Σελίδα 14 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 227

Θέμα: New Ducati 2016

  1. #196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    Επίσης για τελευταία φορά σου ξαναγράφω,δες πόσο πάει η εργατώρα στη Ντουκάτι,
    και δες πόσο στη Γιαμάχα ή τη Χόντα...!!
    To λες και το ξαναλές...πόσο έχει η εργατοώρα ρε Terens στη Ducati, και πόσο στα Japan?

    Στα αυτοκίνητα, επειδή τα έφαγα στη μάπα λόγω εγγυήσεων, Toyota (Βουλιαγμένης) 49€+ΦΠΑ, Honda (Παπράς) 45€+ΦΠΑ.

    Η Ducati πόσο χρεώνει (συγκεκριμένα) ?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #197
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Τερενς....
    Οπως πολυ σωστα επισημανε ο πυξιδας πηγες πολλες φορες και το ζαχαρωνες το μουλτι...ελα πες την αληθεια...ποσες φορες φανταζοσουν να το εχεις??αν τλκ δεν μπορεις να το αγορασεις η να αντεξεις τα μετεπειτα ειναι αλλη ιστορια αλλα το γουσταρεις ασχημα...
    Επειδη και εγω ειμαι κοντα στην αγορα του(περιμενω να καβαλησω και το εντουρο) το εχω κανει πολλες βολτες και παντα με την γυναικα μου η οποια ειναι πολυ καλομαθημενη απο τα τουριστικα που παντα ειχα.εμενα με ξινησε η καλυψη απο τον αερα αλλα η κυρια ηταν απολυτα ευχαριστημενη απο τη σελα και την ανεση.νομιζω κατι λεει αυτο.η σελα του συνεπιβατη ειναι πολυ πλατια,μαλαμη οσο πρεπει και με μικρ υψομετρικη διαφορα απο του αναβατη και ετσι δεν τρωει πολυ αερα.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  3. #198
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    To λες και το ξαναλές...πόσο έχει η εργατοώρα ρε Terens στη Ducati, και πόσο στα Japan?

    Στα αυτοκίνητα, επειδή τα έφαγα στη μάπα λόγω εγγυήσεων, Toyota (Βουλιαγμένης) 49€+ΦΠΑ, Honda (Παπράς) 45€+ΦΠΑ.

    Η Ducati πόσο χρεώνει (συγκεκριμένα) ?






    ΡΩΤΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ............






    Εγώ έμαθα πάντως....

  4. #199
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    1.για να βγαλεις αποψη πρεπει να το καβαλησεις.προφανως δεν το εχεις καβαλησει-αυτο εννουσα,εσυ δεν καταλαβαινεις
    2.η honda δεν τρομαξε(δικια σου λεξη),αλλα παραδεχθηκε οτι εμεινε πισω απο τα ευρωπαικα γενικα,οπως εγραψα και πριν.
    3.το 1200 το ανεφερες στο δευτερο ποστ
    4.αναφερεις οτι πηγες πολλες φορες και το εχεις δει,εξαρες αγαπητε.αφου δεν το σηκωνει η τσεπη σου,οπως και η δικια μου,κανουμε τουμπεκι,οχι χολη.
    5.ειπαμε ειμαστε στο 2016 ετσι?



    Ε ΔΕΝ ΘΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ





    Περιουσιακή μας κατάσταση στο μοτό......

  5. #200
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΡΩΤΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ............

    Εγώ έμαθα πάντως....
    Απάντηση είναι αυτή? Τι είναι, μυστικό αίματος που πάει από πατέρα σε γιό?

    Ξέρεις ή δεν ξέρεις?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #201
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    40e η εργατωρα ειναι βαση ντουκατι...οι πιο πολλοι μαστορες χρεωνουν λιγοτερα, μιλαμε για εξουσιοδοτημενους...καινστα εξουσιοδοτημερα, το μεγαλο σερβις εχει εργασια γυρω στα 150ε...πες μας τωρα ποσο παει το σερβις σε ενα cbr1000 κουτα 2015 σε επισημο, η σε κανα ρ1 φετινο κουτα 2015...αα και πες μας ποσο θα παει στο καβαδακι το τουρμπο το σερβις παλι εξουσιοδοτημενο(δε ντρεπονται οι γιαπωνεζοι οταν χωρες περνανε κριση να βγαζουν τοσο ακριβα μηχανακια)

  7. #202
    τι κάθεστε και συζητάτε τώρα μωρέ!!! εντάξει έχει ίσως πιο ακριβό "μεγάλο" service η ducati λόγω ιμάντα κτλ αλλά δε νομίζω πως όποιος έχει φράγκα να πάρει ένα δε μπορεί να το συντηρήσει. και στο κάτω-κάτω εγώ αν ποτέ πάρω ένα 999 θα τα κάνω όλα μόνος μου.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #203
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΣΟΥ..............







    Και πόσα παίρνει.
    Εσύ ξέρεις πόσο πάει η εργατώρα στα επίσημα συνεργεία Ντουκάτι..??
    Πόσο χρεώνει δηλαδή την εργατώρα η αντιπροσωπεία..??
    Εδώ λοιπόν στο δικό μου χωριό τη Θεσσαλονίκη,ξέρω γιαυτό μιλάω...!!!
    Και φυσικά αναφέρομαι στο μούλτι διότι γιαυτό μιλάμε,όλες οι αντιπροσωπείες
    αυτές οι κυριλέ συνήθως χρεώνουν ανάλογα με το μοντέλο,παρόλα αυτά
    η Ντουκάτι σαν εταιρία έχει το δική της οικονομική πολιτική στο θέμα σέρβις..!!
    Και επειδή ξέρουν ότι πουλώντας μηχανάκια που κοστίζουν πάνω από 20 χιλιάρικα
    δεν υπάρχει περίπτωση να μη σε σκίσουν στο σέρβις,τα ανταλλακτικά κ.λ.π.
    Τώρα για το σέρβις των Γιαπωνέζικων άστο φίλε........νύχτα είναι.
    Πρώτο σέρβις σε κασκάι του 2014-2015 μου κόστισε 47,80 ευρώ όπως διαβάζεις.
    Αν είχα πάρει bmw,vw ή μερσεντές θα έβγαινα από την αντιπροσωπεία με 2-3
    κατοστάρικα λιγότερο...!!!
    Επίσης σέρβις σε βεστρόμ 60-70 ευρώ,τόσο πάει το μούλτι..??
    Αν δεν το κατάλαβες ακόμα,τα σέρβις και η παροχή υπηρεσιών από τις αντιπροσωπείες
    και όχι από τα μαστοράκια της γειτονιάς μας είναι τόσο ακριβά όσο αντίστοιχα
    κοστίζει και αυτό που αγοράζουμε,σε αυτό αναφέρομαι και αν διαφωνείς γράψτο,
    αλλιώς σβήσε τη λέξη μαλακία που έγραψες..!!
    Τώρα για τη σέλλα συνοδηγού και το υποτιμητικό .......αν είδα μούλτι,μια και το έχω δει
    χίλιες φορές επειδή έψαχνα μοτό να πάρω αλλά και ο επίσημος αντιπρόσωπος Θεσσαλονίκης
    είναι πολύ γνωστός και το έχω δει ΑΠΕΙΡΕΣ φορές εκεί μέσα,δεν είναι και τόσο ΑΝΕΤΗ,
    όσο θες να την παρουσιάσεις.
    Υποκειμενικό το θέμα βέβαια,αλλά δεν είναι ούτε Βέρσυς,ούτε bmw,ούτε σούπερ τενερέ.
    Το μηχανάκι έχει σπορ γραμμή γιαυτό και διαφημίζεται φυσικά και όχι για ταξιδιάρικο.
    Άλλωστε τα 160 άλογα και τα 250-260 τελικής δεν είναι για 2 άτομα.
    Στο θέμα ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ θα μας πεις κάτι..?? Η θα μείνω με τη ρετσινιά του μαλάκα
    επειδή εσύ έκανες φθηνό σέρβις στο μηχανάκι σου..??
    Γιατί τέτοιο μένος με τη Ducati;
    Τα διβάλβιδα ειδικά είναι τόσο αξιόπιστα και οικονομικά.....που τα φτιάχνει και ένας μάστορας στο χωριό...βλέπω μεγάλο απωθημένο με την εν λόγω εταιρία!!!

  9. #204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leo1964 Προβολή μηνύματος
    Γιατί τέτοιο μένος με τη Ducati;

    Δεν ειναι μενος. Λεγεται ασχετοσυνη ή δημιουργια εντυπωσεων, που ως ενα βαθμο ολοι το κανουμε, αλλα αυτος προφανως το ξεπερναει
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  10. #205
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    re οριτζιναλ...



    αντε πνίξου κι εσύ και οι ριζοβραστήρες σου ρε σχιστομάτη

    αμα βαρεθείς να είσαι τόσο άσχετος κάτσε σε καμιά ιταλική σέλα μπας και ανοίξει λίγο το ματάκι σου
    με τα ιαπωνικά τριμπούρδελα που καβαλάς

    και πoύσε ρε , την επόμενη φορά που θα φας το τιμόνι από την ταλάντωση όταν πέσεις σε καμιά λακούβα
    να ονειρεύεσαι ένα ...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2007_08_02_bikepics-981190-800.jpg 
Προβολές:	287 
Μέγεθος:	93,2 KB 
ID:	350434
    Τελευταία τροποποίηση από free rider; 16/01/2016 στις 16:55.
    και η ζωή συνεχίζεται...

  11. #206
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από free rider Προβολή μηνύματος
    re οριτζιναλ...



    αντε πνίξου κι εσύ και οι ριζοβραστήρες σου ρε σχιστομάτη

    αμα βαρεθείς να είσαι τόσο άσχετος κάτσε σε καμιά ιταλική σέλα μπας και ανοίξει λίγο το ματάκι σου
    με τα ιαπωνικά τριμπούρδελα που καβαλάς

    και πoύσε ρε , την επόμενη φορά που θα φας το τιμόνι από την ταλάντωση όταν πέσεις σε καμιά λακούβα
    να ονειρεύεσαι ένα ...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2007_08_02_bikepics-981190-800.jpg 
Προβολές:	287 
Μέγεθος:	93,2 KB 
ID:	350434
    Έχω το 750ss..ηδονηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

  12. #207
    Παραλίγο θα είχα πάρει το 800ss κάποτε... Ακόμα αναρωτιέμαι μερικές φορές. Τώρα βέβαια δεν χωραω επάνω, αυτή ή μλκια στην κοιλιά δεν...

  13. #208
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Παραλίγο θα είχα πάρει το 800ss κάποτε... Ακόμα αναρωτιέμαι μερικές φορές. Τώρα βέβαια δεν χωραω επάνω, αυτή ή μλκια στην κοιλιά δεν...
    Η οδήγηση μιας Ducati είναι άλλη εμπειρία!!!!

  14. #209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leo1964 Προβολή μηνύματος
    Γιατί τέτοιο μένος με τη Ducati;
    Τα διβάλβιδα ειδικά είναι τόσο αξιόπιστα και οικονομικά.....που τα φτιάχνει και ένας μάστορας στο χωριό...βλέπω μεγάλο απωθημένο με την εν λόγω εταιρία!!!



    E OXI KAI MENOΣ.............




    Χαβαλέ κάνουμε,υπάρχουν πολύ πιο σοβαρά πράμματα στη ζωή μας
    από τα μηχανάκια.

  15. #210
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    η αποψη μου για το Multistrada 1200S 2016 μετα απο ενα 40λεπτο test ride.
    1.Ρυθμιση χαρτη στο Touring abs στο 3 DTC στο 5 DWC στο 3 (προτεινομενες ρυθμισεις του εργοστασιο) ετσι το ειχαν καιδεν με αφησε να αλλαξω.
    2.Ενεργητικη αναρτηση πραγματικο χαλί.Δοκιμασα να περναω απο λακουβες ρωγμες κτλ με οσα και ηταν ενα ακλονητο συμπαγες μπλοκ χωρις να μετακινηθει χιλιοστο.Πλαισιο και αναρτηση σε πληρη αρμονια.
    3.Απιστευτη κατανομη μαζων που ειτε εν σταση αλλα ακομα πιο πολυ εν κινησει δεν δειχνει με τιποτα το πραγματικο του βαρος.
    4.Δυναμη ατελειωτη με το τραξιον στο 5 και τα λαμπακια του να αναβοσβηνουν συνεχεια δεξια-αριστερα του πανελ (φυσικα στους σαπουνοδρομους μας) μου το εκανε με 185 χλμ και 4η και εκει καταλαβα ποσο απαραιτητο ειναι για το οδικο δικτυο μας.
    5.Μοτερ γεματο παντου ειτε με 2000 και 5η ανοιγες και κανενα βηξημο η κατι περιεργο ειτε ησουν σε ψηλες τα περιθωρια εμοιαζαν αστειρευτα.
    6.Φρενα απλα τελεια με το ABS να μην εχει παρεμβατικοτητα ουτε εμπρος ουτε πισω οσο και να προσπαθησα (με την θεση 3).
    7.Ηχος που σε πωρώνει απο το ρελαντι και οσο ανεβαινουν οι στροφες μπασος και γεματος.
    Κατι που διαπιστωσα ηταν η θερμοκρασιες που ενοιωθα εντονα κατω απο την σελα και στα ποδια που ηταν υπερβολικες για την εποχη αν και ειχαμε 30 βαθμους σημερα,το καλοκαιρι πρεπει να γινεται χαμος.Ενα αλλο ετσι περιεργο για εμενα ηταν οτι στις χαμηλες ταχυτητες με 1 η 2η εκλεινα το γκαζι οι στροφες αργουσαν να πεσουν,μενοντας στις 1700-2200 περιπου για αρκετο χρονο κατι που δυσκολευε τα περασματα αναμεσα στις μαζες των αυτοκινητων (ισως ειναι θεμα ρυθμισης μαλλον) αλλα αν οχι ενοχλητικο λιγο περιεργο ειναι σιγουρα.Τελος οι καθρεπτες δεν ειχαν μεγαλο πεδιο και επρεπε να σκυβω για να δω πισω και παντα με ματια πανω απο τον ωμο μου.
    Κλεινω λεγοντας οτι αν ειχα το μαρουλι δεν θα σκεφτομουν 2η φορα.Η μηχανη ειναι εργοστασιο χαρας και χαμογελου με αυτα που κανει.

Σελίδα 14 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. new ducati ??
    από faraway στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2010, 09:50
  2. New Ducati Mega-Monster kai ta myala sta kagkela!!
    από Xrider στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2010, 08:55
  3. New 2008 Ducati Monster-επισημη παρουσιαση
    από nakedorange στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2007, 21:58
  4. The new Ducati 1098
    από ruyjin στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 102
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2007, 13:36
  5. new ducati 1200 ??????
    από ruyjin στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2006, 19:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF