Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 43

Θέμα: GLX 54mm

  1. #16
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Σηκωσε μια φωτογραφια με το μοτερ να βοηθησεις το παιδι..........
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	asteies-kalyteres-atakes-Facebook.jpg 
Προβολές:	292 
Μέγεθος:	67,3 KB 
ID:	342237
    Δεν είχα με μυρμήγκια...

  2. #17
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Val98 Προβολή μηνύματος
    http://www.car.gr/parts/photos/6951966/
    Αυτό είναι το μοτεράκι φιλέ μου, τόρα ποιο είναι από τα δύο που ανεφεραις δεν ξέρω γτ είμαι καιγω λίγο σκραπας σ' αυτό το θέμα
    Ναι αυτό είναι.
    Μπορεί να μην σκαμπαζεις, αλλά βλέπεις
    Και το γράφει -3ν- και φαίνονται, στην φώτοε την ανοιχτή κεφαλή

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    676
    100€ για αυτό το μοτέρ;; Δώσε άλλα 70€ και πάρε καινούργιο ένα 110 άμιζο που έχει αποδειχτεί σκύλος για τα λεφτά του..

  4. #19
    Μέλος Το avatar του/της Val98
    Εγγραφή
    01/10/2015
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    100€ για αυτό το μοτέρ;; Δώσε άλλα 70€ και πάρε καινούργιο ένα 110 άμιζο που έχει αποδειχτεί σκύλος για τα λεφτά του..
    Πήγα χτες στο μάστορα και τον ρώτησα πόσα θέλει για να το τσεκάρει, και μ' αυτά τα λευτά πούθελε πέρνω καινούργιο μοτερ!! τελικά είπα δε γαμιέται, παράγκιλα κυλινδροπίστονα, καρπυρατέρ και κεφαλή και ετοιμάζομαι να το κανω 53mm για την ώρα

  5. #20
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Αλλο ενα glx θα συναντησει συντομα το Soichiro...
    Ρε συ μη σκεφτεσαι με το κατω κεφαλι.. Ειναι επενδυση να το κρατησεις μαμα το μηχανακι..

    Παρε ενα μεταχειρο μοτερ lifan ή οτι αλλο βρεις να ταιριαζει και καν'το και 500 cc αμα θες..

    Θα χασεις λεφτα που θα μπορουσες να επενδυσεις σε μεγαλυτερο μηχανακι..
    MADE IN JAPAN 日本製

  6. #21
    Μέλος Το avatar του/της Val98
    Εγγραφή
    01/10/2015
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Αλλο ενα glx θα συναντησει συντομα το Soichiro...
    Ρε συ μη σκεφτεσαι με το κατω κεφαλι.. Ειναι επενδυση να το κρατησεις μαμα το μηχανακι..

    Παρε ενα μεταχειρο μοτερ lifan ή οτι αλλο βρεις να ταιριαζει και καν'το και 500 cc αμα θες..

    Θα χασεις λεφτα που θα μπορουσες να επενδυσεις σε μεγαλυτερο μηχανακι..
    Ναι άλλά το γλχακι θάχει τρελή δύναμη μετα, και το θέμα μου είναι ο,τι έχω ξενερώσει πολύ άσχημα που είναι σ' αυτά το κυβικά γιατί βγένουμε τσάρκες με την παρέα μου συχνά και είμαι παντά πίσω πίσω μιας και δεν τουχω βάλει χέρι ακόμα ++ κανά μοτεράκι από Innova αξίζει να του βάλω? Όλα κιόλλα επείδι είναι Honda και 125 απτη μάνα του μου φέναιτε ποιό αξιόπιστο..
    Τελευταία τροποποίηση από Val98; 03/10/2015 στις 14:52.

  7. #22
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Val98 Προβολή μηνύματος
    Ναι άλλά το γλχακι θάχει τρελή δύναμη μετα, και το θέμα μου είναι ο,τι έχω ξενερώσει πολύ άσχημα που είναι σ' αυτά το κυβικά γιατί βγένουμε τσάρκες με την παρέα μου συχνά και είμαι παντά πίσω πίσω μιας και δεν τουχω βάλει χέρι ακόμα
    Κοιτα να εισαι σε αλλα μπροστα.. (οπως στο μυαλο, στα μαθηματα, στο θαρρος πχ)
    Στις βολτες με τα μηχανακια δεν εχει καμια σημασια.. Ουτε καποιος θα σου δωσει αξια για αυτο.. Απλα δεν το καταλαβαινεις τωρα, αλλα trust me ετσι ακριβως ειναι (και λιγο χειροτερα ).

    Οπως και να εχει, αφου το αποφασισες, καλα μαστορεματα..
    MADE IN JAPAN 日本製

  8. #23
    Μέλος Το avatar του/της Val98
    Εγγραφή
    01/10/2015
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Κοιτα να εισαι σε αλλα μπροστα.. (οπως στο μυαλο, στα μαθηματα, στο θαρρος πχ)
    Στις βολτες με τα μηχανακια δεν εχει καμια σημασια.. Ουτε καποιος θα σου δωσει αξια για αυτο.. Απλα δεν το καταλαβαινεις τωρα, αλλα trust me ετσι ακριβως ειναι (και λιγο χειροτερα ).

    Οπως και να εχει, αφου το αποφασισες, καλα μαστορεματα..
    Νάσε καλά!! για την ώρα περιμένω να μου έρθει η κεφαλή CDI 125, τόρα απο κυλινδροπίστονο λέω να βάλω ενα Aasa 53mm γιατί έχω ακούσει πως είναι ποιό αξιόπιστα απτά shark, καρμπυρατέρ 18mm keihin, και ένα ποιό άγριο εκκεντροφώρο. Πέρα απ' αυτά θα πρέπει ν' αγοράσω κι' άλλα πράγματα? Πάνω έχει στρόφαλο 90ρι εισαγωγής (Όταν το είχα λύσει για να βαφτεί είχα βρει τα χαρτιά της εισαγωγής μαζί με τα εργαλεία στο καπάκι) θα χρειαστει ν' αλαχτεί?..

  9. #24
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Val98 Προβολή μηνύματος
    Νάσε καλά!! για την ώρα περιμένω να μου έρθει η κεφαλή CDI 125, τόρα απο κυλινδροπίστονο λέω να βάλω ενα Aasa 53mm γιατί έχω ακούσει πως είναι ποιό αξιόπιστα απτά shark, καρμπυρατέρ 18mm keihin, και ένα ποιό άγριο εκκεντροφώρο. Πέρα απ' αυτά θα πρέπει ν' αγοράσω κι' άλλα πράγματα? Πάνω έχει στρόφαλο 90ρι εισαγωγής (Όταν το είχα λύσει για να βαφτεί είχα βρει τα χαρτιά της εισαγωγής μαζί με τα εργαλεία στο καπάκι) θα χρειαστει ν' αλαχτεί?..
    Πάρε ένα Ζ να τους έχεις για πρωινό και άσε το glx για τα γεράματα

  10. #25
    Μέλος Το avatar του/της Val98
    Εγγραφή
    01/10/2015
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Πάρε ένα Ζ να τους έχεις για πρωινό και άσε το glx για τα γεράματα
    Πολλά τα λευτά για Ζ, και λόγο σχωλειού δεν μπορώ να δουλέυω πρωινά για να το πάρω. Στο car που μπηκα ολα πανω κατω στο χιλιαρικο ειναι..
    ++ Ρώτησα τον πατέρα μου που είχε ενα 56μμ παλιότερα (Μέχρει που τον έβαλε η μάνα μου να το πουλήσει ) και μου λέει πως με λίγη προσοχή, καλά πραματάκια πάνω και ένα καλό στρώσημο δεν θα μου βγάλει εύκολα προβλήματα..
    Τελευταία τροποποίηση από Val98; 03/10/2015 στις 15:57.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    η απορια μου ειναι η εξης:
    καποιος που εχει διατελεσει 17αρης ετοιμοθανατος και ευτυχως τη σκαπουλαρε δεν θα επρεπε με καποιο τροπο να απομακρυνει το παιδι του απο αυτο το λουκι;
    τουλαχιστον να προσπαθησει.............

  12. #27
    Μέλος Το avatar του/της Val98
    Εγγραφή
    01/10/2015
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    η απορια μου ειναι η εξης:
    καποιος που εχει διατελεσει 17αρης ετοιμοθανατος και ευτυχως τη σκαπουλαρε δεν θα επρεπε με καποιο τροπο να απομακρυνει το παιδι του απο αυτο το λουκι;
    τουλαχιστον να προσπαθησει.............
    Φίλε μου είναι ανάλογα πως το βλέπεις, εμένα μου ακούγεται σαν να υποβηβάζεις έναν δικό μου άνθροπω πολύ χαμηλά σε θέμα υπευθηνότητας με την ερώτηση σου. Αυτό είναι καθαρά δική σου γνώμη, και πάλι όμως δεν μπωρείς να κρίνεις έτσι απλά μόνο απ' αυτό.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    ο δικος σου ανθρωπος μπορει να ειναι ο καλυτερος ανθρωπος στον κοσμο και απλα να εχει λαθος σε καποιο συγκεκριμενο τομεα
    αν εχω καταλαβει καλα απο τα λεγομενα σου εισαι σε μια ηλικια που δικαιως εχεις το μυαλο σου στην ταρζανια
    ειναι φυσιολογικο ολοι εχουμε περασει απο εκει
    απλα θα περιμενα ο πατερας σου που απο οτι λες το εχει δει το αθλημα απο μεσα να ειναι πιο επιφυλακτικος
    σε καθε περιπτωση σου ευχομαι να εισαι παντα καλα και να χαιρεσαι οτι κανεις

  14. #29
    Μέλος Το avatar του/της Val98
    Εγγραφή
    01/10/2015
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    ο δικος σου ανθρωπος μπορει να ειναι ο καλυτερος ανθρωπος στον κοσμο και απλα να εχει λαθος σε καποιο συγκεκριμενο τομεα
    αν εχω καταλαβει καλα απο τα λεγομενα σου εισαι σε μια ηλικια που δικαιως εχεις το μυαλο σου στην ταρζανια
    ειναι φυσιολογικο ολοι εχουμε περασει απο εκει
    απλα θα περιμενα ο πατερας σου που απο οτι λες το εχει δει το αθλημα απο μεσα να ειναι πιο επιφυλακτικος
    σε καθε περιπτωση σου ευχομαι να εισαι παντα καλα και να χαιρεσαι οτι κανεις
    Νάσε καλά φίλε μου τόρα που λες για επιφυλακτικός, από την στιγμή που μου "ξέθαψε" από την αποθήκη την παλιά του sebring (που φοράω στο γλχ μου τώρα) δν κολάμε πουθενά

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2009
    Μηνύματα
    357
    αν μενεις στη πολη να προσεχεις πααααρα πολυ τα αυτοκινητα και οταν περνας στενα και αναμεσα στα αυτοκινητα, αυτα λιγο πολυ στα εχει πει και ο πατερας σου, ολοι εχουμε κανει μα@$^*#ς και ειμαστε πολυ τυχεροι που ειμαστε εδω και μπορουμε και συμβουλεουμε εναν 17χρονο
    ως προς τις αποριες σου τωρα, υπαρχει ενα πιστονι που εχει μεγαλη κορωνα-μπομπε-ειναι της narita στα 53μμ που το θες εσυ, μονο αυτο θα δουλεψει με αυτη τη κεφαλη που θα βαλεις
    εκεντροφορο βαλε ενα νορμαλ ή ασε αυτον που θα εχει η κεφαλη, μη βαλεις πολυ -αγριο- γιατι δεν θα σου δουλευει καθολου χαμηλα μεσαια και θα σου κανει ενα ξεσπασμα ψηλα μετα απο πολυ μπερδεμα, ασε που θα θελεις και αλλη ηλεκτρονικη.
    μην πας και δωσεις λεφτα σε μαστορα κατσε και ασχολησου μονος σου για να μαθεις και δυο πραγματακια

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda Glx-Μετατροπη σε 54mm
    από TefasRacing στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2015, 03:18
  2. Bελτιώσεις σε Honda GLX
    από Dexter007 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2005, 12:25
  3. GLX 90cc πωλείται στην Πάτρα
    από compsci στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2004, 16:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF