Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Μικρόεπισκευές

  1. #1
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256

    Μικρόεπισκευές

    Ιεροσύλια που πατάω σε τούτο το κομμάτι του μοτο.γρ αλλά δεν βρήκα πιο σχετικό τομέα . Ας το μεταφέρει ο μοδ όπου θεωρεί καλύτερα . Με έχει πιάσει μια σαχλαμάρα με την πάπια τελευταία να την ψιλομάζεψω . Είχα πει να την πουλήσω , με πιάσανε συναισθηματισμοί , έχει βγει και τεφαρίκι και είπα να κάνω καμιά ψιλοεπισκευή και να την κρατήσω . Δεν πιάνουνε και πολύ τα χέρια μου αλλά δεν σκοπευω να λύσω και το μοτέρ .

    1. Στην φωτο θα ήθελα να βγάλω τις βίδες που κρατάνε τα πλαστικά καπάκια με το logo της modenas . Έχει 3 βίδες τύπου "άλιεν" που έλεγε και ένας φίλος . Θέλω να τις αλλάξω και τίποτα καγκούρικες χρωματιστές , η αν δεν βρώ να τις τρίψω να φύγει η σκουρια . Εκτιμώ οτι αυτές απλά εδράζουν στα καπάκια κρατάνε τα πλαστικά και τπτ περισσότερο . Υπάρχει περίπτωση να πήγαινουν πιο μέσα και να συγκρατούν και τα καπάκια μαζί οπότε βγάζοντας τες να **μηθεί ο Δίας ?

    2. Θα ήθελα να φτιάξω πάλι το logo της modenas με κάποιο λευκό χρώμα ή δεν ξέρω αν μπορώ να το κάνω πχ κόκκινο . Πως μπορεί να γίνει αυτό σχετικά εύκολα ? Στην φωτό δεν φαίνεται αλλά είναι σκαμμένα τα γράμματα

    3. Εκείνο το σπάσιμο στην ποδιά κάτω , θα ήθελα να το καλύψω κάπως . Υπάρχει στο εμπόριο κάποια σκληρή ταινία κόκκινη που να μην ξεκολλάει εύκολα ? Ισα ίσα να μην φαίνεται .

    Ευχαριστώ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20151007_155442829 (600 x 450).jpg 
Προβολές:	315 
Μέγεθος:	60,6 KB 
ID:	343004
    Modenas Kriss 125

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Ιεροσύλια που πατάω σε τούτο το κομμάτι του μοτο.γρ αλλά δεν βρήκα πιο σχετικό τομέα . Ας το μεταφέρει ο μοδ όπου θεωρεί καλύτερα . Με έχει πιάσει μια σαχλαμάρα με την πάπια τελευταία να την ψιλομάζεψω . Είχα πει να την πουλήσω , με πιάσανε συναισθηματισμοί , έχει βγει και τεφαρίκι και είπα να κάνω καμιά ψιλοεπισκευή και να την κρατήσω . Δεν πιάνουνε και πολύ τα χέρια μου αλλά δεν σκοπευω να λύσω και το μοτέρ .

    1. Στην φωτο θα ήθελα να βγάλω τις βίδες που κρατάνε τα πλαστικά καπάκια με το logo της modenas . Έχει 3 βίδες τύπου "άλιεν" που έλεγε και ένας φίλος . Θέλω να τις αλλάξω και τίποτα καγκούρικες χρωματιστές , η αν δεν βρώ να τις τρίψω να φύγει η σκουρια . Εκτιμώ οτι αυτές απλά εδράζουν στα καπάκια κρατάνε τα πλαστικά και τπτ περισσότερο . Υπάρχει περίπτωση να πήγαινουν πιο μέσα και να συγκρατούν και τα καπάκια μαζί οπότε βγάζοντας τες να **μηθεί ο Δίας ?

    2. Θα ήθελα να φτιάξω πάλι το logo της modenas με κάποιο λευκό χρώμα ή δεν ξέρω αν μπορώ να το κάνω πχ κόκκινο . Πως μπορεί να γίνει αυτό σχετικά εύκολα ? Στην φωτό δεν φαίνεται αλλά είναι σκαμμένα τα γράμματα

    3. Εκείνο το σπάσιμο στην ποδιά κάτω , θα ήθελα να το καλύψω κάπως . Υπάρχει στο εμπόριο κάποια σκληρή ταινία κόκκινη που να μην ξεκολλάει εύκολα ? Ισα ίσα να μην φαίνεται .

    Ευχαριστώ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20151007_155442829 (600 x 450).jpg 
Προβολές:	315 
Μέγεθος:	60,6 KB 
ID:	343004
    Μην αγχώνεσαι, μόνο το καπάκι κρατάνε. Το πιο απλό που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις ένα κόκκινο σπρέυ, να ξύσεις με λίγο γυαλόχαρτο τις βίδες, και να καθαρίσεις πολύ καλά το καπάκι (και να ξύσεις και λίγο την σκαμμένη επιφάνεια των γραμμάτων. Μετά μόνωσε με χαρτοταινία και σκάψε με έναν καλό χαρτοκόπτη τα γράμματα και βάψε το καπάκι κ τις βίδες.
    Το πλαστικό μόνο με πολυεστέρα μπορείς να το επισκευασεις και μετά να το βάψεις. Δεν ξέρω κατα πόσο σε συμφέρει (αν δεν το κάνεις μόνος σου) σε σχέση με το να το πάρεις καινούργιο.

  3. #3
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.059
    οι 3 βιδες κρατανε το στρογγυλο πλαστικο. ριξε λιγο wd40 και θα βγουνε ευκολα. τα γραμματα τα αλλαζεις χρωμα με ενα μικρο πινελακι. οπου σου ξεφυγει σκουπιζεις με πανι και διαλυτικο μπογιας αν χρειαστει.
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

Παρόμοια θέματα

  1. Μικροεπισκευές πριν από πώληση
    από madanasta στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2010, 08:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF