Σελίδα 7 από 33 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 481

Θέμα: Benelli TRK 502

  1. #91
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2017
    Μηνύματα
    3
    Καλησπέρα,

    Έχει κανείς καμιά παραπάνω πληροφορία γενικά για την benelli, και κατ επέκταση για το trk 500 και για το επερχόμενο leoncino?

  2. #92
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Πραγματικά δεν θα τους καταλάβω ποτέ. Τι σημαίνει 6500 χωρίς πινακίδα και ταξινόμηση; Τι τιμοκατάλογος είναι αυτός; Πόσα πληρώνεις ταμείο αγαπητέ αντιπρόσωπε για να το πάρεις; Γιατί μπερδεύουν τον κόσμο οι ανόητοι (και δεν είναι οι μόνοι/οι πρώτοι). Λες και είναι ο κάθε ένας υποχρεωμένος να ξέρει πόσο κοστίζει το ένα και το άλλο.
    Δυστυχώς αγαπητέ φίλε έχεις δίκιο αλλά να είσαι σίγουρος πως ο εισαγωγέας μόνο πρόθεση να σε μπερδέψει δεν έχει.

    Το μεγαλύτερο πρόβλημα του ειδικού τέλους ταξινόμησης είναι πως δεν είναι σταθερό.
    Μιλάμε για ποσοστό που προκύπτει μετά απο μια σειρά απο προσθήκες πάγιων εξόδων που ορίζει ο νομοθέτης βασιζόμενες σε κάθε εισαγωγή μετά την μετατροπή τους σε Ευρώ αν μιλάμε για πληρωμή σε ξένο νόμισμα (συνήθως σε δολλάριο).
    Το ποσοστό για τις μοτοσυκλέτες των 250 έως 900κ.εκ είναι 7% και μπορεί να μεταβάλει σε τέτοιο βαθμό την τελική τιμή που θα έπρεπε κάθε φορά που γίνεται εισαγωγή να αλλάζει και ο τιμοκατάλογος των μοτοσυκλέτων δημιουργώντας σοβαρή σύγχυση κυρίως στους υποψήφιους αγοραστές.

    Ελπίζω να σε κάλυψα σε κάποιο βαθμό.

  3. #93
    Μα ο τιμοκατάλογος ΘΑ αλλάξει με κάθε εισαγωγή όπως τα λες. Ο πελάτης δεν πληρώνει την τιμή του δημοσιευμένου καταλόγου, πληρώνει αυτό συν κάτι άλλο "άγνωστο", άρα πρακτικά δεν έχει ιδέα για το πόσο πληρώνει και άρα πρακτικά δεν μπορεί και να συγκρίνει.

    Δηλαδή (τυχαίο παράδειγμα) η Honda, Yamaha, Suzuki κλπ που εισάγουν από τρίτη χώρα (όχι σαν τις ευρωπαϊκές που εισάγουν με ευρώ) και έχουν "σταθερό" τιμοκατάλογο τελικής τιμής, τι μαγικό κάνουν;

    Θα θεωρούσα πιο τίμιο το να γράφει κάπου έστω "ενδεικτική τιμή που υπόκειται σε μεταβολές". Να ξέρει ο πελάτης ότι τα 6500 είναι τελικά περίπου 7000 "στο δρόμο" (τυχαίο το νούμερο).

  4. #94
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Το καθεστώς που σου περιγράφω δεν αφορά τον τιμοκατάλογο μόνο της Benelli αλλά της πλειοψηφίας των εταιριών που εισάγουν μοτοσυκλέτες και πληρώνουν σε ξένο νόμισμα.
    O τιμοκατάλογος να αλλάξει αλλα αντιλαμβάνεσαι αν αλλάζει κάθε ένα δύο μήνες δεν είναι και ό,τι πιο φυσιολογικό απο πάρα πολλές απόψεις.
    Επαναλαμβάνω βέβαια πως δεν είναι κάτι που έγινε αποκλειστικά απο την Benelli αλλά για την πλειοψηφία των εισαγωγέων.
    Χωρίς να θέλω να είμαι απόλυτος, παρακάτω τα λινκς απο kawasaki & suzuki. Τιμοκατάλογοι 2017

    http://www.bikerspirit.net/main/timo...i-gia-to-2017/
    http://bikeit.gr/shop-news/for-the-b...tela-2017.html

  5. #95
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/11/2014
    Μηνύματα
    9
    Καλησπέρα παιδιά απο την μεγαλόνησο. Μολις την παρήγγειλα και σε 30-40 μέρες θα έρθει. Πάντως απο κοντά που την είδα στην αντιπροσωπεία εδώ στην κύπρο είναι πολύ όμορφη μηχανή με καλή ποιότητα πλαστικών.
    Και νομίζω πως τα κιλά της δεν φένονται.. Είναι καλοζυγισμένη. Περισσότερα βέβαια μόλις την έχω και την οδηγήσω γιατί έτσι απο μια βόλτα δεν μπορείς να καταλάβεις απόλυτα Φαίνετε πάντως ότι πρέπει αν θέλεις μια al around χαλαρή μοτοσυκλέτα. Ξέρεις ότι το να περιμένεις επιδόσεις GS σημαίνει ότι δεν βλέπεις τι ψωνίζεις. Την θεωρώ τίμια για τα λεφτά της. 6700 στο δρόμο στην Κύπρο με τις βάσεις για τις βαλίτσες εγκατεστημένες καθώς και τα προστατευτικά στο μοτέρ.

    Όσο για την αξιοπιστία θα δείξει. Νομίζω τα πράγματα έχουν αλλάξει απο τότε που το εργοστάσιο στην Ιταλία βγάζει τις μηχανές. Η εταιρεία φαίνεται να κάνει μεγάλη καμπάνια σε ευρώπη με trk και leoncino. Θα φανεί στο μέλλον..

  6. #96
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Ωπ! Τι εχουμε εδω καλοριζικη καλοταξιδη!
    Ποιο μοντελο απο τα 2 πηρες 17" η 19" μπροστινο?
    Εννοείται πως περιμένουμε νεοτερα για την κοπελα
    Δεν ξερω εαν το 6700 ισχύσει και για ελλαδα παντως ακούγεται πολυ vfm

  7. #97
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/11/2014
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Ωπ! Τι εχουμε εδω καλοριζικη καλοταξιδη!
    Ποιο μοντελο απο τα 2 πηρες 17" η 19" μπροστινο?
    Εννοείται πως περιμένουμε νεοτερα για την κοπελα
    Δεν ξερω εαν το 6700 ισχύσει και για ελλαδα παντως ακούγεται πολυ vfm
    Σε ευχαριστώ φίλε.
    Θα σας κρατώ ενήμερους εννοείτε. Έχουμε ακόμα δρόμο μέχρι να έρθει.

    Πήρα το 17άρι καθώς απο ότι ξέρω το 19 θα βγεί προς τα 4ο τρίμηνο της χρονιάς. Άσε που για ένα χαλαρό πέρασμα απο χώμα πας και με το 17αρι Δεν ζητάω κάτι παραπάνω για χώμα..

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DAYMAN Προβολή μηνύματος
    ναι θα παω παλι. Τελευταια περασα Δεκ του 2016. Να εισαι καλα. Με ενδιαφερει πιο πολυ το σερβις και η εγγυηση. Αν χρειαστω κατι θα σε ενοχλησω.


    Ηλια, σερβις στην Θεσσαλονικη θα κανει ο Βασιλης του Bike Therapy, που και καλος μαστορας ειναι και ωραιος τυπος...μην φοβου...

  9. #99
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Soctama Προβολή μηνύματος
    Σε ευχαριστώ φίλε.
    Θα σας κρατώ ενήμερους εννοείτε. Έχουμε ακόμα δρόμο μέχρι να έρθει.

    Πήρα το 17άρι καθώς απο ότι ξέρω το 19 θα βγεί προς τα 4ο τρίμηνο της χρονιάς. Άσε που για ένα χαλαρό πέρασμα απο χώμα πας και με το 17αρι Δεν ζητάω κάτι παραπάνω για χώμα..
    Με το καλο φιλαρακι!
    Οταν θα ερθει στα χερια σου, ριψε ενα πμ, να παμε Πολη Χρυσοχους (απο Σταυρο της Ψωκας μαλλον) να φαμε ψαρακι, να πιουμε κανα αψυ και γιατι οχι να ριξουμε και μια βουτια στο Λατσι, αν εχω καταφερει να μαζεψω την Χοντρη μεχρι τοτε!

    (επισης στο μυαλο μου τα πραγματα ειναι: Μεγαλονησος=Κρητη, Μαρτυτικη Νησος=Κυπρος)
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  10. #100
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/11/2014
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrEvil Προβολή μηνύματος
    Με το καλο φιλαρακι!
    Οταν θα ερθει στα χερια σου, ριψε ενα πμ, να παμε Πολη Χρυσοχους (απο Σταυρο της Ψωκας μαλλον) να φαμε ψαρακι, να πιουμε κανα αψυ και γιατι οχι να ριξουμε και μια βουτια στο Λατσι, αν εχω καταφερει να μαζεψω την Χοντρη μεχρι τοτε!

    (επισης στο μυαλο μου τα πραγματα ειναι: Μεγαλονησος=Κρητη, Μαρτυτικη Νησος=Κυπρος)
    Εννοείτε Dr γιατί όχι.. Να πάμε στου Γιαννάκη για καμια βουτιά!!

    Έχεις δίκιο για την μεγαλόνησο.. Εχτές απο την χαρά μου μάλλον έχασα την μπάλα

  11. #101
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Καλοτάξιδο και πάντα όρθιος. Με το καλό να παραλάβεις και δίνε feedback!

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bros 650
    Εγγραφή
    11/07/2014
    Μηνύματα
    225
    Το ειδα στην εκθεση εδω στην θεσσαλονικη ανεβηκα πανω και κουμπωσα στην θεση.την βρηκα πολυ ανετη πατουσα κατω με ευκολια τα γονατα αγκαλιαζαν το τεραστιο ρεζεβουαρ το τιμονι φαρδυ τα χερια σε ανετη γωνια η σελα μαλακη γενικα σαν θεση οδηγησης βολευτικα και αισθανομουν πολυ ανετα.ειχε χουφτες καγκελα και μεγαλο ανεμοθωρακα.η ποιοτητα μου φανηκε καλη δεν προσεξα κατι που να με χαλασει.6500 χωρις τις βαλιτσες καγκελα χουφτες κτλπ ειναι μεσα στην τιμη

  13. #103
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Soctama Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα παιδιά απο την μεγαλόνησο. Μολις την παρήγγειλα και σε 30-40 μέρες θα έρθει. Πάντως απο κοντά που την είδα στην αντιπροσωπεία εδώ στην κύπρο είναι πολύ όμορφη μηχανή με καλή ποιότητα πλαστικών.
    Και νομίζω πως τα κιλά της δεν φένονται.. Είναι καλοζυγισμένη. Περισσότερα βέβαια μόλις την έχω και την οδηγήσω γιατί έτσι απο μια βόλτα δεν μπορείς να καταλάβεις απόλυτα Φαίνετε πάντως ότι πρέπει αν θέλεις μια al around χαλαρή μοτοσυκλέτα. Ξέρεις ότι το να περιμένεις επιδόσεις GS σημαίνει ότι δεν βλέπεις τι ψωνίζεις. Την θεωρώ τίμια για τα λεφτά της. 6700 στο δρόμο στην Κύπρο με τις βάσεις για τις βαλίτσες εγκατεστημένες καθώς και τα προστατευτικά στο μοτέρ.

    Όσο για την αξιοπιστία θα δείξει. Νομίζω τα πράγματα έχουν αλλάξει απο τότε που το εργοστάσιο στην Ιταλία βγάζει τις μηχανές. Η εταιρεία φαίνεται να κάνει μεγάλη καμπάνια σε ευρώπη με trk και leoncino. Θα φανεί στο μέλλον..
    Καλορίζικη και καλοβολτάριστη, να την χαρείς !!
    Όταν με το καλό δώσε ινφο και φωτο
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  14. #104
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Και εγω το ειδα απο κοντα στην εκθεση και το περιεργαστικα λιγο, παρατήρησα οτι οι δισκοι δεν δείχνουν ιταλική εικονα και εαν αυτο ειναι κατι που αλλαζει, οι βιδες και οι συνδεσμοι του υποπλαισιου στο πλαισιο δεν ειναι τοσο καλαισθητοι πραμα που ξενιζει σε σχεση με τα ιαπωνικα προτυπα. Κατα τα αλλα δειχνει πλήρες απο επιπεδο εξοπλισμου ομως η τιμη με το τελος ταξινόμησης θα ειναι στα 6700 και με 300 μολις παραπάνω υπαρχει ο κυριος ανταγωνιστής cb500x. Και εκει θα επρεπε να ειναι λιγο πιο ευελικτοι ωστε να δελεάσουν. Ολα αυτα μπορει να μην εχουν καμια σημασία εαν αποδειχθεί ακλόνητο και ανθεκτικό οχημα
    Το σιγουρο ειναι πως παρουσιάζει μεγαλο ενδιαφέρον

  15. #105
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Ηλια, σερβις στην Θεσσαλονικη θα κανει ο Βασιλης του Bike Therapy, που και καλος μαστορας ειναι και ωραιος τυπος...μην φοβου...
    ναι σωστα. Σημερα στο SMF μου το επεσημαναν. Θετικο αυτο. Οταν ρωτησα για ανταλλακτικα ετσι λιγο σαν να κομπιασε ο πωλητης εκει στην εκθεση διβεβαιωνοντας με οχι με πειστικο τροπο οτι δεν υπαρχει θεμα.
    Το μηχανακι το εχω στο πισω μερος του μυαλου μου εδω και δυο χρονια εκτιμωντας τουλαχιστον για τα δικα μου θελω οτι καλυπτει και τα ταξιδακια και το βουνο και την αστικη μετακινηση,με μια τιμη αρκετα καλη θα ελεγα. Αυτο που με φρεναρει αι δεν το παραγγελνω ειναι μια αβεβαιότητα που νοιωθω χωρις να μπορω να προσδιορισω που ακριβως.
    Θα ρωτησω τον Βασιλη σχετικα με την πιστότητα ,την αντοχη των υλικων αλλα και την ευκολια ανταλλακτικων.

Σελίδα 7 από 33 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Benelli νεα μοντελα
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2009, 00:15
  2. ΤΟ ΤΟΥΦΕΚΙ ΤΗΣ Benelli
    από griso850 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2007, 23:21
  3. Benelli TnT
    από DimST στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2005, 12:42
  4. H καινοτομία της Benelli
    από DIT στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2004, 11:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF