Σελίδα 4 από 74 ΠρώτοΠρώτο 1234567891454 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 1107

Θέμα: πιότητα φτουκατι

  1. #46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Άρα *δελα τα Ducati... άμα φας βρόντο και ραγίσει κάτι, μετά - αν είναι δυνατόν!- μπορεί να σπάσει σε ανύποπτο χρόνο και εντελώς αδικαιολόγητα...
    αν ο βρόντος είναι το "the bike rolled forward off the stand at Box hill" που γράφει παραπάνω ο blade, πάω πάσσο....

    πουτσ@@@@@@@@@

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή το Multi που λες, το έπαθε στα καλα καθούμενα και σε ίσιο δρόμο? Δεν κατάλαβα...
    προφανως τα στριτ λαστιχα του γλιστρησαν στον χαλικοδρομο και εγινε αυτο που εγινε...ευτυχως δεν επαθε τιποτα ο αναβατης..και δεν κατηγορω το μουλτι..αλλα την καθε εταιρια που σερβιρει ακριβο μενου και αν την παθεις απο δηλητηριαση η δικαιολογια ετοιμη: απλα συμβαινει...κυριοι πληρωνω ομως μια περιουσια για να μην μου συμβει αλλιως αν δεν ειστε σιγουροι κατεβαστε και τις απαιτησεις σας..

    Ακομα θυμαμαι τις περιπετειες που τραβηξε ενα παλικαρι απο την κυπρο με μια μπεμπα και το γολγοθα του να δικαιωθει δικαστικως και φυσικα δεν ειναι ο μονος...αν την παθει ομως ενας ξενος τα ατυχηματα αυτα "συμβαινουν" κατα τα κοινα..αν την παθουμε ομως εμεις τρεχουμε και δεν φτανουμε να αποδειξουμε νομικα οτι δεν ειμαστε ελεφαντες...και οι εταιριες στο απυροβλητο..

  3. #48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Άρα *δελα τα Ducati... άμα φας βρόντο και ραγίσει κάτι, μετά - αν είναι δυνατόν!- μπορεί να σπάσει σε ανύποπτο χρόνο και εντελώς αδικαιολόγητα...
    Κάποια στιγμή εδώ μέσα είχε βάλει κάποιος φωτό από μηχανάκι που έσκασε σε μπαριέρα με 50 χλμ και έκοψε πλαίσιο...και αναρωτιόταν πως ήταν δυνατόν να συμβεί κάτι τέτοιο. Κουκουρούκου...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    για αυτο ζηταγα το link.Ειμουν σιγουρος οτι το θρεντ ειναι flame για ducati haters
    κουκουρουκουκου

  5. #50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    προφανως τα στριτ λαστιχα του γλιστρησαν στον χαλικοδρομο και εγινε αυτο που εγινε...ευτυχως δεν επαθε τιποτα ο αναβατης..και δεν κατηγορω το μουλτι..αλλα την καθε εταιρια που σερβιρει ακριβο μενου και αν την παθεις απο δηλητηριαση η δικαιολογια ετοιμη: απλα συμβαινει...κυριοι πληρωνω ομως μια περιουσια για να μην μου συμβει αλλιως αν δεν ειστε σιγουροι κατεβαστε και τις απαιτησεις σας..

    Ακομα θυμαμαι τις περιπετειες που τραβηξε ενα παλικαρι απο την κυπρο με μια μπεμπα και το γολγοθα του να δικαιωθει δικαστικως και φυσικα δεν ειναι ο μονος...αν την παθει ομως ενας ξενος τα ατυχηματα αυτα "συμβαινουν" κατα τα κοινα..αν την παθουμε ομως εμεις τρεχουμε και δεν φτανουμε να αποδειξουμε νομικα οτι δεν ειμαστε ελεφαντες...και οι εταιριες στο απυροβλητο..
    Δεν σε πιάνω...
    Μου θυμίζει τις αγωγές που κάνουν οι Αμερικάνοι στις εταιρίες πως δεν είχαν προειδοποιητικά αυτοκόλλητα για οτιδήποτε απίθανο. Το Multi που λες ειχε street λάστιχα και μπήκε χώμα δηλαδή. Και σε αυτό φταίει η οποιαδήποτε Ducati που πουλάει Adventure ή ο κάτοχος που δεν ξέρει που είναι το δεξί απ΄το αριστερό?

    Το Africa δλδ με street λάστιχα στο χώμα, πηγαίνει κανονικά και δεν τρέχει μία? Ή αν σκάσει σε κάτι το κάρτερ του, δεν θα ανοίξει στα δύο?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #51
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Ακριβώς, έχουν συμβεί στατικές πτώσεις από stand ή με ταχύτητες αστείες και οι ζημιές είναι να βάζεις τα κλάματα, όπως επίσης έχουν συμβεί βρόντοι που λες ότι δεν θα βρεθεί βίδα από το μηχανάκι και τελικά μαζεύεται... είναι πως θα σου κάτσει και πως θα κατανεμηθούν οι δυνάμεις, εντελώς χαοτικό το σενάριο και μη προβλέψιμο.

    Το ότι το clipon στράβωσε από μια πτώση στο stand, σίγουρα δεν είναι και ότι καλύτερο, απλά το μεγαλύτερο πρόβλημα ποιότητας το έχει μάλλον ο ιδιοκτήτης, που καβάλησε το μηχανάκι γνωρίζοντας ότι αυτό έχει σοβαρή ζημιά και μάλιστα σε σημείο της μοτοσικλέτας που δεν το λες "ε δε γαμιέται... θα με πάει"

    Από εκεί και έπειτα, καμία εταιρεία δεν σου εγγυάται ότι δεν θα σπάσει το clipon άμα πέσει η μοτοσικλέτα, το μόνο που μπορεί και οφείλει να σου εγγυηθεί είναι ότι δεν θα σπάσει εν κινήσει και χωρίς λόγο.

  7. #52
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    για αυτο ζηταγα το link.Ειμουν σιγουρος οτι το θρεντ ειναι flame για ducati haters
    επειδή προφανώς με φωτογραφίζεις, hater δεν είμαι μάτια μου....

    ούτε βέβαια δεχομαι οτι επεσε από το σταντ και επαθε το τιμόνι τόσο μεγάλη ζημιά που μετά κοπηκε (ανεξαρτήτως μάρκας/τυπου κλπ κλπ)..... ελεος δλδ.... τουλάχιστον εγώ δεν το έχω ξαναδεί (ή δεν μου έχει τύχει στις τούμπες που έχω φάει), αν κάποιος το έχει ξαναδεί, ας μου το πει να το ξέρω....

    αυτά τα ολίγα από μένανε

    πουτσ@@@@@@@@@

  8. #53
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Εμ...

    Από την σελίδα του στο fb, απαντώντας σε ερώτηση φίλου του, για το πως διάολο έσπασε το clipon:

    [FONT=helvetica]Rob Jarvis[/FONT][FONT=helvetica] Bike fell over earlier at Box Hill and bent the bar, so it already had a stress fracture[/FONT]
    Να τα μας....

    το ξερα..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Gotcha!.jpg 
Προβολές:	257 
Μέγεθος:	28,5 KB 
ID:	342835

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Τιτλος στο θρεντ : Ποιοτητα ''φτουκατι''και γραφω το '' πιασαρικο ''<< εσπασε το κλιπον εν κινησει >>,αποκρυπτωντας επιμελως οτι εχει φαει στατικη μπατσα πριν το σπασιμο.Και δεν εισαι hater ...Καλα για ποσο μλκες μας περνας ρε φιλε;
    κουκουρουκουκου

  10. #55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Τιτλος στο θρεντ : Ποιοτητα ''φτουκατι''και γραφω το '' πιασαρικο ''<< εσπασε το κλιπον εν κινησει >>,αποκρυπτωντας επιμελως οτι εχει φαει στατικη μπατσα πριν το σπασιμο.Και δεν εισαι hater ...Καλα για ποσο μλκες μας περνας ρε φιλε;
    με τσιμπησες βρε αλεπού....
    πουτσ@@@@@@@@@

  11. #56
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Αν μου κοπεί το πλαίσιο, ο άξονας μετάδοσης, το ψαλίδι ή το πηρουνι να χεστ@ επάνω μου.... Και να βρίζω μέρα νύχτα την όποια εταιρεία.

    Αλλά αν μου σπάσει το κλιπ ον δεν θα πάθω ακι τίποτα. Φυσικά αν ξέρω να οδηγώ και δεν κρατάω τον ταύρο απο τα κέρατα (εκτός της περίπτωσης να είσαι πίστα, φουλ πλαγιασμένος, έξω το σώμα και φρένα. Εκεί θα τα χρειαστείς λιγο, αλλά σε οδήγηση σε δημόσιο δρόμο, μπορείς και με το ένα κλιπον).
    όπως κι αν είσαι μετά από σούζα την ώρα που ρίχνεις την μηχανή. Πραγματικά δεν θα ήθελα να μου συμβεί.

    Σημειωτέων το συγκεκριμένο μηχανάκι σε προκαλεί να το σηκώσεις
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  12. #57
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    με τσιμπησες βρε αλεπού....



    ....και στον καρφώνει, που και πού................




    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  13. #58
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    ....και στον καρφώνει, που και πού................

    πουτσ@@@@@@@@@

  14. #59
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Xαλαρώστε ρε cool, κανείς δεν είναι hater, στα όρια της πλάκας είναι το νήμα...

    Για την ιστορία... πριν από χρόνια χτυπάει το τηλέφωνο σε ώρα που ξέρεις ότι πρόκειται για κακό μόνο... και μου λένε πήγαινε αν μπορείς στην Πρασίνου Λόφου στο Ν. Ηράκλειο γιατί είχε ατύχημα ένα παλικάρι (γνωστός) και αν μπορείς μάζεψε ότι μπορείς από το μηχανάκι...

    Όταν έφτασα και είδα πως ήταν το μηχανάκι (Hornet 600) και το αμάξι με το οποίο στούκαρε πλαγιομετωπικά, σκέφτηκα πως δεν υπάρχει περίπτωση να την έχει γλυτώσει (και αν την έχει γλυτώσει) ο αναβάτης... τελικά την γλύτωσε με ελαφριά κάκωση στο δεξί γόνατο και απ΄ ότι έμαθα και από τον ίδιο η στούκα έγινε με βαριά 50-60 χλμ... το Hornet εντελώς ΠE και το είχε μόλις 2 εβδομάδες αγοράσει, δεν είχε μείνει λαιμός, όλο το πιρούνι να έχει γυρίσει και να έχει σπάσει ψυγεία και καπάκια κινητήρα, ένα χάλι εντελώς. Αν με ρώταγε κάποιος με πόσα θα υπολόγιζα την ταχύτητα της μηχανής, θα έλεγα τουλάχιστον 120, έλα όμως που δεν...

  15. #60
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    επειδή προφανώς με φωτογραφίζεις, hater δεν είμαι μάτια μου....

    ούτε βέβαια δεχομαι οτι επεσε από το σταντ και επαθε το τιμόνι τόσο μεγάλη ζημιά που μετά κοπηκε (ανεξαρτήτως μάρκας/τυπου κλπ κλπ)..... ελεος δλδ.... τουλάχιστον εγώ δεν το έχω ξαναδεί (ή δεν μου έχει τύχει στις τούμπες που έχω φάει), αν κάποιος το έχει ξαναδεί, ας μου το πει να το ξέρω....

    αυτά τα ολίγα από μένανε

    Μια χαρά ραγίζει ενα κλιπ ον μετα απο πτώση, ακόμα και στατική. Εχει γίνει πολλές φορές και οχι μονο σε Ducati βεβαια.
    Εφ όσον ραγίσει, θα κοπεί φυσικά οταν δεχθεί την απαιτούμενη δύναμη.

    SS μηχανακι ειναι με ελαφριά ανταλλακτικά όπου μπορείς να φανταστείς. Το δικό σου είναι φορτηγό, τι να παθει αμα πεσει στατικά?
    Εσυ είσαι αυτός που θα παθει δισκοκήλη οταν πας να το σηκώσεις.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Σελίδα 4 από 74 ΠρώτοΠρώτο 1234567891454 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF