Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: ER-6n H MT-07??

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2016
    Μηνύματα
    2

    ER-6n H MT-07??

    Με λένε Γιάννη είμαι 28 και πρόσφατα έβγαλα δίπλωμα απεριοριστων κυβικών...... Εχω δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου από το 2006 αλλά ποτέ δεν είχατε οικονομική άνεση να διάθεσω λεφτά για κάποια μηχανη οι οποίες πάντα μου άρεσαν...πλέον μετά από χρόνια λόγο της δουλειάς που βγάζω ένα αρκετά ικανοποιητικο πόσο έκανα αυτό που ήθελα και έβγαλα το δίπλωμα απεριοριστων κυβικών... Είμαι χρόνια στο δρόμο και έχω μια πολύ καλή εμπειρία όσο αναφορά την οδηγική συμπεριφορά..... Και γενικά η μηχανή και στα μάθηματα μου ήταν πολύ εύκολη στον χειρισμό της(ένα cb 800)

    Ήθελα να ρωτήσω διότι δεν γνωρίζω πολλά από μοντέλα αλλά μετά από πολλές ώρες στο ίντερνετ κατέληξα σε αυτά τα δυο......ER-6N και MT-07.......(το Mt το έχω οδηγήσει ήταν πολύ ευχάριστο) απλά ήθελα τη γνώμη σας.....

    Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά σε όλους και καλά χιλιόμετρα
    Τελευταία τροποποίηση από J.ant31; 03/01/2016 στις 20:41. Αιτία: Λάθος ονόματος επειδή έγραφα από κινητό

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Καλως ηρθες Γιαννη. Τα δυο μοντελα που αναφερεις ειναι και τα δυο πολυ καλες επιλογες για καποιον νεο οδηγο που εχει τα μυαλα του στο κεφαλι του. Θα ελεγα να οδηγησεις αν γινεται και το Kawasaki και να δεις πιο σε βολευει περισσοτερο.
    Προσωπικα θα εκλινα προς το Yamaha. Mου αρεσει πιο πολυ σχεδιαστικα, ειναι πιο συγχρονο μοντελο και πιο οικονομικο(σαν αγορα). Αν δεν κανω λαθος το MT με ABS ειναι στα ιδια λεφτα με το ER χωρις ABS.


    Αν και κατι μου λεει πως τελικα στο V strom θα σε οδηγησουν εδω μεσα...

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2016
    Μηνύματα
    2
    Ναι όντως το abs παίζει μεγάλο ρόλο απλά.ειναι πολύ ελαφρύ mt και γενικά έχω ακούσει ότι δεν έχει και το καλύτερο κέντρο βάρους...όσο για τα μυαλά στο κεφάλι μου... ναι τα έχω έχουν δει πολλά τα μάτια μου στο δρόμο

Παρόμοια θέματα

  1. yamaha mt-03 ή kawasaki er-6n
    από skynet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 14:58
  2. kawasaki er-6n
    από kxIII στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2005, 16:24
  3. Kawasaki er 6n
    από MIKE_16V στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2005, 15:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF