Σελίδα 4 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 131

Θέμα: Σαλονικα test ride Yamaha MT series 27/09/15

  1. #46


    Ωραιος Σταυρε
    πουτσ@@@@@@@@@

  2. #47
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dennis- Προβολή μηνύματος
    εμφανισιακα μ αρεσε αυτο και γκαζακι ειχε.. θα μας πει ο ντεβιλς που τα ελιωσε.

    Συνημμένο 341790

    Όμορφο είναι και μ' αρέσει η διχρωμία στις ζάντες.
    Τα υπόλοιπα κόκκινα όμως το κάνουν λίγο...

    κιτς.






    Σταυρε..
    Sent from me using a computer.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Όμορφο είναι και μ' αρέσει η διχρωμία στις ζάντες.
    τώρα μου κατέστρεψες όλη την εικόνα που είχα χτίσει μου μυαλό μου για σένα...

    σε φάγαν οι κακές παρέες
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  4. #49
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Αυτός ο αμυρουκάι φταίει που σας έχει πείσει όλους ότι είμαι κακογερασμένος.
    Sent from me using a computer.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΝIKOLTSOS
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    550
    Ευχαριστούμε ρε Devil's.... ωραία παρουσίαση....
    Μπορείς να πεις περίπου την διαδρμή για να καταλάβω τι εννοείς για τις ευθείες, στροφές, άσφαλτο κτλ.?
    "...ΌΛΑ ΕΊΝΑΙ ΔΡΌΜΟΣ..."

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος


    Ωραιος Σταυρε
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος

    Σταυρε..
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝIKOLTSOS Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστούμε ρε Devil's.... ωραία παρουσίαση....
    Μπορείς να πεις περίπου την διαδρμή για να καταλάβω τι εννοείς για τις ευθείες, στροφές, άσφαλτο κτλ.?


    να'στε καλα παιδια...
    μακαρι να γινοντουσαν πιο συχνα τετοια events για να εχουμε να λεμε και να κουβεντιζουμε τις επομενες...
    σοβαρα μπηκα σε σκεψεις για το mt07..
    μετα ελεγα, μπα οχι το μικρο, καλυτερα το μεγαλο mt09...η γυναικα δεν θα μπορουσε να το οδηγησει ομως και θα ηταν αδικο γιατι πουλησαμε το cbf και κατι επρεπε να εχει και αυτη...
    μετα ξαναειδα το mt07 αλλα τα χαρακτηριστικα του μοιαζουν στο xr, και δεν θα ειχε νοημα..
    ξανασκεφτηκα το mt09, αφου μου ειπε ο Αντωνης (reinmeister) οτι το εφτιαξαν το θεμα του ψεκασμου με επαναχαρτογραφηση στα 2015 μοντελα και πρεπει να οδηγησαμε τα 2014 εμεις...
    και μετα ακουσα οτι θα φορολογηθουν εξτρα αυτοι που εχουν πολλα οχηματα στην οικογενεια...και μου περασε...
    δεν ειμαστε για να πληρωνουμε...εχουμε ηδη 2 αμαξια και 2 μηχανακια, και ευτυχως που δωσαμε το ενα γιατι θα ειχαμε 3 τωρα...


    @Νικο μακαρι να'ξερα και εγω απο που μας πηγε..Αθηναιος γαρ...
    αλλα θα προσπαθησω να το δειξω σε χαρτη...

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    αυτο καναμε πανω κατω και στο τελος στριβαμε 3ης Σεπτεμβριου και απο Λεωφορο Στρατου επιστρεφαμε...

    περιπου εβγαινε κανα 5αρι χλμ...συμφωνα και με τα οδομετρα των μηχανων..

  8. #53
    Αποσυντονισμένο Μέλος Το avatar του/της Desperado
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    438
    Μπράβο κι από εμένα!! Ωραία παρουσίαση!!

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΝIKOLTSOS
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    550
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αυτο καναμε πανω κατω και στο τελος στριβαμε 3ης Σεπτεμβριου και απο Λεωφορο Στρατου επιστρεφαμε...

    περιπου εβγαινε κανα 5αρι χλμ...συμφωνα και με τα οδομετρα των μηχανων..
    Μια χαρά διαδρομή....
    "...ΌΛΑ ΕΊΝΑΙ ΔΡΌΜΟΣ..."

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αυτο καναμε πανω κατω και στο τελος στριβαμε 3ης Σεπτεμβριου και απο Λεωφορο Στρατου επιστρεφαμε...

    περιπου εβγαινε κανα 5αρι χλμ...συμφωνα και με τα οδομετρα των μηχανων..
    έγραψα αναλυτικά στην προηγούμενη σελίδα τις οδούς κτλ. αλλά μάλλον εμένα με έχουν στο κλάσιμο .Είσαι ηγέτης.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    έγραψα αναλυτικά στην προηγούμενη σελίδα τις οδούς κτλ. αλλά μάλλον εμένα με έχουν στο κλάσιμο .Είσαι ηγέτης.

    χαλαρωσε ρε συ κουκλε...ισως με τον χαρτη ηταν πιο κατατοπιστικο απο το να γραφτουν 6 οδοι που δεν ξερουν που καλα καλα ειναι, οι εκτος θεσσαλονικεις..και εγω μεσα σ'αυτους...

    πες μας την γνωμη σου για τα μηχανακια...πως σου φανηκαν εσενα? τι διαφορα ειχε το sport tracker απο το απλο mt-09?

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    χαλαρωσε ρε συ κουκλε...ισως με τον χαρτη ηταν πιο κατατοπιστικο απο το να γραφτουν 6 οδοι που δεν ξερουν που καλα καλα ειναι, οι εκτος θεσσαλονικεις..και εγω μεσα σ'αυτους...

    πες μας την γνωμη σου για τα μηχανακια...πως σου φανηκαν εσενα? τι διαφορα ειχε το sport tracker απο το απλο mt-09?
    Αχ. Όταν με μιλάς έτσι.

    Καλαμπούρι έκανα πραγματικά δεν ήθελα να πώ κάτι. Μας έχεις μάθει πλεόν εδώ κατά πάνω πως είμαστε.

    Λοιπόν εγώ δεν μπορώ να γράψω σεντόνι καθώς ίσως δεν είμαι τόσο "γνώστης" πάνω στο θέμα,εγώ σε SS συνήθισα σε SS συνεχίζω να είμαι.

    1. Sport Tracker :

    Μηχανή με .... κάκαλα. Ξεκίνησα και όλη την Αγγελάκη την πήγα λαμπάδα και όχι επειδή το ήθελα μόνο του (σκέψου δεν ξέρω να κάνω καν σούζες). Κοίταξα στο φανάρι είχε χάρτη Α επειδή το θυμόμουν ήταν ο πιο ελεύθερος νευρικός χάρτης ,οπότε αλλαγή στο STD (Standard) ,πήγαινε πιο καλά.Αυτό που είπες πάντως ότι είναι νευρικό-στο άνοιγμα κλείσιμο έχεις μεγάλο δίκιο,σαν να έχει πολύ ορμή ακόμα που μπορεί να τρομάξει.
    Θέση οδήγησης με άρεσε αρκετά ,ήταν σχετικά πολεμικό .Με άνεση έκατσα και κούμπωσα πάνω. Το ABS το πίσω έμπαινε για πλάκα όταν λέμε για πλάκα για πλάκα! Το τερμάτιζα επίτηδες και αυτό βαρούσε πίσω σαν τρελό, ακόμα και στο λίγο.Ήθελα να στρίψω να δώ περί φρεναρίσματος σε στροφή κτλ. να ξεκολλήσει το πίσω και δεν .... οπότε 2 κατεβασιές και ξεκολούσε ,αλλά με το που άνοιγες γκάζι όλα ερχόντουσαν στα ίσια τους.

    2. MT - 09

    Το έχω ξανά οδηγήσει , το συγκεκριμένο πάλι στο Α χάρτη , νευρικό πολύ αλλά κοντές ταχύτητες δηλαδή ήθελες συνέχεια αλλαγή έκανα κόντρα εν μέρη με τον οδηγό μπροστά, γιατί το άνοιγε και εκείνος και οι υπόλοιποι από πίσω και μέχρι την 3η ταχύτητα ακόμα μάζευα λάστιχο από πίσω.Πολύ δύναμη στήσιμο κτλ τα έχουμε πεί πολλές φορές είναι ακριβώς ότι ακούγεται.
    Μειονέκτημα αυτό το χαλάρωμα το πίσω,που έμαθα ότι είναι καθαρά ανάρτησης και πρέπει να βάλεις κάποια άλλη γιατί όντως είναι μαλακή ,σε συζήτηση ακόμα και με τον Μερεμετσάκη.

    3. ΜΤ-09 Tracer (ο λόγος που πήγα)

    Δε ήθελα να οδηγήσω τίποτα άλλο,ήθελα μόνο αυτό αλλά είχαν άδεια group οπότε μας έβαζαν .
    Ήθελα να το οδηγήσω καθώς μάλλον είναι next target καθώς θα γυρίσω από Πολωνία με το καλό που (επιτέλους φεύγω).
    Είναι ίδιο εν μέρη με το ΜΤ-09 που είδα τις διαφορές απλά έχει πιο ψηλά καβαλέτα και πιο φαγωμένη σέλα,κατά τα άλλα ήταν ίδιο.Εγώ όδηγήσα το κόκκινο που είχε ταψί μπροστά προστασία ανέμου και ήταν ταμάμ δεν έμπαινε ούτε λίγο αέρας προς εμένα.
    Θέση οδήγησης τέλεια ( είναι ο λόγος που θέλω να αλλάξω από SS σε όρθιο, πρόβλημα στην μέση μου μόλις στα 25 μου και δεν είμαστε για πολλά πολλά,αν γλυτώσω την εγχείριση). Ήμουν τόσο άνετος και το χέρι το αριστερό στο συμπλέκτη ήταν άνετο προς εμένα.
    TCS αν το έκλεινες το μηχανάκι σε άφηνε να παίζεις την μισή διαδρομή την πήγα με κλειστό TCS και μετά ανοιχτό.Τα χλμ. τα βγάζει γρήγορα και άμεσα. Το ABS πάλι έμπαινε για πλάκα. Το μηχανακάκικικικι έπεφτε για πλάκα στα σημεία με την καλή άσφαλτο ,και ειδικά στην κατηφόρα του περιφερειακού το έριξα αρκετά πλάγια και δεν με φόβισε (με κλειστό TCS) , και μετά σε συζήτηση με οδηγό με ρώτησε τι οδηγάω κτλ και το πήγαινα έτσι ,λέω ώχ αμάν θα με χώσουν τίποτα :P αλλά όλα καλά.Ενδιαφερόμουν άμεσα για το μηχανάκι οπότε έπρεπε να το πίω λίγο ,και τέλος άλλη μια βόλτα με TCS ανοιχτό, εκεί και αν δεν σε κρατούσε,και αναβόσβηνε όλη την ώρα σε εμένα με τόσο νευρική οδήγηση, και σε κρατάει σαν να σου κόβει άλογα ένα πράγμα ροοικά όμως,και δεν φοβίζει.
    Από επιλογές κτλ πάλι είχε χάρτες STD/B ήταν ψόφιοι καλύτερα με τα πόδια.
    Είχε μια "π@υτ@νια" όταν το έσβηνες έκλειναν λογότυπα κτλ . και έλεγε "See you next time" αχ. αχ . αχ.! Πως με ξέρεις βρε καλή μου μηχανή! αχαχ!
    Επίσης το συγκεκριμένο με την 1η ταχύτητα ήθελε να ξεκολλήσει στην Αγγελάκη από μπροστά και να σηκωθεί αλλά αν έριχνες βάρος λίγο μπροστά όλα ήταν έτοιμα.

    Αυτά απο εμένα .

  13. #58
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    Αντε να γραψω και εγω την κριτικη μου..

    Καταρχην το πιτογυρο απ τον χρηστο αν και σε αραβικη πιτα που εδωσε πολλα συν στο σαντουιντς δεν με καλυψε σε ολα τα σημεια γιατι ο γυρος ουτε καλοψημενος ητανε ουτε ψιλοκομμενος οπως τηρει η παραδοση.

    Η μπυρα αλφα βαρελι ηταν οτι πρεπει βλεποντας τον αγωνα μοτο τζιπι καθοτι παγωμενη και μισολιτρη οπως αρμοζει στην περισταση. Βεβαια επρεπε να πιουμε και εναν καφε εσπρεσο λουγκο πανιγκαλε για σβησιμο.

    Τα τσιγαρα μαρκας van nelle εκαναν την δουλεια τους ικανοποιητικα (κανενα προβλημα)

    Αρκετες απουσιες rider.tolis κτλ. Μας εριξαν στον κατηφορο αφου δεν μπορεσαν να μας απαλλαξουν για λιγο απ τον παυλαρα που μας μιλουσε συνεχεια.

    Ο ντεβιλς θελει να παρει κλε 500 ανταλαγη με το Gixxer τελος!! (και το παπακι δωρο)

  14. #59
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dennis- Προβολή μηνύματος

    Καταρχην το πιτογυρο απ τον χρηστο αν και σε αραβικη πιτα που εδωσε πολλα συν στο σαντουιντς
    Τελικά πιτόγυρο ήταν ή σάντουιτς;
    Life begins at 45°.

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Τελικά πιτόγυρο ήταν ή σάντουιτς;

    αυτοι εδω λενε τα πιτογυρα σαντουϊτς...

    παλι καλα που του εξηγησα τι θελω γιατι πηγε και τα πηρε αυτος...φαντασου να του'λεγα "θελω 2 σουβλακια..ενα με γυρο χοιρινο και ενα με γυρο κοτοπουλο"...θα κοκομπλοκιαζε...


    αγαπαμε Dennis, που θα μας δωσει το ρημαδι kle που του χαρισανε και το οποιο δεν παιρνει μπροστα για ενα ζευγαρι λαστιχα και μια αλλαγη λαδιων στο παπι του...:a07:

Σελίδα 4 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2014, 07:46
  2. Yamaha MT-09 Adventure...?
    από Juohmaru! στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2014, 20:28
  3. test ride yamaha xt660z
    από taisteal στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2011, 13:05
  4. ΤΟ 2ο Fast & Safe Riding Experience ΣΤΙΣ 26-27/9/09
    από fzr1000exup στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2009, 21:10
  5. test ride της Yamaha R1 2009 από το MCN
    από vaskunito στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2008, 21:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF