Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 101 από 101

Θέμα: Παπιο-αποριες...

  1. #91
    Οτι ειπε ο λυκουργι για τα ρουλεμαν. Μην στον πιάσουν άδικα.

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    Κατα 99% εχει μονο μπιλιες,δεν ειναι κανονικο ρουλεμαν.

  3. #93
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Χθες μου την εδωσε ο μαστορας που πηγαινω...

    Μια βδομαδα τον κυνηγαω να κανουμε 2,3 πραγματακια στο παπι.. Ξυπναω χθες πρωϊ Παρασκευη που ειχαμε συννενοηθει (και καλα), του το παω στις 10:30 και δεν του ειχε βαλει χερι μεχρι τις 20:30 εν τελει...
    Και τελικα δεν εκανε τιποτα.... Δεν προλαβε λεει....
    Δηλαδη ρπστμ δυο τρια απλα πραγματακια θελω που, παναθεμα με που δεν εχω τα εργαλεια μου εδω, τα εκανα μονος μου σε μια ωρα..
    Καθαρισμα καρμπ, αλλαγη φιλτρου αερα, γρασαρισμα ρουλεμαν λαιμου και κατι λιγα ακομα ψιλολογια...

    Μη μου πουλας προλογο οτι "ετσι και αλλιως" και "εσπασε ενα ρουλεμαν απο ενα μηχανακι που εφτιαχνα" και "δεν προλαβαινα" κλπ κλπ... Λες και δεν ξερω...
    Πες δε γουσταρω να ασχολουμε με παπια γιατι δεν βγαινει κερδος..
    MADE IN JAPAN 日本製

  4. #94
    Και γιατί δεν κάνεις άλλη ξηγα;

    Μάστορα θέλω αυτά, αλλά βασικά θέλω χώρο και εργαλεία για μια ώρα να τα φτιαξω εγώ. Πόσα θες για το ενοίκιο.

  5. #95
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Δε μου λετε ρε παιδια...

    Θελω να ξαναλλαξω λαδια-φιλτρο στον παπιο διοτι συμπληρωσε τα 1000χλμ και τα ειχα βαλει για να πλυθει λιγο μεσα just in case. Τα bell-ray exp 15-50 εβαλα και εχω και ενα ανοιγμενο κουτι περισευμα οποτε αυτα θα ξαναβαλω. Τα επομενα προφανως θα τα κρατησω παραπανω.
    Η ερωτησης μου ειναι ξερουμε στη Θεσσαλονικη καμια καβατζα καλων φθηνων λαδιωνΕ (οπως ο Λαμπριανιδης πχ Αθηνα) να μην τρεχω στα γνωστα στην Οδυσσεως;;;
    MADE IN JAPAN 日本製

  6. #96
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Δε μου λετε ρε παιδια...

    Θελω να ξαναλλαξω λαδια-φιλτρο στον παπιο διοτι συμπληρωσε τα 1000χλμ και τα ειχα βαλει για να πλυθει λιγο μεσα just in case. Τα bell-ray exp 15-50 εβαλα και εχω και ενα ανοιγμενο κουτι περισευμα οποτε αυτα θα ξαναβαλω. Τα επομενα προφανως θα τα κρατησω παραπανω.
    Η ερωτησης μου ειναι ξερουμε στη Θεσσαλονικη καμια καβατζα καλων φθηνων λαδιωνΕ (οπως ο Λαμπριανιδης πχ Αθηνα) να μην τρεχω στα γνωστα στην Οδυσσεως;;;
    Χαμπης (motul) στο ύψος Κορδελιού στην παλιά περιφερειακή
    Τοψης Παντελής Castrol κλπ

  7. #97
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Χαμπης (motul) στο ύψος Κορδελιού στην παλιά περιφερειακή
    Τοψης Παντελής Castrol κλπ
    MADE IN JAPAN 日本製

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    μάγκες καλησπέρα, χρειάζομαι μια πάπια κυρίως για το μαγαζί ώστε να εκτελεί χρέη delivery για 6 ώρες την μέρα και επίσης θα το χρησιμοποιήσω και εγώ μιας και μένω έξω απο την πόλη αυτή την στιγμή δουλευω με ενα zip 50 αλλα θα σκορπίσει όπου να'νε το περιμένω είμαι ανάμεσα στα εξής μοντέλα kymco Visar 110Carry στα 1350 ευρώ άλλα άλλα σκέφτομαι οτι με το μονοσελο και χωρίς το κουτί θα είναι ασχημο ή αμέσως επόμενη επιλογή μου ειναι κάτι σε MODENAS, KRISS 125 EFI μιας που είναι εγγύηση και μιας που θελω να αλλαξω το fazer s2 600 που εχω με 17.000 χμ ισως μπορέσω να το ανταλλαξω σε καποιο μαγαζί με ενα παπί και καποια χρήματα η με καποιον ιδιώτη αν βρώ.

  9. #99
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puntix Προβολή μηνύματος
    ... και μιας που θελω να αλλαξω το fazer s2 600 που εχω με 17.000 χμ ισως μπορέσω να το ανταλλαξω σε καποιο μαγαζί με ενα παπί και καποια χρήματα η με καποιον ιδιώτη αν βρώ.


    Aμα θελεις το ανταλαζω με το KazeR μου. Δεν χρειαζεται να μου δωσεις επιπλεον λεφτα..

    MADE IN JAPAN 日本製

  10. #100
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Ηρθε η ωρα (επιτελους) να αλλαξω λαστιχα στο παπι. Θα βαλω οποιαδηποτε επωνυμα. Δε νομιζω να εχουν καποια ουσιαστικη διαφορα.
    Το θεμα μου ειναι οτι εχει σπασει μια ακτινα στην πισω ροδα και εχει στραβωσει μια ακομα. Οι ακτινες μπροστα δεν θα ορκιζομουν οτι ειναι αρτιες επισης, αν και δεν φαινεται κατι οπτικα.
    Αποτελεσμα αυτων ειναι το μηχανακι να κοσκινιζει εντονα.

    Οποτε προκυπτει το ερωτημα αν αξιζει να κανω ακτινολογηση και πλεξιμο στα υπαρχοντα στεφανια ή να παρω κανουργιες ροδες ετοιμες..
    Αν παρω καινουργιες εχετε κατι να προτεινετε..;;;

    Επισης σκεφτομαι (και θα το πραξω μιας και το κοστος ειναι μικρο) να αλλαξω ελατηρια και να βαλω φρεσκα λαδια στο πηρουνι και να αλλαξω αμορτισερ πισω.
    Το μπροστα εχει παραγινει μαλακο, τα πισω δεν φαινεται να εχουν καποιο θεμα αλλα το κοστος αλλαγης ειναι μικρο για καινουργια και θα κρατησω τα μαμα showa ουτως ή αλλως.
    Εχετε να προτεινετε κατι για αμορτισερ πισω..;; Ελατηρια μπροστα θα μπουν τα μαμα, δεν νομιζω να υπαρχουν αλλα αλλωστε.
    MADE IN JAPAN 日本製

  11. #101
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Ακτινολογηση και πλέξιμο στις ηδη υπάρχουσες.
    Οι περισότερες που κυκλοφορανε τώρα είναι καρακινεζιες και στραβωνουν εύκολα.
    Μπροστά δοκίμασε λίγο ποιο χοντρό και λίγο περισότερο λάδι.
    Αν δεν σ αρέσει τοτε προχώρα σε ελατήρια.
    Πίσω θα πρότεινα yss.
    Μέρα με την νύχτα με τα μαμά.
    Τέρμα το ανεξέλεγκτο rebound.
    Για λάστιχα επίσης προτείνω τα pirelli angel gt

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2004, 15:58
  2. σκασίματα στο νέο ΧΤ - απορίες
    από gspir στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 12:25
  3. 2 απορίες νεοεισαχθέντος
    από IKE στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2004, 02:56
  4. Απορίες του Μαθητευόμενου!
    από milaber στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2004, 09:36
  5. αποριες για το fazer1000-THANO για σενα
    από lagel στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 08:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF