Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 68 από 68

Θέμα: FIAT STILO 1,2 80HP

  1. #61
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Ναι, δεν είναι να πηγαίνεις Εθνικές, είναι κυρίως για επαρχία, κυνήγια κλπ. Είναι σχυΛί μαύρο όμως - εργάτης σε καλή τιμή.
    Όχι, αλήθεια. Υπάρχει ένα ξυραφάκι δίπλα στον λεβιέ ταχυτήτων. 4η φωτογραφία.
    Life begins at 45°.

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    δε το πρόσεξα. Κατά τα λοιπά, όπως τα λέει ο ντεσπεράντο.

    και για να είμαστε και On topic εδώ ένα άρθρο που επιβεβαιώνει την προβληματικότητα του stilo τόσο σε μτχ 6-7 ετών όσο και σε μτχ 10-11 ετών.

  3. #63
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Εξαιρετική λίστα. 90% των αυτοκινήτων προς αποφυγή είναι ιταλικά, γαλλικά και γερμανικά, ενώ ούτε ένα ιαπωνικό ^^ Όχι ότι είναι κάτι καινούριο...
    Life begins at 45°.

  4. #64
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ναι οκ, απλά το δικό μου έχει φάει τρελή κόκκινη κάρτα. Αγοράστηκε καινούργιο έχει μόνο 22-23.000 χλμ στα 8 χρόνια που το έχω, και πρόλαβε να βγάλει κολώνα τιμονιού, τρόμπα βενζίνης, μηχανισμό παραθύρου, και καμένη ECU από νερό μετά από βροχή. Τα τρία πρώτα μέσα σε 2-3 χρόνια (και εκτός εγγύησης με κόστος πάνω από 1000άρικο), η ECU επισκευάστηκε μιας και πάει κοντά στο 1000άρικο καινούργια.

    Αντίστοιχο πρόβλημα με τις ηλεκτρικές κολώνες έχουν και τα Hundai πάντως...
    Hyundai Accent της οικογένειας, κολώνα τιμονιού, ευτυχώς στην εγγύηση.

  5. #65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Το κλασικό χαρακτηριστικό των jimny, αυτό το καταραμένο τρέμουλο στο τιμόνι στα 75 έως 80 χλμ την ώρα πώς λύνεται;

    Πάντως το έχω 11 χρόνια και περίπου 120.000 χλμ και δεν έχει κάψει ούτε λάμπα!
    http://www.jimnyclub.gr/forum/viewtopic.php?f=33&t=5118
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity...

  6. #66
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από infidel Προβολή μηνύματος
    Tελικα δηλαδη το τρεμουλο ηταν χαρακτηριστικο του αμαξιου .. Δεν το ηξερα! Νομιζα θελαν ζυγοσταθμιση αυτα που δουλευαμε στα ενοικιαζομενα..
    Ειδικα μια φορα που ανεβασα ενα απο Αθηνα Σαλονικη για να πουληθει μου ειχε σπασει τα @@..
    MADE IN JAPAN 日本製

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Μιας και εδώ λέμε ο καθένας το μακρύ και το κοντό του, να πω και εγώ τα δικά μου

    3 Fiat έχουν περάσει από τα χέρια μου. 2 αγοράστηκαν καινούργια και 1 μεταχείρω που είχε ήδη περίπου 50.000 χλμ
    Δεν ξέρω αν είμαι τυχερός πάντως και τα 3 δεν μου έβγαλαν τπτ απολύτως (ψέμματα αν θυμάμαι καλά το punto του 95 μου είχε κάψει μια λάμπα )
    Για να είμαι δίκαιος και τα 3 έφυγαν από τα χέρια μου πριν τα 70-80 χιλ χλμ οπότε δεν ξέρω τι θα γινόταν από εκεί και πέρα όταν θα σοβάρευαν τα χιλιόμετρά τους...

    Ένα Huyndai Ατος που είχα παλιά και ένα Martix που έχω τώρα απλά δεν έμαθα από που παίρνουν νερό στο ψυγείο ή που είναι η τάπα του λαδιού... Μόνο με το νερό για τα πιτσιλιστήρια ασχολούμαι... Τέρατα αξιοπιστίας και ξενοιασιάς... Σε βαθμό που σε κακομαθαίνουνε και το παρακάνεις αμελώντας ακόμα και τα απαραίτητα...

  8. #68
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Eιχα πριν απο χρονια FIAT punto 1,1 55 hp και ημουν πολυ ικαΝοποιημενος.Πριν απο 7 χρονια το πουλησα και εμεινα μονο με μηχανη.Επειδη εχω μεγαλωσει πλεον και δεν τη παλευω με ταξιδια τον χειμωνα λογω κρυου ,λεω να ξαναδωσω εως 2000 χιλιαρικα για κανα αμαξακι(δεν υπαρχουν παραπανω) και εχω βρει διαφορα FIAT STILO 1,2 80 HP ME 120-180 ΧΙΛΙΑΔΕΣ χλμ σ αυτη την τιμη
    Αμα κανενας ξερει η ειναι κατοχος του ιδιου μοντελου ας με κατατοπισει σχετικως για το αυτοκινητο και τις τυχον παραξενιες-βλαβες-ιδιαιτερα χαρακτηριστικα.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
    Αφού ησουν ικανοποιημένος (με fiat που ειχες) γιατί το ρωτάς σε forum που σίγουρα οι πιο πολλοί που θα απαντήσουν δεν είναι ή ηταν κάτοχοι για το αμάξι που ρωτάς ?

    Το ξέρω οτι είναι παλιό το θέμα αλλά το google μου το έβγαλε στην αναζήτηση γιατι ψάχνω για τον μοχλό ταχυτήτων του fiat stilo , μόνο την μπαλίτσα.

    Εχω ενα fiat stilo περίπου 15 χρόνια, το μόνο που έχω αλλάξει ως τώρα είναι και οι 4 πολλαπλασιαστές και ενα λαμπάκι στην πινακίδα , στην ουσία μηχανικά δεν εχει βγάλει τίποτα. Αν το προσέχεις κάτι σε προσέχει.

    Βάση της δικής μου εμπειρίας κάτι που βγάζει αυτο το αυτοκίνητο είναι οτι κάποια στιγμή μπάζουν νερά τα πίσω φανάρια, όσο ημουν εντος εγγύησης αφου το είχα αγοράσει καινούργιο μου τα άλλαζαν δωρεάν. Μετά οταν έληξε η εγγύηση και μου το παρουσίασαν ξανά τα πήρα στο σπίτι , τα στέγνωσα και έβαλα σιλικόνη στους αρμούς. απο τότε είναι και αυτα μια χαρά.

    Ολα αυτα για την 1ης γενιάς fiat stilo αφού το 2006 αν θυμάμαι καλά έκανε ενα facelift με διχρωμία στο εσωτερικό και κάποιες τσιγκουνιές στα πίσω φανάρια.
    Ο ευκολος τρόπος να καταλάβεις της 1ης γενιάς είναι απο το κώλο του αυτοκινήτου οπου τα φώτα ομίχλης είναι ξεχωριστά .

    (Το μόνο που μετάνιωσα μεταγενέστερα γι αυτο το αυτοκίνητο είναι που δεν το πήρα με την φοβερή πανοραμική του οροφή ! Ακόμα και μετά 16 χρόνια τέτοια οροφή δεν έβγαλε κανένας κατασκευαστής, ουτε η ιδια η fiat !)

    Τελικά τι αυτοκίνητο πήρες ?

    Ουτε οι λάμπες του δεν μου εχουν καει και πραγματικά απορώ τι σκατά λάμπες είχαν βάλει οι Ιταλοί σε αυτο το αυτοκίνητο !!! Μόνο η μια ψείρα της πινακίδας εχει καει !!!
    Τελευταία τροποποίηση από venumis; 23/10/2017 στις 01:08.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. opel vs fiat
    από derd στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2007, 08:39
  2. Νέο αγωνιστικό FIAT Abarth μετά από 23 χρόνια...
    από Nik0s στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2007, 19:43
  3. Συμφωνία Fiat-Yamaha
    από alximistis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2007, 14:44
  4. Rossi - Fiat Η ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΤΗΣ ΧΙΛΕΤΙΑΣ ...
    από nktR στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2007, 15:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF