Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Επιλογή jacket

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    27

    Επιλογή jacket

    Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση για τους πιο ειδικούς...
    Ψάχνω για μπουφανάκι μιας και αυτό που έχω (κανονικό όχι μηχανής) δεν είναι πολύ καλό πλέον για το κρύο.
    Οδηγάω ένα kazer 115 και γενικά πιάνω ταχύτητες συνήθως μέχρι 90
    Θέλω ένα καλό μπουφανάκι με καλή προστασία για μέσα στην Αθήνα γιατί κάνω κάπου 40km τη μέρα... Θέλω να προστατεύει αρκετά καλά από το κρύο να έχει συμπαθητική προστασία και καλό θα ήταν να την παλεύει εμφανησιακά (προτίμηση σε μαύρο) και όσες περισσότερες τσέπες έχει (εξωτερικές κυρίως) τόσο το καλύτερο.
    Τιμή... ανάλογα αλλά δύσκολα καινούριο πάνω από 200+

    Από ένα search που έκανα διάβαζα για revit, macna, Colori και δεν θυμάμαι τι άλλο...
    Αλλά επειδή ήταν και παλιά threads είχαν και παλιά μοντέλα που δεν ξέρω ποιοι είναι οι αντικαταστάτες τους...

    Έχετε να προτίνετε κάτι με βάση τις ανάγκες μου? Είτε μοντέλο, είτε ακόμα και κανένα link με καλή τιμή για το μοντέλο κλπ....

    Ε και αν προτίνετε και γαντάκια και γκέτες δεν θα ήταν κακό

  2. #2
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Αυτο είχα βάλει στο μάτι οταν κοίταγα για κάτι απλο και για καθημερινή χρήση (τελικά κατέληξα σε κάτι πιο φθηνο) αλλα επειδή βλέπω έχεις ορίσει ενα καλό μπάτζετ που σου δίνει πολλές επιλογές..απλα τσέκαρε το αν μπορείς
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  3. #3
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Κάνε μια βόλτα από τη Colori. Θα βρεις σίγουρα κάτι και σε καλή τιμή και ελληνικό.

    Π.χ http://www.coloriposto.gr/web/?Produ...85&id=1&sub=89

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    27
    Παιδιά το budget είναι το μέγιστο...
    Αν υπάρχει κάτι αξιοπρεπές φθηνότερο προτιμάται.... (επειδή είδα και α 2 στα ~200 ευρώ...)
    Απλά για να πάω πχ στην Colori θα ήθελα να ξέρω μοντέλο που με ενδιαφέρει και να είναι και value for money. Δηλαδή ποιό προτίνεται για 3-4 season και τι πρέπει να προσέξω + να έχει πουλήσει ώστε να έχει μαζέψει θετικές κριτικές κλπ. Δεν θέλω να γίνω beta tester Και παλιότερα μοντέλα με ψήνουν που μπορεί να βρω καλύτερη τιμή σε Ελλάδα ή εξωτερικό ή μεταχειρισμένα

  5. #5
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Ε τότε μπες εδώ :

    www.motocard.com
    www.fc-moto.de

    Δες τι σου αρέσει, ψάξε κριτικές και αποφάσισε. Μια βόλτα πάντως σε μαγαζιά να δοκιμάσεις και να δεις από κοντά θα σε βοηθήσει.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    27
    Απλά εμπιστεύομαι εσάς που ασχολείστε περισσότερο από το τι θα μου αρέσει εμένα εκ πρώτης όψεως... Δεν ξέρω πχ αν θα έχει καλή θερμομόνωση κλπ κλπ Για αυτό ζητάω κάποια σχετικά value for money "σίγουρα" μοντέλα...
    Που απευθύνονται και στην ελληνική πραγματικότητα... Καιρικές συνθήκες κλπ...

  7. #7
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Κοιτα μαν η χρηση που θα κάνεις δεν απαιτεί να έχεις και jacket πχ με επένδυση wind stopper που ειναι απο τις καλύτερες στην αγορά.
    Οπότε έχεις ορίσει ενα καλο ποσο που σου δίνει αρκετές ποιοτικές επιλογές απο κει και πέρα δες εταιρειες όπως η held,colori,spyke, και λιγα dainese,revit σε αυτα
    τα χρήματα δες και ποια σου αρέσουν και σαν εμφάνιση και αφιέρωσε μια μέρα στα μαγαζιά να τα δοκιμάσεις και πάνω σου,πάνω κάτω τα ιδια θα σου προσφέρουν..
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  8. #8
    Πολύ καλό.και εντός προϋπολογισμού το alpinestars andes drystar.

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    27
    Μέχρι στιγμής από ότ έχω καταλάβει Macna Revit και Colori.... Το τελευταίο ελληνικό και αν ισχύει ακόμα στο φτιάχνουν δωρεάν....
    Προτίνετε τίποτα μοντέλα που έχετε ακούσει ότι είναι καλά...`
    το alpinestars είδα πολύ καλές κριτικές αλλά ανεβαίνει σε τιμή και δεν το βρίσκω και πουθενά μεταχειρισμένο-καλύτερη τιμή...

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    το ποντακι μου στην colori θα το δωσω. εχω παρει το dylan απο το 2003 και τοχω ακομα. εδω και δυο χρονια μου βαζει νερο στην τσακιση του αγκωνα. ε ποσο να αντεξει ακομα. και στα πολλα κρυα δεν μασαει καθολου. πολυ καλο μου βγηκε.

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    27
    Τι κατηγορία τιμής ήταν? Γενικά ως κατάταξη σημαντικότητας θεωρώ αυτή τη στιγμή πως βάζω
    Συμπαθητική προστασία (εντάξει δεν έχω cbr), Καλή θερμομόνωση (για κρύο) αλλά και να βγαίνει η επένδυση για καλοκαίρι..., Να μπορεί να φορεθεί συμπαθητικά ως κανονικό μπουφάν...(πχ κάπως όμορφο και όχι τεράστιο), ψιλοκαλή αδιαβροχοποίηση αλλά θα πάρω ένα ixs αδιάβροχο σε 2 μέρες οπότε λογικά δεν θα έχει θέμα ιδιαίτερο...
    και γενικά όσο πιο χαμηλή τιμή χωρίς να κάνουμε πίσω σε προστασία + κρύο. Αυτοί είναι οι 2 λόγοι που θέλω μπουφάν.

    + Γαντάκια τι θα προτίνατε? (σε χαμηλό budget ευελπιστώ) . Κυρίως για κρύο και λιγότερο για προστασία.

  12. #12
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    απο θέμα κρυου και αντοχής στη βροχή και στη τιμή που είναι εχω αυτα

    3 χρόνια ειδικά λογο δουλειάς φάγανε πολυ νερο και κρυο και σχεδον πάντα με κρατούσαν στεγνό και ζεστό..το μονο μειον ειναι
    οτι δεν έχουν ενισχύσεις(κοκκαλα)..
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  13. #13
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    7 και 8 Νοέμβρη έχει στο ΣΕΦ Bazzar οπότε πέρνα μία βόλτα από εκεί αρχικά μήπως βρεις κάτι καλό και να βρεις αυτό που σου ταιριάζει στις ανάγκες του. Αν είναι μούφα πήγαινε στα καπάκια βόλτα στην Καλλιρόης και πάρε σβάρνα τα μαγαζιά και σίγουρα θα βρεις αυτό που θες(εγώ αυτό θα κάνω τουλάχιστον χεχε).
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    27
    Σωστή επιλογή το κόβω... Απλά ρε φίλε πως θα ξέρεις πόσο αντέχει κάτι αν το δεις απλά (ή το φορέσεις στην έκθεση? ) Εκεί είναι το ζήτημα για αυτό περιμένεις τι θα σου πουν χρήστες του προϊόντος... Αν έχεις εμπειρία ίσως καταλαβαίνεις... Αν δεν έχεις όμως ?

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jimger Προβολή μηνύματος
    Σωστή επιλογή το κόβω... Απλά ρε φίλε πως θα ξέρεις πόσο αντέχει κάτι αν το δεις απλά (ή το φορέσεις στην έκθεση? ) Εκεί είναι το ζήτημα για αυτό περιμένεις τι θα σου πουν χρήστες του προϊόντος... Αν έχεις εμπειρία ίσως καταλαβαίνεις... Αν δεν έχεις όμως ?
    κάνεις την προσευχή σου

    ισχύει για όλους και όλα και αν γίνει η στραβή, ελπίζεις να σε καλύψει ο αντιπρόσωπος ή το μαγαζί που το αγόρασες

    περι μάρκας/φίρμας και "αυτά είναι καλά στανταράκι" αν δεν τα σταξεις χοντρά, δε βλεπεις τρελή διαφορά (σαφώς και δεν εννοώ να πάρεις μαιμουδιάρικο που δεν το ξέρει ούτε το εργοστάσιο παραγωγής του)

    πάνε οι εποχές που έπαιρνες "χ" μάρκα και ήταν από μόνο του εγγύηση ποιότητας
    πουτσ@@@@@@@@@

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια για επιλογη ελαστικων
    από agnostos71 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2004, 03:22
  2. Βαγγέληη,τα φωώτα...σου(επιλογη μηχανης)
    από iagos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2004, 10:09
  3. Βοηθεια Για Επιλογη!!!!
    από djupiter στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2004, 01:05
  4. Για jacket..ο λόγος!...
    από ruyjin στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 19:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF