Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 53

Θέμα: Πάμε Βελιγράδι;

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 8avos
    Εγγραφή
    04/05/2012
    Μηνύματα
    143

    Πάμε Βελιγράδι;

    Την επόμενη ΄βδομάδα,στις 11 Ιουλίου συγκεκριμένα ημέρα Πέμπτη,γίνεται η αναχώρηση με προορισμό το Βελιγράδι.
    Μια πόλη που έχω περάσει,διανύοντας τον Ε-75,άλλες τρείς φορές ως τώρα.Δεν έχω μπεί όμως ποτέ μέσα,να την δω
    και το ΄χα μεγάλο καημό.Φέτος με αφορμή την εθνική συνάντηση vespa των Σέρβων δεν το χάνω.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Beovespa2013logofinal_zps980b6be4.jpg 
Προβολές:	737 
Μέγεθος:	49,6 KB 
ID:	294676

    Λίγους μόλις μήνες πριν το όνειρο πάρει σάρκα και οστά,η συνάντηση αυτή ήρθε για να αποτινάξει από πάνω
    μου τον ζυγό της οικονομίας και του "κλεισίματος" στο σπίτι όλο το χειμώνα .

    Ανέβασα το θεματάκι,όχι ως κάτι το "ουάου" αλλά περισσότερο σαν πρόβα.Δλδ. ανταπόκριση καθ΄οδόν με φωτογραφίες
    σε πραγματικό χρόνο,ότι σκεφτόμαστε και στο "ταξίδι" μας τον Οκτώβρη.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CPANTELO
    Εγγραφή
    28/09/2006
    Μηνύματα
    118
    Πολυ ωραιο το Βελιγραδι! Να πας οπωσδηποτε στο καστρο βραδυ στο τερμα του εμπορικου πεζοδρομου θα με θυμηθεις!!! Επισης καλο θα ηταν να δοκιμασεις την τοπικη κουζινα ειναι πολυ καλη!!! Προσεχε εαν οδηγησεις μερα γιατι οι Σερβες (που ειναι απιστευτες κουκλαρες) φορανε κοντα φορεματακια και ειναι ευκολο να φας κανα βροντο

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CPANTELO Προβολή μηνύματος
    Πολυ ωραιο το Βελιγραδι! Να πας οπωσδηποτε στο καστρο βραδυ στο τερμα του εμπορικου πεζοδρομου θα με θυμηθεις!!! Επισης καλο θα ηταν να δοκιμασεις την τοπικη κουζινα ειναι πολυ καλη!!! Προσεχε εαν οδηγησεις μερα γιατι οι Σερβες (που ειναι απιστευτες κουκλαρες) φορανε κοντα φορεματακια και ειναι ευκολο να φας κανα βροντο
    +πολλά!

    Είναι οι άτιμες... ζημιά παθαίνεις, ακόμα την θυμάμαι την "μία"...

  4. #4
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Καλούς δρόμους!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #5
    καλο δρομο να εχεις.μολις χθες ημουν βελιγραδι.
    οι γυναικες εκει ειναι πανεμορφες οπως λενε και οι αποπανω,αλλα αν πας ποτε απο μπρατισλαβα θα ξεχασεις και το ονομα σου..

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 8avos
    Εγγραφή
    04/05/2012
    Μηνύματα
    143
    Αυτά φοβάμαι!Κοτζαμ μαντράχαλος και να φάω κάνα στούκο λόγω "υπάρξεων"
    Cpantelo θα διώξω κάθε ενδοιασμό μου αυτή τη φορά και θενκς για την υπόδειξη του πεζόδρομου.
    Υπάρχει φίλος κορυφαίος βεσπάκιας Σέρβος,ο οποίος παραθέριζε πριν δυο βδομάδες εδώ στους Ν.Πόρους
    και περιμένει να ανταποδώσει στην πόλη του τη φιλοξενία.Βέβαια καθ΄ότι παντρεμένος τον κόβω λίγο
    έξω απ΄τα κόλπα :a13:

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    να χα κι εγώ μια βέσπα...


  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Υπέροχο είναι το Βελιγράδι, όσο για τις γυναίκες, πράγματι θα εκπλαγείς. Πρόσεχε όταν οδηγάς εκεί να εχεις το νου σου γιατί τα ματάκια σου θα δούνε πολλά ipila:, καλύτερα ασε την μηχανή και περπάτα, η παλιά πόλη είναι ότι πρέπει για περπάτημα.

    Να πας και στο πάρκο απέναντι από το κάστρο.

    ΜΗΝ κλείσεις "ας πούμε δωμάτιο" στο παλιό χοστελ Σλάβια, βρες κάπου αλλού σίγουρα θα είναι καλύτερα.



    Η πόλη είναι υπέροχη, θα ήθελα πολυ κάποια στιγμή να την ξαναδώ. Καλούς δρόμους και καλή διασκέδαση.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 8avos
    Εγγραφή
    04/05/2012
    Μηνύματα
    143
    kordix η διοργάνωση και καλά,μας προτείνει αυτό το χόστελ για να μείνουμε.
    Τώρα,εντάξει για πιο κάτω από δέκα ευρώ το άτομο(σε οχτάκλινο δωμάτιο) δε νομίζω να ασχοληθώ να ψάξω.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 8avos Προβολή μηνύματος
    kordix η διοργάνωση και καλά,μας προτείνει αυτό το χόστελ για να μείνουμε.
    Τώρα,εντάξει για πιο κάτω από δέκα ευρώ το άτομο(σε οχτάκλινο δωμάτιο) δε νομίζω να ασχοληθώ να ψάξω.

    Μμμμμ

    Μπάνιο αρχαίο - παλιό, σα να είσαι σε ξενοδοχείο του 60.

    Το δωμάτιο μύριζε πολύ ασχημα, και από καθαριότητα ετσι και ετσι.



    Ισως να υπάρχουν και καλύτερα δωμάτια και να μουνα εγώ ο γκαντέμης, δεν το γνωρίζω. Προσοχή ακριβώς απέναντι υπάρχει το καινούργιο slavia, σύγχρονο κτίριο και κανονικό ξενοδοχείο, που σίγουρα θα είναι καλύτερο αλλά και πιο ακριβό. Για ρωτήστε και εκεί πόσο εχουν τα δωμάτια.



    Ετσι και αλλιώς σε τέτοιες φάσεις στο ξενοδοχείο μένεις ελάχιστα.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Αν σε βοηθάει σε περιορίσα:

    www.booking.com/searchresults.en-us.html?sid=256b6c512df10559bcce555f4735ddc4;dcid=1;ac_pageview_id=16643b945f380211;checkin_monthday =11;checkin_year_month=2013-7;checkout_monthday=15;checkout_year_month=2013-7;class_interval=1;csflt={};dest_id=-74897;dest_type=city;inac=0;interval_of_time=undef;redirected_from_city=0;redirected_from_landmark=0 ;review_score_group=empty;si=ai%2Cco%2Cci%2Cre%2Cdi;ss=Belgrade%2C Central Serbia%2C Serbia;ss_all=0;ssb=empty;order=price

    Check-In :11
    Check-Out: 15

    Ελπίζω να βοήθησα.

  12. #12
    Μέλος Το avatar του/της Balkan_express
    Εγγραφή
    06/05/2013
    Μηνύματα
    38
    Αδερφε να πας με τα 1000...

    Έχω πάει στο Βελιγράδι πάνω από 20 φορές και θα ξαναπάω άλλες τόσες...φέτος όμως περιμένω νέο μέλος οπότε...

    Δε θα σου δώσω συμβουλές απλά θα σου πώ που πέρασα εγώ καλά...

    1) Κνεζ Μιχαϊλοβα, πεζόδρομος από τους ελάχιστους στην Ευρώπη...
    2) Εμπορικό κέντρο Usce στο νέο Βελιγράδι...
    3) Το κάστρο Kalemegdan είναι όλα τα λεφτά μέρα νυχτα χειμώνα καλοκαίρι...
    4) Μουσείο Τέσλα...
    5) Ada Ciganlija είναι το νησάκι ανάμεσα στο Σάβα και το Δούναβη...
    6) Όπου δείς κόσμο ...ΜΠΕΣ


    Όσον αφορά τις γυναίκες για εμένα είναι οι δεύτερες ωραιότερες της Ευρώπης αλλα μετά τις Σλοβαίνες...

    Να προσέξεις τους οδηγούς κουτιών, μη ξεχνάμε είναι πρωτεύουσα...
    Αν πάρεις ταξί να προσυμφωνήσεις την τιμή...
    Να φάς οποσδήποτε σε ΒΡΟΜΙΚΟ - το τονίζω - πλιεσκαβίτσα...
    Να φάς Καρατζόρτζεβα...
    Να δοκιμάσεις μαύρο κρασί...
    Μπύρες Jelen και Lav (Λεοντάρι όχι καψουρα)

    Απο hotel είναι λίγο περίεργα, αν ξέρεις μπορείς να μείνεις σε καθαρό και σχετικά φθηνό π.χ Agape Apartmani που το έχει ένας απίστευτος φιλέλληνας ο Igor , φιλικό περιβάλλον... Όταν πάω για επαγγελματικούς λόγους πηγαίνω στο LAV στο νέο Βελιγράδι αν και έρηξε κάπως την ποιότητα του...

    Σου εύχομαι να περάσεις όσο όμορφα το ονειρεύτηκες και λίγο παραπάνω...

    Όπου μπορώ να βοηθήσω με μεγάλη μου χαρά!
    ---ΤΑ ΑΓΑΘΑ ΚΟΠΟΙΣ ΚΤΩΝΤΑΙ---

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 8avos
    Εγγραφή
    04/05/2012
    Μηνύματα
    143
    Παιδιά είστε όνειρο!PetranGR εννοείται βοήθησες όπως και όλοι σας μέχρι τώρα.
    Οτιδήποτε χρειαστώ Balkan_express σαφώς και θα σε σκουντήξω

  14. #14
    εγω πηγα σε καμπινκ 15χλμ εξω απο βελιγραδι,περιοχη zumen,εμεινα σε ξυλινο σπιτακι για 18 ευρω την μερα.camping dunav.

  15. #15
    να περάσεις από τον πλακόστρωτο στυλ πλάκας με ταβερνάκια και μπαρακια που δεν θυμαμαι αυτή την στιγμή το όνομα. Τωρα καλοκαίρι θα ναι πολύ πιο όμορφα απο τον Δεκέμβρη που πήγα. έχει και ενα καλό ρεστωραντ αρκετά οικονομικό! λίγο έξω από την πόλη έχει και ένα μεγάλο μουσείο για τον Τίτο, αν σε ενδιαφέρει και γενικά την ιστορία της Γιουγκοσλαβίας. είχα πάει ξανά τον Δεκέμβρη και οι γυναίκες γαμώτο δεν φόραγαν κοντά φορεματάκια αλλά και πάλι...αν και εγώ δεν μπορώ παρά να πω πως από το Μόσταρ είναι οι πιο όμορφες Γιουγκοσλάβες (απο κει είναι η δικιά μου...) αν θες καμια μπυραρία κλπ τσέκαρε http://gdenapivo.rs/
    υπάρχει σε ένα στενάκι ένα πολύ καλό ταβερνάκι επίσης. σε έναν άλλον κάθετο υπάρχει μια πιτσαρία που σου δίνει στο χέρι με μαγιονέζα/σως κάτι και περιμένουν ουρά. μπαρακια/καφε πίσω από τον κεντρικό έχει επίσης σε κάποιο σημείο. αν σου κάνε κάτι εντύπωση απ αυτά και θες να τα δοκιμάσεις πες μου να ρωτήσω ακριβώς γιατί εμένα με γύρναγε η δικιά μου και απλά έτρωγα και επινα. Α! και αν θες "κολωνακι κάπως" φαση έχει το silicon valley δρόμο. με αρκετά όμορφα μαγαζιά.

    Ξεχασα και το chimney cake η οπως αλλιως το λένε που ουσιαστικά είναι κεικ τίγκα στην σοκολάτα. στην αρχή του πεζοδρομου εκεί στην πλατεία.
    Τελευταία τροποποίηση από atom_smasher; 05/07/2013 στις 00:20.
    done.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πάμε για μπύρα το ΣΚ (Βελιγράδι) ;
    από kordix στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2016, 23:17
  2. Για πάμε να γελάσουμε λίγο.....!
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 16:50
  3. Για πάμε λίγο...
    από Zanzibar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 18:01
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2003, 16:38
  5. Πάμε μια βόλτα στη........στη........
    από Capo_Di_Capi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 01:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF