Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 38

Θέμα: full πρώτος εξοπλισμός

  1. #16
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Τα γάντια αυτά που είναι με υφασμάτινο πλέγμα, είναι καλοκαιρινά, δεν κάνουν για χειμώνα. Να το έχεις υπόψιν αυτό, γιατί θα σου ξυλιάζουν αμέσως τα χέρια. Και ό,τι πληρώνεις, παίρνεις, δηλαδή οι σκληρές προστασίες ανεβάζουν την τιμή και φυσικά προστατεύουν περισσότερο.
    Και να επενδύσεις και σε παντελόνι με προστασίες, έστω jean.

    (Μπότες-μποτάκια dainese έχω 6 ζευγάρια, κανένα πρόβλημα με ξεκολλημένες σόλες κλπ. Και γάντια dainese 3 ζευγάρια, ένα εκ των οποίων το full metal pro, πολύ καλά από θέμα προστασίας και άνεσης)

  2. #17
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Θα συμφωνήσω με τον Κώστα777.

    Δεν έχω διαβάσει ολόκληρο το θρεντ (θα το διαβάσω) αλλά πες μου κάτι, γιατί με μια ματιά που έριξα, κάποια από αυτά τα πράγματα που βλέπω δε μου κολλάνε καθόλου.

    Μένεις Αθήνα?
    Να υποθέσω ότι ψάχνεις εξοπλισμό για να σε καλύψει και για το Χειμώνα που μας έρχεται, έτσι?

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/08/2015
    Μηνύματα
    85
    Μένω επαρχία και τον εξοπλισμό τον θέλω για μετακίνηση μέσα στην πόλη και θα βγαίνω καθημερινά εθνική για να πηγαίνω για δουλειά (στην διπλανή πόλη. Περίπου 45 χλμ τη μέρα). Ναι, ψάχνω για εξοπλισμό που θα με καλύψει το χειμώνα και ιδανικά να πάρω αργότερα μόνο καλοκαιρινό μπουφάν. Τι δεν σου κολλάει στον εξοπλισμό που προτείνω?

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.467
    Δεν εχω να σου προτεινω κατι απλα να σου υπενθυμισω τον
    γνωστο νομο του Μερφι περι ιταλικών γενικα.

    "Τα ιταλικα προϊόντα, ποτε δεν χαλάνε στα χέρια ιταλόφιλων"


  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Σε πρωτη φαση μην δωσεις πολλα λεφτα για εξοπλισμο.Παρε κατι που να φαινεται ποιοτικο και σε λογικες τιμες.Σε συνολο περιπου 350 με 400 ευρω.(180 κρανος-100 μπουφαν-80 μποτες-30 επιγονατιδες-30γαντια).Σιγα σιγα θα δεις τις πραγματικες σου αναγκες και θα παρεις αυτα που θα σε βολεψουνε περισσοτερο.
    Ο ακριβος εξοπλισμος μπορει να γινει επικινδυνος αν δεν ειναι στα μετρα σου.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Θα δωσω ενα review μιας και χρησιμοποιω το μπουφαν που σκοπευεις να αγορασεις - Dainese Laguna Seca D-dry.
    Μενω στη Λάρισα αν θελεις να εχεις μια κλιματολογικη εικονα και κυκλοφορω χειμωνα/καλοκαιρι.

    Θα ξεκινησω με την αδιαβροχοποιηση του μιας και το αγοραζεις επειδη θες το "πακετο" D-dry που ειναι ενσωματωμενη επενδυση στο μπουφαν. Απο τη μεσα μερια το τονιζω, για να μη φανταστεις οτι θα πλατσουριζεις χωρις να βραχει αυτο. Θα βραχει!
    Εσυ, σιγουρα θα μεινεις στεγνος, κινουμενος με 110-120 σε καταιγιδα 1μισης ωρας. Τοσο ηταν το μεγιστο που χρειαστηκε να οδηγησω υπο βροχη. Μετα εβγαλε ηλιο.
    Σαφως υπηρχαν και παρομοιες καταστασεις του μισαωρου, του 20λεπτου, κατακλυσμος 1 ωρας με δρομο σαν λιμνη... δεν πηρε ΚΑΘΟΛΟΥ νερο.

    Εχει 2 εσωτερικες τσεπες. Η μια χωραει ας πουμε ενα tablet 7" για να καταλαβεις επιφανεια ... και κλεινει με φερμουαρ.
    Η δευτερη, υπαρχει στην εσωτερικη αφαιρουμενη επενδυση. Χωραει ενα πορτοφολι και ειναι καπως "ρηχη" ενω κλεινει με velcro.
    Και οι δυο ειναι αδιαβροχες... ενω οι δυο πλαινες εξωτερικες, δεν ειναι.

    Προστασιες εχει σε ωμους, αγκωνες και βραχιονες. Εξτρα που αγοραζεις αν θελεις ειναι η προστασια πλατης.

    Το μπουφαν ειναι 3 εποχων.

    Με σωστο ντυσιμο χωρις χαμηλοκαβαλα μοδατα παντελονια τζιν, σε βγαζει και για χειμωνα οσον αφορα τη μεση. Δε θα εχεις θεμα με το να μπαζει αερας απο εκει.
    Οπωσδηποτε, θες και ενα fleece λαιμου, γιατι το velcro που σφραγιζει εκει ειναι ψιλο-ενοχλητικο αν το τερματισεις στο σφιξιμο... και μπαζει αερας οταν η θερμοκρασια εξω πεσει κατω απο 20 βαθμους, ενοχλει!
    Σφηκες κτλ ... επισης. Την επαθα μια φορα, επειδη δε φοραγα το φλις και το ειχα χαλαρο στο σημειο εκεινο.

    Το καλοκαρι, φοριεται ανετα αρκει να εισαι εν κινησει. Εαν εξω εχει 30 βαθμους, στα πολλα σταματα-ξεκινα θα τα παρεις στο κρανιο.
    Για ανθρωπους που ιδρωνουν ευκολα, τετοιο μπουφαν δεν ενδεικνυται. Θες διαττρητο οπωσδηποτε.
    Το φορας ομως οπως ειπα ανετα, αν ειναι να φυγεις επιτοπου και να κινεισαι με 60+ χλμ/ω ... και ας εχει και 30-35 βαθμους.
    Στα μπρατσα τα φερμουαρακια που εχει ανοιγουν, οπως επισης και στα πλευρα χαμηλα προς τα πισω (ενα σε καθε μερια) ... περναει αερας απο εκει και γινεται δουλεια, αρκει να μη φορας σακιδιο πλατης.

    Η ποιοτητα για 170€ περιπου που το πηρα περισυ φθινοπωρο απο εξωτερικο, θεωρω οτι ειναι αρκετα καλη για καθημερινο μπουφαν.
    Δεν εχει σκιστει κατι, δεν εχει χαλασει καποιο φερμουαρ, δεν ξεθωριασε ουτε η αδιαβροχοποιηση ακομα εχει παει περιπατο.

    Απο βαρος, δεν το μετρησα για να ξερω, αλλα μη σε απασχολει καθολου.
    Mε καποια παντελονια της Dainese, ενωνεται με φερμουαρ στο κατω μερος του για να μη μπαινει νερο ή αερας

    Το βρισκω πολυ καλο vfm το συγκεκριμενο και σε μαυρο που το πηρα, πολυ ομορφο.

  7. #22
    oldog Το avatar του/της bleach
    Εγγραφή
    23/01/2014
    Μηνύματα
    125
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Θα δωσω ενα review μιας και χρησιμοποιω το μπουφαν που σκοπευεις να αγορασεις - Dainese Laguna Seca D-dry.
    Μενω στη Λάρισα αν θελεις να εχεις μια κλιματολογικη εικονα και κυκλοφορω χειμωνα/καλοκαιρι.

    Θα ξεκινησω με την αδιαβροχοποιηση του μιας και το αγοραζεις επειδη θες το "πακετο" D-dry που ειναι ενσωματωμενη επενδυση στο μπουφαν. Απο τη μεσα μερια το τονιζω, για να μη φανταστεις οτι θα πλατσουριζεις χωρις να βραχει αυτο. Θα βραχει!
    Εσυ, σιγουρα θα μεινεις στεγνος, κινουμενος με 110-120 σε καταιγιδα 1μισης ωρας. Τοσο ηταν το μεγιστο που χρειαστηκε να οδηγησω υπο βροχη. Μετα εβγαλε ηλιο.
    Σαφως υπηρχαν και παρομοιες καταστασεις του μισαωρου, του 20λεπτου, κατακλυσμος 1 ωρας με δρομο σαν λιμνη... δεν πηρε ΚΑΘΟΛΟΥ νερο.

    Εχει 2 εσωτερικες τσεπες. Η μια χωραει ας πουμε ενα tablet 7" για να καταλαβεις επιφανεια ... και κλεινει με φερμουαρ.
    Η δευτερη, υπαρχει στην εσωτερικη αφαιρουμενη επενδυση. Χωραει ενα πορτοφολι και ειναι καπως "ρηχη" ενω κλεινει με velcro.
    Και οι δυο ειναι αδιαβροχες... ενω οι δυο πλαινες εξωτερικες, δεν ειναι.

    Προστασιες εχει σε ωμους, αγκωνες και βραχιονες. Εξτρα που αγοραζεις αν θελεις ειναι η προστασια πλατης.

    Το μπουφαν ειναι 3 εποχων.

    Με σωστο ντυσιμο χωρις χαμηλοκαβαλα μοδατα παντελονια τζιν, σε βγαζει και για χειμωνα οσον αφορα τη μεση. Δε θα εχεις θεμα με το να μπαζει αερας απο εκει.
    Οπωσδηποτε, θες και ενα fleece λαιμου, γιατι το velcro που σφραγιζει εκει ειναι ψιλο-ενοχλητικο αν το τερματισεις στο σφιξιμο... και μπαζει αερας οταν η θερμοκρασια εξω πεσει κατω απο 20 βαθμους, ενοχλει!
    Σφηκες κτλ ... επισης. Την επαθα μια φορα, επειδη δε φοραγα το φλις και το ειχα χαλαρο στο σημειο εκεινο.

    Το καλοκαρι, φοριεται ανετα αρκει να εισαι εν κινησει. Εαν εξω εχει 30 βαθμους, στα πολλα σταματα-ξεκινα θα τα παρεις στο κρανιο.
    Για ανθρωπους που ιδρωνουν ευκολα, τετοιο μπουφαν δεν ενδεικνυται. Θες διαττρητο οπωσδηποτε.
    Το φορας ομως οπως ειπα ανετα, αν ειναι να φυγεις επιτοπου και να κινεισαι με 60+ χλμ/ω ... και ας εχει και 30-35 βαθμους.
    Στα μπρατσα τα φερμουαρακια που εχει ανοιγουν, οπως επισης και στα πλευρα χαμηλα προς τα πισω (ενα σε καθε μερια) ... περναει αερας απο εκει και γινεται δουλεια, αρκει να μη φορας σακιδιο πλατης.

    Η ποιοτητα για 170€ περιπου που το πηρα περισυ φθινοπωρο απο εξωτερικο, θεωρω οτι ειναι αρκετα καλη για καθημερινο μπουφαν.
    Δεν εχει σκιστει κατι, δεν εχει χαλασει καποιο φερμουαρ, δεν ξεθωριασε ουτε η αδιαβροχοποιηση ακομα εχει παει περιπατο.

    Απο βαρος, δεν το μετρησα για να ξερω, αλλα μη σε απασχολει καθολου.
    Mε καποια παντελονια της Dainese, ενωνεται με φερμουαρ στο κατω μερος του για να μη μπαινει νερο ή αερας

    Το βρισκω πολυ καλο vfm το συγκεκριμενο και σε μαυρο που το πηρα, πολυ ομορφο.
    +1 σε όλα τα points! Έχω ένα Dainese Barcelona D-dry (200 ευρώ από mcmotor, χωρίς την προστασία πλάτης) και έχω ακριβώς την ίδια εμπειρία!
    Αξίζει κάθε ευρώ! Και οι τσέπες δεν μπάζουν με τίποτα!

    Κάποια στιγμή σκοπεύω να πάρω και το ασορτί πανταλόνι για να μαι κομπλέ...

  8. #23
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από guardian Προβολή μηνύματος
    Μένω επαρχία....
    Βρε σύμφωνοι.

    Αλλά πού περίπου?

    Άλλο να μένεις στον Πύργο Ηλείας κι άλλο στο Κάτω Νευροκόπι.


    Σχετικά με τον εξολπισμό που έβαλες...

    Τα 45χλμ τη μέρα (ανάλογα και με τον καιρό πάντα) μπορεί να σου φανούνε και πολλά μπορεί και λίγα.
    Άν εκεί που μένεις πιάνει κWλόκρυο 4 μήνες το χρόνο και του δίνει και καταλαβαίνει, δε θα την παλέψεις με αυτό το γάντι.
    Ούτε με αυτό το μπουφάν.

    Όπως και να έχει, εγώ στο συγκεκριμένο θα διαφωνήσω με αυτό που είπε ο συνονοματος (Pan (dvs)).
    Θεωρώ ότι με όσο καλύτερο εξοπλισμό ξεκινήσεις, τόσο καλύτερα θα είναι και για την τσέπη σου, και για την ασφάλειά σου και για όλα.
    Σίγουρα καλό είναι να ξέρεις τις ανάγκες σου, αλλά αν ψωνίσεις με σύνεση, σε κάποια πράγματα είναι δύσκολο να πέσεις έξω.
    (δε μιλάω για υπερβολές. Εκεί ναι, μπορεί να την πατήσεις. Άμα πας και πάρεις την πιο ακριβή μπότα της αγοράς, θα πρέπει να κουβαλάς μαζί έξτρα ζευγάρι παπούτσια γιατί δε θα μπορείς να περπατήσεις ούτε 10 μέτρα).

    Τα shuberth γενικά καλά κράνη είναι.
    Αν το φόρεσες, σε βόλεψε, έκατσε καλά στο κεφάλι σου κλπ, μια χαρά.

    Τα γάντια δε μου κάθονται.
    Ή θα πάρεις γάντι χειμερινό με νορμάλ λεφτά.
    Ή θα πάρεις γάντι με προστασίες με νορμάλ λεφτά.
    Ή θα πάρεις γάντι και χειμερινό και με προστασίες με γ@μησέ τα λεφτά.

    Αυτό εξαρτάται κι από το πού οδηγάς και πόσο κρύο κάνει, καθώς κι από το πόσο ευαίσθητα είναι τα χέρια σου στο κρύο.
    Εμένα ξυλιάζουν για πλάκα ενώ πχ στο σώμα δεν κρυώνω τόσο εύκολα και το κεφάλι μου ακόμα και καταχείμωνο πάντα γίνεται μούσκεμα στον ιδρώτα μέσα από το κράνος.
    Διαφέρει στον κάθε άνθρωπο.

    Δες εδώ ένα άλλο θρεντ που λέγαμε για γάντια και είχαμε γράψει μπόλικα πράγματα.
    Θα σου χρησιμέψουν. (μην προσπεράσεις τα ποστ του daz γιατί είναι μεγάλα. Είναι τα σημαντικότερα).


    Το μπουφάν δεν το βλέπω για χειμωνιάτικο με επένδυση.
    Το βλέπω για 3 εποχών με επένδυση.
    Κοινώς, εγώ τώρα θα ήθελα ένα τέτοιο. Γιατί έχω και χειμερινό έχω και καλοκαιρινό.
    Ένα χειμερινό μπουφάν χωρίς την επένδυση, σε βγάζει τις περισσότερες μέρες του Χειμώνα στην Αθήνα πχ.
    Άντε να χρειαστείς την επένδυση μερικές φορές που θα κάνει βαρύ ποϊτσόκρυο.
    Με το 3 εποχών, χωρίς την επένδυση θα ξυλιάζεις, και με την επένδυση πιθανότατα θα σου είναι too much για το μεγαλύτερο μέρος του Χειμώνα.
    Και σε κανά χοντρό χοντρό κρύο, παίζει να το δαγκώνεις και με την επένδυση και να ψάχνεσαι για ισοθερμικά.
    Όλα αυτά βέβαια έχουν να κάνουν με το πού μένει και μετακινείται κάποιος.

    Οι μπότες σου μου αρέσουν.
    Δεν ξέρω αν τυχόν είναι πολύ σκληρές και δε σε βολέψουν μόνο.
    Εγώ ήμουν ανάμεσα σε κάποιες που μοιάζαν με τις δικές σου (δε θυμάμαι τώρα πώς τις λέγανε), και τις fulcrum που είναι λίγο πιο μαλακό το δέρμα και οι προστασίες τους κλπ.
    Τελικά πήρα τις μαλακές, και πάλι καλά...
    Μπορεί να μην έχουν τόσο καλές προστασίες, αλλά χίλιες φορές μια μπότα με μια προστασία Β κατηγορίας, που όμως θα τη φοράς, παρά μια μπότα με προστασία Α κατηγορίας που όμως δε θα τη βάλεις ποτέ γιατί έτσι και πρέπει να περπατήσεις ή να ανέβεις 2 σκάλες θα πρήζονται τα πόδια σου.
    Γενικά να ξέρεις πάντως μαλακώνουν σχετικά.
    Όσο πιο σκληρές είναι βέβαια, τόσο λιγότερο θα μαλακώσουν.


    Προσωπικά το 90% του εξοπλισμού μου είναι dainese και δεν το έχω μετανιώσει ποτέ.
    Μπορεί απλά να είμαι κωλόφαρδος, αλλά ποτέ δε μου έχει σπάσει ούτε ένα φερμουάρ, ποτέ δε μου έχει βάλει νερό το μπουφάν, ποτέ τίποτα.
    Και από τις 5-6 φορές που πήρα κάτι άλλο, τις περισσότερες μετάνιωσα την ώρα και τη στιγμή γιατί μου βγήκε πατάτα.

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος

    ............

    Όπως και να έχει, εγώ στο συγκεκριμένο θα διαφωνήσω με αυτό που είπε ο συνονοματος (Pan (dvs)).
    Θεωρώ ότι με όσο καλύτερο εξοπλισμό ξεκινήσεις, τόσο καλύτερα θα είναι και για την τσέπη σου, και για την ασφάλειά σου και για όλα.
    Σίγουρα καλό είναι να ξέρεις τις ανάγκες σου, αλλά αν ψωνίσεις με σύνεση, σε κάποια πράγματα είναι δύσκολο να πέσεις έξω.
    ............
    Ουσιαστικα δεν διαφωνουμε.Προσπαθω να τον γλυτωσω απο υπερβολες που ισως και να μην τον βολεψουνε στο τελος.

    Any way,που λενε,το καλυτερο ειναι ψωνια με παρεα καποιον που να γνωριζει και οχι μεσω internet (για αρχη).

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    εγώ να γράψω όπως και τα παιδιά παραπάνω έχω το Laguna Seca D-Dry ,2 φορές μου έστειλαν ΝΕΟ σε αντικατάσταση ,καθώς είχε μόνιμα θέμα με την αδιαβροχοποίηση του,δεν θα έιναι και "touring " που αντέχει το "αδιάβροχο" γιατί θα βραχείς ξεκάθαρα,αλλά δεν θα γίνεις και μούσκεμα

  11. #26
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Ουσιαστικα δεν διαφωνουμε.Προσπαθω να τον γλυτωσω απο υπερβολες που ισως και να μην τον βολεψουνε στο τελος.

    Any way,που λενε,το καλυτερο ειναι ψωνια με παρεα καποιον που να γνωριζει και οχι μεσω internet (για αρχη).
    Εδώ συμφωνούμε απόλυτα.

    Καλό χρυσό το ίντερνετ αλλά ακόμα και οι έμπειροι αγοραστές που ξέρουν και τα νούμερά τους και τις φόρμες τις κάθε εταιρίας και και και, κάποιες φορές τρώνε πατάτα.
    Πόσο μάλλον ένας φρέσκος.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    εγώ να γράψω όπως και τα παιδιά παραπάνω έχω το Laguna Seca D-Dry ,2 φορές μου έστειλαν ΝΕΟ σε αντικατάσταση ,καθώς είχε μόνιμα θέμα με την αδιαβροχοποίηση του,δεν θα έιναι και "touring " που αντέχει το "αδιάβροχο" γιατί θα βραχείς ξεκάθαρα,αλλά δεν θα γίνεις και μούσκεμα
    Πέτρο. Touring, σαφως και δεν ειναι το Laguna Seca ... το λεει και η Dainese στο site.

    Σχετικα με το αν θα βραχεις ποτε η οχι, δεν εχω φτασει σε σημειο να περασει απο μεσα ουτε η παραμικρη σταγονα, το λεω και το εννοω.
    Αν υπαρχει μια πιθανοτητα να βραχεις με αυτο, απ'οσα καταλαβα στην καταιγιδα που με επιασε και μεχρι να καταληξει απλα σε ψιχαλες περασε μιαμιση ωρα... ειναι τα γαντια στα οποια γλειφει το νερο που περναει, ο λαιμος απ'οπου μπορει να ποτισει νερο το fleece λαιμου και η μεση αν δεν φορας αδιαβροχο παντελονι.
    That's all.

    Το μπουφαν για ενα διωρακι βροχη, το παλευει ΑΝΕΤΑ. Για ποσα χρονια χρησης, θα φανει στην πορεια.
    Βροχη και μαλιστα τοσο εντονη ομως, δεν τρως καθε μερα... επομενως σε ελαφρυ κωλοκαιρο με ψιχαλες, spray απο προπορευομενα, καμια εκδρομη με καταιγιδες και μπορες των 5-10 χιλιομετρων ... θα τη βγαλει ανετα και στα υπολοιπα (προστασια, εμφανιση, ποιοτητα) ειναι ικανοποιητικο για τα λεφτα του.

    Συμφωνουμε;

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Πέτρο. Touring, σαφως και δεν ειναι το Laguna Seca ... το λεει και η Dainese στο site.

    Σχετικα με το αν θα βραχεις ποτε η οχι, δεν εχω φτασει σε σημειο να περασει απο μεσα ουτε η παραμικρη σταγονα, το λεω και το εννοω.
    Αν υπαρχει μια πιθανοτητα να βραχεις με αυτο, απ'οσα καταλαβα στην καταιγιδα που με επιασε και μεχρι να καταληξει απλα σε ψιχαλες περασε μιαμιση ωρα... ειναι τα γαντια στα οποια γλειφει το νερο που περναει, ο λαιμος απ'οπου μπορει να ποτισει νερο το fleece λαιμου και η μεση αν δεν φορας αδιαβροχο παντελονι.
    That's all.

    Το μπουφαν για ενα διωρακι βροχη, το παλευει ΑΝΕΤΑ. Για ποσα χρονια χρησης, θα φανει στην πορεια.
    Βροχη και μαλιστα τοσο εντονη ομως, δεν τρως καθε μερα... επομενως σε ελαφρυ κωλοκαιρο με ψιχαλες, spray απο προπορευομενα, καμια εκδρομη με καταιγιδες και μπορες των 5-10 χιλιομετρων ... θα τη βγαλει ανετα και στα υπολοιπα (προστασια, εμφανιση, ποιοτητα) ειναι ικανοποιητικο για τα λεφτα του.

    Συμφωνουμε;
    Δεν είπα ότι είναι touring,μίλησα γενικά "σαν κάποια touring" Που έχει εσωτερική χωριστή επένδυση.

    Δεν διαφώνησα για την τιμή του και αν είναι VFM.

    Στα 2 χρόνια που το έχω σχεδόν, μπορώ να πώ ξεκάθαρα ότι και με αδιάβροχο παντελόνι (Amsterdam - D-Dry Dainese) ,το θέμα ήταν στο μπουφάν στο σημείο του στήθους και των χεριών,μέχρι και η Dainese το παραδέχθηκε και τις 2 φορές και μου το άλλαξαν για καινούργιο.Απλά το τελευταίο που έχω πάρει μετά τις αλλαγές δεν βάζει τόσο νερό μέσα.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Thanks για το ινφο ως προς το θεμα στις ραφες.
    Ειμαι σχεδον στον 1ο χρονο χρησης.
    Αδιαβροχοποιηση δεν ειδα σε καποιο απο τα καρτελακια που ειχε το μπουφαν οταν ηρθε, για ποσο διαστημα δινει εγγυηση.
    (και δεν θυμαμαι που τα 'χω γαμωτο!)

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Το εχουμε ξαναπει σε παρομοιο θεμα.
    Ακομη και πολλα απο τα λεγομενα καλα μπουφαν,καποια στιγμη θα βαλουνε νερο.Μονη λυση το αδιαβροχο.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. MotoGP Assen ο Rossi παλι πρωτος!
    από gmakris στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2004, 16:48
  2. MotoGP Catalunya Rossi παλι πρωτος!
    από gmakris στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2004, 16:11
  3. Εξοπλισμός camping...
    από bikersonly στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2004, 02:20
  4. GP Αφρικης :Ο Rossι παλι πρωτος!
    από gmakris στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 117
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2004, 15:14
  5. full face kranos
    από Kwsths στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2004, 22:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF