Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 88 από 88

Θέμα: Μοτομαγαζάκια στον καιρό της κρίσης

  1. #76
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Εχω αναφερει σε αλλο ποστ οτι παρολο που ειμαστε με μεγαλη μειωση στους μισθους μας,με το μισο προσωπικο,χωρις βοηθητικο προσωπικο,με φαρμακα οτι ναναι,με υλικο που αν δει ο Γερμανος τι πατεντα πεφτει για να κανεις τα αυτονοητα θα νιωσει γατσουλι περυσι καταφεραμε μειωση την θνησιμοτητας μονο και μονο απο το πεισμα μας να σωσουμε κοσμο. Αν σκεφτομασταν οτι παιρνω πια τα μισα το μισο θα δουλευω θα πεθαιναν ολοι.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    τελικα το χειροτερο ελαττωμα μας στην ελλαδα ειναι το φιλοτιμο
    γιατι εσυ δουλευεις απο πεισμα και αλλοι κανουν παρτυ με τα λεφτα που σου κοψανε

  3. #78
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Δηλαδη αν με στραβοκοιταξουνε να τους την πω χωρις τυψεις.


    Ακη μην το ψαχνεις,ακομη και τα τιπς που λες ,σε αρκετες περιπτωσεις απο τη μια μπαινουνε στην τσεπη του μαγαζατορα,απο την αλλη τους αφηνει και απληρωτους.
    Δεν ειπα αυτο ρε συ πανο.φιλους που εχω σερβιτορους παιρνουν 7-8 κατοσταρικα.
    Απτην αλλη εμπορικο μαγαζι με τζιρο αστα να πανε,470€ το 8ωρο και τις υπερωριες υπερ πιστεως...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  4. #79
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    Δεν ειπα αυτο ρε συ πανο.φιλους που εχω σερβιτορους παιρνουν 7-8 κατοσταρικα.
    Απτην αλλη εμπορικο μαγαζι με τζιρο αστα να πανε,470€ το 8ωρο και τις υπερωριες υπερ πιστεως...
    Αφου το ειπες σιγουρα εχεις παραδειγματα.Ξερω και εγω ατομα μου παιρνουνε αυτα τα λεφτα,αλλα ξερω και πολλους αλλους που αμοιβονται με τον τροπο που ειπα,και καθε μερα γινονται και περισσοτεροι.

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από paramedic Προβολή μηνύματος
    Εχω αναφερει σε αλλο ποστ οτι παρολο που ειμαστε με μεγαλη μειωση στους μισθους μας,με το μισο προσωπικο,χωρις βοηθητικο προσωπικο,με φαρμακα οτι ναναι,με υλικο που αν δει ο Γερμανος τι πατεντα πεφτει για να κανεις τα αυτονοητα θα νιωσει γατσουλι περυσι καταφεραμε μειωση την θνησιμοτητας μονο και μονο απο το πεισμα μας να σωσουμε κοσμο. Αν σκεφτομασταν οτι παιρνω πια τα μισα το μισο θα δουλευω θα πεθαιναν ολοι.
    Αυτό το αναγνωρίζω. Το ΕΚΑΒ και μερικοί στη ΜΕΘ είναι από τους λίγους που δείχνουν ανθρωπιά.
    Προσωπική άποψη μ αυτά που είδα με τα μάτια μου.

    Γι όλα τ άλλα.....
    «Verba volant, scripta manent»
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από paramedic Προβολή μηνύματος
    Καποιο μαγαζι να τις δοκιμασω αθηνα;



    και παρακάλα ν αντέξουν



    Δεν έχω να προσθέσω τίποτε άλλο.
    .-
    ανανήψαντας

  6. #81
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Αυτό το αναγνωρίζω. Το ΕΚΑΒ και μερικοί στη ΜΕΘ είναι από τους λίγους που δείχνουν ανθρωπιά.
    Προσωπική άποψη μ αυτά που είδα με τα μάτια μου.

    Γι όλα τ άλλα.....
    «Verba volant, scripta manent»





    και παρακάλα ν αντέξουν



    Δεν έχω να προσθέσω τίποτε άλλο.
    .-
    Εγώ μιλάω για αυτά που βλέπω στον δικό μου χώρο και είναι δικιά μου δουλειά να κάνω . Για τους άλλους είναι άλλοι υπεύθυνοι και ας κοιτάξουν να το βελτιώσουν.

    Επίσης δεν μπορώ να σε καταλάβω γιατί θες πολλά θέματα να τα αναγάγεις σε προσωπική αντιπαλότητα φίλε μου? Γιατί το γεγονός οτι έψαξες τα ποστ μου μήπως και βρεις κάτι για μου προσάψεις μόνο αυτό δείχνει. Για κακή σου τύχη όμως ΚΑΙ αυτές τις μπότες και συγκεκριμένα τις Forma Adventure που μου άρεσαν πολύ έψαξα και τις βρήκα εδώ και τις πήρα από την ΜΑΚΑΝ κιόλας που δεν φημίζεται για τις καλές τις τιμές.
    Πράγματι δεν θα ήθελα να προσθέσεις κάτι άλλο γιατί έχεις σκοπό την αντιπαράθεση και μόνο και όχι την συζήτηση.
    Να σαι καλά.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  7. #82
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    έχετε καλά γκομενάκια? να περάσουμε μια βόλτα που πάμε και απαυτοβροντάμε στον Κρίκο???


    παναγιώτη, δεν ξέρω τι μαγαζί εχεις ή αν έχετε υπαλλήλους αλλά - επιβεβαίωσέ με αν θες - θεωρώ οτι είναι υποχρέωση του αφεντικού να ελέγχει ποιος υπάλληλος προσπαθεί να πουλήσει και ποιος περιμένει να του έρθει η πώληση...
    όλα όμως είναι θέμα των οδηγιών που έχει δώσει το αφεντικό.. ή μήπως όχι???
    Σπύρο φίλε μου, μαγαζί με χρώματα έχω και το δουλεύω μόνος μου χωρίς υπάλληλο.

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    τελικα το χειροτερο ελαττωμα μας στην ελλαδα ειναι το φιλοτιμο
    γιατι εσυ δουλευεις απο πεισμα και αλλοι κανουν παρτυ με τα λεφτα που σου κοψανε

    μεγαλη κουβεντα ειπες κι ετσι ειναι δυστυχως. ευτυχως που δεν λειπη το φιλοτιμο στις μερες μας
    Γιαννης

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από paramedic Προβολή μηνύματος
    Εγώ μιλάω για αυτά που βλέπω στον δικό μου χώρο και είναι δικιά μου δουλειά να κάνω . Για τους άλλους είναι άλλοι υπεύθυνοι και ας κοιτάξουν να το βελτιώσουν.

    Επίσης δεν μπορώ να σε καταλάβω γιατί θες πολλά θέματα να τα αναγάγεις σε προσωπική αντιπαλότητα φίλε μου? Γιατί το γεγονός οτι έψαξες τα ποστ μου μήπως και βρεις κάτι για μου προσάψεις μόνο αυτό δείχνει. Για κακή σου τύχη όμως ΚΑΙ αυτές τις μπότες και συγκεκριμένα τις Forma Adventure που μου άρεσαν πολύ έψαξα και τις βρήκα εδώ και τις πήρα από την ΜΑΚΑΝ κιόλας που δεν φημίζεται για τις καλές τις τιμές.
    Πράγματι δεν θα ήθελα να προσθέσεις κάτι άλλο γιατί έχεις σκοπό την αντιπαράθεση και μόνο και όχι την συζήτηση.
    Να σαι καλά.
    Γιατί εχτές πλήρωσα εφορεία από το μαγαζάκι πιο πολύ από ότι έχεις εσύ μισθό...
    (και για να πάρεις ΕΣΥ μισθό)
    Γιατί αυτά τα λεφτά δεν τα έχω βγάλει αλλά ΘΑ τα βγάλω του χρόνου που μπορεί να μην υπάρχω.
    Γιατί αναγκάστηκα ν απολύσω την Εύη που αξίζει για 10 ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ που δουλεύουν στον Ευαγγελισμό. πχ
    Γιατί αν αρχίσω να σου λέω τι έχω δει ΕΓΩ (όχι μου έχουν πει) για τον "κλάδο" σου θα κρασάρει ο σέρβερ.
    Όταν λοιπόν ξαναγράψεις για μαγαζάκια θυμήσου ότι ΑΥΤΟΙ σε πληρώνουν...
    Ότι αυτοί παλεύουν απέναντι σ ένα κράτος που τους μισεί και σ έναν ανταγωνισμό από το εξωτερικό που είναι ΑΝΙΣΟΣ.
    Έτσι όταν αποκαλείς τον κόπο του άλλου μαγαζάκι υπολόγισε ότι μπορεί να στραβώσει.
    Πολύ δε περισσότερο όταν το βάζεις και στον πληθυντικό αριθμό και δε λες μιλάς και συγκεκριμένα και επώνυμα.
    Εγώ λοιπόν σε προκαλώ. Πάμε να βρούμε αυτόν που λες να του δείξουμε τι έγραψες να μας πει κι αυτός την άποψη του.

    Αν πήρες τις μπότες από δω το έκανες αφού έψαξες και την τελευταία δεκάρα.
    Δεν έχεις προσωπική σχέση με κανένα μοτομαγαζί. (ούτε με τον ΜΑΚΑΝ) γιατί αν είχες θα είχες πάει μπαμ εκεί να δεις τι έχει και δεν θα ρώταγες εδώ.
    Παράδοξος όμως τα πράγματα που πουλάει ο ΜΑΚΑΝ έχουν τιμές φιξ σ όλη την Ευρώπη.

    Και κάτι ακόμα.
    Σ ευχαριστώ που το έγραψες.
    Σ ευχαριστώ πραγματικά. Μου άνοιξες τα μάτια.
    Τώρα πια βλέπω αλλιώς τους "πελάτες" μου που έρχονται σ εμένα να δανειστούν το φάρμακο τους
    και μετά ψωνίζουν τα καλλυντικά απ το ιντερνέτ γιατί τα βρίσκουν 2 3 ευρώ πιο φτηνά
    που χαίρονται που τα ντεπόν θα πάνε στα σούπερ μάρκερτ
    και δεν ξενουν να μου λένε πόσα έβγαζα και πόσα "κονόμαγα" .... παλία.
    Από εδώ και πέρα θα προσαρμοστώ κι εγώ.

    υγ
    φιλότιμο στην Ελλάδα υπάρχει στον ύπνο μας


    KAI ΤΕΛΟΣ
    Τελευταία τροποποίηση από MG-KTiNoS; 30/11/2015 στις 21:53.
    ανανήψαντας

  10. #85
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Γιατί εχτές πλήρωσα εφορεία από το μαγαζάκι πιο πολύ από ότι έχεις εσύ μισθό...
    (και για να πάρεις ΕΣΥ μισθό)
    Γιατί αυτά τα λεφτά δεν τα έχω βγάλει αλλά ΘΑ τα βγάλω του χρόνου που μπορεί να μην υπάρχω.
    Γιατί αναγκάστηκα ν απολύσω την Εύη που αξίζει για 10 ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ που δουλεύουν στον Ευαγγελισμό. πχ
    Γιατί αν αρχίσω να σου λέω τι έχω δει ΕΓΩ (όχι μου έχουν πει) για τον "κλάδο" σου θα κρασάρει ο σέρβερ.
    Όταν λοιπόν ξαναγράψεις για μαγαζάκια θυμήσου ότι ΑΥΤΟΙ σε πληρώνουν...
    Ότι αυτοί παλεύουν απέναντι σ ένα κράτος που τους μισεί και σ έναν ανταγωνισμό από το εξωτερικό που είναι ΑΝΙΣΟΣ.
    Έτσι όταν αποκαλείς τον κόπο του άλλου μαγαζάκι υπολόγισε ότι μπορεί να στραβώσει.
    Πολύ δε περισσότερο όταν το βάζεις και στον πληθυντικό αριθμό και δε λες μιλάς και συγκεκριμένα και επώνυμα.
    Εγώ λοιπόν σε προκαλώ. Πάμε να βρούμε αυτόν που λες να του δείξουμε τι έγραψες να μας πει κι αυτός την άποψη του.

    Αν πήρες τις μπότες από δω το έκανες αφού έψαξες και την τελευταία δεκάρα.
    Δεν έχεις προσωπική σχέση με κανένα μοτομαγαζί. (ούτε με τον ΜΑΚΑΝ) γιατί αν είχες θα είχες πάει μπαμ εκεί να δεις τι έχει και δεν θα ρώταγες εδώ.
    Παράδοξος όμως τα πράγματα που πουλάει ο ΜΑΚΑΝ έχουν τιμές φιξ σ όλη την Ευρώπη.

    Και κάτι ακόμα.
    Σ ευχαριστώ που το έγραψες.
    Σ ευχαριστώ πραγματικά. Μου άνοιξες τα μάτια.
    Τώρα πια βλέπω αλλιώς τους "πελάτες" μου που έρχονται σ εμένα να δανειστούν το φάρμακο τους
    και μετά ψωνίζουν τα καλλυντικά απ το ιντερνέτ γιατί τα βρίσκουν 2 3 ευρώ πιο φτηνά
    που χαίρονται που τα ντεπόν θα πάνε στα σούπερ μάρκερτ
    και δεν ξενουν να μου λένε πόσα έβγαζα και πόσα "κονόμαγα" .... παλία.
    Από εδώ και πέρα θα προσαρμοστώ κι εγώ.

    υγ
    φιλότιμο στην Ελλάδα υπάρχει στον ύπνο μας


    KAI ΤΕΛΟΣ

  11. #86
    Ρε γμτ.. Έχουν περάσει σχεδόν 7 χρόνια επίσημου μνημονίου κι ακόμα είμαστε στο ΔΥ vs ΙΤ....

    Μάλλον, θα πρέπει να περάσουν άλλα 57...

  12. #87
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Γιατί εχτές πλήρωσα εφορεία από το μαγαζάκι πιο πολύ από ότι έχεις εσύ μισθό...
    (και για να πάρεις ΕΣΥ μισθό)
    Γιατί αυτά τα λεφτά δεν τα έχω βγάλει αλλά ΘΑ τα βγάλω του χρόνου που μπορεί να μην υπάρχω.
    Γιατί αναγκάστηκα ν απολύσω την Εύη που αξίζει για 10 ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ που δουλεύουν στον Ευαγγελισμό. πχ
    Γιατί αν αρχίσω να σου λέω τι έχω δει ΕΓΩ (όχι μου έχουν πει) για τον "κλάδο" σου θα κρασάρει ο σέρβερ.
    Όταν λοιπόν ξαναγράψεις για μαγαζάκια θυμήσου ότι ΑΥΤΟΙ σε πληρώνουν...
    Ότι αυτοί παλεύουν απέναντι σ ένα κράτος που τους μισεί και σ έναν ανταγωνισμό από το εξωτερικό που είναι ΑΝΙΣΟΣ.
    Έτσι όταν αποκαλείς τον κόπο του άλλου μαγαζάκι υπολόγισε ότι μπορεί να στραβώσει.
    Πολύ δε περισσότερο όταν το βάζεις και στον πληθυντικό αριθμό και δε λες μιλάς και συγκεκριμένα και επώνυμα.
    Εγώ λοιπόν σε προκαλώ. Πάμε να βρούμε αυτόν που λες να του δείξουμε τι έγραψες να μας πει κι αυτός την άποψη του.

    Αν πήρες τις μπότες από δω το έκανες αφού έψαξες και την τελευταία δεκάρα.
    Δεν έχεις προσωπική σχέση με κανένα μοτομαγαζί. (ούτε με τον ΜΑΚΑΝ) γιατί αν είχες θα είχες πάει μπαμ εκεί να δεις τι έχει και δεν θα ρώταγες εδώ.
    Παράδοξος όμως τα πράγματα που πουλάει ο ΜΑΚΑΝ έχουν τιμές φιξ σ όλη την Ευρώπη.

    Και κάτι ακόμα.
    Σ ευχαριστώ που το έγραψες.
    Σ ευχαριστώ πραγματικά. Μου άνοιξες τα μάτια.
    Τώρα πια βλέπω αλλιώς τους "πελάτες" μου που έρχονται σ εμένα να δανειστούν το φάρμακο τους
    και μετά ψωνίζουν τα καλλυντικά απ το ιντερνέτ γιατί τα βρίσκουν 2 3 ευρώ πιο φτηνά
    που χαίρονται που τα ντεπόν θα πάνε στα σούπερ μάρκερτ
    και δεν ξενουν να μου λένε πόσα έβγαζα και πόσα "κονόμαγα" .... παλία.
    Από εδώ και πέρα θα προσαρμοστώ κι εγώ.

    υγ
    φιλότιμο στην Ελλάδα υπάρχει στον ύπνο μας


    KAI ΤΕΛΟΣ
    Δεν θα σου κάνω την χάρη να έρθω σε προσωπική αντιπαράθεση μαζί σου φίλε μου γιατί δεν βρίσκω κανένα νόημα. Όλοι διαβάσαμε τι έγραψε ο ένας και ο άλλος πάνω στο θέμα και μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματα του.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  13. #88
    Α, δεν είμαστε καλά.. ΚΛΕΙΔΙ.
    safety doesn't happen by accident

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2008, 02:00
  2. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2007, 20:39
  3. BMW Enduro 450cc επίσημα στον αγώνα της Ισπανίας
    από STOYBI στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2007, 07:22
  4. η νύχτα της κρίσης
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2007, 17:38
  5. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2004, 11:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF