Σελίδα 18 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 8131415161718192021 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 256 έως 270 από 306

Θέμα: Αναζητηση μικρου και φτηνου κουτιου...

  1. #256
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.138
    3 χιλιαρικα με λαστιχα και ιμαντα δικα σου ειναι καλή περίπτωση θα έλεγα. Εγω θα εμπ1.

    Το λαμπακι του αβς όμως.... ειναι ρισκο. Αμα δεν το έχεις με τα συνεργεια και το μηχανηλίκι πας παρακάτω.

  2. #257
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ενημέρωση για το μαύρο 206. Θέλει λάστιχα, μεγάλο σέρβις (ιμάντα) και βγάζει και μια βλάβη το abs (που μπορεί να είναι από αισθητήρας μέχρι εγκέφαλος). Απ τη μια το αφήνει στα τρία χιλιάρικα, απ την άλλη αυτά για να γίνουν μιλάμε για ένα σοβαρό ποσό.
    Ξεχνα το. Το σερβις, λαστιχα ΟΚ, αλλα η βλαβη στο ABS μπορει να ειναι πολλα κατοσταρικα

  3. #258
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Γλυφει χιλιαρικο η φαση με το καλημερα.
    Κ αντε λαστιχα/σερβις να το καταπιεις αλλα βλαβη κατευθείαν χωρις να το τσουλησεις?

    Ψαξου για αλλο.
    Προσπαθησε μεσω γνωστου.

    Εγω μπορει να πηγαινα για το Yaris με τα 125Κ.
    Ride(s) the wind of change...

  4. #259
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.726
    Όπως τα λέτε παιδιά. Λάστιχα και μεγάλο σέρβις εφόσον είναι και η τιμή λογική δεν είναι θέμα. Αλλά το abs που δεν ξέρουμε τι μπορεί να είναι και δεν αναφέρεται καν στην αγγελία το αλλάζει το πράγμα. Είναι και άσχετη κοπελίτσα η ιδιοκτήτρια οπότε θέλω πιο ξεκάθαρες καταστάσεις. Δε γίνεται να τη ρίξουμε αμέσως στα βαθιά.

    Πάνο το 500ρικο το θεωρώ λογικό, τόσα είχα δώσει κι εγώ στο Fiesta. Το πήρα 3200 και ήθελε λάστιχα και μεγάλο σέρβις. Αλλά ήξερα ότι με 3800 με όλα μέσα είχα το αμάξι στην πένα. Ο άγνωστος Χ (abs) τα περιπλέκει τα πράγματα. Πάμε παρακάτω.

  5. #260
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.138
    Περιμενουμε νεοτερα από τα γιαρις!


    Αν εχεις το χρόνο και δεν σου κάνει κόπο δες και αυτο
    https://www.car.gr/classifieds/cars/...1-renault-clio

    Αν η κοπελα δεν εχει θέμα με 2 πορτες λιγότερες.
    Αυστηρος ελεγχος για ιμαντες, ειναι το πιο ακριβό αναλώσιμο στο σερβις του (60000χλμ ή 5; χρονια).

    Είχα ακριβως το ίδιο (χρωμα και εκδοση).
    Τελευταία τροποποίηση από motojojo; 27/09/2022 στις 15:43.

  6. #261
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Περιμενουμε νεοτερα από τα γιαρις!


    Αν εχεις το χρόνο και δεν σου κάνει κόπο δες και αυτο
    https://www.car.gr/classifieds/cars/...1-renault-clio

    Αν η κοπελα δεν εχει θέμα με 2 πορτες λιγότερες.
    Αυστηρος ελεγχος για ιμαντες, ειναι το πιο ακριβό αναλώσιμο στο σερβις του (60000χλμ ή 5; χρονια).

    Είχα ακριβως το ίδιο (χρωμα και εκδοση).
    Την ειδα την αγγελια Γιωργο, αλλα αν γκουγκλαρεις το δευτερο κινητο βγαινει αυτο. Κοινως εμπορος που παριστανει τον ιδιωτη.

  7. #262
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Έχει και αθηναικες πινακίδες το πρωτο χέρι και είναι Θεσσαλονίκη. Πολύ συγκυρία μαζεμένη..

  8. #263
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Όπως τα λέτε παιδιά. Λάστιχα και μεγάλο σέρβις εφόσον είναι και η τιμή λογική δεν είναι θέμα. Αλλά το abs που δεν ξέρουμε τι μπορεί να είναι και δεν αναφέρεται καν στην αγγελία το αλλάζει το πράγμα. Είναι και άσχετη κοπελίτσα η ιδιοκτήτρια οπότε θέλω πιο ξεκάθαρες καταστάσεις. Δε γίνεται να τη ρίξουμε αμέσως στα βαθιά.

    Πάνο το 500ρικο το θεωρώ λογικό, τόσα είχα δώσει κι εγώ στο Fiesta. Το πήρα 3200 και ήθελε λάστιχα και μεγάλο σέρβις. Αλλά ήξερα ότι με 3800 με όλα μέσα είχα το αμάξι στην πένα. Ο άγνωστος Χ (abs) τα περιπλέκει τα πράγματα. Πάμε παρακάτω.
    Για το abs έχουμε το ίδιο θέμα, το κουμπώσαμε και μας βγάζει μονάδα abs . Σε όσους μαστόρους ρωτήσαμε επειδή είναι plug n play κοστίζει όπως μας είπαν απο 150 ως 200 μεταχειρισμένος. Κάποια μεταχειρισμένα δίνουν εγγύηση καλής λειτουργίας με το μάστορα που θα σου το εγκαταστήσει
    Δε νομίζω ότι είναι αποτρεπτικό, κατά τα αλλά το αυτοκίνητο φρενάρει πολύ καλά καλύτερα από γιαπωνέζικο ίδιας εποχής αλλά χωρίς σύστημα αντί μπλοκαρίσματος

  9. #264
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.138
    Οι αθηναικες πινακιδες στη Σαλονικη δεν θα με ενοχλούσαν, πιο πολύ ανησυχητικό ειναι που κρύβεται έμπορος από πίσω. Τρώει Χ.


    Όσο για το πεζω καλό το τιπ για τη μοναδα αλλά μόνο αν επρόκειτο για ιδία χρήση. Επειδή όμως πρόκειται για τριτο άνθρωπο και μάλιστα κοπέλα, θα το πρότεινα μόνο αν ήμουν απόλυτα σίγουρος για την επισκευή και το κόστος της. Αλλιώς αμα ειναι η κοπέλα να απευθυνθει μεσα στην απελπισια της σε μια αντιπροσωπεια και να σκασει το χιλιάρικο, καλυτερα να κοιτάξει από τώρα αλλού.

    Αντ'αυτού θα μπορουσε να μεινει στα υπόψιν αν τελικά δεν βρεθεί κατι άλλο πιο αξιόλογο. Δε νομίζω να πουληθεί ευκολα, αν και ο συγκεκριμένος πωλητής είδα πουλάει κι αλλα πράγματα (ενα ραβ4 κι ενα κτμ 1290 με αρκετα εξτρα) που σημαινει πιθανόν να έχει κάποια ανάγκη και με λίγο ψηστήρι ισως να το δώσει και κάτω από 3.

  10. #265
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Σε αυτά τα χρήματα κοιτάς και Ford Ka, αρκετά αξιόπιστο αυτοκίνητο.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  11. #266
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Peugeot 206 νομίζω ότι έχει ο daz, που έχει πάρει πόσα εργαλεία για να το μαστορεύει. Θα έχει καλή άποψη επί του θέματος των βλαβών.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  12. #267
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.726
    Βγήκε η παρακάτω αγγελία χθες.

    https://www.car.gr/classifieds/cars/...8-toyota-yaris

    Μίλησα μαζί του, πρώτο χέρι με βιβλίο σέρβις και σε όλη τη συζήτηση που κάναμε είχα πολύ καλό vibe. Συνεννοήσιμος άνθρωπος, με γνώσεις από θέματα συντήρησης, κτλ. Αυτή τη στιγμή μου είπε έχει δυο θέματα, στο μηχανισμό του ενός παράθυρου και του κεντρικού κλειδώματος της μιας πόρτας. Γι αυτό και η τιμή είναι συζητήσιμη. Λάστιχα και δίσκο-πλατό αλλάχτηκαν πέρυσι.

    Θα το δούμε με την ενδιαφερόμενη το Σάββατο και αν είναι όπως μου τα είπαν θα προχωρήσουμε σε μηχανικό έλεγχο. Νομίζω αυτά έχουν καδένα; Επίσης το 2002 φοράει το 1299 μοτέρ και όχι το μεγαλύτερο 13αρι που καίει λάδι, σωστά;
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 28/09/2022 στις 13:58.

  13. #268
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    "εβη" είναι νομίζω αλεξανδρούπολη τσέκαρε και αυτό μήπως και παιζει κάτι.

    σωστά είναι το μοτερ που δε καιει λάδι
    you rise you fall you're down then you rise again

  14. #269
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Αστεία 'θέματα' για αμάξι πόλης 20 ετών!

    Καδένα έχει, ναι. Είναι και το 1300άρι f/l. To τιμονάκι θα το ήθελα σε καλύτερη κατάσταση (για 180.000km).
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  15. #270
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    ειναι καλο αυτοκινητο γενικα
    ειναι γαλλικης κατασκευης και βγαζει 2-3 θεματακια σε σχεση με το ιαπωνικο που δεν εβγαζε τπτ
    ρωτα αν εχει αλλαξει πινακα οργανων και τρομπα βενζινης

Παρόμοια θέματα

  1. Αναζήτηση μικρού Cruiser
    από agorg_louk στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2016, 21:15
  2. Αναζήτηση και προβληματισμός για αγορά sport-touring μοτοσικλέτας
    από zzr2005 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 88
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2012, 22:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF