Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 119

Θέμα: Google maps χωρίς σύνδεση στο internet

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818

    Google maps χωρίς σύνδεση στο internet

    Επιτέλους, η αναμονή τελείωσε και από σήμερα θα έχουμε οδικές οδηγίες από το Google maps χωρίς σύνδεση στο internet.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Google-Maps.jpg 
Προβολές:	497 
Μέγεθος:	87,1 KB 
ID:	344691

    Πριν μπω στο θέμα θα σου πω μία πρόσφατη ιστορία. Δεν το έχω καθόλου με τον προσανατολισμό. Για να πάω σπίτι μου ξέρω μία διαδρομή. Αν με πας από άλλη διαδρομή πιθανότατα θα χαθώ. Και φυσικά, για να συνδέσω δύο τοποθεσίες και να οδηγήσω από το ένα σημείο στο άλλο χρειάζομαι τουλάχιστον το Google Maps. Έλα, όμως, που για 10 μέρες δεν είχα internet στο κινητό... άρα ήμουν καταδικασμένη να χάνομαι στα στενά της Αθήνας. Ευτυχώς, από σήμερα το Google maps με σώζει και κάνει πράξη την οffline αναζήτηση και navigation!

    Πριν προλάβεις να το σκεφτείς, θα στο πω εγώ! Ναι το Google Maps για το Android είχε εδώ και χρόνια μερικές πολύ βασικές offline λειτουργίες αλλά τώρα θα ακούς και την μαγική φωνούλα να σου λέει που πρέπει να στρίψεις, θα σου δείχνει το που βρίσκεσαι ακριβώς, ενώ είσαι εν κινήσει, και γενικά θα λειτουργεί πλήρως και χωρίς internet!

    Η κυκλοφορία αυτού του feature ξεκινά από σήμερα στο Android αλλά για το iOS θα πρέπει να κάνουμε λιγη υπομονή!

    http://ipop.gr/themata/serfarw/googl...et-apo-simera/

  2. #2
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Υπάρχουν πολλα και εξίσου καλα προγράμματα που δεν χρειάζεσαι σύνδεση στο ιντερνετ, και ειναι δωρεαν εδω και χρόνια..
    ενα καλο που με βοήθησε και στην Ιταλια(μέχρι και που είχε ρανταρ και κάμερες με ενημέρωνε) είναι το Heremaps της Νόκια
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  3. #3
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Συμφωνω με τον αποπανω...

    χρονια ειχα στο 1ο smartphone το IGo το οποιο λειτουργουσε τελεια και με πολυ καλα γραφικα-το νοσταλγω διοτι το εχασα και δεν ειχα αντιγραφο ασφαλειας.
    Τωρα παιζω με here αλλα δεν το εχω χρειαστει ακομη καπου σπουδαια για να σου πω πολλα-αλλα εχω κατεβασει οσους χαρτες θελω και το παιζω offline σαν χαρτη τυπωμενο.

    Καλη εξελιξη παντως-η ποικιλια ειναι καλη και στους χαρτες και στο ουζο!

  4. #4
    To Heremaps παίζει και σε Anroid ή είναι μόνο για windows?

    Καλή εξέλιξη πάντως. Την είχα πατήσει άσχημα στην Ιταλία με το Google Maps,όταν μια βόλτα στην εξοχή της Τοσκάνης και στα βουνά χάθηκε το σήμα, ήρθε η νύχτα, και βλαστήμαγα την ώρα και την στιγμή που δεν είχα φορτώσει χάρτες του Navigon μιας και νόμιζα πως θα ήμουν οκ μόνο με το GM.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #5
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Αντροιντ κινητο εχω Βυρωνα και μπορεις να κατεβασεις τη φωνη του πλοηγου δε οποια γλωσσα θες. Και φυσικα εχεις επιλογη να κατεβασεις και συγκεκριμενες περιοχες οπως τοσκανη,ουμπρια,μαρκε και οχι ολη την ιταλια για μη πιασει χωρο στην μνηνη. Με ειχε σωσει καπου στη Τοσκανη που δεν ειχε ουτε μια ταμπελα(ασυνηθιστο για Ιταλια)
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  6. #6
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Υπάρχουν πολλα και εξίσου καλα προγράμματα που δεν χρειάζεσαι σύνδεση στο ιντερνετ, και ειναι δωρεαν εδω και χρόνια..
    ενα καλο που με βοήθησε και στην Ιταλια(μέχρι και που είχε ρανταρ και κάμερες με ενημέρωνε) είναι το Heremaps της Νόκια
    +1 για το here της Nokia. Παρα πολυ καλο
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Αντροιντ κινητο εχω Βυρωνα και μπορεις να κατεβασεις τη φωνη του πλοηγου δε οποια γλωσσα θες. Και φυσικα εχεις επιλογη να κατεβασεις και συγκεκριμενες περιοχες οπως τοσκανη,ουμπρια,μαρκε και οχι ολη την ιταλια για μη πιασει χωρο στην μνηνη. Με ειχε σωσει καπου στη Τοσκανη που δεν ειχε ουτε μια ταμπελα(ασυνηθιστο για Ιταλια)
    Ναι κάπως έτσι την πάτησα και εγώ. Είχα την φαεινή ιδέα να δούμε την εξοχή γύρω από το Chianti, ο δρόμος έγινε στροφιλικι στενό στα βουνά, σήμα και ταμπέλες πουθενά...έκανα 4 ώρες βόλτες στην εξοχή μέχρι να γυρίσω σε ένα χωριό που έμενα...και η μαλακία ήταν πως δεν είδα και τίποτα λόγω νύχτας...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #8
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Πολυ καλή εξέλιξη, ειδικά για αρχάριους χρήστες που ξέρουν ήδη το maps.

    Για τους άλλους, απλά αδιάφορο

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    62
    Καλημέρα σας
    Επίσης αρκετα καλο το maps.me χωρίς σύνδεση,

  10. #10
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    Here maps και από εμένα!
    Από παλιά τους δούλευα (ovi maps τότε)
    Στα ταξίδια μου, σαν GPS χειρός στην πόλη,
    Αλλά και πρόσφατα στο οδικό ταξίδι που έκανα στη βόρεια Ιταλία (Μιλάνο, μπεργκαμο, Βενετία, βερονα, κομο,μπελατζιο,Μιλάνο, σαν Τζούλιο και πίσω Μιλάνο) ήταν παραπάνω από καλοί σε όλα, πάρκινγκ κοντά στα αξιοθέατα κτλ
    για μένα είναι πολύ φιλικοι στη χρήση!
    Και έχουν ωραία γραφικά και για χρήση χειρός μέσα στην πόλη, με τα αξιοθέατα/κτίρια να φαίνονται έντονα κτλ
    Και το βασικό δωρεάν, χωρίς διαφημίσεις και τίποτα άλλο ενοχλητικό.
    Κατεβαζεις δωρεάν τη χώρα που θες και τέλος!

    Τώρα για το Google maps, τι να πω..
    Με ίντερνετ καλοί είναι, ίσως τους δοκιμάσω και αυτούς κάποια στιγμή
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  11. #11
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Μαλακιες.....
    Οποιος θέλει οδηγίες να στείλει μήνυμα στον vaska.....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CustomBoy
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    300
    εχτες εντελώς τυχαία εψαχνα στο google play απο το κινητο εφαρμογές για δωρεάν χάρτες,offline μαλιστα,μιας και το κινητο απο μόνο του εχει googlemaps αλλα απο οτι γράφει ειναι σε beta εκδοση (κ δεν εχω κάνει ακομα την ενημέρωση απο το googleplay διότι δεν διαβασα καλες κριτικές)

    Την offline εκδοση πώς θα την αποκτήσω?

    OFFTOPIC:

    Εχει κανείς κάτι δοκιμασμένο το οποιο να δουλευει εξίσου και σε offline καταστάσεις ,και να ειναι δωρεάν? ή ζητάω πολλά?!(θα τσεκάρω και τα παραπάνω που αναγράφετε )

  13. #13
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CustomBoy Προβολή μηνύματος
    OFFTOPIC:

    Εχει κανείς κάτι δοκιμασμένο το οποιο να δουλευει εξίσου και σε offline καταστάσεις ,και να ειναι δωρεάν? ή ζητάω πολλά?!(θα τσεκάρω και τα παραπάνω που αναγράφετε )
    Τσεκαρε παραπανω οτι λενε τα παιδια

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Mapfactor και here maps της nokia για το κινητο.... μεχρι τωρα δεν με εχουν απογοητεύσει. city maps 2go επισης εχω δουλεψει ένα φεγγαρι

  15. #15
    εγώ που είμαι άσχετος....

    συγκρινόμενα με το μαπς, τι παραπάνω προσφέρουν όλα αυτά τα προγραμματάκια που γράφετε?
    πουτσ@@@@@@@@@

Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Όλες οι μάρκες ελαστικών στο internet
    από Tigas στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2020, 23:49
  2. Το μουσείο της Honda στο Google maps
    από Pardalotzatziki στο forum Ιστορία & κλασικές μοτοσικλέτες
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2017, 21:35
  3. Τι βρισκει κανεις στο google maps....!
    από rantanplan στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2010, 15:20
  4. Google: η μεγαλυτερη επανασταση στο internet?
    από Ταξιδευτής στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2007, 14:00
  5. Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2005, 13:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF