Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 103

Θέμα: Σκληρό σασμάν και αδύνατη εύρεση της νεκράς (CBF-250)

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    Στο σκούτερ μου το manual λέει λάδι πολύ ψηλό μόνο
    Πάνω από 2 μέτρα;:rotflmao:

  2. #77
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
    Πάνω από 2 μέτρα;:rotflmao:
    Είναι νομίζω σαφές


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	katana.jpg 
Προβολές:	271 
Μέγεθος:	21,1 KB 
ID:	43686

  3. #78
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    Είναι νομίζω σαφές
    To 'ξερα ότι κάτι καλό θα έβγαινε από αυτό το thread... :rotflmao:

    Γειά σου ρε Τίγκα...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  4. #79
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Εγραψε ο Τιγκας στην ενοτητα των CBF´s και ομορφηνε...

    Ριξε κολους και βυζια, αγορι μου

  5. #80
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Δε ξερω τι λετε αλλα με το cbf για πρωτη μηχανη δεν ειχα ποτε μεχρι τωρα σοβαρο προβλημα στην ευρεση νεκρας ουτε εν κινησει ουτε σε φαναρι. Σιγουρα μου κανει λιγα ναζια οταν ειναι πολυ κρυο το μοτερ αλλα μετα απο κανα 2λεπτο δεν υπαρχει πλεον προβλημα. Στο βατιδη στην πατρα που του κανω σερβις μου βαζουν της Agip 15w-50 τα λενε TEC-4t απ'οτι μου πε ο μαστορας ημισυνθετικα θα σας γελασω...

    Οποτε εφοσον δεν υπαρχει καποιο προβλημα δεν πειραζω ΤΙΠ'ΤΙΣ!!!

    2 ερωτησουλες προς johnpan:
    Λες οτι κανεις διαδρομη Πατρα-(αθηνα μαλλον) που κανω κ γω συχνα με 140 μονιμα... και ρωτω χωρις την παραμικρη ειρωνια και θα με βοηθουσες πολυ να μου απαντουσες τι ισχυει απο τα παρακατω σε σενα

    α)τερμα γκαζι
    β)Χωρις μπαγκαζια /μπαγκαζιερα
    γ)με το μπουζι για "frequent high speed travelling" (το 9 αν θυμαμαι)
    δ)πας σκυμμενος?

    Ρωταω γιατι για μενα μεγιστη ταχυτητα με το cbf ειναι τα 140 παρα κατι κι'αυτο μετα απο σκυψημο κατηφορες κι'αλλα κολπα

    εμενα ταχυτητα ταξιδιου με 8-9000 στροφες ειναι 120 και κατι.. (αντιστοιχουν σε παρομοια δικα σας?)
    Δε ξερω αλλα φοβαμαι μην το ζοριζω ή κανω κατι λαθος..
    Καπου ειδα και τελικη 150κατι απο καποιον κ ετριβα τα ματια μου.
    Παντως για να πω και ενα καλο ακομα δε μου καιει λαδια, το κοιταω παντα μετα απο ταξιδι και ολα οκ!

    σε ολους αν και ειναι πολυ νωρις

    Καλημερα σε ολους παιδια και καλο σ/κ σε οσους δεν ερθουν Ναυπλιο!
    Silence in the studio!

  6. #81
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Ααα και για να μην παρεξηγηθω δεν ειμαι και ο πρωτος φανατικος τελικης ετσι; - απλα να σιγουρευτουμε οτι ολα λειτουργουν ρολοϊ
    Buenos dias!
    Silence in the studio!

  7. #82
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Σε βρίσκω σωστό φίλε μου ledz! Λοιπόν κοίτα:

    α) Ναι, εννοείται, γκάζι στο στοπ
    β) Με ένα μικρό tankbag
    γ) Στο μεγάλο σέρβις μου έβαλαν το 9άρι, το 8άρι μου είπαν δεν το βγάζει πια, οπότε βάλε κι εσύ 9.
    δ) Βασικά όχι. Απλά με λυγισμένους αγκώνες όπως άλλωστε είναι και η σωστή στάση. Πάνω από 130 σκύβω λίγο ναι, αλλα μη φανταστείς ότι τα 140 διατηρούνται για πολλή ώρα, θέλει βοήθεια από κατηφορίτσα ή άνεμο. Σταθερά κρατάω 125 +- 5

    Το τελευταίο νούμερο που έχω δει ήταν 162 στις κατηφόρες στα διόδια Μεγαρων προς Αθηνα.

    Φυσικά στα κόκκινα πολύ βαθιά το στροφόμετρο. Τα 120 καλά τα έχεις, κάπου εκεί είναι.

    Πάμε τώρα σε δικές μου ερωτήσεις!
    Πατρινός είσαι? Εγώ μένω Βραχνέικα, μετά το Πάσχα επιστρέφω μόνιμα αφού τελειωσαν οι σπουδές ( ) στην Αθήνα. Ο Βατίδης είναι καλός?

    Αντε καλά να περνάς φίλε μου
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  8. #83
    Παρά ένα... Το avatar του/της gerodim
    Εγγραφή
    04/01/2006
    Μηνύματα
    393
    Τελικά αυτό που παρατηρώ είναι ότι υπάρχουν μερικοί κρυφοcbfάκηδες. Παρατηρούν σιωπηλά το κομμάτι του forum μας και ονειρεύονται τη στιγμή που θα πουλήσουν το χιλιάρι ss και θα αποκτήσουν και αυτοί ένα cbf250...

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gerodim
    Τελικά αυτό που παρατηρώ είναι ότι υπάρχουν μερικοί κρυφοcbfάκηδες. Παρατηρούν σιωπηλά το κομμάτι του forum μας και ονειρεύονται τη στιγμή που θα πουλήσουν το χιλιάρι ss και θα αποκτήσουν και αυτοί ένα cbf250...
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  10. #85
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gerodim
    Τελικά αυτό που παρατηρώ είναι ότι υπάρχουν μερικοί κρυφοcbfάκηδες. Παρατηρούν σιωπηλά το κομμάτι του forum μας και ονειρεύονται τη στιγμή που θα πουλήσουν το χιλιάρι ss και θα αποκτήσουν και αυτοί ένα cbf250...
    Καλό καλό:smilea:

  11. #86
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Το τελευταίο νούμερο που έχω δει ήταν 162 στις κατηφόρες στα διόδια Μεγαρων προς Αθηνα.
    Και εγω led στο ιδιο σημειο εχω δει 155. Ειναι σημειο που ερχεσε απο πριν πλακομενος με 130, και με την τεραστια αυτη κατηφορα, βλεπεις το δεικτει του κοντερ να αγγιζει το τελος του στροφομετρου, και λες: "Μα καλα ειναι δυνατον"

    Νορμαλ ομως σε Εθνικη σε κανονικη ευθεια εχω max 135.
    Τα 120 τα πιανει ευκολα, αλλα απο εκει και περα για τα 10 -15 max αργει πολυ.

    Εγω που κανω διαδρομη Αθηνα Ζακθυνθο και το πηγαινω κατα 90% τηε διαδρομης 110-120, δεν καιω καθολου λαδια. Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει στον jonpan και συμπληρωνει τοδα πολλα. Το αλλο 10% ειναι 130 και μεχρι οσο φτασει.

  12. #87
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Κανονικα μενω Αθηνα αλλα εχω καταγωγη και απο Π.Επιδαυρο. Ειμαι στο πανεπιστημιο στην Πατρα. Μενω κεντρο σχετικα και εχω αρκετο καιρο ακομα ειμαι 3ο ετος...

    Τωρα για τον Βατιδη θα σε γελασω... Εστρωσα τη μηχανη στην Αθηνα αφου την πηρα απ το Βυνιο (με τον οποιο ειχα μερικα τρεχαματα) και γυρω στα 600χμ στο χιλιομετρητη (δικο μου και μοτο) κατεβηκα Πατρα. Επειδη ειναι ο μονος εξουσιοδοτημενος στην Πατρα παω υποχρεωτικα σ'αυτον, εκτως κι'αν πετυχω τα χμ των σερβις και ειμαι Αθηνα... Ευγενικά τα παιδια εκει-ειδικα ο νεος φαινεται να ξερει αρκετα καλα την τεχνη του.. Αλλαγη λαδιων τσαμπα και τα τεκ 15w50 της ατζιπ που μου βαζουν ειναι 11 το μπουκαλι του λιτρου (μου χει μεινει μισω απο την προηγουμενη αλλαγη...) Ειπα να μου αλλαξουν και το μπουζι αλλα ειχα ζεστανει των κινητηρα για τα λαδια και δεν γινοταν να το αλλαξουμε τοτε.. μαλλον στο σερβις των 6000 (κοντευω). Μαλιστα το μαγαζι που πηρα το μπουζι (καπου στο Ναυπλιο) μου παν οτι το 9 θα ειναι καλυτερα κ για το καλοκαιρι.. Θα δουμε..

    Βασικα οι κυριοι λογοι ανησυχιας μου ηταν μπας και υπερθερμαινοταν το μπουζι και εκανε κανα hot spot και παθαινα καμμια προαναφλεξη γι'αυτο και ρωταω

    Αληθεια johnpan για τι tankbag λες (μαγνητικο/δετο, δερμα/πλαστικο, με αποσπομενη τσαντα?) και απο που (και ποσο?)
    Παντος στη bagster sto site δεν λεει για το δικο μας... και στο φορουμ εψαξα και βρηκα deadlinks απο φοτογραφιες... θα ξαναψαξω μπας...

    Καλα χμ σε ολους!!
    Silence in the studio!

  13. #88
    Φανταστικό μέλος Το avatar του/της Nrgman
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    263

    Για ποιόν κτυπάει η καμπάνα?

    Επιτέλους οι κάμπάνες είναι στο συνεργείο και με περιμένουν.

    Ο πολλαπλασιαστης .... αναμένεται

    Έκλεισα ραντεβού για την Τρίτη.

  14. #89
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Πάρε ψηφιακή μηχανή, αν έχεις φυσικά . Ο λαός απαιτεί πλήρες ρεπορταζ από την χειρουργική επέμβαση .
    Πάντα όρθιοι

  15. #90
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611

    Re: Για ποιόν κτυπάει η καμπάνα?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nrgman
    Ο πολλαπλασιαστης .... αναμένεται
    Ξέρουμε για πότε;
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ο αισθητήρας της νεκράς και το κακό συναπάντημα...
    από odt στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2009, 09:29
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2006, 21:10
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 21:35
  4. Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2005, 23:22
  5. Η αποκριά και η ιστορία της...
    από KAS77 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2004, 11:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF