Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 103

Θέμα: Σκληρό σασμάν και αδύνατη εύρεση της νεκράς (CBF-250)

  1. #1

    Lightbulb ΣΚΛΗΡΟ ΣΑΣΜΑΝ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ ΕΥΡΕΣΗ ΝΕΚΡΑΣ

    ΕΑΝ ΤΟ CBF 250 ΠΟΤ ΕΧΕΤΕ ΕΧΕΙ ΣΚΛΗΡΟ ΣΑΣΜΑΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΤΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΝΕΚΡΑ ΤΟΤΕ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΛΕΙΝΕΤΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ.

  2. #2
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    Μα αυτά είναι τα κύρια χαρακτηριστικά του CBF250

    Πέρα απ την πλάκα, σε ποια αντιπροσωπεία πήγες και τι σου άλλαξαν;
    ...

  3. #3
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΜΠΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΙ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΒΟΥΤΗΡΟ

  4. #4
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Και εμενα ειναι σκληρο το μαμημενο, και αν ειμαι τελειος σταματημενος πολυ σπανια να μπει η νεκρα.

    Παντος σε ολα τα παιδια ειναι σκληρο λιγο η πολι και η νεκρα δεν μπαινει σε κανενας μας ευκολα απο σταση. Ειμαστε καμια 10αρια cbf250, Και εχουν ολα προβλημα; Για λεγε που πηγες και σου τα αλλαξα ολα αυτα, αμα ειναι να αλαξουμε συνεργειο. Σου τα αλλαξαν αμεσως η σου εβγαλαν την πιστη;

  5. #5
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Ερώτηση:

    H καμπάνα είναι κάτι που αφαιρείται σχετικά εύκολα ή πρέπει να λυθεί το μισό μοτέρ. Αν βγάζοντας τα καπάκια της μηχανής αφαιρούν εξωτερικά τη καμπάνα χωρίς να πειράζουν το υπόλοιπο μοτερ, τότε αξίζει να το κάνει κάποιος καθώς εκτός της καμπάνας το μόνο που θα έχει πειραχτεί (λογικά) είναι οι φλάτζες.

    Αν όμως πρέπει να λύσουν πολλά εξαρτήματα, εγώ πραγματικά δεν πρόκειται να το έκανα. Είναι δυνατόν ολοκαίνουργιο μοτέρ και να πας και να στο λύσει κάποιος μάστορας ;; Όσο και καλός να είναι ο μάστορας το δέσιμο που θα κάνει δεν είναι σαν του εξειδικευμένου τεχνικού του εργοστασίου της Honda.

    Για μένα εάν κάποιος ανοίξει το μοτέρ ενώ είναι καινούργια αγορά, πιστεύω ότι μετά το δέσιμο έχει χάσει αρκετά από την αξιοπιστία του.

    Πραγματικά εύχομαι σε όλους τους CBFαδες αν το επιχειρήσει κάποιος μάστορας για λογαριασμό τους, να είναι επιφανειακά αυτές οι αλλαγές που θα γίνουν και να μην χρειαστεί να το κάνει βίδες.

  6. #6
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Εσυ παντως Ιππεα με αυτα που ακους δεν παιζει να παρεις `CBF ουτε μια στο εκατομμυριο. Εχει καρααπογοητευτη!

  7. #7
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Φίλε Ουλά έχω απογοητευτεί,

    εκεί που πήγα να ξεδιαλύνω τα πράγματα με την αγορά του επόμενου δίτροχου μου, βρέθηκα ξανά σε αδιέξοδο.

    Τι είναι αυτά τα πράγματα ρε παιδιά ; Έλεος, που πήγανε τα εργαλεία και η αξιοπιστία HONDA. Γιατί χάλασε ο κόσμος μας .

    Παλιά δύο πράγματα αντέχανε παραπάνω από το ανθρώπινο σώμα, τα ψυγεία IZOLA(ελληνική) και τα μηχανάκια HONDA. H μία εταιρία έκλεισε γιατί πολύ απλά όσοι πήρανε τα ψυγεία της δεν χρειάστηκε να ξαναλλάξουν :rotflmao: ενώ η άλλη φοβούμενη μη πάθει τα ίδια από τον ανταγωνισμό των κορεατών και των κινέζων βάλθηκε να μας ξενερώσει ατελείωτα . Έλεος ρε εκεί στη Honda, τι πάθατε ...

    Σ Υ Ν Ε Λ Θ Ε Τ Ε

  8. #8
    missing his Multistrada.. Το avatar του/της skous
    Εγγραφή
    31/10/2004
    Μηνύματα
    332
    na dwsw kai egw ena tip pou toulaxiston sto ducati mou douleyei.
    EAN den boreite na balete nekra stamatimenoi se fanari, kante to exis.
    Opos eiste stamatimenoi, patame ton siblekti kai afinoume tin moto na kilisei ligo. Ligo , elaxista, mono merika cm. Me to pou arxizei i kinisi, bazoume nekra paneykola. Se emena ayto douleyei teleia

  9. #9
    ΛΟΙΠΟΝ ΜΑΓΚΕΣ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ . ΠΗΓΑ ΣΤΟ HONDA SERVICE ΚΩΣΤΑ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΙΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 198 ΚΑΙ ΚΑΡΙΟΓΥΛΛΗ 10 . ΜΕΣΑ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΄ΠΟΛΥ ΕΙΧΑΝ ΕΡΘΕΙ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ . ΚΑΜΠΑΝΑ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΜΠΑΝΑΣ ΔΙΣΚΟΙ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΚΑΙ ΦΛΑΝΤΖΑ . ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΡΙΣΤΑ . ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ DUCATI ΕΙΝΑΙ ΞΕΡΟΚΑΜΠΑΝΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ . ΑΛΛΑ ΤΟ CBF ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΙΣ Μ....ΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ. ΠΗΓΑ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.

  10. #10
    ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΕΞΙ ΚΑΠΑΚΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ (Η ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΦΡΕΝΟΥ) ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΕΞΑΡΤΗΜΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΜΠΑΝΑ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ... ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ CBF 250 ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΧΩ ΨΑΞΕΙ ΟΛΑ (13-08-2004)

  11. #11
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    ρε πουστη μου και εγω που ελεγα για το κιβωτιο του 600 και την κατ' ευφημισμο ποιοτητα honda , πεσαν να με φανε.....αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου......

  12. #12
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Ξέρει κανείς αν στο CBF250 μοντ 2005 θα έχουν απο το εργοστάσιο αντικαταστήσει την καμπάνα ?

  13. #13
    Γιατι ετσι σας αρέσει Το avatar του/της Alchimistis
    Εγγραφή
    17/11/2004
    Μηνύματα
    375
    Παιδία τι είναι τούτο αν όντως ισχύει έχουμε ομαδικό πρόβλημα

  14. #14
    ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΤΟ ΦΤΙΑΞΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ. ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΤΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ.

  15. #15
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    Εγώ λέω να περάσω απ την συγκεκριμένη αντιπροσωπεία... Αν λυθεί το πρόβλημα του σκληρού σαζμάν... Ποιος μας πιάνει;!

    Όσο για το πως μπαίνει νεκρά στο CBF250... Την βάζετε δύο μέτρα πριν ακινητοποιηθεί πλήρως το μηχανάκι. Μπαίνει πολύ εύκολα έτσι. Και αν είστε ακίνητοι, δίνετε ξερογκαζιά μέχρι 2,5 στροφές και πάλι μπαίνει πολύ εύκολα η νεκρά.
    ...

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ο αισθητήρας της νεκράς και το κακό συναπάντημα...
    από odt στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2009, 10:29
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2006, 22:10
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 22:35
  4. Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2005, 00:22
  5. Η αποκριά και η ιστορία της...
    από KAS77 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2004, 12:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF