Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 126 από 126

Θέμα: srx 400-1988

  1. #121
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosmec Προβολή μηνύματος
    Μια μικρή ενημέρωση του θέματος, το SRX γραφει συνεχώς χιλιόμετρα. Η αλήθεια είναι πως σκεφτόμουν να το αφήσω στο υπόγειο να ξεκουραστεί για λίγο καιρό και να κοιτάξω να πάρω κανένα ον-οφ μιας και μου έκανε διάφορα νούμερα, είχε ανεβάσει την κατανάλωση κατα 40 χιλιόμετρα και το σασμαν χειρωτερευε το πως επαιρνε τις ταχύτητες. Εκει λοιπόν που το είχα αφήσει στο χωριό για κανα μήνα τωρα τα χριστούγεννα παραδόξως δουλευε πολύ καλήτερα. το σασμαν κουμπώνει παλί σχετικα καλά τις ταχύτητες και η κατανάλωση επανήλθε στα 240 km μεχρι να γυρίσω ρεζερβα.
    Επίσης του έβαλα και ενα σετ αναρτήσεις KONI 7610-1506 που βρήκα ευκαιρία. βασικα τις ανταλλαξα με ενα ζευγαρι παπιοκινέζικες αναρτήσεις με υποτίθεται δοχείο αζώτου που τις είχα πάρει 16€. Βεβαια δεν είχα ιδεα τι αναρτήσεις ήταν οι άλλες που θα επαιρνα. Για την ιστορια είναι αυτές εδω.
    Συνημμένο 391786
    Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως διαβασα πως είναι επισκευάσιμες. Υπάρχουν ακόμα ελλαδα καποιοι που τις φτιάχνουν ή θα μπορούσα να τις φτιάξω και εγώ?
    Δεν ξέρω τι εργαλεία/γνώσεις έχεις.
    Το K shock αυτα τα επισκευάζει με 50 Ευρω. Εχουν και ρυθμιζόμενη απόσβεση επαναφοράς να ξέρεις.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #122
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Υπάρχει το http://www.koni.gr/, αλλά δεν έχω ιδέα αν ασχολούνται με μοτοσικλέτες. Βασικά δεν ήξερα καν ότι η Koni βγάζει αμορτισέρ για μηχανάκια.
    Life begins at 45°.

  3. #123
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    ..... Βασικά δεν ήξερα καν ότι η Koni βγάζει αμορτισέρ για μηχανάκια.
    Πόσο νέος είσαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	HPIM0298.jpg 
Προβολές:	145 
Μέγεθος:	93,9 KB 
ID:	391807
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  4. #124
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει το http://www.koni.gr/, αλλά δεν έχω ιδέα αν ασχολούνται με μοτοσικλέτες. Βασικά δεν ήξερα καν ότι η Koni βγάζει αμορτισέρ για μηχανάκια.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Πόσο νέος είσαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Η Koni δεν βγάζει αμορτισέρ μοτο εδω και αρκετά χρόνια. Οταν σταμάτησε πούλησε όλον τον εξοπλισμπό στην Ikon η οποία συνεχίζει και παράγει τα ίδια αμορτισέρ με τους ίδιους κωδικού ςκλπ απλά με ονομασία Ikon.
    Τα παλιά Koni όπως και τα νεότερα Ikon είναι ποιοτικά αμορτισέρ που επισκευάζονται και ζούν για πάντα.

    Αδιάβαστοι!
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2164447
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #125
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Η Koni δεν βγάζει αμορτισέρ μοτο εδω και αρκετά χρόνια. Οταν σταμάτησε πούλησε όλον τον εξοπλισμπό στην Ikon η οποία συνεχίζει και παράγει τα ίδια αμορτισέρ με τους ίδιους κωδικού ςκλπ απλά με ονομασία Ikon.
    Τα παλιά Koni όπως και τα νεότερα Ikon είναι ποιοτικά αμορτισέρ που επισκευάζονται και ζούν για πάντα.

    Αδιάβαστοι!
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2164447
    Τι περιμένεις ρε, ο ένας έχει χαζέψει λύνοντας για πρώτη φορά υδρόψυκτο κι άλλος δίνει εξεταστική (σούζας)...

  6. #126
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Άρα δίκιο είχα, δε βγάζει αμορτισέρ για μοτοσικλέτες. Δεν ασχολούμαι με μηχανάκια πριν το 2000.

    Life begins at 45°.

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF