Σελίδα 5 από 12 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 174

Θέμα: Supersport στα €3000. Αξίζει ή κακή ιδέα;

  1. #61
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Σαν καινουριο, σε κατασταση βιτρινας και δεν εχει μπει ποτε πιστα να φανταστω ετσι; Βαλτε δυο...

    Καμία σχέση, έμπαινε πίστα νον στοπ. Τα σε κατασταση βιτρίνας μηχανάκια τα φοβόμαστε.
    (δεν πωλείται έτσι κι αλλιως )
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Σαν καινουριο, σε κατασταση βιτρινας και δεν εχει μπει ποτε πιστα να φανταστω ετσι; Βαλτε δυο...

    προτιμας να εχει μπει πιστα και να ειναι απο γνωστη κατοχο, τον οποιο κοβεις με την κουβεντα, παρα να το ειχε καφετερια-σπιτι, σπιτι-συνταγμα, συνταγμα-μοναστηρακι (απο μητροπολεως σε ωρα αιχμης)...

    τα μηχανακια αυτα θελουν ανοιχτο δρομο και γκαζια...οχι κινηση, υψηλες θερμοκρασιες νερου-λαδιου και φουλ βεντιλατερ...

  3. #63
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ..... να κανουμε και 2-3 βολτες σε στριφτερες διαδρομουλες (ταξιαρχη, πετροκερασα κλπ) ....
    αυτό κανε οτι ΔΕΝ το είδες

    πουτσ@@@@@@@@@

  4. #64
    Αργούτσικο Μέλος Το avatar του/της chillipf
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    373
    εγώ πάντως αν έμενα βόρεια και είχα κοντά τας Σέρρας,

    ΜΟΝΟ ss μηχανάκι θα έπαιρνα.

    (όπως νομίζω ότι θα κάνει τελικά ο φίλος πι τι σι)
    PFC

  5. #65
    Είχα ΧΤ600....πριν δυο χρόνια αγόρασα καινούριο το xj6 γυμνό για να τα κάνω όλα.....τελικά κάνει κάποια πράγματα μέτρια....μέχρι που πριν δυο μήνες αγόρασα το CBR1000RR του 2015.
    Κουραστικό στις χαμηλές ταχύτητες...ας πούμε...τρόπο θέλει όχι κόπο. Όταν ανέβουν τα χιλιόμετρα....μαχητικό αεροσκάφος απλά. Λόγω χρόνου ακόμη το στρώνω αλλά οκ, κάποτε θα το στρώσω που θα μου πάει.
    Συμπέρασμα....τα all around μηχανάκια είναι απλά all around σε όλα τους....όταν θελήσεις το πιο εξειδικευμένο..ε τότε απλά αγόρασέ το γιατί σημαίνει πως το έχεις ανάγκη.
    Α... και κάτι άλλο...όσα φράγκα και να ρίξεις στο all around για να το κάνεις σπορ....πεταμένα λεφτά...απλά μετά θα έχεις ένα all around που θα του έχεις ρίξει μια περιουσία και πάλι σπορ δεν θα γίνει ποτέ.
    Καλή αγορά ότι κι αν διαλέξεις!

  6. #66
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Είχα ΧΤ600....πριν δυο χρόνια αγόρασα καινούριο το xj6 γυμνό για να τα κάνω όλα.....τελικά κάνει κάποια πράγματα μέτρια....μέχρι που πριν δυο μήνες αγόρασα το CBR1000RR του 2015.
    Κουραστικό στις χαμηλές ταχύτητες...ας πούμε...τρόπο θέλει όχι κόπο. Όταν ανέβουν τα χιλιόμετρα....μαχητικό αεροσκάφος απλά. Λόγω χρόνου ακόμη το στρώνω αλλά οκ, κάποτε θα το στρώσω που θα μου πάει.
    Συμπέρασμα....τα all around μηχανάκια είναι απλά all around σε όλα τους....όταν θελήσεις το πιο εξειδικευμένο..ε τότε απλά αγόρασέ το γιατί σημαίνει πως το έχεις ανάγκη.
    Α... και κάτι άλλο...όσα φράγκα και να ρίξεις στο all around για να το κάνεις σπορ....πεταμένα λεφτά...απλά μετά θα έχεις ένα all around που θα του έχεις ρίξει μια περιουσία και πάλι σπορ δεν θα γίνει ποτέ.
    Καλή αγορά ότι κι αν διαλέξεις!
    Κι εμενα η πρωτη μου μηχανη ηταν ενα Honda Dominator, οποτε κοινη πορεια μεχρι εδω.
    Ειχα φοβηθει να παω κατευθειαν σε τετρακυλινδρο γιατι ολοι λεγανε πως ειναι σκοτωστρες, κτλ. Αλλα τελικα το μετανιωσα που δεν πηρα με τη μια το GSR. Αν δεν πλησιαζεις τις πενταψηφιες στροφες μια χαρα ηρεμο μηχανακι ειναι κι αυτο. Βεβαια στα 1000 φανταζομαι θα ειναι αλλιως τα πραγματα.

    Καλοταξιδο το εργαλειο φιλε κι ευχαριστω.

  7. #67
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Κι εμενα η πρωτη μου μηχανη ηταν ενα Honda Dominator, οποτε κοινη πορεια μεχρι εδω.
    Ειχα φοβηθει να παω κατευθειαν σε τετρακιλυνδρο γιατι ολοι λεγανε πως ειναι σκοτωστρες, κτλ. Αλλα τελικα το μετανιωσα που δεν πηρα με τη μια το GSR. Αν δεν πλησιαζεις τις πενταψηφιες στροφες μια χαρα ηρεμο μηχανακι ειναι κι αυτο. Βεβαια στα 1000 φανταζομαι θα ειναι αλλιως τα πραγματα.

    Καλοταξιδο το εργαλειο φιλε κι ευχαριστω.
    Ναι, τα 600 με τα 1000 λειτουργούν αρκετά διαφορετικά, μη σου πω ότι είναι και πιο ευκολοδήγητα απο τα 600 μέχρι ενός βαθμού.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #68
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ναι, τα 600 με τα 1000 λειτουργούν αρκετά διαφορετικά, μη σου πω ότι είναι και πιο ευκολοδήγητα απο τα 600 μέχρι ενός βαθμού.
    Φανταζομαι αναφερεσαι στη γραμμικοτητα ε; Οτι δεν εχει αυτο το αποτομο ξεσπασμα που εχει το 600 μετα τις 8-9k;

  9. #69
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.095
    Κυρίως, μάλλον, το ότι έχουν ροπή παντού.
    Life begins at 45°.

  10. #70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Κι εμενα η πρωτη μου μηχανη ηταν ενα Honda Dominator, οποτε κοινη πορεια μεχρι εδω.
    Ειχα φοβηθει να παω κατευθειαν σε τετρακυλινδρο γιατι ολοι λεγανε πως ειναι σκοτωστρες, κτλ. Αλλα τελικα το μετανιωσα που δεν πηρα με τη μια το GSR. Αν δεν πλησιαζεις τις πενταψηφιες στροφες μια χαρα ηρεμο μηχανακι ειναι κι αυτο. Βεβαια στα 1000 φανταζομαι θα ειναι αλλιως τα πραγματα.

    Καλοταξιδο το εργαλειο φιλε κι ευχαριστω.

    Να είσαι καλά και εσύ να χαίρεσαι ότι καβαλάς ή θα καβαλήσεις.
    Σεβασμός στο γκάζι είναι το κλειδί για όλα....έπρεπε να είχα πάρει 1000 πριν δύο χρόνια γιατί απλά το xj6 δεν μου έμαθε τίποτε περισσότερο από όσα ήδη γνώριζα, μπορεί να ακούγομαι κάπως αλλά αυτό βίωσα εγώ τουλάχιστον....
    Σημασία έχει τι ψάχνεις σε ένα μηχανάκι, τι σε φτιάχνει και φυσικά να έχεις κανένα παπάκι για να μετακινείσαι....

    Βέβαια, προτιμότερη είναι η γραμμικότητα ενός 1000 από την υστερία ενός 600.

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Να είσαι καλά και εσύ να χαίρεσαι ότι καβαλάς ή θα καβαλήσεις.
    Σεβασμός στο γκάζι είναι το κλειδί για όλα....έπρεπε να είχα πάρει 1000 πριν δύο χρόνια γιατί απλά το xj6 δεν μου έμαθε τίποτε περισσότερο από όσα ήδη γνώριζα, μπορεί να ακούγομαι κάπως αλλά αυτό βίωσα εγώ τουλάχιστον....
    Σημασία έχει τι ψάχνεις σε ένα μηχανάκι, τι σε φτιάχνει και φυσικά να έχεις κανένα παπάκι για να μετακινείσαι....

    Βέβαια, προτιμότερη είναι η γραμμικότητα ενός 1000 από την υστερία ενός 600.
    Κάτσε και σκέψου την απόσταση (ακόμα και αριθμητικά είναι χαώδης) του 600 από το 1000 και πάρε γραμμή ότι το μάρκετινγκ κάνει ότι θέλει.
    Που πήγαν ρε άχρηστοι τα 750 (ιστορικά αγαπημένος μου κυβισμός) και μη μου πείτε για αγώνες και τις κατευθυντήριες γραμμές τους.

  12. #72
    Αργούτσικο Μέλος Το avatar του/της chillipf
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    373
    Και γώ είχα το SRAD 750, και ξενέρωσα που κόπηκε η κατηγορία.

    ήταν και σχετικά εύκολο στην πίστα (σε σχέση με τα 1000).

    πολύ αγαπημένο μηχανάκι
    PFC

  13. #73
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Κάτσε και σκέψου την απόσταση (ακόμα και αριθμητικά είναι χαώδης) του 600 από το 1000 και πάρε γραμμή ότι το μάρκετινγκ κάνει ότι θέλει.
    Που πήγαν ρε άχρηστοι τα 750 (ιστορικά αγαπημένος μου κυβισμός) και μη μου πείτε για αγώνες και τις κατευθυντήριες γραμμές τους.
    Δεν ξέρω αλλά όσοι μείναμε στα 900 είμαστε υπερευτυχισμένοι
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #74
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.708
    Αν εχεις μυαλο το 1000 τα κανει ολα πολυ καλα κ πιο ευκολα σε σχεση με το 600...αλλα ξαναλεμε μυαλο γιατι δεν συγχωρει!!
    Τα 750 οντως (για Ελλαδα ειδικα) ειναι ακομα καλυτερα.
    GSXR 750 ...γκαζι παραπλησιο του 1000(Οχι τοσο αρκουδογκαζο) αλλα ματζοβολο σαν 600.
    Μαλλον η καλυτερη επιλογη πιστευω για SS.
    Ride(s) the wind of change...

  15. #75
    Αν το ερώτημα είναι 600 ή 1000 για χρήση πίστας, η απάντηση εξαρτάται από τον σκοπό μας. Θέλουμε να εξελιχτούμε στο μέγιστο δυνατό ή να κάνουμε (αξιοπρεπώς) την πλάκα μας;

    Όπως είπε κι ένας φίλος, "όποιος σου πει ότι γύρισε 26-27 στις Σέρρες, ρώτησέ τον με τι μηχανάκι. Το 1000άρι τον κάνει μόνο του αυτό τον χρόνο!"
    Think faster than you ride

Σελίδα 5 από 12 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. σκουριά στα καλάμια..καμιά ιδέα?
    από lagman στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2011, 18:13
  2. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 14:50
  3. Μια πολύ καλή ιδέα...
    από VaSsiLaKos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 09:09
  4. Πολλα μπραβο στα παιδια που
    από YZF-R1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF