Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 39

Θέμα: Ιδιο ερωτημα - Διαφορετικα δεδομενα..

  1. #1

    Ιδιο ερωτημα - Διαφορετικα δεδομενα..

    Χαιρετω τα πληθη...Εχω το ιδιο ερωτημα με αρκετους απο εδω και εχω διαβασει πολλα ποστς απαντησεις κλπ αλλα πιστευω οτι ειναι καλυτερα να αναφερθω προσωπικα για μενα..

    Ποια μηχανη να παρω;

    Ειμαι 26 ετων και ΕΝΤΕΛΩΣ απειρος οδηγος. Οτι χιλιομετρα εχω γραψει ειναι με τη μηχανη που εχω κανει μαθηματα, μια honda cb 400s4. Μου φαινεται ωραια μηχανη, τη γουσταρω, εμφανιση, θορυβο, δε πολυγουσταρω το βαρος αν και αυτο μου φαινοταν βεβαια τις πρωτες φορες...

    Γενικοτερα πολλα δεδομενα υπαρχουν στο νου μου. Καταρχας δε χωνευω σκουτερς-παπια. Με τη καμια.....Κατα δευτερον πρεπει να βρω και μια που να ταιριαζει στα κυβικα μου, ειμαι 1.68 70 κιλα.

    Το πρωτο δεδομενο για μενα να ειναι, λογω αρχης, η μηχανη να ειναι user-friendly. Ειναι ομως και τα κυβικα. Δηλαδη....Ξερω οτι πολυ καλες επιλογες για μενα θα ηταν cbr125, xr125, xt125x, cbf250. Αλλα με εξαιρεση τη τελευταια που ουμφφφ, παει κι ερχεται, οι αλλες δε μου πολυαρεσουν και τοσο.

    Ειδικοτερα ειναι και το γεγονος οτι ναι μεν αναγνωριζω για μενα οτι ειμαι απειρος αλλα θεωρω οτι εχω και τη σωστη οδηγικη συμπεριφορα, δεν τρεχω γενικοτερα (ουτε στο αυτοκινητο κι εχω 6 χρονια εμπειρια εκει) και τις δυνατοτητες για κατι παραπανω (με οριο....)

    Γιατι τη θελω; καθολου για ταξιδια, δεν με ενδιαφερει-δε προκειται να βαλω 2ο ατομο επανω ποτε, καθολου off. Μαλιστα αυτο που θα κανω σιγουρα κιολας ειναι να τη μαθω για λιγο καιρο σε πολυ αραιους χωρους, δρομους.

    Ποια θα γουσταρα, μου αρεσουν, θα ηθελα να εχω;

    f650 gs ή cs, xtx660 χρονολογιας 2001 με 2004. Μου αρεσει πολυ και η honda fmx funmoto αλλα εχω χιλιοακουσει οτι ειναι μαμακια επιλογη overall οποτε να μη την υπολογιζω(;;;

    Αλλα! καλα τα τι θελω, τι πιστευω οτι μπορω κλπ κλπ.

    Το θεμα ειναι...τι πρεπει...

    Περιμενω τα φωτα σας παιδια....
    Greeks don't fight like heroes, heroes fight like Greeks

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450

    Re: Ιδιο ερωτημα - Διαφορετικα δεδομενα..

    Φίλε περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...πάρε ό,τι σου αρέσει περισότερο κυρίως στο μάτι μιας και δεν έχεις απαιτήσεις για επιδόσεις και ταξίδια...
    μην ξεχνάς ότι θα την βλέπεις κάθε μέρα και αν δεν σε φτιάχνει εμφανισιακά τότε όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα...
    πάρε ότι θες , μην δόσεις πολλά λεφτά έτσι ώστε αν την βαρεθείς να την πουλήσεις και να πάρεις μια καλυτερη....
    όσο για το ότι δεν θα κάνεις ταξίδια....αυτό΄να μας το ξαναπείς όταν την πάρεις και μπει ο Απρίλης με τις καταπληκτικές του μέρες...οπότε σκέψου ξανά αυτό το ενδεχόμενο!!!!
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  3. #3
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ????.... Το avatar του/της matmat
    Εγγραφή
    06/07/2003
    Μηνύματα
    1.273
    Το τι πρέπει θα το απαντήσεις
    μόνος σου !!!
    όπως και το τι σου αρέσει
    αν δεν ξέρης εσύ ο ίδιος τι θές μην περιμένης απο κάποιον άλλον να σου πεί ...

    για αυτό διάλεξε ότι σου κάνει κλικ
    και ευχαριστησου το !!!!
    "Αν είναι να φύγω ας φύγω πρωί
    στη σωστή εποχή σε λάθος στροφή"

    Θάνος Ανεστόπουλος / Διάφανα Κρίνα

    http://smutradio.listen2myradio.com/

  4. #4
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    καλός μάς ήρθες!
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    ΠΑΡΕ ΟΤΙ ΘΕΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ KAWASAKI...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  6. #6
    Παιδια!!! δε με βοηθησατε καθολου!!(αστειακι ), ευχαριστω για τις ευχες, καλως σας βρηκα!

    Γενικοτερα ειπα ποιες, κυριως, μου αρεσουν. Απλα θελω ν μου πειτε κατι που εγω δεν "βλεπω" ακομα, πχ "ξερεις; μην εισαι μαλακας, αυτη (η οποιαδηποτε), ειναι too much για τωρα, γι'αυτο και γι'αυτο, ενω η αλλη, ας πουμε, ειναι οκ, μη τη φοβασαι"

    Σιγουρα αν δε μου αρεσει δε θα τη παρω..
    Greeks don't fight like heroes, heroes fight like Greeks

  7. #7
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ενα Monster 620

    ομορφο, ελαφρυ, και ΣΧΟΛΕΙΟ

  8. #8
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    Θα φανεί κουφό αυτό, αλλά απ'ότι έχω καταλάβει, πράγματι το 620 είναι μια πολύ καλή επιλογή. Συμφωνώ με τον idi.

    Μοτοσυκλέτα απλούστατη και ικανή. Όπως λέει και ο φίλος μου ο jimoff "καφρίλα... είναι απλό! δυο πιστόνια, αερόψυκτα, σα σφυριά να βαράνε... είναι απλό σα κατασκευή: αν έχεις όρεξη μπορείς να το προσέξεις μόνος σου, αν πορωθείς του βάζεις και χέρι".

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της manos426f
    Εγγραφή
    22/01/2005
    Μηνύματα
    149
    Παρε ενα Yamaha WR450f να γινουμε 2 εδω μεσα,γιατι νιωθω πολυ μονος.....
    Ballywood - Αίθουσα ψυχαγωγίας στη Νέα Χαλκηδόνα με Billiards, Ping Pong, Darts, Wooden Table Football και Nova

  10. #10
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από manos426f
    Παρε ενα Yamaha WR450f να γινουμε 2 εδω μεσα,γιατι νιωθω πολυ μονος.....
    εμ τι θα του έλεγες

    βρε ασε τον άνθρωπο να πάρει monster 620 να βρει την υγειά του
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  11. #11
    Το ειδα το wr.....αλλα μπααααααα.....καλο, για αλλους....
    Ωραιο το τερας...Σε μαυρο κιολας...Να πω την αληθεια μοιαζει με er-5, honda cb, bandit. Πως εννοειτε το "ελαφρυ" και το "σχολειο";;;

    Παρεπιμπτωντος, υπαρχει κανα B-King που να μου κανει;;;; πωωωωωωω τι κουκλα ειναι αυτη;;;;;

    Υ.Γ. Ο ξαδερφος μου πριν κανα χρονο με εμπειρια 1 μηνος σε μηχανακι (και με μια σπασμενη κλειδα ωμου-πως τα καταφερε..), μετα πηγε και πηρε fazer 600. Ενας αλλος συναδελφος με επισης μηδενικη, μα εντελως...., εμπειρια πηγε πηρε την k1200....

    Ενταξει τετοια δε κανω....
    Greeks don't fight like heroes, heroes fight like Greeks

  12. #12
    Pare to FMX etsi kai allios san 250 paei :rotflmao: :rotflmao:
    Mpa se kalo mou eythimisa pali

  13. #13
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris26

    Πως εννοειτε το "ελαφρυ" και το "σχολειο";;;
    1.το ελαφρυ ειναι σχετικο αλλα αμα το καβαλησεις θα καταλαβεις τι λεω

    2.θα μαθεις να στριβεις

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    1.το ελαφρυ ειναι σχετικο αλλα αμα το καβαλησεις θα καταλαβεις τι λεω

    2.θα μαθεις να στριβεις
    Dukati ρε παιδια???δεν είναι λίγο ακριβά τα ανταλακτικα????
    όντως πολύ καλό μηχανάκι για να μάθεισ..
    πάντως το πιο εύκολο από αυτά είναι μάλλον το ΦΜΧ...πολύ αργό βέβαια να το ξέρεις...φυσικά αν είσαι σοναρό άτομο και όχι κάγκουρας μπορείς να πάρεις ακόμα και το phazer...δεν είναι απότομη μηχανή...έχει γκάζι και είναι ευκολοδήγητη
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  15. #15
    Επειδη πραγματικα τρελαινομαι για supermotard το σκεφτομουν σοβαρα το fmx αλλα εχω "δει"¨απο sites οτι ειναι τοσο μαπα το καρπουζι και τοσα χρηματα κοστος(αγορας), που δεν αξιζει το κοπο....

    Το φειζερ του ξαδερφου το χαλβαδιαζω πολυ, ειναι και με τα φερινγκ και γουσταρω. Αλλα το βλεπω ψιλοογκο, και βαρυ. Δε ξερω, με τρομαζει λιγο...

    Γενικοτερα, πριν "αποκτησω γνωμη" πανω στη μηχανη (την οποιαδηποτε), δεν με ενδιαφερει το γκαζι. Ως ενα σημειο βεβαια γιατι θεωρω οτι θα ξενερωσω με τα 125-250cc........
    Greeks don't fight like heroes, heroes fight like Greeks

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2006, 09:35
  2. Υποθετικό Ερώτημα
    από Nik0s στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 88
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2005, 13:28
  3. Ερωτημα-βοηθεια-γνωμεσ
    από bmour στο forum BMW
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2005, 08:35
  4. Επειδη εγινε πανικος με τα πολλαπλα ποστ για το ιδιο...
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 17:35
  5. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2004, 06:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF