Σελίδα 51 από 90 ΠρώτοΠρώτο ... 41464748495051525354555661 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 751 έως 765 από 1340

Θέμα: MOTO GP ROUND 17 23/25-10 SHELL MALAYSIA MOTORCYCLE GRAND PRIX

  1. #751
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    για μένα πάντως bottom 2 lines,

    1. σήμερα ο ΜΜ ήταν απαράδεκτος. δε ξέρω πραγματικά τι κουβαλάει στο μυαλό του. η όλη του προσπάθεια ήταν γελοία. καταστάσεις σε παιδάκια χτυπημένα στο nitendo και στα internet cafe. χωρις απολύτως νόημα

    2. αν ήταν άλλος απο τον ρόσσι σε αυτό που έκανε, θα είχε πάρει πούλο, (συμπεριλαμβανομένου και των ισπανών). Μιλάνε οι Ροσσικοί τώρα για ισπανικη παράγκα. ντάξει επιεικώς σουρεαλιστικό

  2. #752
    @spyro
    συμφωνώ και με τα 2. Αλλά μεταξύ μας... αν σου κάνε εσένα κανείς αυτά που κάνε σήμερα ο Μαρκέζ στον Ρόσσι... στα πόσα μπουκέτα θα σταμάταγες.. αφού τον έριχνες;
    Fuck the universe.

  3. #753
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    και που ρε συ byron προκείπτει κατι διαφορετικο απο αυτά που λεω?

    εγω δε μιλάω για πρωταθλήματα. εγω μιλάω να βλέπουμε και το 07 και τα υπόλοιπα χρόνια να παίρνει στα ίσια νίκες ο Στόνερ απο τον Γιατρό και τα ίδια με τον jl τα επόμενα χρόνια

    μεγάλα παιδία ήσασταν τότε, καταλαβαίνατε αν έρχετε κάποιος για να διώξει τον θεό. "Δόντια" ανεβάζατε τον Στόνερ τότε ......... "κλαψομούνη & άσχετο με υπερτέλεια φτιαγμένο απο τον Ροσι μηχανάκι" κατεβεζάτε τον jl. και οι 2 τον είχαν και εσείς το βλέπατε. και ο Ρόσι το έβλεπε για αυτο έκανε όλα αυτά που έκανε. μόνος του τα παραδέχθηκε στη πορεία και για τον έναν και για τον άλλον
    Δεν ξέρω που κολλάει ο ψαράς, αλλά για να τον βάζεις κάτι θα βοηθάει τον συλλογισμό σου.
    Για τα λάστιχα, τι να γίνει δλδ? ήθελε άλλα λάστιχα για να κερδίζει αγώνες. Που είναι το μεμπτό δλδ? Και αν είναι μεμπτό...γιατί δεν είναι και ο Pedrosa που επίσης ζήτησε Bridgestone το 2008 και μετά εκείνο τον ωραίο αγώνα στην Ινδιανάπολη που φεύγανε κομμάτια απ΄τα Michelin κατέληξαν στη μονομάρκα?

    Μην μπούμε στην διαδικασία του αν την έχει μεγαλύτερη ο JL και ποιος έστησε το M1...
    Κάποιος εγκάθετος μπορεί να πει, πως ο JL πήρε πρωτάθλημα το 2010 με τον Rossi τραυματία και τον Stoner να παραπαίει.
    Το 2011 ps@lia
    Το 2012 ΠΠ με τον Stoner τραυματία
    Το 2013 ps@lia απ΄τον roockie
    To 2014 ps@lia απ΄τον roockie και απ΄το ραμολί.
    Το 2015 είναι πολλά τα εκατομμύρια όπως είπες.

    Τι άλλα?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #754
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GhostDog Προβολή μηνύματος
    @spyro
    συμφωνώ και με τα 2. Αλλά μεταξύ μας... αν σου κάνε εσένα κανείς αυτά που κάνε σήμερα ο Μαρκέζ στον Ρόσσι... στα πόσα μπουκέτα θα σταμάταγες.. αφού τον έριχνες;
    είναι επαγγελματίας αναβάτης ο Σπύρος γεννημένος μέσα στις πίστες;
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  5. #755
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    267
    Σε κάθε περίπτωση όμως θεωρώ απαράδεκτη την αντίδραση του JL για την τιμωρία του VR. Πρέπει να επέμβει η YAMAHA και να τον βάλει στην θέση του. Δεν μπορεί πλέον να τηρήσει ούτε τα προσχήματα.

  6. #756
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bmwr1100gs Προβολή μηνύματος
    Σε κάθε περίπτωση όμως θεωρώ απαράδεκτη την αντίδραση του JL για την τιμωρία του VR. Πρέπει να επέμβει η YAMAHA και να τον βάλει στην θέση του. Δεν μπορεί πλέον να τηρήσει ούτε τα προσχήματα.
    Τα προσχήματα -τα όποια ας πούμε...- πέσανε στην Αυστραλία.
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  7. #757
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akaposto Προβολή μηνύματος
    είναι επαγγελματίας αναβάτης ο Σπύρος γεννημένος μέσα στις πίστες;
    γιατί οι "επαγγελματίες" και οι "γεννημένοι μες στις πίστες" δεν έχουν ψυχή; δεν έχουν συναισθήματα; δεν τρελαίνονται;; δεν φλιπάρουν;; ρομπότ είναι;;;;
    Fuck the universe.

  8. #758
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GhostDog Προβολή μηνύματος
    γιατί οι "επαγγελματίες" και οι "γεννημένοι μες στις πίστες" δεν έχουν ψυχή; δεν έχουν συναισθήματα; δεν τρελαίνονται;; δεν φλιπάρουν;; ρομπότ είναι;;;;
    Κοίτα, ψυχιατρική ανάλυση δεν έχω να παραθέσω.

    Όμως ένας άνθρωπος σε κατάσταση "φρίκης" δεν εκτελεί τόσο κομψά τους παρακάτω χειρισμούς. . . https://mtc.cdn.vine.co/r/videos_h26...AkuZ9.nwVkLaR_
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  9. #759
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GhostDog Προβολή μηνύματος
    @spyro
    συμφωνώ και με τα 2. Αλλά μεταξύ μας... αν σου κάνε εσένα κανείς αυτά που κάνε σήμερα ο Μαρκέζ στον Ρόσσι... στα πόσα μπουκέτα θα σταμάταγες.. αφού τον έριχνες;
    Τάσο, δε ξέρω τε φιλαράκι. ειλικρινά είναι δύσκολη η ερώτηση (χωρίς ίχνος ειρωνίας). Στη θέση του Ροσσι τι πρέπει να κάνεις σε αυτή τη περίπτωση.

    ξέρω οτι θα ήθελα πάντως να πάρω το ηθικό πλεονέκτημα απο αυτή την ιστορία. ξέρω επίσης οτι τελικά με αυτό που έγινε το χασε

  10. #760
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    πω ρπμ...ουτε μια βουτια στην θαλασσα δεν μπορουμε να κανουμε...
    50 σελιδες and counting...


    παμε στα αγωνιστικα και μετα στο συμβαν:

    pedrosa πολυ καλος..οδηγησε αλανθαστα και πανγρηγορα, μην αφηνοντας περιθωρια στον lorenzo να πλησιασει και να απειλησει...πολλα μπραβο..
    lorenzo, ξεκινησε ασχημα αλλα εβαλε κεφαλι κατω και με φοβερες προσπερασεις στους πρωτους 2 γυρους, βρεθηκε 2ος να κυνηγαει pedrosa, που δεν του εκατσε λογω της ταχυτητας του πρωτου...
    rossi, ξεκινησε καλα...περιμενε την προσπεραση απο lorenzo...δεν περιμενε την μαχητικοτητα του marquez...
    marquez, ως γνωστον ο "παω ταπα και δεν υπολογιζω"..ειχα πει οτι ειναι τοσο αμφιλεγομενη η ψυχολογια του που μπορει να παει για πρωτια ή για χορταρια...
    πηγε χορταρια αλλα δεν πηγε λογω του κεφαλιου του...καποιος τον "βοηθησε"...

    και ερχομαστε στο συμβαν...

    μετα απο καθαρες αλληλοπροσπερασεις...γιατι δεν εκανε μονο ο marquez προσπερασεις...εκανε και ο rossi...γινεται το αδιανοητο να προσπαθει ο rossi να ζητησει "τα ρεστα" απο τον marquez σηκωνοντας χερι...ο μικρος ακαθεκτος (σιγα μην δεν ηταν) συνεχιζει το βιολακι του..που ομως δεν ειναι κατι επιληψιμο...βρισκει τρυπες, χωνεται, περναει...και το ιδιο κανει και ο rossi..(υπενθυμιζω)...
    οπου ερχομαστε στην μοιραια στροφη που τον τσεκαρει μια ο rossi που βρισκεται ο μικρος και κοβει ενω παραλληλα ανοιγει γραμμη βλακωδως...ειναι πλεον εκτος αγωνιστικης γραμμης και του εχει ριξει 2-3 ματιες για να τσεκαρει οτι ο μικρος συνεχιζει να ειναι στην εξωτερικη και να πηγαινουν παρεακι για τα χορτα με αυτη την γωνια κλισης που ειχαν οι μηχανες τους...
    ξεκαθαρα θελει να τον βγαλει εκτος (αφου μετεπειτα το παραδεχτηκε και ο ιδιος) για να του ζητησει τον λογο οτι και καλα "τι κανεις τωρα?"..που αμφιβαλλω αν εχει ξαναγινει σε αγωνα κατι παρομοιο...(για δευτερη φορα μετα την φοβερη συνεντευξη του την Πεμπτη)...
    ο αλλος δεν μασαει (μαλακια του) και συνεχιζει την πορεια προς τα χορτα μαζι με τον rossi...
    ΑΛΛΑ...βλεπει οτι οντως πανε για εξω και θυμαται οτι η στροφη ειναι απο την αλλη μερια (δεξια στροφη) και παει να στριψει, θεωρωντας οτι θα στριψει και ο rossi...
    η ταχυτητα τους πλεον ειναι αστεια εκει και το φταιξιμο ειναι 80% rossi και 20% marquez...
    υπενθυμιζω στους συνφορουμιτες οτι σε αγωνα (αλλα και σε td γενικα) δεν μπορεις να κοβεις οπου γουσταρεις...εγκυμονουν ατυχηματα...ΕΚΤΟΣ αν εχεις τεχνικη βλαβη ή εχεις παθει κατι εσυ...
    το ειπαν και οι σχολιαστες του BTsports που ειναι πολυ εμπειροι, οτι δεν φαινεται να εχει μηχανικη βλαβη ο rossi εκει, ουτε να εχει ο ιδιος προβλημα...αφου μετα συνεχισε μια χαρα....

    και αφου λοιπον παει να στριψει ο μικρος, πεφτει πανω στην ξυστρα του rossi, και με φοβερη μαεστρια ο τελευταιος απλωνει το γονατο για να τον απωθησει (ΞΕΚΑΘΑΡΑ)...
    ξανα μια...η στροφη ειναι δεξια ο ενας παει να στριψει δεξια και πεφει πανω στον αλλον που ειναι πολυ κοντα και παει πολυ σιγα (ισως θεωρωντας οτι μπορει να τον περασει απ'εξω) και ο αλλος βγαζει το αριστερο του γονατο για να τον απωθησει...αφου του εχει κοψει τον ρυθμο και την γραμμη...

    πιθανοτατα πεφτει απο μπροστινο φρενο γιατι και η γονατια ειναι αστεια για να ριξει το μηχανακι (ειναι απωθηση βασικα) και ο τροπος που πεφτει το rcv μαρτυραει φρενο και η κλιση που ειχαν ειναι αστεια και το γονατο του rossi φαινεται να ειναι στο ιδιο υψος με το χερι του marquez το οποιο και αντανακλαστικα (και εφοσον εχει συνεχως δαχτυλο-α στην μανετα) παταει το φρενο και ερχεται η σαβουρα...


    ξεκαθαρα fault του rossi...και ξεκαθαρο fault των αγωνοδικων που περιμεναν να ακουσουν τους αναβατες για το συμβαν...οπως εγραψαν και πολλοι πρωην παγκοσμιοι και μη, το συμβαν ηταν για μαυρη σημαια στο νουμερο 46 ή εστω ride through...


    o pedrosa τα ειπε πολυ καλα στην συνεντευξη τονιζοντας την δικη του αποψη περι καλμαρισματος σε προσπερασματα και αντικρουση απο τον rossi οτι ετσι ειναι οι αγωνες...και αντιστοιχως τωρα ο ιδιος ο rossi γευεται την μαχητικοτητα ενος νεου τιμονιου που εχει ηδη 2 ΠΠ στην μεγαλη κατηγορια...
    επισης τρελο fault του rossi που δεν πηγε στην συνεντευξη...ακυρωνει ομαδα, χορηγους, δημοσιογραφους και θεατες, μην θελωντας να ριξει στο τραπεζι και την δικη του αποψη...εγινε ενα συμβαν ρε μεγαλε..βγηκες τριτος...σηκωσες μια κουπα...πηγαινε σαν κυριος στην συνεντευξη και απαντα στις ερωτησεις των δημοσιογραφων και βγες με το μετωπο καθαρο (αν το εχεις) και κοιτα στα ματια τους υποστηρικτες σου που ειναι εκατομμυρια και πες "εφταιξα γι'αυτο και γι'αυτο" ή "δεν εφταιξα γι'αυτο και για το αλλο"...


    o mm εχει λαθος ως προς το πεισμα του και την θερμοκεφαλα που εχει...αντι να κοψει και να πατησει και φρενο για να τον περασει απο μεσα αφου ο αλλος εγινε "παραλιας", εμεινε εκει και περιμενε την εξοδο απο την πιστα...οταν αποφασισε να στριψει, ηταν ηδη αργα...

    δεν πιστευω οτι ο rossi ηθελε να τον ριξει...ειλικρινα...
    ηθελε ομως να τον τραμπουκισει και να του κουνησει το δαχτυλο λες και ηταν δασκαλος σε δημοτικο την δεκαετια του '80...

    πολλοι εγραψαν σωστες αποψεις...αλλα αυτη με εχει καλυψει πληρως:

  11. #761
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Το πρωτάθλημα κρίθηκε από την Αυστραλία, εξ΄ου και η μεταστροφή του Rossi και το άνοιγμα όλης αυτής της κουβέντας. Ο Rossi είναι ένας πανέξυπνος άνθρωπος και κοφτερό μυαλό και ξέρει πολύ καλά τι του γίνεται και σε ποια κατάσταση είναι. Η 4η θέση και το βάθρο του Ιαννόνε ήταν τελειωτικό χτύπημα για αυτόν. Είναι 36 χρονών και παλεύει ακόμα στα ίσια με πολύ μικρότερούς του ηλικιακά οδηγούς, σωματικά και ψυχικά η φθορά είναι τεράστια από βιολογικής άποψης και μόνο - και αυτό είναι φυσιολογικότατο. Ξέρει ότι δεν το είχε τελικά μέχρι τέλους και αυτό τον έκανε να χάσει την ψυχραιμία του. Το γεγονός ότι στα 36 του βρέθηκε μετά από χρόνια τόσο κοντά στην πηγή και δεν θα πιει το πολυπόθητο νερό της ζωής κάνει τον εκνευρισμό του ακόμα μεγαλύτερο. Αρχίζει όλη αυτή την ιστορία -δυστυχώς μη σεβόμενος την ιστορία του- για συμμαχίες και παιχνίδια με τριπλό σκοπό:
    1) Ψυχολογικός πόλεμος και ό,τι κάτσει (που δεν του κάθισε και του γύρισε μπούμπερανγκ).
    2) Εάν παρ' ελπίδα κέρδιζε τον τίτλο με βάση τα όσα έλεγε θα μεγέθυνε το θρίαμβό του, αφού θα είχε καταφέρει να πάει κόντρα στην ανίερη ισπανική συμμαχία.
    3) Εάν έχανε (καλή -ή μάλλον κακή- ώρα τώρα που μιλάμε) θα το απέδιδε στην ανίερη ισπανική συμμαχία που του στέρησε τον τίτλο.

    Αν και θα ήθελα πολύ να πάρει το πρωτάθλημα και ήμουν όλη τη χρονιά με το μέρος του, όσα υποστηρίζει δεν με πείθουν γιατί: 1) Ο MM στην Αυστραλία προσπέρασε το Lorenzo και ουσιαστικά του έκανε ένα ανέλπιστο δώρο του Vale ο οποίος τερμάτισε 4ος. 2) O αναβάτης που του στέρησε βαθμούς στην Αυστραλία είναι ομοεθνής του και όχι Ισπανός. 3) Και σημαντικότερο: Αυστραλία και Μαλαισία στις μάχες του με το Lorenzo έχασε στα ίσια και δεν μπόρεσε να τον ακολουθήσει. Όπως έχασε στα ίσια από Pedroza και Iannone απλά γιατί δεν είχε τον ρυθμό και την ικανότητα να τους περάσει.

    Πάμε στον ΜΜ. Scripta manent και παλαιότερα όταν ακόμα ήταν η πρώτη του χρονιά στην μεγάλη κατηγορία και όλοι σχεδόν τον εκθείαζαν, είχα γράψει ότι κρατάω μικρό καλάθι. Δικαιώθηκα θεωρώ. Όντως όπως έγραφαν κάποιοι θα αφήσει εποχή στους αγώνες, αλλά θα αφήσει εποχή για λάθος λόγο. Ο πιτσιρικάς είναι ένα απίστευτο καθίκι και κωλοπαίδι, με 'ένα εκνευριστικό μόνιμο χαμόγελο σαν του Τζόκερ, χαμόγελο που κρύβει ένα χαμερπές γλοιώδες κακομαθημένο παιδαρέλι με φουσκωμένα μυαλά. Μικρόνους που μας στέρησε το καλύτερο ίσως και συναρπαστικότερο πρωτάθλημα των τελευταίων ετών. Όχι, δεν πιστεύω ότι υπάρχει μια ισπανική συμμαχία, υπάρχει απλά ένα χαϊδεμένο παιδαρέλι που όταν έπρεπε να τους τραβήξουν βίαια το αυτί απλά το χάϊδευαν και υπάρχει ένα κωλοπαίδι που εφόσον όλα για αυτόν έχουν τελειώσει και έχουν τελειώσει λόγω Rossi, του το φυλάει και δεν το κρυώνει. Όσο εμφανής και εσκεμμένη ήταν στα μάτια μου η κίνηση του Rossi να τον πετάξει έξω, άλλο τόσο εμφανής και εσκεμμένη ήταν η κίνηση του Mάρκεζ να δώσει μαζί του μια βίαιη μάχη σώμα με σώμα και να του σπάσει τα νεύρα. Στα παπαράκια του (γιατί είναι μικρά, απίστευτα μικρά) ο Lorenzo, αυτός μπήκε στον αγώνα να δώσει μάχη με το Rossi από απωθημένο και μόνο. Τα μεγάλα χέρια στα τιμόνια τα οδηγεί πρωτίστως ένα μεγάλο μυαλό και ο ΜΜ ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΜΥΑΛΟ. Δεν τρέχει γιατί οι αγώνες είναι η ζωή του, τρέχει γιατί θέλει να επιβεβαιώνεται και να τονώνει το εγώ του. .-

  12. #762
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    επίσης εδώ μπορούμε να παρακολουθήσουμε την έκδηλη μορφή του τρόμου
    η οποία σχηματίζεται καθώς παλεύει να προστατεύσει την σωματική του ακεραιότητα

    https://www.dropbox.com/s/dhtqebp0u4...7_750.mp4?dl=0
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  13. #763
    Μέλος Το avatar του/της aristidis540
    Εγγραφή
    02/11/2014
    Μηνύματα
    69
    οτι να'ναι γράφει ο καθένας, οτι ο JL ειναι ποιο γρήγορος και ρωτώ γιατί δεν έχει το πρωτάθλημα στο τσεπάκι του?
    Γιατί πολύ άπλα ειναι γκασμας και στους πρώτους αγώνες του φταίγανε τα κράνη και δεν ξέρω κι'εγω τι (ας δουμε ολο το πρωτάθλημα οχι μονο τους τελευταίους αγώνες))
    και μετά βάζει τον MM να τον βοηθήσει να πάρει(κλέψει) τον τίτλο (δεν ξέρω για οδηγοί,πάντως δείχνουν μικροί σαν άνθρωποι-προσωπικότητες).
    οτι και να έκανε η ισπανική συμμαχία ο ροσσι δεν έπρεπε να αντιδράσει ετσι.(αν δεν έκανε εσκεμμένα οτι έκανε θα πήγαινε στην συνέντευξη τύπου)
    και ο JL αν δεν έβαζε τον MM να κάνει το βρώμικο παιχνίδι δεν θα αποχωρούσε από το βάθρο για αναβάτη τις αντίπαλης ομάδας.
    (ελπίζω σε επιστροφή του Στονερ για να καθαρίσει στο χαλαρό αυτά τα γατάκια)
    simson b51-xt600-fazer600-kazer115-xr125-F650GS.

  14. #764
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akaposto Προβολή μηνύματος
    Να κάνω μια ερώτηση, την οποία θέλω να απαντήσουν οι φαν του Rossi.
    Μίλησε κανείς σας το '08 κόντρα στο that's racing?

    Αυτό που κάνει ο Μάρκες, like it or not γιατί δεν είναι αγώνας; Έχεις γκάζι, άνοιξε το και πέρνα.
    Δεν έχεις; Κάτσε πίσω.
    Όταν το κάνει ο ντοκτόρε -να καθυστερεί αναβάτη- είναι οκ, φυσιολογικό και μαγκιά.
    Όταν του το κάνουν -τώρα που βρέθηκε ο τσόγλανος- μπουαμπούα και κλαψ κλαψ;

    Μήπως θυμάστε τι κράξιμο είχατε τραβήξει, για τον γκρίνια τον Στόνερ που έβγαινε και έκλαιγε ότι τον κόβανε;

    Μάχαιρα έδωσες, μάχαιρα θα λάβεις
    ή κατά το λαϊκότερον, όπως έστρωσες θα κοιμηθείς.

    Τέτοια σχολή δίδαξε το "ίδαλμα"


    (τα παραπάνω δεν είναι συγχωροχάρτι για τον Ισπανό.)

    Βοήθα λίγο γιατί δεν θυμάμαι...
    Στο thats racing τι ακριβώς να σχολιάσουμε? Το πέρασμα ή οτι φρέναρε και έπεσε ο Stoner? Για το πέρασμα δεν νομίζω να είπε κανείς κάτι και τώρα που έγινε απ΄τον ΜΜ. Και σίγουρα όχι ο Rossi. Για το φρενάρισμα και αν φρέναρε κλπ πραγματικά δεν ξέρω, και δεν νομίζω να ξέρει κανείς εκτός απ΄τους δυό τους.

    Ο ΜΜ όπως είπώθηκε νομίζω, δεν κάνει αγώνα. Διαμορφώνει αποτέλεσμα εις βάρος κάποιου τρίτου και χωρίς να έχει όφελος. Εκτός και πιστεύεις πως αν ήταν διεκδικητής του ΠΠ ανάμεσα στους άλλους δύο, δεν θα καθάριζε τα τελευταία ματσάκια αλλά θα γύριζε γύρω γύρω απ΄τον ιταλό. Δουλευόμαστε, ναι?

    Το να καθυστερεί αναβάτη ο Ρόσσι δεν το θυμάμαι πότε έγινε... Πότε καθυστέρησε αναβάτη ο Ρόσσι (γενικά) ή προς όφελος ενός διεκδικητή τίτλου?
    Πραγματικά δεν θυμάμαι να έχει κάνει κάτι τέτοιο, αλλά μάλλον δεν είναι και ασυνήθιστο στους αγώνες, όταν το διηγείται ο JL ωε στρατηγική αφού το έκανε στον ΜΜ όταν πάλευε για τον τίτλο το 2013.

    Αν θυμάσαι, πες γιατί η δική μου η μνήμη δεν βοηθάει.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #765
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω που κολλάει ο ψαράς, αλλά για να τον βάζεις κάτι θα βοηθάει τον συλλογισμό σου.
    Για τα λάστιχα, τι να γίνει δλδ? ήθελε άλλα λάστιχα για να κερδίζει αγώνες. Που είναι το μεμπτό δλδ? Και αν είναι μεμπτό...γιατί δεν είναι και ο Pedrosa που επίσης ζήτησε Bridgestone το 2008 και μετά εκείνο τον ωραίο αγώνα στην Ινδιανάπολη που φεύγανε κομμάτια απ΄τα Michelin κατέληξαν στη μονομάρκα?

    Μην μπούμε στην διαδικασία του αν την έχει μεγαλύτερη ο JL και ποιος έστησε το M1...
    Κάποιος εγκάθετος μπορεί να πει, πως ο JL πήρε πρωτάθλημα το 2010 με τον Rossi τραυματία και τον Stoner να παραπαίει.
    Το 2011 ps@lia
    Το 2012 ΠΠ με τον Stoner τραυματία
    Το 2013 ps@lia απ΄τον roockie
    To 2014 ps@lia απ΄τον roockie και απ΄το ραμολί.
    Το 2015 είναι πολλά τα εκατομμύρια όπως είπες.

    Τι άλλα?
    ξεκόλλα ρε με τα ΠΠ. με κοροϊδεύεις? Ναι ντάξει ΠΠ. ΠΠ και με τον Χέιντεν, δεν είδα κανέναν να τρελαίνεται τοτε με το hate.

    δηλαδή εσείς βγάλατε τοσο hate flame για κάποιους άσχετους τότε? για κάποιους άμπαλους που δε μπορούσαν να πάρουν ΠΠ? ή το βγάλατε το hate γιατί είδατε οτι κάποιοι μπορεί να το στίψουν το μηχανάκι περισσότερο απο τον θεό και είχαν τα κότσια να το κάνουν και στα μούτρα του (για Στόνερ και jl) .

Παρόμοια θέματα

  1. MOTO GP ROUND 16 PRAMAC AUSTRALIAN GRAND PRIX 16-18/10/2015
    από SHOOTER045 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 215
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2015, 18:37
  2. MOTO GP ROUND 15. 9-11/10 2015 MOTUL GP OF JAPAN
    από SHOOTER045 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 440
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2015, 13:00
  3. Moto GP, Round 13 San Marino - Misano
    από emiliano στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 182
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2012, 21:27
  4. Moto GP, Round 12 Czech Republic - Brno
    από emiliano στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 106
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2012, 09:43
  5. Moto GP, Round 11 US Indianapolis
    από emiliano στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2012, 15:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF