ σκορπάει συνήθως η καδένα χρονισμού και θέλει λύσιμο όλο το μοτέρ για να την αλλάξεις. Ο έλεγχος βαλβίδων είναι πολύ συχνός για σύγχρονο μοτέρ, πράγμα που ανεβάζει το κοστολόγιο αν το πας "by the book" και στην αντιπροσωπεία.
    Ρουλεμάν τροχών/λαιμού φαντάζομαι ότι θα το πάρει κάποιος με αλλαγμένα.
    Για τα λοιπά θεματάκια, έχουν ήδη γράψει.
    Ερωτηματικό στο θέμα της ηλεκτρονικής ανάρτησης που έχει αποδειχτεί "ευαίσθητη" και λίγο τσιμπημένη στην αντικατάσταση.


    Θα το αγόραζα δευτεροτρίτο χέρι; Φυσικά γιατί μου αρέσει, με την προϋπόθεση ότι θα του έκανα μία "απριλιάδα" ήτοι λύσιμο αλλαγή όλα τα προβληματικά και δέσιμο. Όχι φτηνό πράγμα δηλαδή, αλλά τουλάχιστον θα ήξερα τι μου γίνεται.
    Με τους κραδασμούς δεν ξέρω τι και πως, αλλά φαντάζομαι συνηθίζεται το πράγμα. Ή ίσως άλλα καβαλέτα/πιο βαριά αντίβαρα/σωστό ρόπιασμα τις βάσεις κινητήρα και τα μαρσπιέ.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mauros listis Προβολή μηνύματος
    καλημερα συντροφοι!ειμαι υπο σκεψη για την αγορα gs 800 καθως πουλησα το bandit που ειχα.το μπατζεντ μου ειναι γυρο στα 7000χιλ.θελω να παρω μια μηχανη να ειναι αξιοπιστη κ να ξερω οτι μπορω να παω παντου με ανεση!
    Το μηχανάκι που λες δεν πληροί τις προυποθέσεις.....
    ΤΕΛΟΣ
    ανανήψαντας

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γνώμη:Gs 800-KTM950-Caponord
    από gregorgeous89 στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2008, 19:22
  2. Γνωρίζει κανείς για το GS 800 on-off ?
    από paul-city στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2007, 01:44
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 15:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF