Σελίδα 15 από 33 ΠρώτοΠρώτο ... 5101112131415161718192025 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 481

Θέμα: Benelli TRK 502

  1. #211
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bros 650
    Εγγραφή
    11/07/2014
    Μηνύματα
    225
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Χοντρικά ας πούμε
    Τα Ιαπωνικά οχήματα έκαναν να "δικαιωθούν" 10 χρόνια ,τα Κορεάτικα 25 ,τα Κινέζικα πόσο πιστεύεις ?
    Επειδή βέβαια μιλάω για τα δικά τους brands , το όνομα Benelli ας πούμε ότι αποτελεί "όχημα" για να το επισπεύσει, ίδωμεν...
    Τα πραγματα τρεχουν πιο γρηγορα απο οτι στο παρελθον νομιζω σε μια δεκαετία οι κινεζοι θα εχουν φτασει σε πολυ καλο επιπεδο και δυστηχως και η τιμη τους θα ανεβει αντιστοιχα γιατι το πιο πιθανο ειναι να βαζουν πανω και αυτοι τα επωνυμα μερη( αναρτησεις φρενα κλτπ) οπως και οι αλλοι

  2. #212
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    ggs εγώ θα το αγόραζα αν μπορούσα γιατί απλά μου αρέσει πολύ. Νομίζω αυτό με τα 750 cc είναι μουφα.

  3. #213
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    ναι ..καλά…
    όλοι που σου λένε παρτο , θα ηταν τελείως χ@σμένοι να παρουν benelli αν η επιλογή ήταν δική τους..
    και είναι λογικο…
    Εγώ πάντως θα το έπαιρνα.

  4. #214
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Εγω θα ζητουσα τεστ ραιντ cb500x και trk502 μιας και μιλαμε για παρόμοιες μοτοσυκλέτες και οποια μου καθοταν συνολικά καλυτερα θα επαιρνα. πιστευω στην binelli γιατι εχει την τεχνογνωσία δεν ειναι κινεζικη μοτο, ιταλικη ειναι που την αναστήλωσαν ξανά κινεζικα κεφάλαια. Το δικυλινδρο στριτ 302cc περπατάει στην αγορα εχω συναντήσει ηδη 2-3 στον δρόμο

    Αισθητικα το μονο ψεγάδι του trk ειναι η βαφη του πλαισίου και οχι η λεπτομέρεια στην κάλυψη κάποιων σημείων παλι στο πλαίσιο.
    Κατα τα αλλα το 50ρι μπροστινο οι διπλοι δισκοι μπροστα η καλη αεροδυνσμικη προστασία μεχρι και τα ποδια ο χρονισμός 270μοιρες η μεγαλύτερη για την κατηγορια σελα ειναι τα αβανταζ της.
    Στα μείον για μενα η έλλειψη μοχλικου η ασχημη σε σχεση με το συνολο εξάτμιση και οι σχαρες βαλιτσων μαζι με τα κάγκελα

  5. #215
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι τους λόγους που όλοι λέμε ότι το μηχανάκι είναι κινεζικό... ομολογώ ότι έπεσα και εγώ σ αυτή την παγίδα, αλλά σε κουβέντα που είχα με την ομάδα των κατόχων στο Facebook έμαθα οτι τα εξαρτήματα κατασκευάζονται στην Ιταλία κ η συναρμολόγηση γίνεται στην Κίνα... αυτό δεν το θεωρώ κακό, Σάμπως και τα KTM φτιάχνονται όλα στην Αυστρία ή όλα τα γερμανικά αυτοκίνητα στην Γερμανία....για να μην θυμίσω ότι κάποτε είχε ακουστεί μια φημολογία για εξαγορά της ducati από κινέζους...
    Δεν ξέρω λοιπόν τι ακριβώς συμβαίνει... το ότι μια εταιρία πούλησε μεγάλο μέρος των μετόχων της στην Κίνα δεν την κάνει αυτομάτως κ κινεζική... επαναλαμβάνω, έπεσα κ εγώ Σ αυτήν την λουμπα αλλά μάλλον σιγά σιγά οι φοβίας κ οι αμφιβολίες μου, κυρίως από παραπληροφόρηση, διαλύονται...
    Αύριο λοιπόν Σάββατο πάω να το δοκιμάσω κ από εκεί κ πέρα αποφασίζω...

  6. #216
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    Επίσης επειδή αυτές τις μέρες έχω ψιλό λιώσει στο ψάξιμο σε reviews, forums κτλ δεν βρήκα πουθενά να το κραζουνε... πέρα απ το mcn...

  7. #217
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Δεν το πολυέψαξα, αλλά στην παρουσίαση στην Ιταλία ήταν και το Motorrad, το οποίο παρά κάποια κοινά σημεία κριτικής (π.χ. σπογγώδη φρένα) αξιολογεί τη μοτοσυκλέτα αρκετά θετικά, θεωρώντας τη προσανατολισμένη στην ασιατική αγορά και σχετικά αρχάριους αναβάτες.

  8. #218
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    Πάντως απ ο,τι μαθαίνω σε Κύπρο κ Ιταλία πουλάει τρελά...
    Αυτήν την ρετσινιά της κινεζιας πως κατάφερε να κολλήσει δεν ξέρω...
    Για παράδειγμα πως το απέφυγε η ΚΤΜ, η Τriumph που τώρα ετοιμάζει γραμμή παραγωγής σε Ασία και πόσοι άλλοι δεν ξέρω...
    Δηλαδή και τα Νιssan Sunny που φτιάχνονταν στον Βόλο ήταν ελληνικά;

  9. #219
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    Αύριο λοιπόν θα μου λυθούν όλες οι απορίες, θα την οδηγήσω, θα την περιεργαστω, θα ρωτήσω απορίες κ θα σας ενημερώσω...

  10. #220
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από k7600 Προβολή μηνύματος
    Επίσης επειδή αυτές τις μέρες έχω ψιλό λιώσει στο ψάξιμο σε reviews, forums κτλ δεν βρήκα πουθενά να το κραζουνε... πέρα απ το mcn...

    οποιοδηποτε καινουργιο μηχανακι ειναι φοβερα σπανιο να κριθει σωστα απο απλους χρηστες...
    επισης ακομα και οι δημοσιογραφοι εχουν διαφορετικα standards ο καθενας...και φυσικα κρινουν βαση αυτων...



    αν θα ειναι αξιοπιστο μονο ο χρονος μπορει να το δειξει και ειναι ενα ρισκο που το παιρνει αναγκαστικα καθε νεος αγοραστης καινουργιου μοντελου...


    ενα test ride παντως ποτε δεν εβλαψε κανεναν...
    οχι τιποτα αλλο αλλα να αγοραζεις "γουρουνι στο σακι" την σημερον ημερα που υπαρχουν τοσες εναλλακτικες ειναι ολιγον ακυρο...


    καλες βολτες...

  11. #221
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από k7600 Προβολή μηνύματος
    Αύριο λοιπόν θα μου λυθούν όλες οι απορίες, θα την οδηγήσω, θα την περιεργαστω, θα ρωτήσω απορίες κ θα σας ενημερώσω...
    Βγάλε και καμια φώτο...

  12. #222
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Δεν το πολυέψαξα, αλλά στην παρουσίαση στην Ιταλία ήταν και το Motorrad, το οποίο παρά κάποια κοινά σημεία κριτικής (π.χ. σπογγώδη φρένα) αξιολογεί τη μοτοσυκλέτα αρκετά θετικά, θεωρώντας τη προσανατολισμένη στην ασιατική αγορά και σχετικά αρχάριους αναβάτες.
    Αυτό με την αίσθηση του φρένου νομίζω οτι μπορεί να είναι η πιο εύκολη παρέμβαση(με κάποιο αντίτιμο) εάν όντως αποδειχθεί πρόβλημα, τα χαρακτηριστικά του μπροστινού για την κατηγορία είναι τούμπανο ενδεικτικά έχει ακτινική δαγκανα + δύο 320mm δίσκους σε 50 usd, θα του βάλεις 2 ζευγάρια μεταλλικά sbs ή ebc και θα γίνει άγκυρα
    Τελευταία τροποποίηση από doctoras; 28/10/2017 στις 09:12.
    you rise you fall you're down then you rise again

  13. #223
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Αληθεια δεν μπορω να σε καταλαβω κ7600 στα τελευταια ποστ σου.. Ειναι σαν να προσπαθεις να παρεις κουραγιο απο εδω μεσα απο αυτα που θα σου πουμε ολοι οι ΜΗ κατοχοι της συγκεκριμενης μοτοσυκλετας.

    Καλως μπηκες στην σελιδα των κατοχων στο φβ και ορθως απο εκει ισως μπορεις να βγαλεις καποια συμπερασματα.. Απο εκει και περα το αν ο ντεβιλς ειδε ενα στο συνεργείο, η ειδα εγω ενα να με περναει απο πανω η στην Ιταλια και στην Μοζαμβίκη πουλαει τρελα δεν θα επρεπε να σου λεει απολυτως τιποτε.

    Αν δεν αντιπροσωπευεται σωστα στην Ελλαδα, και εκει που θα το κυκλοφορεις, μπορει να ειναι το μονο πραγματικο προβλημα που θα εχεις. Απο την αλλη, ενας σωστος αντιπρόσωπος μπορει να ειναι οτι πιο ουσιαστικο θα εχεις ακομη και αν το μηχανακι βγαλει παιδικες ασθενειες (εδω βγαζουν οι μεγαλοι κατασκευαστες και μαλιστα οχι παιδικες)....

    Εχεις μινιμουμ μια 10ετια (υπολογιζω απο την εγγραφή σου) που θεωρητικα εισαι στο χωρο των δικυκλων. Επρεπε (κατα την γνωμη μου και σχωρα με κιολας δηλαδη) να ξερεις, οτι και αν πουμε εδω μεσα οι ΜΗ κατοχοι για αξιοπιστια, αντοχη στο χρονο κτλ τκλ ειναι παιπς, που λενε και στο χωριο μου..

    Αν μπορεις να αναλαβεις το βαρος της επιλογης αγορας μιας μη δοκιμασμενης ακομη μοτοσυκλετας και μπορεις να υποστηριξεις οικονομικα την πιθανοτητα να βγει ζημιαρικο, αντι εμπορικο κτλ κτλ go for it... Αλλιως πας σε δοκιμασμενες λυσεις και αφηνεις τον χρονο να δειξει..

    Πηγαινε κανε μια δοκιμη και βλεπεις.. μπορει να μην σου κατσει στην τελικη... βαλε και καμια φωτογραφια εδω μεσα..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  14. #224
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    Λοιπόν φίλοι συμφορουμιτες, πήγα χθες κ το οδήγησα στην zen one στην Ελευσίνα... για τον Δημήτρη που ήταν εκεί δεν έχω λόγια, μας αφιέρωσε σχεδόν όλο του το πρωινό ο άνθρωπος σε κουβέντα κτλ κ πραγματικά μας έλυσε πολλές απορίες... λοιπόν καταρχάς να ξεκαθαρίσω ότι το μηχανάκι φτιάχνεται στην Κίνα εξολοκλήρου, κάτι που μου παν πως τα εξαρτήματα φτιάχνονται στην Ιταλία κ μετά συναρμολογούνται στην Κίνα δεν ισχύει...
    Τώρα όσον αφορά την μηχανή... για εμένα είναι πραγματικά πολύ όμορφη αλλά αυτό είναι υποκειμενικό...
    Την οδήγησα αρκετά, βγήκα εθνική, πέρασα από στενά, από αγορά κτλ

    Στα θετικά:
    1.ύψος σέλας που θα βολέψει μετρίου αναστήματος αναβάτες
    2. ωραίος θόρυβος από εξάτμιση κ σε στάση αλλά κ εν κινήσει
    3.φρενα μια χαρά, ούτε τρελάθηκα ούτε απογοητεύτηκα, αν κ έχει κάπως έντονο αρχικό δάγκωμα...
    4.πολυ καλή προστασία απ τον αέρα
    5.αναρτηση άνετη χωρίς να σου δίνει την αίσθηση ότι πλέει...

    Πάμε τώρα στα αρνητικά:
    1. Πολύ έντονο τίναγμα στο άνοιγμα της γκαζιέρας από τέρμα κληστη
    2.καποιοι τριγμοί που άκουσα απ τα πλαστικά σε κάποιες στροφές
    3.η ένδειξη ταχυτήτων στο κιβώτιο έχει κάποια καθυστέρηση

    Να τονίσω εδώ ότι η μηχανή που οδήγησα είναι η δημοσιογραφική κ είχε κοντά στα 7.000χλμ οποτε σίγουρα θα ήταν κάπως ταλαιπωρημένη, ίσως σε αυτό να οφείλονται οι τριγμοί που ανέφερα πιο πάνω...
    τα αρνητικά δεν νομίζω ότι είναι τόσα πολλά κ σοβαρά ούτως ώστε να με αποτρέψουν απ την αγορά, το μόνο που πρέπει να λύσω είναι το ψυχολογικό κομμάτι της Κίνας κ τίποτα άλλο...
    και κάπου εδώ να φανταστώ αρχίζει το κράξιμο...; Χαχαχα..!!!!

  15. #225
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    Από κινητό πως ανεβάζω φωτογραφίες;

Παρόμοια θέματα

  1. Benelli νεα μοντελα
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2009, 00:15
  2. ΤΟ ΤΟΥΦΕΚΙ ΤΗΣ Benelli
    από griso850 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2007, 23:21
  3. Benelli TnT
    από DimST στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2005, 12:42
  4. H καινοτομία της Benelli
    από DIT στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2004, 11:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF