Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 126

Θέμα: srx 400-1988

  1. #61
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    βάφτηκε και το σταντ μαύρο, έχει κοληθεί και μία προέκταση στην άκρη γιατί με τις πιο ψηλές αναρτήσεις που έβαλα πίσω καθόταν πολύ πλάγια.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20160417_161715.jpg 
Προβολές:	462 
Μέγεθος:	101,2 KB 
ID:	356965

  2. #62
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    φιλε με το τεποζιτο δεν την κανεις σωστα την δουλεια και θα παιδευτεις και θα σου βγει και πιο ακριβα. τα β ηματα με την σωστη σειρα ειναι:
    επισκευη κολληματα
    πλαστικοποιηση
    βαψιμο με χρωματα με σκληρυντες μεσα.
    η τρομπα φρενου με τι βαφτηκε?

  3. #63
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Ναι με το ντεπόζιτο έχω κάνει βλακεία. Αλλά το βιαζόμουν γιατί θέλω να πάω Ήπειρο το Πάσχα. Οπότε το έκανα βιαστικά το συγκεκριμένο και μετά το Πάσχα θα βγει ξανά για να γίνει σωστα μάλλον και σε επαγγελματία γιατί δεν τα πάω καλά με τα τριψηματα και γιατί δεν είναι σε καλή κατάσταση που να μπορώ να το διορθώσω μόνος μου με καλό αποτέλεσμα . Η τρόμπα βάφτηκε με σπρέι.

  4. #64
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω φύλο περμανίτη; 1 mm και πάνω πάχος. Κάπου είχα διαβάσει σε κάποιο ποστ για Πειραιά αλλά δεν μπορώ να το βρω τώρα. Οπότε αν ξέρει κάποιος συγκεκριμένο μαγαζί θα βοηθούσε γιατί έχω βρει μέχρι 0,5 mm που είναι πολύ λεπτό για αυτό που το θέλω. Θέλω να φτιάξω δύο δαχτυλίδια για τις ενώσεις των εξαγωγών με το τελικό της εξάτμισης, η εργοστασιακή έχει μέσα χαλκό αλλά σε μούφες που βρίσκω χάλκινες είναι πολύ λεπτό και δεν μου κάνουν και τα χιλιοστά της διαμέτρου.

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Εταιρεία: ΜΗΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ-ΜΕΓΑΛΟΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΟΕ
     Υπεύθυνος: ΜΕΓΑΛΟΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΛΕΡΙΟΣ
     Νομός: ΑΤΤΙΚΗΣ
     Πόλη: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
     Διεύθυνση: ΚΟΝΩΝΟΣ 19
     T.K.: 18545
     Τηλέφωνο: 2104176393, 2104176334
     Κατηγορία: » ΜΟΝΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΕΓΑΝΩΤΙΚΑ ΥΛΙΚΑ


    Μας κοβει φλαντζες περμανιτη για την δουλεια.... δε ξερω κατά ποσο μπορει να σε βοηθησει αλλα οι φλαντζες που χρησιμοποιούμε είναι 1-2 και 3mm

  6. #66
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Προχώρησε και άλλο. nickald πήρα τηλ εκεί που είπες για τον περμανίτη, μου είπαν πως μάλλον έχουν, αλλά τελικά βρήκα σε ένα φλαντζάδικο στην Θηβών απέναντι από το γήπεδο στο Αιγάλεω που ήταν και στον δρόμο μου για την σχολή, πολύ καλός άνθρωπος και αρνήθηκε να μου πάρει χρήματα για μερικές λωρίδες που ζήτησα παρότι επέμενα.
    Οπότε δέθηκε το καπάκι της κεφαλής, μπήκε γκρι φλαντζόκολλα, δεν βρήκα 3bond που παίρνει κανονικά αλλά έβαλα Aspira και μου έκανε δουλειά, είναι εμφανώς καλύτερη από την κόκκινη. Τα καρμπ καθαρίστηκαν και πήρε μπροστά με την δεύτερη μανιβέλα, καμιά σχέση με το πως δούλευε πριν το καθάρισμα, κανονικά θα έπρεπε να αλλάξω και όλα τα λαστιχάκια από τα καρμπ αλλά δεν είχα πάρει όταν το έλυσα, θα γίνει μετά ο Πάσχα.
    Yπάρχει σετ λαστιχάκια και αν ναι πως τα ζητάω, κάνει από XT?
    Μπήκαν και οι εξατμίσεις και για πρώτη φορά μετά από καιρό δεν χάνουν αέρια.
    Έχω ακόμα να φτιάξω τα ηλεκτρικά τα οποία με παίδεψαν πολύ χθες, τα δεξί φλάς δουλεύουν καλά τα αριστερά όμως όχι, όταν πατάω το αριστερό το φλασέρ κάνει τον θόρυβο όπως όταν αναβοσβήνει αλλά γίνεται συνεχόμενα, ίσως κάπου να κάνει σώμα κάποιο καλώδιο. Θα το δω το απόγευμα αν προλάβω
    Οπότε τελειώνω με τα ρεύματα, θέλω να βάλω και μια υποδοχή για φορτιστή USB, φτιάχνω τα φρένα που δεν τα έχω συνδέσει ακόμα, βάζω αλυσογράναζα που έχω πάρει καινούρια και δένω ντεπόζιτο και πλαστικά. Αν προλάβω θα φτιάξω και δυο πλαϊνές βάσεις για να δένω μικρές τσάντες σαν σαμάρια. Απλά για αυτό θέλω να βρω σιδερόβεργες σε κάποιο σιδεράδικο.

    και μια φωτό από όταν παιδευόμουν με τα ρεύματα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	srx episkeyh.jpg 
Προβολές:	393 
Μέγεθος:	109,2 KB 
ID:	357482

  7. #67
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosmec Προβολή μηνύματος
    Yπάρχει σετ λαστιχάκια και αν ναι πως τα ζητάω, κάνει από XT?
    Ετσι τα ζητάς, είναι ίδια με του ΧΤ. Διαφορές υπάρχουν σε ζιγκλερ, όχι μόνο σε σχέση με του SRX, αλλά και μεταξύ των ΧΤ. Αν θυμάμαι καλά, τα μεγαλύτερα τα φόραγε κάποιο Tenere του 88-87-86? δεν θυμάμαι ακριβώς χρονολογία.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #68
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Τελείωσε και ξεκίνησα για αγρίνιο, στο χωριό.
    Να και μία φωτογραφία από την αγία ελεούσα, μετά το μεσολόγγι.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	100_2448.jpg 
Προβολές:	341 
Μέγεθος:	101,2 KB 
ID:	357748

    Χάλασε ο ατέρμονας και δεν έχω κοντέρ, μετά το καθάρισμα του καρμπ η κατανάλωση έχει πέσει σε σχέση με πριν, έφτασα με ένα ντεπόζιτο και ακόμα έχει μέσα. Επίσης έπεσα κιόλας, όταν ξεκινούσα από αθήνα και έσπασα την μανέτα του συμπλέκτη στην άκρη, δεν έφταιγα εγώ, ήμουν σταματημένος και έπεσε πάνω μου ένας με την όπισθεν, όχι τίποτα το ιδιαίτερο αλλά έπεσε η μηχανή κάτω.

    Το πρόγραμμα έχει γιάννενα και αργυρόκαστρο τις επόμενες μέρες, αν αφήσει ο καιρός. Αν έχω φωτογραφίες θα φτιάξω άλλο θέμα στα ταξιδιωτικά.

    Επίσης χρωστάω και πιο καλές φωτογραφίες στο πως έγινε η μηχανη.

  9. #69
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Οι πιο καλές φωτογραφίες που χρωστούσα....

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	100_2450.jpg 
Προβολές:	326 
Μέγεθος:	106,2 KB 
ID:	357788

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	100_2451.jpg 
Προβολές:	319 
Μέγεθος:	105,8 KB 
ID:	357789

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	100_2452.jpg 
Προβολές:	318 
Μέγεθος:	108,1 KB 
ID:	357790

  10. #70
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	100_2454.jpg 
Προβολές:	316 
Μέγεθος:	103,8 KB 
ID:	357791

  11. #71
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Πρέπει να αρχίσω σιγά σιγά να φτιάχνω στα σοβαρά το ντεπόζιτο. Όταν το έξυσα για να το βάψω βρήκα πολυεστέρα και από μέσα τρύπες. Μόνο από την δεξιά πλευρά που έβγαλα τον πολυεστέρα βρήκα τρύπα διαμέτρου 1 cm η οποία έχει γίνει από σκουριά εσωτερικά. Από την αριστερή πλευρά δεν δοκίμασα να βγάλω τον πολυεστέρα γιατί ήταν πιο πολύς και σε ένα σημείο που τον έξυσα και άρχισε να γίνεται διάφανος έβλεπα ακόμα μεγαλύτερη τρύπα. Τώρα αυτό πως επισκευάζεται; Κόλλημα και πλαστικοποίηση ή πάλι μπάλωμα με πολυεστέρα και πλαστικοποίηση. Από την μέχρι τώρα αναζήτηση έχω βρει τον Δανό με τηλ: 210 76 58 491. Ξέρει κανείς αν το φτιάχνει όλο; εννοώ και το μπάλωμα και την πλαστικοποίηση. Ή έχει κανείς κάποια άλλη ιδέα; Νομίζω με τόσο μεγάλες τρύπες η λύση πλαστελίνη δύο συστατικών για ρεζερβουάρ δεν θα κάνει δουλειά. Σε κάθε περίπτωση πάντως θα γίνει πλαστικοποίηση μετά.
    Επίσης θα παραγγείλω και αυτό: http://www.ebay.com/itm/AFTERMARKET-...ZWglar&vxp=mtr

  12. #72

  13. #73
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Μου ήρθε το σετ επισκευής καρμπ, ευελπιστώ να προλάβω να το βάλω πριν την ετήσια γιατί έχει αρχίσει να δουλεύει λίγο σκαστά. Για το ντεπόζιτο δεν έχω κάνει ακόμα κάτι γιατί δεν παίζουν €€€... Για κόλλημα και πλαστικοποίηση που ρώτησα θα χρειαστεί σίγουρα 160€ ίσως και παραπάνω. Οπότε σκέφτομαι τρείς ακόμα λύσεις.
    1) Αν έβρισκα κάπου να φτιάχνουν πλαστικά ντεπόζιτα βγάζοντας καλούπι από το δικό μου, αλλά δεν ξέρω κάποιον να το κάνει αυτό ούτε και πόσο θα στοίχιζε.
    2) Να βρω ντεπόζιτο από κάποιο άλλο μοντέλο αλλά αμφιβάλω αν θα έκανε, εκτός και αν έχει κάποιος υπ' όψιν κάτι που να κουμπώνει πάνω. Αυτή είναι μία λύση που θα ήθελα να αποφύγω γιατί πιστεύω πως και να κουμπώσει δεν θα μου αρέσει.
    3) Να πάρω εγώ λαμαρίνα και να δοκιμάσω να το κολλήσω μόνος μου και να το στείλω σε επαγγελματία για πλαστικοποίηση. Αυτή η λύση προϋποθέτει είτε να χρησιμοποιήσω την δική μου mig ηλεκτροκόλληση μόνο που είναι no gas και δεν την πολυεμπιστεύομαι ή να βρω πολύ λεπτά ηλεκτρόδια για απλή ηλεκτροκόλληση και να κολλήσω σε χαμηλά amber μιας και το έχω περισσότερο με την απλή.

    Το χρώμα στο ντεπόζιτο τελικά έχει βγει χάλια, είχε δίκιο ο motomaniac, χωρίς τους σκληρυντές γραντζουνιέται για πλάκα. Αλλά τώρα σκέφτηκα αφού τελειώσω με το ντεπόζιτο να κάνω το μαύρο σατινέ, κόκκινο.

    Σκέφτηκα να βάλω τιμόνι κανονικό γιατί κάνω πολλά χιλιόμετρα και είναι κουραστικό. Αυτό σημαίνει πως πρέπει να μπουν καβαλέτα στην τιμονόπλακα. Αλλά δεν θέλω να την τρυπήσω για να τα βιδώσω. Τι άλλη λύση υπάρχει;

    Οποιαδήποτε συμβουλή-ιδέα είναι κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτη.

  14. #74
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.850
    Να βρεις μτχ τεπόζιτο (καθαρό) για το μοντέλο σου, δεν παίζει;


    Πάντως, αν κρίνει κάποιος από τις βόλτες που κάνεις, αυτό που χρειάζεσαι δεν είναι τεπόζιτο. Είναι ένα on-off μηχανάκι.

  15. #75
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Να βρεις μτχ τεπόζιτο (καθαρό) για το μοντέλο σου, δεν παίζει;


    Πάντως, αν κρίνει κάποιος από τις βόλτες που κάνεις, αυτό που χρειάζεσαι δεν είναι τεπόζιτο. Είναι ένα on-off μηχανάκι.
    Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει, άσε που το συγκεκριμένο μοντέλο είχε θέμα με τις σκουριές οπότε το καθαρό είναι λίγο χλωμό. Έχει στο car.gr κάτι srx για ανταλλακτικά αλλά από ότι έχω δει από τις φωτογραφίες τα ντεπόζιτά τους είναι χειρότερα από το δικό μου.

    Η αλήθεια είναι πως το δεύτερο το ακούω όλο και πιο συχνά γιατί τον τελευταίο μήνα έκανα περίπου 4000 Km. Αλλά δεν θα μπορούσα να πουλήσω το srx γιατί μου αρέσει οπότε μιλάμε για δεύτερη μηχανή που δεν βγαίνω οικονομικά.

Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF