Σελίδα 5 από 21 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 306

Θέμα: Αναζητηση μικρου και φτηνου κουτιου...

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Super.

    Άμα σας πω και για τι κάρο κοιτάω θα γελάτε...



    Lada Niva
    Έχουν αρκετά θέματα γμτ και ρουφανε τα αντερα τους

    Αλλά εκτός δρόμου δεν μασανε πουθενά

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    825
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από (Mostra)damoS Προβολή μηνύματος
    250 ευρω που εγραψα ναι ειναι πολλα.. Αλλα σε αυτο τα ρημαδι το C4 οταν αραια και που δω μεση καταναλωση κατω απο 8 (και δεν μιλαμε για να το πλακωνεις ιδιαιτερα) σταματαω στην ακρη και βαζω τα κλαμματα απο συγκινηση... και μιλαμε για 80 χιλιομετρα την μερα σε αυτοκινητοδρομο και βαρια 5 μεσα σε πολη..

    Για εντος πολης αστο... Ο βενζινας της γειτονιας μου εστελνε κατσικι το πασχα και επαιρνε καθε βραδι τηλεφωνο να δει αν σκεπαζομαι μην κρυωσω...

    Ετσι οπως σε βλεπω για atos πας καρφι εκτος και αν προκυψει κατι αλλο....Ειναι ευκολα στην κατηγορια που λεει και ο χυμαδωρης των γελοιων, αλλα πραγματικα 1-2 που ξερω που τα κυκοφορουσαν, εχουν τον ασπαστο....
    Εχει και μενα ο πατερας μου ενα c4 sedan.
    Αρα εξτρα βαρος.
    Οντως το ρημαδι καιει.
    Κατω απο 8 μονο σε ταξιδι με το γκαζι σε συγκεκριμενες μοιρες χωρις αποκλιση ουτε 0,1%.
    Οταν εκανα μια φορα το ταξιδι εγω(σκυλοφορτωμενο και με ac σε αρκετη διαδρομη) εκαψε τον αμπακο.και δε πηγαινα και ταπα...ποιος να παει ταπα εξαλλου με μανα πατερα και κοπελα μεσα.

  3. #63
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nickald Προβολή μηνύματος
    Έχουν αρκετά θέματα γμτ και ρουφανε τα αντερα τους

    Αλλά εκτός δρόμου δεν μασανε πουθενά
    Αν ξέρεις κάτι περισσότερο θα με ενδιέφερε να μάθω. Επίσης σκέφτομαι για μετατροπή σε αέριο αν δεν έχει ήδη.

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από (Mostra)damoS Προβολή μηνύματος
    250 ευρω που εγραψα ναι ειναι πολλα.. Αλλα σε αυτο τα ρημαδι το C4 οταν αραια και που δω μεση καταναλωση κατω απο 8 (και δεν μιλαμε για να το πλακωνεις ιδιαιτερα) σταματαω στην ακρη και βαζω τα κλαμματα απο συγκινηση... και μιλαμε για 80 χιλιομετρα την μερα σε αυτοκινητοδρομο και βαρια 5 μεσα σε πολη..

    Για εντος πολης αστο... Ο βενζινας της γειτονιας μου εστελνε κατσικι το πασχα και επαιρνε καθε βραδι τηλεφωνο να δει αν σκεπαζομαι μην κρυωσω...


    κοιτα ν'αλλαξεις αμαξι αφου κανεις τοσα χλμ...
    ειναι τσαμπα λεφτα κυριολεκτικα...οταν αναλογιστεις ποσα πραγματα θα μπορουσες να κανεις τον μηνα, απλα και μονο επιλεγοντας να κανεις την δουλεια σου με κατι μικροτερο και λιγοτερο ενεργοβορο, θα σιχτιριζεις την ωρα και την στιγμη...

    κοιτα τι μπορεις να κανεις με 100€ εξτρα...

  5. #65
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Η μοναδικη επαφη που ειχα με atos ηταν ενα νοικιαρικο στην Μηλο.
    Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι στις 10 μερες στο νησι και με αρκετα χλμ. γραψιμο(παρ'ολο που ειναι μικρο νησι) η βελονα του καυσίμου δεν κουνήθηκε. ..
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    to atos δεν ειναι κακο
    προσωπικα θα προσεχα να μην εχει παρελθον νοικιαρικου
    επισης θελει λιγο προσοχη στον ανοιχτο δρομο λογω ψηλου κεντρου βαρους

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    έχοντας μανατζάρει ένα στόλο μεταξύ άλλων αποτελούμενο
    από καμιά 80αριά Atos afterOlympics2004 ...
    σα διευθυντής μιας πανελλαδικής εταιρείας ενοικίασης αυτοκινήτων

    και παρότι είχα επιλέξει σαν προσωπικό αυτ/το το ΚΑ,
    ένα θα πω:

    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αμάξι σαν το ΑΤΟS
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    κοιτα ν'αλλαξεις αμαξι αφου κανεις τοσα χλμ...
    ειναι τσαμπα λεφτα κυριολεκτικα...οταν αναλογιστεις ποσα πραγματα θα μπορουσες να κανεις τον μηνα, απλα και μονο επιλεγοντας να κανεις την δουλεια σου με κατι μικροτερο και λιγοτερο ενεργοβορο, θα σιχτιριζεις την ωρα και την στιγμη...

    κοιτα τι μπορεις να κανεις με 100€ εξτρα...
    Ο βασικος λογος που μενει ειναι οτι α) τα εξοδα ειναι απο την εταιρια που δουλευω στο συνολο τους πληρωμενα και β) συχνα πυκνα απο το που θα βρισκομαι εχω εταιρικο οχημα...

    Αν και ειπες παντως οτι δεν θελεις γαλλικα... Τα ξαρα και τα σαξο δεν τα πηγαιναν και πολυ ασχημα σε θεμα αξιοπιστιας... και βρισκεις πολλα σε καλες τιμες....
    Quod me nutrit... me destruit.....

  9. #69
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Αν και ειπες παντως οτι δεν θελεις γαλλικα... Τα ξαρα και τα σαξο δεν τα πηγαιναν και πολυ ασχημα σε θεμα αξιοπιστιας... και βρισκεις πολλα σε καλες τιμες....
    Πριν διαβασω οτι απεκλειε τα γαλλικα ειχα σκεφτει το saxo κι εγω. Το ειχα προσωπικα και δεν ειχα κανενα προβλημα. Επισης εχω συναδερφο που εχει κανει 340k χλμ με τον original κινητηρα. Το μοτερ του μικρου Saxo(1150) ειναι βασικα το παλιο μοτερ του ΑΧ με καποιες μετατροπες(injection κ.α.). Και το base C2 συνεχιζει με το ιδιο μοτερ αν δεν κανω λαθος. Βεβαια ολο και κανα διακοπτακι/λαμπακι/σκατακι θα εχεις χαλασμενο αλλα απο μηχανη δε μασαει μια.

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    582
    Όχι saxo ρε παιδιά όσα 1100 έχω δει φίλων στα 190 περίπου έβγαλαν φλάντζα και τα άλλα που γλίτωσαν στα 220χιλ έχασαν συμπίεση. Και από την άλλη μιλάμε για αυτοκίνητα σχεδόν 15ετιας με ότι συνεπάγεται σε πλαστικά μέρη κινητήρα και αισθητήρες. Γενικά για μένα μην πάρεις παλιό σε χρόνια δες με τα λεφτά σου τι παίρνεις σε πιο καινούργιο από autos maria και προτίμησε ένα με γκάζι έτοιμο αρκεί μα είναι επώνυμο brc landirezo Lovato.

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Όχι saxo ρε παιδιά όσα 1100 έχω δει φίλων στα 190 περίπου έβγαλαν φλάντζα και τα άλλα που γλίτωσαν στα 220χιλ έχασαν συμπίεση.
    Δεν είναι και περίεργο για χιλιάρι κινητήρα.

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    το atos πλεον ειναι ο μοναδικος υποψηφιος και ψαχνω προσεγμενο στα λεφτα που εγραψα απο πανω...
    ειναι πολλες οι γνωμες για να τις αψηφισω και να κινηθω σε κατι αλλο και δεν ειναι καιρος για ρισκα...

    απ'οτι εχω καταλαβει ειναι αυτο που ζηταω:
    -μικρο μεχρι 1100cc
    -αξιοπιστο
    -οικονομικο σε καυσιμο
    -οικονομικο σε αγορα κτησης
    -φτηνα ανταλλακτικα
    -μεγαλη διαθεσιμοτητα ανταλλακτικων λογω εμπορικοτητας


    βοηθησατε αρκετα ολοι σας...
    αν ακουσει κατι το αυτι σας ή παρει κατι το ματι σας, π.μ. me γιατι ως γνωστον τα καλα αμαξια πανε απο στομα σε στομα και δεν μπαινουν αγγελιες....

    ας διατηρηθει το thread για να ενημερωσω οταν βρεθει κατι και να εχω καποιους να βριζω αν βγει πατατα...

  13. #73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από (Mostra)damoS Προβολή μηνύματος
    250 ευρω που εγραψα ναι ειναι πολλα.. Αλλα σε αυτο τα ρημαδι το C4 οταν αραια και που δω μεση καταναλωση κατω απο 8 (και δεν μιλαμε για να το πλακωνεις ιδιαιτερα) σταματαω στην ακρη και βαζω τα κλαμματα απο συγκινηση... και μιλαμε για 80 χιλιομετρα την μερα σε αυτοκινητοδρομο και βαρια 5 μεσα σε πολη..

    Για εντος πολης αστο... Ο βενζινας της γειτονιας μου εστελνε κατσικι το πασχα και επαιρνε καθε βραδι τηλεφωνο να δει αν σκεπαζομαι μην κρυωσω...


  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Αν ξέρεις κάτι περισσότερο θα με ενδιέφερε να μάθω. Επίσης σκέφτομαι για μετατροπή σε αέριο αν δεν έχει ήδη.
    βασικα μιλαμε για πολυ σκουρια στη λαμαρινα..... βεβαια στην περιπτωση που ξερω εγω εκτελουσε χρεη μεταφορεα σκαφους και ειχε παρε δωσε με θαλασσα.... η καταναλωση του ειναι 9-10 χωρις πολλα ζορια

    "Δυναμο" βγαζει σιγουρα. Διαρροες (σε ψυκτικο υγρο και φρεον απο το δηθεν αιρκοντισιον)

    Μη φανταστεις τιποτα τραγικα πραγματα αλλα σπαστικα σιγουρα.

    Ενα αλλο θεμα που ισως να φταιει και οδηγος βεβαια ειναι οτι ευκολα μυριζε συμπλεκτης αν ζοριζοταν στο μεσα εξω του σκαφους..... δεν περιμενα να ειναι τοσο ευκολο στο να ζοριστει ο συμπλεκτης για τον χαρακτηρα του αυτοκινητου......

    Απο την αλλη το αμαξι για να κολλησει πρεπει να εχεις πεσει σε γκρεμο.... ειναι απιστευτο σε ποσο χιονι το εχωσα και δε μασησε.... Μιλαμε οτι σταματουσε μονο οταν το χιονι γινοταν σαν τοιχος μπροστα και το σκεπαζε..... εκανες λιγο πισω για να αλλαξεις διαδρομη και συνεχιζε....

    Το συγκεκριμενο νιβα που ξερω εβγαλε pathfinder απο δυσκολο σημειο και στη συνεχεια το περασε λες και δεν ηταν τιποτα.... εχει μικρους προβολους και δε μασαει σε σημεια απιστευτα....

  15. #75
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Αν ξέρεις κάτι περισσότερο θα με ενδιέφερε να μάθω. Επίσης σκέφτομαι για μετατροπή σε αέριο αν δεν έχει ήδη.


    Κατ' αρχήν ξεκίνα από το LADA NIVA FORUM HELLAS

    Είχα γιά 10 χρόνια από 2004 έως πέρισυ......

    Αρκετές παιδικές ασθένειες, λύθηκαν εύκολα και φτηνά, τα 2-3 πρώτα χρόνια...

    Φτηνά ανταλακτικά, πάρα πολλά έξτρα, επίσης φτηνά.

    Ταχύτητα ταξιδίου 100-120 (πάει περίπου 140-150 αλλά έχει θόρυβο, αστάθεια, κατανάλωση...)

    Αρκετά καλοί χώροι

    Αν θές κάτι άλλο στην διάθεσή σου.....
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

Σελίδα 5 από 21 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αναζήτηση μικρού Cruiser
    από agorg_louk στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2016, 21:15
  2. Αναζήτηση και προβληματισμός για αγορά sport-touring μοτοσικλέτας
    από zzr2005 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 88
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2012, 22:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF