Σελίδα 13 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 192 από 192

Θέμα: triumph explorer 1200 - 2016

  1. #181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Έχεις μπερδέψει τα σώβρακα με τις γραβάτες....



    ΕΧΩ.....ΕΧΩ

  2. #182
    Εμένα πάλι ρε παιδιά το τελελέβερ πολύ μου άρεσε. Δεν με χάλασε διόλου η απουσία "αίσθησης" που υπάρχει μεν, πιο χλιαρή από ένα καλό συμβατικό μπροστινό δε. Κρατάει αφού...

  3. #183
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Εμένα πάλι ρε παιδιά το τελελέβερ πολύ μου άρεσε. Δεν με χάλασε διόλου η απουσία "αίσθησης" που υπάρχει μεν, πιο χλιαρή από ένα καλό συμβατικό μπροστινό δε. Κρατάει αφού...
    φευγει χωρις προειδοποιηση αφού
    πουτσ@@@@@@@@@

  4. #184
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.561
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΦΙΛΑΡΑΚΟ......ΕΓΩ ΑΔΕΡΦΗ ΔΕ ΓΙΝΟΜΑΙ





    O πετερ τέτοιος ξέρει τι εννοώ.
    Τώρα πόσο σοβαρός μπορεί να είναι κάποιος εδώ μέσα..??
    Μια καλή ερώτηση..........δίχως απάντηση
    ο πετερ τετοιος δεν εχει ιδεα τι εννοεις και δεν εχει καμια γνωση αν γινεσαι η δεν γινεσαι αδερφη.τα υπολοιπα περι σοβαροτητας κλπ νομιζω πως μονο εσυ καταλαβαινεις τι θες να πεις.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  5. #185
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.561
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Καλα...
    Κανε καμια μλκια να δώσεις το 13αρι για να πάρεις στρώμα και σε βλέπω μετα να ανοίγεις θρεντ ψάχνοντας θεραπεία για το χασμουρητό

    Επιλογές υπάρχουν πολλές.
    Ον-οφ δε χρειάζεται να πάρεις.

    Αλλα αφού εισαι και μπεμβεδακιας και εισαι ικανοποιημένος με τη μηχανή σου, κάτσε εκει που κάθεσαι.







    Να το κοιτάξεις!

    pipe προφανως και δεν θα δωσω το Gt να παω σε στρωμα.ειπαμε,δεν θελω να δωσω τα ρεστα σε ψυχολογους μετα...
    το κ δεν θελω να το δωσω και δεν θα το εδινα αν εμενα στη βορεια ελλαδα οπου εμενα οταν το πηρα.
    δυστυχως ομως μετα την μετακομιση μου στην κρητη μονο ον οφ χρειαζεται να παρω.αν εχεις ερθει ποτε απο δω ξερεις τι και πως.
    η τελευταια λυση που επεξεργαζομαι ειναι να δωσω το gt στον πατερα μου και να το περνω οταν θελω να παω κανενα ταξιδι πανω και να παρω το ον οφ που θελω εγω για εδω!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  6. #186
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Απόψεις εκφράζουμε και -το κυριότερο- πλάκα κάνουμε μην θίγεστε (δεν το γράφω για σένα, γενικά το λέω)
    :
    Θυμωσα


    δεν σε εχω φιλο


    κοβουμε;

  7. #187
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    pipe προφανως και δεν θα δωσω το Gt να παω σε στρωμα.ειπαμε,δεν θελω να δωσω τα ρεστα σε ψυχολογους μετα...
    το κ δεν θελω να το δωσω και δεν θα το εδινα αν εμενα στη βορεια ελλαδα οπου εμενα οταν το πηρα.
    δυστυχως ομως μετα την μετακομιση μου στην κρητη μονο ον οφ χρειαζεται να παρω.αν εχεις ερθει ποτε απο δω ξερεις τι και πως.
    η τελευταια λυση που επεξεργαζομαι ειναι να δωσω το gt στον πατερα μου και να το περνω οταν θελω να παω κανενα ταξιδι πανω και να παρω το ον οφ που θελω εγω για εδω!
    Όπα, πάσο.

    Αλλάζει αρκετά το πράμα με αυτό τον παράγοντα.

    Δεν το είχα προσέξει.

    Ναι τότε το πράμα γέρνει προς την κατεύθυνση που λες

  8. #188
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Όχι το ότι στρίβουν, στρίβουν. Απλά όποτε έχω οδηγήσει R με telelever, απαιτείται να κάνω ένα άλμα πίστης και να το εμπιστευθώ.
    όταν θα το δεις στα motogp τότε θα ξέρεις ότι είναι πιο καλό από τ άλλα.
    Ως τότε....
    ανανήψαντας

  9. #189
    Prisoner Of The Road Το avatar του/της rider
    Εγγραφή
    27/08/2012
    Μηνύματα
    442
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    η τελευταια λυση που επεξεργαζομαι ειναι να δωσω το gt στον πατερα μου και να το περνω οταν θελω να παω κανενα ταξιδι πανω και να παρω το ον οφ που θελω εγω για εδω!
    ψηνεσαι να σε υιοθετήσω?
    Never ride faster than your guardian angel can fly...

  10. #190
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Teaser video για το νέο Tiger Explorer με νέο κινητήρα(New Tiger Triple Engine),νέους διακόπτες, TFT έγχρωμη οθόνη, νέους προβολείς με LED λωρίδες και νέο design.
    Είναι πιθανό στην EICMA να παρουσιαστεί και ανανεωμένη έκδοση του Tiger 800.

  11. #191
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.561
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  12. #192
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Η σημαντικότερη από τις αλλαγές που θα επηρεάσει σημαντικά την συμπεριφορά έχει να κάνει με την συνολική μείωση του βάρους κατά 10 κιλά, που επετεύχθη τόσο από τον κινητήρα όσο από το πλαίσιο και τις εξατμίσεις. Πέρα από το εντυπωσιακό της υπόθεσης, το νούμερο των 100 αλλαγών που έχουν δεχθεί είναι και ενδεικτικό της σαρωτικής ανανέωσης που έκαναν οι μηχανολόγοι της Triumph.

    Η απόδοση του κινητήρα φτάνει τους 141 ίππους, αλλά τώρα είναι πιο "γεμάτος" στην χαμηλή και μεσαία μπάντα των στροφών, ενώ έχει βελτιωθεί δραστικά και ο ήχος από τις εξατμίσεις. Επίσης, στον στάνταρ εξοπλισμό συμπεριλαμβάνεται πλέον ο μονόδρομος συμπλέκτης με υποβοήθηση, αλλά και το Triumph Shift Assist για αλλαγές χωρίς συμπλέκτη, τόσο στα ανεβάσματα όσο και στα κατεβάσματα.


    Και στις δύο εκδόσεις έχουν τοποθετηθεί τα adaptive cornering lights, έχει αναβαθμιστεί το cruise control, η TFT οθόνη των οργάνων είναι εντελώς καινούργια, έγχρωμη και ρυθμιζόμενη, όλα τα φώτα είναι –φυσικά- τεχνολογίας LED, ενώ επανασχεδιασμένοι είναι οι διακόπτες που πλέον φωτίζονται. Η τεχνολογία keyless κάνει για πρώτη φορά την εμφάνισή της σε μοτοσυκλέτα της Triumph , ενώ η έκδοση XC θα προσφέρει και την δυνατότητα επιλογής της χαρτογράφησης "Off-Road Pro".
    Σε ό,τι αφορά τη θέση οδήγησης, ο συνδυασμός της αλλαγής του αφρώδους στη σέλα, η διαφορετική τοποθέτηση του τιμονιού και οι αλλαγές στη γεωμετρία του πλαισίου, προσφέρουν μια πιο εργονομική και άνετη στάση του σώματος. Αλλαγές όμως έγιναν και στο κοστούμι των Tiger, τονίζοντας μια πιο επιθετική εμφάνιση, με λεπτομέρειες όπως τα επανασχεδιασμένα μεταλλικά λογότυπα και τα νέα γραφικά, να συμβάλλουν στην συνολική αναβαθμισμένη εικόνα.

    Στον ηλεκτρονικό εξοπλισμό επιλέχθηκαν οι κορυφαίοι του είδους, όπως η μονάδα IMU που εξελίχθηκε σε συνεργασία με την Continental η οποία ελέγχει το cornering ABS, το traction control και το hill assist, ενώ ο ηλεκτρονικός έλεγχος του γκαζιού δίνει την δυνατότητα για έξι διαφορετικά riding modes. Τα φρένα προέρχονται από την Brembo και οι ημιενεργητικές αναρτήσεις από την WP, ενώ η ζελατίνα ρυθμίζεται ηλεκτρικά.
    Η έκδοση XR διαθέτει και τρεις… υποεκδόσεις (XR, XRx και XRT) με διαφορετικό εξοπλισμό που είναι προσανατολισμένες στην οδήγηση κυρίως σε άσφαλτο και λιγότερο στο χώμα, ενώ η XC προσφέρεται στις εναλλακτικές XCx και XCA.

    Πηγή
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tiger_1200_rhs-jet-black.e9e5d427.jpg 
Προβολές:	41 
Μέγεθος:	63,8 KB 
ID:	390070
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tiger_1200_xcx-lhs-crystal-white.e9e5d427.jpg 
Προβολές:	41 
Μέγεθος:	55,2 KB 
ID:	390071
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tiger_1200_xrt-rear-3-4-korosi-red.e9e5d427.jpg 
Προβολές:	41 
Μέγεθος:	52,5 KB 
ID:	390072

Σελίδα 13 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213

Παρόμοια θέματα

  1. Triumph explorer 1200
    από Sapadak στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 195
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2015, 13:02
  2. Γνώμες: Yamaha Super Tenere 1200 ή Triumph Explorer 1200???
    από panosko στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2013, 20:28
  3. TRIUMPH TIGER EXPLORER 1200 EVENT
    από bonnie στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2012, 22:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF