Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 82

Θέμα: TDR 250

  1. #16
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Μου αρεσει πολυ.....


    μεγαλη καταναλωση, μεγαλη ευχαριστηση!!!

    βρε λες;

  2. #17
    Καλορίζικο φίλε μου .
    Θα σου έλεγα αν έχεις διάθεση σιγά σιγά να το κανείς μαμά γιατί έτσι είναι ιεροσυλία όπως είναι.
    Είχα το Benetton , είναι το δεύτερο από το παρακάτω link , μπλε, πρασινο,ροζ.
    http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...dr250%2090.htm
    Είναι το μηχανάκι που μου έχει χαρακτή στο μυαλό όλα αυτά τα χρόνια.
    Πρώτα από όλα γιατί ήταν το πρώτο δικό μου μεγάλο μηχανάκι και ήταν πραγματικό όπλο για την εποχή του , και δεύτερο γιατι μετά από δυο απόπειρες κλοπής κατάφεραν την τρίτη και μου το έκλεψαν και έτσι έμεινα με το απωθημένο από τότε.
    Πριν το κλέψουν είχα βάλει ολόσωμες arrow και είχα κάνει μερικές βελτιώσεις σε φιλτροκουτι και καρμπιρατέρ , και πραγματικά σκότωνε.
    Πιστεύω ότι ακόμα και τώρα ξεφτιλίζει αρκετά μηχανάκια στον δρόμο γιατί είχε αρκετό νεύρο.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Δεν σε αναγνωρίζω ρε με λάθος βάψιμο και λάθος ζάντες ...
    Φίλε σόρρυ αλλά έπρεπε να ρίξεις γραμμή τι ψάχνεις να βοηθήσουμε ,δες τι πούλησα πριν 1.5 χρόνο 1000 ευρώ(σε γνωστό) με πινακίδα κτέο κλπ
    Συνημμένο 342392
    Συνημμένο 342393
    Συνημμένο 342394
    Ούτε λάστιχα δεν ήθελε λέμε...
    Τι ειπες τωρα , θα το αγοραζα ανετα , κριμα.

    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Βλέπω πολλούς όψιμους λάτρεις του TDR και χαίρομαι ,διατηρώ και τις ελπίδες μου ότι ο φίλος θα το επαναφέρει "μαμά" μιας και το βαλε στις ανακατασκευές...
    Μιλάμε για hard core future classic το μηχανάκι και η πώλησή του δικού είναι από τα λάθη που μου χρεώνονται...
    Μάγκες αν βρείτε κάποιο που αξίζει σώστε το θα βγείτε κερδισμένοι.
    Φίλε Κώστα μιας και την ψάχνεις για επεμβάσεις δες τι έψαχνα όταν πρωτοάρχισα να γράφω εδώ μέσα...
    http://www.moto.gr/forums/showthread...hlight=tdr+250
    Καλά μαστορέματα.

  5. #20
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Ένα τέτοιο με τις εξατμίσεις χαμηλά τσαγιαζε ότι έβρισκε μπροστά τού κάποτε κατά Σαλονίκη μεριά

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Αυτό που είναι για γνώστες τι λέει;

    Αγαπημένο το tdr, στα χρόνια μου, mid 90s, μεσουρανούσε σε καφετέριες και σχολεία. Αγαπημένο όσο και το DT αλλά και τα μικρά TDRάκια.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Αυτό που είναι για γνώστες τι λέει;

    Αγαπημένο το tdr, στα χρόνια μου, mid 90s, μεσουρανούσε σε καφετέριες και σχολεία. Αγαπημένο όσο και το DT αλλά και τα μικρά TDRάκια.
    ομορφο και ιδιαιτερο..
    αν μοτερ,πλαισιο,ηλεκτρικα ειναι οκ, εμφανισιακα δεν ξενιζει καθολου...

    ωραια τα tdr αλλα πολυ λαδιλα και κακο..και παλια...δεν ξερω κατα ποσο μπορει καποιος να βρει ευκολα ανταλλακτικα...

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Αυτό που είναι για γνώστες τι λέει;

    Αγαπημένο το tdr, στα χρόνια μου, mid 90s, μεσουρανούσε σε καφετέριες και σχολεία. Αγαπημένο όσο και το DT αλλά και τα μικρά TDRάκια.
    Αυτό ρε δεν λέει απλά ,φωνάζει κανονικά... Τα χει τα λεφτά του και με το παραπάνω, δεν το πολυγουστάρω έτσι αλλά περί ορέξεως.
    Αν ήμουν στη θέση ενός πορωμένου συλλέκτη διχρόνων Yamaha θα έπαιρνα μερικά κομμάτια μαμά (rd 400 daytona , rd 350 lc , tdr 250 , R1Z 250 ,sdr 200 )και μετά κάποιο άλλο σκαρί για μετατροπές.
    ΥΓ Για να προλάβω σχόλια χρημάτων ,όλα μαζί πλην του daytona βρίσκονται στην Ελλάδα με τιμή μικρότερη καινούργιου Στρομ 650...

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Βλέπω πολλούς όψιμους λάτρεις του TDR και χαίρομαι ,διατηρώ και τις ελπίδες μου ότι ο φίλος θα το επαναφέρει "μαμά" μιας και το βαλε στις ανακατασκευές...
    Μιλάμε για hard core future classic το μηχανάκι και η πώλησή του δικού είναι από τα λάθη που μου χρεώνονται...
    Μάγκες αν βρείτε κάποιο που αξίζει σώστε το θα βγείτε κερδισμένοι.
    Φίλε Κώστα μιας και την ψάχνεις για επεμβάσεις δες τι έψαχνα όταν πρωτοάρχισα να γράφω εδώ μέσα...
    http://www.moto.gr/forums/showthread...hlight=tdr+250
    Καλά μαστορέματα.
    H επεμβαση αν βρεις ειναι μια , Arrow μεταχειρισμενες η αν εχεις χρημα αγοραζεις αυτες
    http://www.ebay.com/itm/POTS-DE-DETE...876152&vxp=mtr
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων tdrs-l1600.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από dankannn; 06/10/2015 στις 15:18.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Δεν σε αναγνωρίζω ρε με λάθος βάψιμο και λάθος ζάντες ...
    Φίλε σόρρυ αλλά έπρεπε να ρίξεις γραμμή τι ψάχνεις να βοηθήσουμε ,δες τι πούλησα πριν 1.5 χρόνο 1000 ευρώ(σε γνωστό) με πινακίδα κτέο κλπ
    Συνημμένο 342392
    Συνημμένο 342393
    Συνημμένο 342394
    Ούτε λάστιχα δεν ήθελε λέμε...
    χαρτί

    δεν τα πουλάμε αυτά τα μηχανάκια ...

    είχα κάνει ότι ταξίδια μπορείς να φανταστείς με ενα τέτοιο μαύρο κίτρινο ....

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Αυτό που είναι για γνώστες τι λέει;

    Αγαπημένο το tdr, στα χρόνια μου, mid 90s, μεσουρανούσε σε καφετέριες και σχολεία. Αγαπημένο όσο και το DT αλλά και τα μικρά TDRάκια.
    Αυτό πριν κανά δυο χρόνια το πουλούσε κάποιος από τον Κορυδαλλό / Νίκαια (αν θυμάμαι καλά) και νομίζω ότι το έδινε στην τιμή που πωλείται και τώρα.

    Τώρα, αν είναι ο ίδιος ιδιοκτήτης και πήγε Ηράκλειο ή το πουλάει αυτός που το αγόρασε τότε, δεν ξέρω..
    Ἀπὸ τὸ πάρκο στὴ Μυροβόλο τὸ μηχανάκι ἀστράφτει στὸν ἥλιο,
    ἀντανακλᾶ τὸ χαμόγελό σου καὶ μὲ διαλύει στὸ φῶς.

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Δυστυχώς μηχανάκι με βαρύ ιστορικό ατυχημάτων,, δημοφιλές στους νέους και άπειρους αναβάτες..γρήγορο αλλά και απρόβλεπτο στην εξοδο λόγω του 2χρονου κινητηρα TZR, σαν ιστορικό-μουσειακό κομμάτι καλό, για καθημερινή μετακίνηση ασύμφορο οικονομικά και απαιτεί προσεκτικό αναβάτη.

  13. #28
    Φοβερό μηχανάκι και πολύ ενδιαφέρουσα η συζήτηση!!!

    Όμως γιατί στις "Ανακατασκευές"...; Να περιμένουμε κάτι;;;

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    ενα μαζεμα θα γινει σιγα σιγα.

    καμια πλαστικοποιηση,κανα ρυθμισμα καρμπ,καθάρισμα εξατμισεων
    οποτε πιστευω θα υπάρξει υλικο

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    SOS Πρόσεξε την αντλία λαδιού, και YPVS μετά από τόσα χρόνια και χιλ λογικό να υπάρχει θέμα, λιγο λάδωμα- καθάρισμα αλυσοδογράναζα και λάδωμα-λίπανση πλαγιοστατη-μοχλικό, πάντως είναι σκυλιά μειον εκτός της κατανάλωσης είναι και η λαδίλα ...
    οταν γυρνάς τον διακόπτη πρέπει να ακούς το YPVS αν δεν έχει πρόβλημα η μπαταρία, τότε υπάρχει θέμα...

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. xreiazomai bohtheia gia tdr 250
    από tools στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2008, 23:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF