Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 63

Θέμα: Χειμερινά μποτάκια Gaerne ή κάτι άλλο; :)

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Thanks Amyroukai!Και οι δικές μου fulcrum είναι 47 αν δεν κάνω λάθος,μου είναι και λίγο μπόλικες διότι το αμέσως προηγούμενο μου είχε φανεί κάπως στενότερο.
    Γεια σου Petran!Σύμφωνοι για τις Gaerne αλλά που να τις βρω
    Στα running της Nike φοράω 45-45,5 και στην adidas 46...τα alpinestars ridge μου είναι 45 αλλά και 45,5 να ήταν δε θα με χαλούσαν.Το 46 μου ήταν μεγάλο.
    Ξέρεις αν η Gaerne έχει μεγάλα ή μικρά νούμερα;Είχα δοκιμάσει προ 2-3 ετών αλλά δε θυμάμαι ρε γαμώτο...έχω την αίσθηση ότι στα gaerne πρέπει να παίρνεις μισό νούμερο μικρότερο από το κανονικό;;

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Thanks Amyroukai!Και οι δικές μου fulcrum είναι 47 αν δεν κάνω λάθος,μου είναι και λίγο μπόλικες διότι το αμέσως προηγούμενο μου είχε φανεί κάπως στενότερο.
    Γεια σου Petran!Σύμφωνοι για τις Gaerne αλλά που να τις βρω
    Στα running της Nike φοράω 45-45,5 και στην adidas 46...τα alpinestars ridge μου είναι 45 αλλά και 45,5 να ήταν δε θα με χαλούσαν.Το 46 μου ήταν μεγάλο.
    Ξέρεις αν η Gaerne έχει μεγάλα ή μικρά νούμερα;Είχα δοκιμάσει προ 2-3 ετών αλλά δε θυμάμαι ρε γαμώτο...έχω την αίσθηση ότι στα gaerne πρέπει να παίρνεις μισό νούμερο μικρότερο από το κανονικό;;
    Το motomarket Θεσσαλονίκης μου φαίνεται έχει ακόμα.
    1 νούμερο κάτω θα πάρεις από αυτό που φοράς στα αθλητικά στης Gaerne ισχύει .Φοράω 44 ,και όλες είναι 43 και είναι JUST.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Petran σ'ευχαριστώ,με βοηθάς...και θα με βοηθούσες ακόμα πιο πολύ αν σήμερα δε λάμβανα ένα απαντητικό mail από κατάστημα του εξωτερικού το οποίο στην ερώτηση αν θα έπρεπε να πάρω το νούμερο 45,εκείνοι μου απάντησαν το αντίθετο από εσένα,ότι δηλαδή πρέπει να πάρω ένα νούμερο μεγαλύτερο από τα υπόλοιπα παπούτσια δηλαδή 46... Hello LEONIDAS,thnaks for your mail, the boots fits normally a bit smaller, so you shouild choose size 46..

    Υποψιάζομαι όμως ότι έκαναν ''μαϊμουδιά'': στη σελίδα με τις κριτικές για τις Gaerne Impulse aquatech για τις οποίες ρωτούσα,έγραφε ένας πελάτης στο review του Fits 1 size smaller... και μάλλον εννοούσε πως χρειάζεται ένα νούμερο μικρότερο και όχι ένα νούμερο μεγαλύτερο,δεν ξέρω.

    Εσύ,αν κατάλαβα καλά,έχεις 2-3 ζευγάρια και σε όλες φοράς ένα νούμερο μικρότερο(43) συγκριτικά με τα υπόλοιπα παπούτσια σου(44).Οι δικές σου είναι touring μπότες;Ρωτάω διότι είναι πιθανό π.χ. οι enduro μπότες της εταιρείας να έχουν διαφορετικό καλούπι από τις τουριστάδικές(aquqatech) της.
    Αν μπορούσα να βρω κάπου τα εκατοστά(cm) θα ήταν ευκολότερο αλλά και στα size charts που βρίσκω στο διαδίκτυο άλλα λέει το ένα και άλλα το άλλο...σχεδόν όλα τα παπούτσια μου είναι 29 έως 29,5 cm οπότε θα είχα ένα μπούσουλα.

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Petran σ'ευχαριστώ,με βοηθάς...και θα με βοηθούσες ακόμα πιο πολύ αν σήμερα δε λάμβανα ένα απαντητικό mail από κατάστημα του εξωτερικού το οποίο στην ερώτηση αν θα έπρεπε να πάρω το νούμερο 45,εκείνοι μου απάντησαν το αντίθετο από εσένα,ότι δηλαδή πρέπει να πάρω ένα νούμερο μεγαλύτερο από τα υπόλοιπα παπούτσια δηλαδή 46... Hello LEONIDAS,thnaks for your mail, the boots fits normally a bit smaller, so you shouild choose size 46..

    Υποψιάζομαι όμως ότι έκαναν ''μαϊμουδιά'': στη σελίδα με τις κριτικές για τις Gaerne Impulse aquatech για τις οποίες ρωτούσα,έγραφε ένας πελάτης στο review του Fits 1 size smaller... και μάλλον εννοούσε πως χρειάζεται ένα νούμερο μικρότερο και όχι ένα νούμερο μεγαλύτερο,δεν ξέρω.

    Εσύ,αν κατάλαβα καλά,έχεις 2-3 ζευγάρια και σε όλες φοράς ένα νούμερο μικρότερο(43) συγκριτικά με τα υπόλοιπα παπούτσια σου(44).Οι δικές σου είναι touring μπότες;Ρωτάω διότι είναι πιθανό π.χ. οι enduro μπότες της εταιρείας να έχουν διαφορετικό καλούπι από τις τουριστάδικές(aquqatech) της.
    Αν μπορούσα να βρω κάπου τα εκατοστά(cm) θα ήταν ευκολότερο αλλά και στα size charts που βρίσκω στο διαδίκτυο άλλα λέει το ένα και άλλα το άλλο...σχεδόν όλα τα παπούτσια μου είναι 29 έως 29,5 cm οπότε θα είχα ένα μπούσουλα.
    Τι με ευχαριστείς ; δεν έκανα και τίποτα.

    Δεν ξέρω μήπως στο βάλανε ώστε να τους το στείλεις πίσω ξανά και να χρεωθείς; δεν ξέρω δεν θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου.

    Ναι,3 ζευγάρια και 1 που είχα πετάξει λόγω τροχαίου . Όλων των ειδών .
    Έχω της Aqua αδιάβροχο χαμηλό, της GR-W το νέο μοντέλο αδιάβροχο και αυτό, και το GP-One που είναι το αγωνηστικό carbon για την μηχανή.

    Ναι σε όλα μου τα παπούτσια είμαι στο 44,και σε όλες αυτές έχω πάρει το 43.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Να είσαι καλά,αλήθεια με βοηθάς...Eικάζω πως το πιο πιθανό είναι ότι δεν πολυασχολήθηκε ο υπάλληλος και απλά μου έστειλε αυτό που έγραφε ο πελάτης τους στο review και μάλιστα με αντίστροφο νόημα!
    Αν κάποια στιγμή μέσα στις μέρες μπορούσες να δεις στις Gaerne aquatech μπότες σου δίπλα από το 43 που είναι το ευρωπαϊκό νούμερο ποιο είναι το us size,το uk size και κυρίως τα cm,θα με υποχρέωνες...αν έχω αυτά,θα μπορούσα ίσως να συγκρίνω με size charts και να ξέρω με μεγαλύτερη ασφάλεια τι αγοράζω

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Να είσαι καλά,αλήθεια με βοηθάς...Eικάζω πως το πιο πιθανό είναι ότι δεν πολυασχολήθηκε ο υπάλληλος και απλά μου έστειλε αυτό που έγραφε ο πελάτης τους στο review και μάλιστα με αντίστροφο νόημα!
    Αν κάποια στιγμή μέσα στις μέρες μπορούσες να δεις στις Gaerne aquatech μπότες σου δίπλα από το 43 που είναι το ευρωπαϊκό νούμερο ποιο είναι το us size,το uk size και κυρίως τα cm,θα με υποχρέωνες...αν έχω αυτά,θα μπορούσα ίσως να συγκρίνω με size charts και να ξέρω με μεγαλύτερη ασφάλεια τι αγοράζω
    Αύριο κιόλας θα το έχεις και τις 2 μπότες τα ζευγάρια τις αγωνηστικές δεν στις βγάζω γιατί δεν υπάρχει λόγος.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Ευχαριστώ πολυυυ

  8. #23
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Δεν ξέρω ποιο μαγαζί έχει αλλά αν πας για Gaerne δοκίμασε τες πριν πάρεις. Δεν θέλω να σε μπερδέψω περισσότερο αλλά σε εμένα δεν ισχύει το μικρότερο νούμερο που λέει ο Petran. Έχω 2 ζευγάρια Gaerne (enduro και τουριστικες-πόλης) και τις δύο σε 44 και παπούτσια φοράω 44. Σε 43 δεν υπήρχε περίπτωση να μου κάνει καμία από τις δύο.
    Give me fuel, Give me fire

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Με μπερδεύεις αλλά άθελά σου!Δυστυχώς δεν υπάρχει μαγαζί στην Αττική που να τις φέρνει...
    Αν έχεις το χρόνο,γράψε μου κάποια στιγμή ποιο μοντέλο της Gaerne είναι οι touring/πόλης που έχεις και το us size,το uk size και τα εκατοστά...αυτά αναγράφονται στο κουτί ή στο εσωτερικό μέρος της μπότας...μήπως και επιτέλους βρω κάποια άκρη

  10. #25
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Στο εσωτερικό γράφει:
    EU 44
    USA 9,5
    J 27,5

    Αν θυμάμαι καλά είναι οι G Flow.
    Give me fuel, Give me fire

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Χρήστο ευχαριστώ πολύ!
    Λογικά λοιπόν με αυτά τα νούμερα που γράφεις, μιλάμε γι'αυτό το size chart : https://www.google.gr/search?q=gaern...VUK9R1EeMqM%3A

    Αν όντως οι touring μπότες σου είναι οι Gaerne flow ,τότε πιθανότατα το 46 δε μου κάνει διότι είναι 28,5 cm...πάω μάλλον για 47 που είναι 29 cm ίσως και 48 με 29,5 cm.
    Petran μήπως βρήκες κάτι για να το διασταυρώσουμε;

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Χρήστο ευχαριστώ πολύ!
    Λογικά λοιπόν με αυτά τα νούμερα που γράφεις, μιλάμε γι'αυτό το size chart : https://www.google.gr/search?q=gaern...VUK9R1EeMqM%3A

    Αν όντως οι touring μπότες σου είναι οι Gaerne flow ,τότε πιθανότατα το 46 δε μου κάνει διότι είναι 28,5 cm...πάω μάλλον για 47 που είναι 29 cm ίσως και 48 με 29,5 cm.
    Petran μήπως βρήκες κάτι για να το διασταυρώσουμε;
    Δεν βρίσκω με τίποτα τις G.Flow που τις έχω χώσει μπορεί να τις έχω ξεχάσει στο άλλο σπίτι .
    Θα δώ για σίγουρα τις άλλες που έχω πάρει τις GR-W ,λίγο όταν συνέλθω γιατί είμαι με πυρετό.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Καταρχάς,περαστικά
    Αν έβρισκες τις flow θα ήταν καλά αν και σήμερα βρήκα έναν μπούσουλα μιλώντας με moto market Αθήνας και Θεσ/κης αλλά και με άλλο ένα κατάστημα της Β.Ελλάδας.Από τα moto market(έφερναν τις Gaerne μέχρι και το 2012-2013) τα παιδιά μου πρότειναν να πάρω μισό νούμερο μεγαλύτερο από τα αθλητικά δηλαδή 46.
    Ο υπάλληλος στο άλλο κατάστημα είχε το 45 στις Flow και μου είπε ότι στη μέσα πλευρά γράφει EU 45,US 10,5, JP 28...ταιριάζει δηλαδή με αυτά που λέγαμε χθες με τον chr1s_86 ότι δηλαδή το size chart είναι
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Gaerne sizing.jpg 
Προβολές:	105 
Μέγεθος:	64,4 KB 
ID:	342256
    Παραθέτω τώρα το σωστό διότι χθες έγραφα από κινητό και δεν έδωσα τη σωστή εικόνα.
    Επομένως μάλλον καταλήγω σε δύο μεγέθη:46 ή 47.Μέχρι που σκεφτόμουν να παραγγείλω και τα δύο και να επιστρέψω όποιο δε μου κάνει
    Τελευταία τροποποίηση από lleonidas; 02/10/2015 στις 23:02.

  14. #29
    Τρικύλινδρος Διφάναρος
    Εγγραφή
    16/09/2014
    Μηνύματα
    196
    Για δες κι αυτές: http://www.fc-moto.de/Dainese-S-Germain-Gore-Tex

    Τις εχω ένα χρόνο, έχουν φάει άπειρη βροχή και κρύο και συμπεριφέρθηκαν άψογα. Με το παντελόνι απ έξω μοιάζουν σαν μποτάκια πόλης.

    Στο ίδιο νούμερο με το πολιτικό παπούτσι (45/45)
    The road less travelled, is less travelled for a reason...

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Ευχαριστώ φίλε μου αλλά δε με ενθουσιάζουν.Δοκίμασα σήμερα στο motoraid τις Falco pepper 2 που είναι παρόμοιες αλλά δεν...
    Μου άρεσαν όμως οι Falco axis 2 .
    Έκανα μια βόλτα και στην Καλλιρρόης για Gaerne αλλά τζίφος...αναμενόμενο.

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Mαρκαδόρος η κάτι άλλο?
    από mihalis81 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2006, 22:23
  2. photoshop ή κατι αλλο
    από tools στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2006, 12:53
  3. Αυτο ειναι το κατι αλλο !!
    από tifoefs στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2006, 15:48
  4. Τιράντες ή κάτι άλλο;
    από Reignman στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2006, 22:31
  5. money for nothing η κατι αλλο
    από GST στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2005, 20:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF