Σελίδα 7 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 126

Θέμα: srx 400-1988

  1. #91
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Παλι μου φαίνεται μεγάλο για το SRX.
    Δίκιο έχεις, για αυτο και το έκοψα για να μαζευτεί κιόλλας....αλλά και εμένα ακόμα μου φαίνεται λίγο μεγάλο. Όμως δεν έχω βρει μικρότερο. Αυτό νομίζω είναι aftermarket για fazer και δεν υπήρχε πιο μικρό στο μαγαζί, από τι μοντέλο πρέπει να κοιτάξω για μικρότερο?

  2. #92
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosmec Προβολή μηνύματος
    Δίκιο έχεις, για αυτο και το έκοψα για να μαζευτεί κιόλλας....αλλά και εμένα ακόμα μου φαίνεται λίγο μεγάλο. Όμως δεν έχω βρει μικρότερο. Αυτό νομίζω είναι aftermarket για fazer και δεν υπήρχε πιο μικρό στο μαγαζί, από τι μοντέλο πρέπει να κοιτάξω για μικρότερο?
    Απο την εμπειρία μου η καλύτερη περίπτωση για τιμόνια ειναι τα Tomaselli, εχει σε διαφορα σχήματα που βολεύουν ολες τις καταστάσεις και τα φερνεις στα μετρα σου, ειναι και φτηνα και καλά.
    Το μονο κακό είναι οτι δεν αντιπροσωπεύονται πλέον στην Ελλάδα απο τοτε που εκλεισε ο Δημητρόπουλος.

    Απο άλλα μηχανακια εχω βαλει πχ στο SR500 τιμόνι απιο Kawasaki ZR7 που το είχα κι εκατσε καλά.

    Tωρα που το εχεις αυτό, μαλλον ενα πόνοτ ακόμα θα κόψεις και θα ειναι ΟΚ. Αρκεί να μην φτανουν στις κούρμπες οι διακόπτες, τρομπα φρενου κλπ.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #93
    To μήκος θέλει 1cm σίγουρα κόψιμο. Δεν νομίζω ομως οτι είναι αυτό το θέμα, μάλλον το σχήμα του θα σε παιδέψει περισσότερο. Πολύ ίσιο το βλέπω, και μπορεί να σε κουράσει περισσότερο από τα και καλά clipon που έχει το srx. Μην το κουράζεις άλλο, κόψε ένα cm και δώσε μια γωνία προς το σώμα σου να μην είναι τόσο όρθιο.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #94
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Έχουμε πιο μεγάλο πρόβλημα. Τις τελευταίες μέρες δεν δουλευε καλα και ελυσα καρμπ. Βρήκα τρύπια μεμβράνη. Τωρα που βρίσκω αλλη;

  5. #95
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosmec Προβολή μηνύματος
    Έχουμε πιο μεγάλο πρόβλημα. Τις τελευταίες μέρες δεν δουλευε καλα και ελυσα καρμπ. Βρήκα τρύπια μεμβράνη. Τωρα που βρίσκω αλλη;
    Ως ανταλλακτικό από ΧΤ. Αν θυμάμαι καλά, είναι ακριβή.

    Διαφορετικά μπορείς να πειραματιστείς με κόλλες μπας και...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #96
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ως ανταλλακτικό από ΧΤ. Αν θυμάμαι καλά, είναι ακριβή.

    Διαφορετικά μπορείς να πειραματιστείς με κόλλες μπας και...
    Ας δοκιμάσω για αρχή. Βενζινολλα ειχα διαβάσει κάπου; σαν μικρό μπαλομα σαμπρελας. Αυτό λες;

  7. #97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosmec Προβολή μηνύματος
    Ας δοκιμάσω για αρχή. Βενζινολλα ειχα διαβάσει κάπου; σαν μικρό μπαλομα σαμπρελας. Αυτό λες;
    Οχι δεν λέω αυτό, έχω ακούσει πως υπάρχει κάποια ειδική κόλλα για μεμβράνη. Αν είναι μικρή η τρύπα, η πιο εύκολη λύση είναι να βάλεις logo. Μόλις ξεραθεί, βάλτην πάνω και λογικά δεν θα σε απασχολήσει για αρκετό καιρό.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #98
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Οχι δεν λέω αυτό, έχω ακούσει πως υπάρχει κάποια ειδική κόλλα για μεμβράνη. Αν είναι μικρή η τρύπα, η πιο εύκολη λύση είναι να βάλεις logo. Μόλις ξεραθεί, βάλτην πάνω και λογικά δεν θα σε απασχολήσει για αρκετό καιρό.
    Βύρωνα σου χρωστάω μπυρες... Δούλεψε

  9. #99
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosmec Προβολή μηνύματος
    Βύρωνα σου χρωστάω μπυρες... Δούλεψε
    Super
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #100
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Ερώτηση που εχω εδώ και καιρό για να δώ αν εχω κάνει μαλακία.
    Τα καλάμια μου έχουν τάπα με βαλβίδα, εκεί βάζεις αέρα σωστά???? Και αν ναι πόσα bar?

  11. #101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosmec Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση που εχω εδώ και καιρό για να δώ αν εχω κάνει μαλακία.
    Τα καλάμια μου έχουν τάπα με βαλβίδα, εκεί βάζεις αέρα σωστά???? Και αν ναι πόσα bar?
    Οχι δεν βάζεις.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #102
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Οχι δεν βάζεις.
    Το ότι μου χάλασε την τσιμουχα από το αριστερό καλάμι ενώ τις είχα αλλάξει πριν ένα χρόνο μπορεί να είναι επειδή έβαζα αέρα και όχι και λίγο;

  13. #103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosmec Προβολή μηνύματος
    Το ότι μου χάλασε την τσιμουχα από το αριστερό καλάμι ενώ τις είχα αλλάξει πριν ένα χρόνο μπορεί να είναι επειδή έβαζα αέρα και όχι και λίγο;
    Κοίτα...
    Κανονικά δεν έχει σχέση, αλλά για το μπροστινό του srx δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά.

    Αέρα (και πολύ) γιατί έβαζες αλήθεια? Δεν το ένοιωθες κούτσουρο μετά?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #104
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Κοίτα...
    Κανονικά δεν έχει σχέση, αλλά για το μπροστινό του srx δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά.

    Αέρα (και πολύ) γιατί έβαζες αλήθεια? Δεν το ένοιωθες κούτσουρο μετά?
    Μάλλον έχουν πέσει τα ελατηρια και ήταν πολύ μαλακό για να το σκληρινο λίγο. Εκτός και αν το μπροστινό του srx είναι τόσο μαλακό. Λάδια τα 10αρια έχω βάλει που έλεγε το μανουαλ. Να δοκιμάσω 15αρια;

    Επίσης κάπου είχα διαβάσει πως έχουν σταματήσει να βάζουν βαλβιδες για κάποιο λόγο που δεν θυμάμαι. Υπάρχει κανένα άρθρο για την χρήση των μπροστινων με βαλβίδα;

  15. #105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosmec Προβολή μηνύματος
    Μάλλον έχουν πέσει τα ελατηρια και ήταν πολύ μαλακό για να το σκληρινο λίγο. Εκτός και αν το μπροστινό του srx είναι τόσο μαλακό. Λάδια τα 10αρια έχω βάλει που έλεγε το μανουαλ. Να δοκιμάσω 15αρια;
    Τα ελατήρια, τα τσεκάρεις μετρώντας το sag στα post του Oldman http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=12418 Aν είναι σώβρακα, αναφέρονται τρόποι με teflon για να τα ατσαλώσεις
    Οχι, λάδι ΔΕΝ θα βάλεις 15. Αν είναι πολύ μαλακό, θα προσθέσεις λίγο 5ml-10ml από το 10άρι.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 7 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF