Σελίδα 2 από 21 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 306

Θέμα: Αναζητηση μικρου και φτηνου κουτιου...

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Daewoo Matiz. Είχα την πρώτη έκδοση, στα 800κ.εκ. με τρικύλινδρο μοτέρ και το αμαξάκι τα έσπαγε! Έχει για τα δεδομένα της κατηγορίας του τεράστιους χώρους, ωραίο γκάζι μέχρι τα 60-70 χλμ/ωρα και είναι πολύ ευέλικτο και ευκολοδήγητο. Επίσης κάνει τρελά χειρόφρενα...

    Νομίζω ότι και τα Suzuki Alto είναι η ίδια πλατφόρμα, δεν είμαι σίγουρος...


    δεν μ'αρεσουν πολυ εμφανισιακα τα matiz...ενταξει μ@λακα θα μου πεις, παρε το πραγμα που καιει λιγο και ειναι και φθηνο και σκασε, που θες και design... και θα εχεις δικιο αλλα αφου υπαρχουν καποιες αλλες επιλογες, λεω να μην παρω matiz...

    και το daihatsu btw, ειναι 3κιλυνδρο...

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Αφου θες αεριο σε συμφερει να βρεις αμαξι που το εχει ηδη περασμενο. Θα συμφωνησω για το Atos κι εγω, οποτε κατι τετοιο ας πουμε μου φαινεται μια χαρα. Πες του 2μιση και ειστε κομπλε.

    Αντε και καλη αρχη στη δουλεια φιλος!


    επειδη και με το αεριο επεσε τρελη ψακτικη για αρκετο καιρο για συστημα και σωστο εγκαταστατη θα προτιμουσα να το βαλω εγω...για να ξερω που να απευθυνθω μετα σε περιπτωση στραβης και να εχω ενα αξιοπιστο συστημα πανω με εγγυηση κλπ...
    αφου και εγω θελω να φτασω (κουτσα στραβα) στα 3 χιλιαρικα, δεν υπαρχει λογος να το πιεσω για να παρω ετοιμο...βρισκω ενα με 2200 και βαζω καινουργιο συστηματακι πανω...οχι δουλεμενο...


    ευχαριστω αγορι...

  3. #18
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    δεν μ'αρεσουν πολυ εμφανισιακα τα matiz...ενταξει μ@λακα θα μου πεις, παρε το πραγμα που καιει λιγο και ειναι και φθηνο και σκασε, που θες και design... και θα εχεις δικιο αλλα αφου υπαρχουν καποιες αλλες επιλογες, λεω να μην παρω matiz...

    και το daihatsu btw, ειναι 3κιλυνδρο...

    Σεβαστό... απλά έχουμε διαφορετικές προσεγγίσεις, προσωπικά θέλω το αμάξι μου όσο το δυνατόν πιο γελοίο γίνεται και όσο να πεις, το Matizάκι εμπίπτει σε αυτή την κατηγορία.

    Για αυτό επίσης, γουστάρω τρελά Subaru E12 και Fiat Multipla.

  4. #19
    μηπως κ ενα Yaris θα σε βολευε..?

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    θέλω το αμάξι μου όσο το δυνατόν πιο γελοίο γίνεται
    χαχαχαχχα Και εγω ετσι ειμαι. Εχω ενα Volvo s40 αλλα κυκλοφορω μονιμα με ενα Subaru Vivio που εχω επισης και πρεπει να ειναι το καλυτερο στη χωρα λεμε... Σε τελεια κατασταση (και 51000 χλμ).


    Nothing in life is to be feard. It is only to be understood.
    Marie Curie

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    584
    Ιαπωνικα και αεριο στο ειχα πει και στο αλλο νημα δεν ειναι καλο να πανε μαζι και ειδικα αν εχουν χλμ.
    Και εγω ειμαι τις γνωμης να βρεις κατι ετοιμο θα σου ερθει πολυ πιο οικονομικα.
    Κατι σε ιταλικο 1200 punto bravo στυλ με αεριο νομιζω οτι ειναι κορυφη. Δεν ειχαν θεματα τα 1200 απ'οτι θυμαμαι αν γνωριζει κατι καποιος αλλος
    Αλλιως το Atos και matiz (ηταν σκυλια και ειναι γρηγορα και με μηδενικα εξοδα ) νομιζω οτι ειναι μια καλη λυση και θα κρατησει με το αεριο αναλογα και τα χλμ που εχει βεβαια αν ειναι στα 150χιλ+ υπολογισε σκαρτα αλλα 100χιλ
    Για ποσο καιρο θα κανεις τοσα πολλα χλμ.
    Γενικα καλυτερα να παρεις αμαξι πιο μικρο με λιγα χλμ . Παρα να παρεις yaris starlet με 170 χιλ+ γιατι με το αεριο θα σου βγαλει πιο γρηγορα θεμα.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Σεβαστό... απλά έχουμε διαφορετικές προσεγγίσεις, προσωπικά θέλω το αμάξι μου όσο το δυνατόν πιο γελοίο γίνεται και όσο να πεις, το Matizάκι εμπίπτει σε αυτή την κατηγορία.

    Για αυτό επίσης, γουστάρω τρελά Subaru E12 και Fiat Multipla.


    εισαι απαλευτος μλκ...


  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Ιαπωνικα και αεριο στο ειχα πει και στο αλλο νημα δεν ειναι καλο να πανε μαζι και ειδικα αν εχουν χλμ.
    Και εγω ειμαι τις γνωμης να βρεις κατι ετοιμο θα σου ερθει πολυ πιο οικονομικα.
    Κατι σε ιταλικο 1200 punto bravo στυλ με αεριο νομιζω οτι ειναι κορυφη. Δεν ειχαν θεματα τα 1200 απ'οτι θυμαμαι αν γνωριζει κατι καποιος αλλος
    Αλλιως το Atos και matiz (ηταν σκυλια και ειναι γρηγορα και με μηδενικα εξοδα ) νομιζω οτι ειναι μια καλη λυση και θα κρατησει με το αεριο αναλογα και τα χλμ που εχει βεβαια αν ειναι στα 150χιλ+ υπολογισε σκαρτα αλλα 100χιλ
    Για ποσο καιρο θα κανεις τοσα πολλα χλμ.
    Γενικα καλυτερα να παρεις αμαξι πιο μικρο με λιγα χλμ . Παρα να παρεις yaris starlet με 170 χιλ+ γιατι με το αεριο θα σου βγαλει πιο γρηγορα θεμα.


    στο autogasforum δεν αναφερεται πουθενα προβλημα με τα ιαπωνικα σε αεριο...
    οπως και να εχει οσον αφορα το micra, με απετρεψε και το θεμα με την πεταλουδα καυσιμου που μου ειπε ο μαστορας...δεν νομιζω να ειχε λογο να πει ψεμματα..τα δουλευει και τα ξερει...

    οπως και να εχει ακομα και 50-60χιλ χλμ ν'αντεξει το μοτερ, εχει κανει αποσβεση για αλλο μοτερ και περαστικα..μιλαμε για περιπου 2000€ κερδος στα 50χιλ χλμ αν κανω σωστα τους υπολογισμους...

    πετας το παλιο μοτερ, κρατας το συστημα αεριου και το βαζεις στο καινουργιο...και εισαι και κανενα χιλιαρικο παλι κερδισμενος...και ολα αυτα στα 50Κ..οχι στα 100...
    αν μου παει οχημα στα 100χιλ χλμ με χρηση αεριου θα πεταω την σκουφια μου...

    δεν ξερω τον χρονικο οριζοντα της δουλειας...μπορει να ειναι για 1 χρονο, μπορει για 5, μπορει και μεχρι να παρω συνταξη...

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    μηπως κ ενα Yaris θα σε βολευε..?


    ναι, ισως...
    συνηθως τα δινουν πιο ακριβα...και αυτη η αγγελια εχει τρελα views...
    οπως και να εχει πρεπει να γινει και ενα ταξιδι Αθηνα...

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2010
    Μηνύματα
    191
    picanto
    atos
    ίσως και κανένα colt

    χάλια από εμφάνιση τα 1,2 , αλλά εσύ θες να πηγαίνεις τσάμπα

    (όχι corsa προς θεου όχι)

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alres Προβολή μηνύματος

    (όχι corsa προς θεου όχι)




    μαλλον, οι τελικοι υποψηφιοι θα ειναι το atos και το cuore...
    το alto θα το αποφυγω γιατι δεν υπαρχει feedback, το picanto γιατι ειναι ακριβο...

    εκτος αν προκυψει απροσμενα κατι αλλο..οπως το yaris που εβαλε ο manianisg...:shrugs:

  12. #27
    +1 και από μένα για το Atos! Ξεκίνησε το 2002 με τη γυναίκα μου οδηγό (νέα κιόλας), συνέχισε με εμένα (και γω νέος, σε αυτό έμαθα να οδηγώ αμάξι), το πήρε ο κάγκουρας ο κουνιάδος μου μετά (που ΟΛΑ τα οχήματά του τα στέλνει ανακύκλωση), του ήπιε το αίμα και τώρα το έχει ο πεθερός μου. Μοναδική ζημιά αλλαγή αμορτισέρ στην εγγύηση και το ηλεκτρικό παράθυρο. Νομίζω είναι αυτό που χρειάζεσαι (αν και στη θέση σου θα έκανα τη διαδρομή με τη μηχανή).
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Ρίξε μια ματιά σε Ford KA προ '07. Πωλούνται σε εξωφρενικά χαμηλές τιμές.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    +1 και από μένα για το Atos! Ξεκίνησε το 2002 με τη γυναίκα μου οδηγό (νέα κιόλας), συνέχισε με εμένα (και γω νέος, σε αυτό έμαθα να οδηγώ αμάξι), το πήρε ο κάγκουρας ο κουνιάδος μου μετά (που ΟΛΑ τα οχήματά του τα στέλνει ανακύκλωση), του ήπιε το αίμα και τώρα το έχει ο πεθερός μου. Μοναδική ζημιά αλλαγή αμορτισέρ στην εγγύηση και το ηλεκτρικό παράθυρο. Νομίζω είναι αυτό που χρειάζεσαι (αν και στη θέση σου θα έκανα τη διαδρομή με τη μηχανή).


    δεν γινεται ρε boy η διαδρομη με μηχανη....ειδικα χειμωνα...μιλαμε για βορεια Ελλαδα με πολλες βροχες και αρκετο κρυο...

    ασε που τα μηχανακια που εχω καινε πολυ περισσοτερο καυσιμο απο οποιοδηποτε αμαξι <1600cc...
    και δεν λεει να φορτωνονται χλμ για πλακα..ουτε το ενα, ουτε το αλλο...αλλη η χρηση τους...

    για τις καλες μερες του χειμωνα, ισως γινονται καποια δρομολογια με το gsxr, μονο και μονο για να κινουνται λαδια και νερα...

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    Ρίξε μια ματιά σε Ford KA προ '07. Πωλούνται σε εξωφρενικά χαμηλές τιμές.


    εχω ακουσει τα χειροτερα απο θεμα αξιοπιστιας για το συγκεκριμενο...ασε που δεν μ'αρεσει και εμφανισιακα...

Σελίδα 2 από 21 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αναζήτηση μικρού Cruiser
    από agorg_louk στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2016, 21:15
  2. Αναζήτηση και προβληματισμός για αγορά sport-touring μοτοσικλέτας
    από zzr2005 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 88
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2012, 22:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF