Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 113 από 113

Θέμα: Suzuki DR 250 Djebel

  1. #106
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.440
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex14 Προβολή μηνύματος
    πεσμου τετοια, πεσμου τετοια






    περα απο την πλακα το μηχανακι κουναγε επικινδυνα μετα τα 100-110 χλμ. Μαλλον λογο φτερου και χουφτων. Μετα τις αλλαγες ειναι μια χαρα.

    .
    Όντως τα φτερά sm δεν έχουν ταλαντώσεις και δίνουν καλύτερη σταθερότητα.Αν επιμείνεις σε φτερό sm ίσως με κάποιο άλλο σχέδιο να είναι πιο ωραίο.
    Οι χούφτες αν έχουν μεταλλική μπάρα (που μάλλον έχουν) σε μένα τουλάχιστον προσθέτουν περισσότερους κραδασμούς στο τιμόνι.
    Η μάσκα επίσης πολύ ωραία,ένα πλαστικό ντεπόζιτο θα πρόσθετε πόντους στην εμφάνιση αλλά και στην χρήση εκτός δρόμου.
    Και σε μαμά μορφή το Djebel είναι κουκλί (όπως και το drz250) να το χαίρεσαι
    RIDE MORE TALK LESS

  2. #107
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ε ναι, αλλά με "travel" φαντάζομαι εννοούν σταθερά 80-90, όχι 140.
    Κανω και κατι κοντριτσες ενιοτε

    Σοβαρα τωρα, η 6η του ειναι πολυ μακρυα και υπο συνθηκες μπορεις να κρατησεις 100, 100 κατι ως ταχυτητα ταξιδιου μιας και το μοτερ δεν ζοριζεται ιδιαιτερα.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  3. #108
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2021
    Μηνύματα
    19
    Παιδια καλησπερα. Παρολο που ειναι παλιο το θεμα ελω να κανω μια ερωτηση για το dr 250 djebel. Το οδηγησα σε ενα συνεργειο που το εχει κρατησει σε πολυ καλη κατασταση (τουλαχιστον ετσι μου λενε εμφανισιακα φαινεται πολου κομπλε για τα χρονια του εσωτερικα δεν ξερω τι παιζει), αλλα εχω καποιους ενδιασμους. Οι ταχυτητες ηταν πολυ σκληρες οταν αλλαζα και το γκαζι αρκετα σκληρο (για το γκαζι μου ειπε οτι ειναι σκληρο επειδη φορανε racing εξαρτηματα αυτα πανω δεν ξερω αν με δουλευει ο τυπος). Επισης οταν ανεβαζα στροφες το μηχανακι δεν εδινε σαν να κολλουσε το μοτερ ενα πραγμα και κλωτσαγε δεν ηταν ακριβως σαν να μπερδευει. Μου λεει ειναι επειδη το χει σε ακινησια 7 μηνες και ειναι μπουκωμενο αν καθαρισει καρμπυρατερ και βαλουμε και ενα καινουριο φιλτρο θα ειναι κομπλε. Δεν ξερω αν εκανε κατι επιτηδες για να μην με αφησει να το τρεξω, για λογους ασφαλειας. Το δινει 1500 και θελω να μου πειτε αν αξιζει σαν αγορα (αν και εφοσον το κανει να δουλευει σωστα οπως λεει), επισης ανταλλακτικα βρισκεις ευκολα? Επειδη εχω ακουσει ειναι παραεισαγωγης μοντελο, δεν θελω αν βγαλει ζημια χτυπα ξυλο να αχρηστευσει και να το εχω εξω απ το σπιτι να καθεται και να χω δωσει 1500 ευρω.. με καταλαβαινετε πιστευω. Ο τυπος λεει αν δεν το αγορασω θα το παει στο χωριο ειναι κριμα να παει χαμενο.. γενικα τον εχω καταλαβει οτι θελει να μου το πουλησει μου λεει μονο καλα λογια και οτι προβλημα οδηγικο βρηκα μου το αιτιολογει ευκολα σαν να τα χει σκεφτει.. Ειναι λογικο να ειναι τοσο σφικτο το γκαζι και να ειναι σκληρες οι ταχυτητες? Νταξει θα μου πεις χειμωνας ειναι το σασμαν ηταν κρυο ειναι και σε ακινησια.. Συγνωμη που γραφω τοσα πολλα απλα ψαχνω εδω και μερες ενα ενα τα συνεργεια του βολου πορτα πορτα και δεν πουλαει καποιος κατι που να μου κανει μονο παπακια και σκουτερ.. και στο car στο βολο δεν παιζει κατι καλο και να μου αρεσει αρκετα στο budget που εχω. Οποιαδηποτε απαντηση θα την εκτιμησω.

  4. #109
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    Μάλλον σε δουλευει, σε είδε πιτριρικα κ άσχετο κ λέει ότι του κατεβει για να πουλήσει,. Δώσε του 500-800 ευρώ κ πολλά είναι.

    Για το γκάζι αν εννοείς ότι η γκαζιερα περιστρέφεται με δυσκολία τότε κάποια ντιζα φρακαρει,θέλει αλλαγή,είναι έτοιμη να κοπεί,φρακαρει η γκαζιερα για κάποιο λόγο,είναι χαλασμένη ίσως δεν υπάρχει σαν ανταλλακτικό να την αλλαξουν,στραβό τιμόνι,χαλασμένη γκαζιερα, χαλασμένο slide καρμπυρατέρ μέχρι και λάθος,ανάποδα βαλμενο άλλου τύπου καρμπυρατέρ που δεν έχει σωστή γωνία στην ντιζα γκαζιού, αν δεν επιστρέφει στην κλειστή θέση έχει σίγουρα προβλημα κ είναι κ επικίνδυνο.

    τα racing parts δεν παίζουν κανένα ρόλο σε αυτό, πάω στοίχημα ότι δεν φοράει τίποτα racing, ούτε βιδα,απλά ο τυπάς βάφτισε τα μαμά racing για να καλύψει το πρόβλημα. Ακόμα και γκαζιερα με ποιο μικρή διαδρομή να έβαλε δεν νομίζω να κάνει το γκάζι σκληρό.

    Για το σασμάν, μπορεί να θέλει άνοιγμα όλο το μοτέρ και 300-500 ευρώ στην χειρότερη + το δέσιμο αν είναι φουρκέτα,άξονας,επιλογέας, μπορεί να είναι και συμπλέκτης. Κουρεμένο σασμάν η με πρόβλημα, τότε χρειάζεται να λυθεί όλο το μοτέρ βίδες για να φτιαχτεί και αν υπάρχουν ανταλλακτικά. Άλλιος μεταχειρισμένο μοτέρ άλλο,αν υπάρχει κ μεταχειρισμένο.

    Το ότι δεν πάει,στροφαρει μπορεί να σημαίνει ότι το μοτέρ είναι έτοιμο να ανατιναχτεί,. Μάλλον έτσι θα ήταν και δεν βρήκε ποτέ το πρόβλημα κ θέλει να το πουλήσει,. Μπορεί να είναι λάθος καρμπυρατέρ και ρυθμίσεις αυτού, λάθος χρονισμός εκκεντροφόροι, κακές η μη ρυθμισμένες βαλβίδες, ηλεκτρικό πρόβλημα, όχι καλά κυλινδροπιστονο και πολλά άλλα.
    Και ακόμα δεν είδαμε αν καεί λάδια,αν χάνει λάδια,αν έχει φάει στούκα αν είναι ίσιος ο σκελετός, αν έχουν γίνει πατέντες η αλλαγές γενικά στο μηχανάκι,ρουλεμάν λαιμου,αναλώσιμα,αν έχει σκουριές στο ντεπόζιτο και πολλά άλλα,

    Με λίγα λόγια πας να δώσεις 1500 για κάτι που έχει ήδη 3 προβλήματα,. Και ποιος ξέρει πόσα αλλά κρυμμένα,
    Αυτά δεν ξέρεις πως έγιναν,τι τα προκαλούν,πόσο το κόστος επισκευής και αν φτιάχνουν και πως φτιάχνουν.

    ο πωλητής προσπαθεί να τα μπαλωσει,κρύψει δεν τα παραδέχεται και εκβιάζει ότι θα το πάει στο χωριό,. Ε Άστον να το πάει στο χωριό να το βάλει μέσα σε κοτέτσι να το χέζουν οι κότες, μάλλον αυτό αξίζει το μηχανάκι.

  5. #110
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από greggiak Προβολή μηνύματος
    Οποιαδηποτε απαντηση θα την εκτιμησω.
    Ξέχνα το καλύτερα, και ψάξε για αλλο μηχανακι.
    Πολλά περίεργα σου λεει ο τυπος.
    Τελευταία τροποποίηση από sapila racing; 17/12/2021 στις 12:03.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #111
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Πες 150€ και πολλά είναι, αλλιώς αν δεν θες πες του στειλτω στο χωριό...Τι άλλο θα ακούσουμε 1500€ για παλιοσίδερα..

  7. #112
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από greggiak Προβολή μηνύματος
    Παιδια καλησπερα. Παρολο που ειναι παλιο το θεμα ελω να κανω μια ερωτηση για το dr 250 djebel. Το οδηγησα σε ενα συνεργειο που το εχει κρατησει σε πολυ καλη κατασταση (τουλαχιστον ετσι μου λενε εμφανισιακα φαινεται πολου κομπλε για τα χρονια του εσωτερικα δεν ξερω τι παιζει), αλλα εχω καποιους ενδιασμους. Οι ταχυτητες ηταν πολυ σκληρες οταν αλλαζα και το γκαζι αρκετα σκληρο (για το γκαζι μου ειπε οτι ειναι σκληρο επειδη φορανε racing εξαρτηματα αυτα πανω δεν ξερω αν με δουλευει ο τυπος). Επισης οταν ανεβαζα στροφες το μηχανακι δεν εδινε σαν να κολλουσε το μοτερ ενα πραγμα και κλωτσαγε δεν ηταν ακριβως σαν να μπερδευει. Μου λεει ειναι επειδη το χει σε ακινησια 7 μηνες και ειναι μπουκωμενο αν καθαρισει καρμπυρατερ και βαλουμε και ενα καινουριο φιλτρο θα ειναι κομπλε. Δεν ξερω αν εκανε κατι επιτηδες για να μην με αφησει να το τρεξω, για λογους ασφαλειας. Το δινει 1500 και θελω να μου πειτε αν αξιζει σαν αγορα (αν και εφοσον το κανει να δουλευει σωστα οπως λεει), επισης ανταλλακτικα βρισκεις ευκολα? Επειδη εχω ακουσει ειναι παραεισαγωγης μοντελο, δεν θελω αν βγαλει ζημια χτυπα ξυλο να αχρηστευσει και να το εχω εξω απ το σπιτι να καθεται και να χω δωσει 1500 ευρω.. με καταλαβαινετε πιστευω. Ο τυπος λεει αν δεν το αγορασω θα το παει στο χωριο ειναι κριμα να παει χαμενο.. γενικα τον εχω καταλαβει οτι θελει να μου το πουλησει μου λεει μονο καλα λογια και οτι προβλημα οδηγικο βρηκα μου το αιτιολογει ευκολα σαν να τα χει σκεφτει.. Ειναι λογικο να ειναι τοσο σφικτο το γκαζι και να ειναι σκληρες οι ταχυτητες? Νταξει θα μου πεις χειμωνας ειναι το σασμαν ηταν κρυο ειναι και σε ακινησια.. Συγνωμη που γραφω τοσα πολλα απλα ψαχνω εδω και μερες ενα ενα τα συνεργεια του βολου πορτα πορτα και δεν πουλαει καποιος κατι που να μου κανει μονο παπακια και σκουτερ.. και στο car στο βολο δεν παιζει κατι καλο και να μου αρεσει αρκετα στο budget που εχω. Οποιαδηποτε απαντηση θα την εκτιμησω.
    Μακρυά φιλε.
    Ας το είχε σωστό και να το πούλαγε.
    Φαντάσου ότι κατάλαβες προβλήματα με μια βόλτα.
    Στη τιμή που στο δίνει έχει βάλει μέσα και τις ζημιές και το κέρδος.
    Άστο να το πάει στο χωριό για κοτέτσι.
    Αν το λυπονταν θα το είχε πένα

  8. #113
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2021
    Μηνύματα
    19
    εχετε δικιο παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki DR 250s Μίζα
    από wolf1gr στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2007, 15:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF