Σελίδα 12 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 278910111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 227

Θέμα: New Ducati 2016

  1. #166
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    δε φτάνει που μας έβαλες τη μουνάρα,την έβαλες και στην πιστάρα στο Ώστιν εκεί στη γειτονιά σου.... κάρφωσες το μαχαίρι,το έστριψες κιόλΑ......................
    Τι φωτό είναι αυτή ρε έμεινα παγωτό...

  2. #167
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΝIKOLTSOS
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    550
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    βεεεεβαια...
    το "μικρο" της ducati ειναι 2 χιλιαρικα πιο ακριβο απο το χιλιαρι της Honda...

    το φουλ εξτρα της Honda εχει 16,5 χιλιαρικα πιο ακριβα απο το φουλ εξτρα της ducati...μιλαμε για αλλα 2 μηχανακια, ετσι...

    ρε συ Νικο..κανε μας την χαρη...πατε να χρυσωσετε χαπια...ωραια..χρυσωστε τα για την παρτυ σας...αλλα μην πατε να τα πουλησετε και σε αλλους...

    και υπ'οψιν, εβαλες το Honda, επειδη ειναι σχετικα ακριβο...
    αν πας σε αλλες Ιαπωνικες μαρκες, ειναι πιο φτηνα τα χιλιαρια τους...

    και μαλιστα ειναι και καλυτερα στην πιστα...το kawasaki δλδ παιρνει σωβρακα εδω και καιρο...
    Σαύρο δεν χαλαρώνεις λίγο ρε αγόρι μου... που πάω να χρυσώσω και το χάπι...
    Καρφί δεν μου καίγεται....
    Χαβαλέ κάνω...
    Λές και έχω χέρια ή έχεις εσύ να πάς όπως αρμόζει στην πίστα κάτι από όλα αυτά...
    Και γίναμε και ειδικοί όλοι επειδή κάναμε 50-100 γύρους το χρόνο σε μια πίστα και αν...
    Εγώ δεν έβγαλα χολή για κανένα ούτε χρύσωσα τίποτα...
    Τελευταία τροποποίηση από ΝIKOLTSOS; 15/01/2016 στις 08:52.
    "...ΌΛΑ ΕΊΝΑΙ ΔΡΌΜΟΣ..."

  3. #168
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ποιό είναι φθηνό? Το gsxr που έχει μείνει ίδιο κάτι χρόνια?
    Τα ντουκάτια, είναι γνωστό οτι είναι (πολύ) ακριβότερα, αλλά έχει το κοινό της. Όταν τα φρέσκα 1000άρια είναι πλέον στα 18.500 και 20.000...οκ, δεν τα λες και φθηνά.

    Κάτσε να βγει και το νέο gixxer να δούμε που θα παίζει...
    νομιζω το ιδιο πραγμα λεμε...
    καλα κανουν και ειναι ακριβα...
    καλα κανουν και εχουν το κοινο τους...
    αλλα μην λεμε οτι "μια χαρα τιμες εχουν"...

    για καποιους που εχουν πολλα λεφτα, ναι μια χαρα τιμες εχουν..και πολλα πραγματα δλδ που υπερκοστολογουνται δεν τους ενδιαφερει και πολυ...
    για τον ανταγωνισμο, λυπαμαι αλλα οχι, δεν εχουν μια χαρα τιμες...


    οσον αφορα τις τιμες των ιαπωνικων, ειχα στο μυαλο μου περισσοτερο το kawasaki, ακριβως επειδη το suzuki εχει να ανανεωθει πολλα χρονια...
    αλλα και το R1M, νομιζω, ειναι αρκετα πιο φτηνο απο τα 37,5 του ducati...το οποιο R1M πλασαρεται και σαν race replica...

    γενικα τωρα, ναι εχουν ακριβυνει τα χιλιαρια απο το παρελθον...θυμαμαι μολις πρωτοειχε μπει το ευρω, ολα (τα ιαπωνικα) επαιζαν στα 14,5-15 οταν εβγαιναν...
    τωρα εχουν παει 3-4 χιλιαρικα πανω..

  4. #169
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝIKOLTSOS Προβολή μηνύματος
    Σαύρο δεν χαλαρώνεις λίγο ρε αγόρι μου... που πάω να χρυσώσω και το χάπι...
    Καρφί δεν μου καίγεται....
    Χαβαλέ κάνω...
    Λές και έχω χέρια ή έχεις εσύ να πάς όπως αρμόζει στην πίστα κάτι από όλα αυτά...
    Και γίναμε και ειδικοί όλοι επειδή κάναμε 50-100 γύρους το χρόνο σε μια πίστα και αν...
    Εγώ δεν έβγαλα χολή για κανένα ούτε χρύσωσα τίποτα...


    απολυτα χαλαρος ειμαι Νικολακη μου...
    και δεν θυμαμαι πουθενα να συγκρινα τα χερια σου και τα χερια μου σε σχεση με τα θηρια...εγραψα οτι το kawasaki το εβγαλαν καλυτερο, αυτοι που το δοκιμασαν...που πιθανοτατα εχουν καλα χερια...

    και ουτε εβγαλα καμια χολη για κανεναν...
    απλα για να ειμαστε ακριβεις, επειδη παρεθεσες και τιμες ανταγωνισμου, ειπα να το παω ενα βημα παραπερα...

    το οτι εσυ γουσταρεις ducati για τους χ,ψ λογους, ειναι απολυτως σεβαστο και κατανοητο...
    αλλα το οτι προσπαθειτε (οχι μονο εσυ, γενικα) να πεισετε για την ανωτεροτητα και τις σουπερ τιμες της φιρμας που υποστηριζετε, ε, δεν μπορω να κατσω στ'αυγα μου...


    το οτι εκανες χαβαλε, το καταλαβα...αφου εβαλες και emoticon...
    αλλωστε και εγω εβαλα, αρα κανουμε τον ιδιο χαβαλε...

  5. #170
    Το R1M είναι πιο high tech και με πολύ carbon σε σχέση με το εξαιρετικό R1. Το race replica κλπ δεν ξέρω πόσο ακριβές είναι. Για που είναι ready to race? Για ΠΠ, για BSB, για WSBK?
    Όσο ανεβαίνει το επίπεδο, τόσο θα φεύγει στον Θεό το κόστος.

    Τα Japan ξέφυγαν πλέον από τα χαμηλά, λόγω έλευσης ηλεκτρονικών και χρήση ευρωπαϊκών περιφερειακών σε κάποια.

    Είναι επίσης φανερό πως τα 1000αριά πλέον είναι σε άλλο επίπεδο, σε σχέση με πριν 3-4 χρόνια. APRC, ABS, traction, anti spin, και 200HP στα specs όλα.

    Όποιος τα θέλει...τα πληρώνει.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #171
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Το R1M είναι πιο high tech και με πολύ carbon σε σχέση με το εξαιρετικό R1. Το race replica κλπ δεν ξέρω πόσο ακριβές είναι. Για που είναι ready to race? Για ΠΠ, για BSB, για WSBK?
    Όσο ανεβαίνει το επίπεδο, τόσο θα φεύγει στον Θεό το κόστος.

    Τα Japan ξέφυγαν πλέον από τα χαμηλά, λόγω έλευσης ηλεκτρονικών και χρήση ευρωπαϊκών περιφερειακών σε κάποια.

    Είναι επίσης φανερό πως τα 1000αριά πλέον είναι σε άλλο επίπεδο, σε σχέση με πριν 3-4 χρόνια. APRC, ABS, traction, anti spin, και 200HP στα specs όλα.

    Όποιος τα θέλει...τα πληρώνει.
    Αν κάτσω ρε εγώ τώρα να μετρήσω αυτούς που τα θέλουν αλλά ΔΕΝ τα πληρώνουν θα ξημερώσουμε !
    Νομίζω...

  7. #172
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    ρε devils πραγματικα τι κυκλους βλεπεις?

  8. #173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Αν κάτσω ρε εγώ τώρα να μετρήσω αυτούς που τα θέλουν αλλά ΔΕΝ τα πληρώνουν θα ξημερώσουμε !
    Νομίζω...
    Κάτι θέλεις να πεις, αλλά δεν το αντιλαμβάνομαι.
    Το 95% του πλανήτη θέλει κάτι το επιπλέον, αλλά δεν έχουν να το πληρώσουν. Οκ...παρακάτω?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #174
    Τα ιαπωνικά είχαν σχετικά χαμηλές τιμές λόγω ισοτιμίας ¥-€.
    Τα ιαπωνικά μείνανε πίσω σε εξέλιξη λόγω κρίσης.η Kawasaki κάτι πήγε να κάνει το '11 αλλά οι Ευρωπαίοι είχαν ήδη απογειωθεί.επιστρέψανε δυναμικά με το καταπληκτικό R1. Ακολουθεί το παιδί των sbk ZX-10, κι έρχεται και το παιδί των motogp L7 που θα τα σαρώσει όλα . Πάντως είναι άσχημο και το personal favorite παραμένει το RSV4.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #175
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Τα ιαπωνικά είχαν σχετικά χαμηλές τιμές λόγω ισοτιμίας ¥-€.
    Πρέπει να πας πολύ πίσω (-10 χρόνια) για να βρεις καλύτερη ισοτιμία €/¥. Τώρα είμαστε σε επίπεδα του 2008 (128), ενώ το 2011-2013 το ¥ ήταν πανάκριβο (μέσα του 2012 λόγω Ελλάδας, είχε φθάσει το 95), οπότε δεν δικαιολογείται από αυτό.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #176
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Τα ιαπωνικά είχαν σχετικά χαμηλές τιμές λόγω ισοτιμίας ¥-€.
    Τα ιαπωνικά μείνανε πίσω σε εξέλιξη λόγω κρίσης.η Kawasaki κάτι πήγε να κάνει το '11 αλλά οι Ευρωπαίοι είχαν ήδη απογειωθεί.επιστρέψανε δυναμικά με το καταπληκτικό R1. Ακολουθεί το παιδί των sbk ZX-10, κι έρχεται και το παιδί των motogp L7 που θα τα σαρώσει όλα . Πάντως είναι άσχημο και το personal favorite παραμένει το RSV4.
    Οοουυυυυυ σιξχαντρεντ εντ σιξτι σιξ.....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  12. #177
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Κάτι θέλεις να πεις, αλλά δεν το αντιλαμβάνομαι.
    Το 99,5% του πλανήτη θέλει κάτι το επιπλέον, αλλά δεν έχουν να το πληρώσουν. Οκ...παρακάτω?
    Δεν έχει παρακάτω ρε αφού αμπελοφιλοσοφούμε (θέλω να πιστεύω) όταν ομιλούμε για μηχανάκια των 20 και βάλε χιλιάδων ...

  13. #178
    Τα δύο "εκπληκτικά" του καταλόγου είναι το πόσο ανεβαίνουν τιμολογιακά οι ειδικές εκδόσεις του απλού σκράμπλερ και το πόσο πιο πάνω πωλείται η Multi Enduro.

  14. #179
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.587
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Τα δύο "εκπληκτικά" του καταλόγου είναι το πόσο ανεβαίνουν τιμολογιακά οι ειδικές εκδόσεις του απλού σκράμπλερ και το πόσο πιο πάνω πωλείται η Multi Enduro.
    σωστα.αλλα το απλο μουλτι και το s ειναι στην ιδια τιμη που ηταν.
    αληθεια τα 1400 παραπανω για το εντουρο γιατι τα ζητανε?για το μεγαλο ρεζερβουαρ η για τις ακτινωτες που προφανως ειναι φθηνοτερες απο τις χυτες??
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  15. #180
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.659
    οι ακτινωτες ποτε δεν ηταν φθηνοτερες απο τις χυτες,σε ολες τις εταιριες
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

Παρόμοια θέματα

  1. new ducati ??
    από faraway στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2010, 09:50
  2. New Ducati Mega-Monster kai ta myala sta kagkela!!
    από Xrider στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2010, 08:55
  3. New 2008 Ducati Monster-επισημη παρουσιαση
    από nakedorange στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2007, 21:58
  4. The new Ducati 1098
    από ruyjin στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 102
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2007, 13:36
  5. new ducati 1200 ??????
    από ruyjin στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2006, 19:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF