Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 88

Θέμα: Μοτομαγαζάκια στον καιρό της κρίσης

  1. #1
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722

    Μοτομαγαζάκια στον καιρό της κρίσης

    Πριν λίγα χρόνια έμπαινες σε ένα μαγαζί με μηχανές η εξοπλισμό αυτών και ο μαγαζάτορας ή ο πωλητής σε κοιτούσε με το γνωστό ύφος του γνωστού αριθμού καρδιναλίων που όλοι έχουμε ζήσει. Ε απο τότε είχα να μπώ σε Ελληνικό μαγαζί για αγορά μπουφαν και σκέφτηκα οτι λόγω κρίσης να υποστηρίξω την εγχώρια αγορά και μιας που οι τιμές έχουν λίγο εξομαλυνθεί είπα να επισκεφτώ ενα μαγαζί που ξέρω οτι είναι καλό για να δω μήπως βρω ή πάρω μια ιδέα για να αλλάξω το 8 ετών spyke μου που πλέον έχει παραδώσει cordura και ψυχή στον θεό, έχει ξηλωθεί σε 20 σημεία και η αδιαβροχη επένδυση απλά πιάνει χώρο.
    Μπαίνω λοιπόν στο μαγαζί και επειδή ξέρω οτι είναι δύσκολο να βρώ μπουφάν ετοιμοπαράδοτο στο μέγεθός μου μιας και θέλω 3XL του λέω οτι ήρθα να σε βάλω σε δυσκολίες. Αμέσως μου λέει οτι δεν πρέπει να υπάρχει κάτι παρόλο που στο internet αναφέρουν διαθεσιμότητα στο συγκεκριμένο μέγεθος σε αρκετά μοντέλα. Αλλά επειδή καταννοώ οτι πράγματι είναι δύσκολο να έχει στοκ σε αυτό το νούμερο του αναφέρω οτι ας δώ κάποια μοντέλα ώστε να δω τα χαρακτηριστικά τους και αν μου αρέσει να γίνει παραγγελία η να δούμε τι υπάρχει.
    Του αναφέρω χαρακτηριστικά και τιμή που με ενδιαφέρει και περίμενα να μου πει τι μπορούμε να βρούμε η να μου δείξει 2-3 μπουφάν ρε αδερφέ. ΜΠΑ...επέμενε οτι εφόσον δεν υπάρχει κάτι στο νούμερό μου δεν μπορεί να μου δείξει κάτι. Τον ρωτάω για τα μοντέλα που παρόλο που ξέρω οτι είναι πιο χαμηλά ποιοτικά αν με πείσει οτι αξίζει θα κάνω αγορά. Ρωτάω πχ : η επένδυση σε αυτό θαρρώ δεν θα είναι αναπνέουσα ε? Η απάντηση που πήρα είναι οτι αυτή είναι η επένδυση την βλέπεις.
    Τον ρωτάω αν υπάρχουν τα ειδικά νούμερα που έβγαζε η Bering(και είχα αγοράσει απο το ίδιο κατάστημα πριν 10 χρόνια) αλλά δεν ήξερε και με προότρεπε να πάω απο δευτέρα να δούμε τι υπάρχει. Πλήρη άγνοια και πλήρη έλλειψη για εξυπηρέτηση σε έναν "δύσκολο" πελάτη απο άποψης απαιτήσεων και νούμερο μιας και με τόσες φόλες που έχουμε φάει αποκτήσαμε και κάποια "θέλω" ρε αδερφέ.
    Και μιλάω για μαγαζί που εχει καλό όνομα ρε γαμώτο που το έχω υποστηρίξει δίνοντας θετικά σχόλια σε κουβέντες μου με φίλους και που έχω αγοράσει κατα καιρούς διάφορα προιόντα μικρότερης αξίας. Το μόνο που είναι διαφορετικό είναι οτι δεν ήταν κανείς εκ των 2 ιδιοκτητών εκεί που πάντα έψαχναν να με εξυπηρετήσουν.
    Και θα κάνω και μια αντιπαράθεση με γνωστό Γερμανικό μαγαζί αλυσίδα που είχα πάει παλιότερα. Είχα κάτσει μέσα 2 ώρες και τους είχα πρήξει με ερωτήσεις και δοκιμές και τελικά πήρα μόνο 1 παντελόνι. Σε κάποια φάση με ρώτησαν αν θέλω να δώ κατι άλλο. Τους απάντησα οτι δεν έχω άλλα χρήματα μαζί μου παρόλο που θα ήθελα να δώ μπότες. Αμέσως με πήγαν να δοκιμάσω όσες ήθελα και όταν τους ρώτησα γιατί το κάνουν μου είπαν οτι όταν πάτε σπίτι σας ή στην χώρα σας μπορείτε απλά να κάνετε παραγγελία μέσω internet και έτσι πάλι θα γίνει η αγορά και θα έχουμε κερδίσει εναν πελάτη. Ακόμα και το κράνος του μου έφερε ο πωλητής να δώ πως ειναι η δίχρωμη ζελατίνα και να την παραγγείλω απο το internet όταν πάω σπίτι όταν τον ρώτησα για ζελατίνα πάλι ενω του είχα πει οτι δεν έχω άλλα χρήματα.
    ΝΑ ΓΙΑΤΙ δεν πρόκειται να φτιάξουμε ποτέ. Βλέπετε την διαφορά? Υπαλληλοι ήταν και στις 2 περιπτώσεις στο μαγαζί και μάλιστα στην πρώτη μιλάμε για υπάλληλο σε καιρό κρίσης που αν δεν πάει καλά το μαγαζί θα χάσει την δουλειά του.
    Και μετά λέμε γιατί δεν στηρίζουμε τα Ελληνικά μαγαζιά. Και να θέλουμε εμείς δεν μας αφήνουν αυτά. Σε αυτό τον χώρο πρέπει να έχεις και 2-3 γνώσεις και οχι απλά να μου δείχνεις το προιόν είναι αυτό και τέλος. Και να μην έχεις το προιόν στο νούμερό μου κάνε με να ξανάρθω ή δείξε μου οτι θα ψάξεις να με εξυπηρετήσεις και όχι να με διώξεις.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  2. #2
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Aμα δεν αγαπαει ο αλλος αυτο που κανει...
    MADE IN JAPAN 日本製

  3. #3
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Επαρχία να δεις που τα μοτομάγαζα είναι μετρημένα στα δάχτυλα μονόχειρα με ακρωτηριασμένα δάχτυλα από βεγγαλικό... 2,5 μαγαζιά όλα κι όλα, περίοδος κρίσης που λες κι εσύ και σου έρχεται η (ηλίθια τελικά) ιδέα να στηρίξεις τον συμπολίτη σου και το μαγαζί του. Μπαίνω μέσα, καλημερίζω, ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ, ρωτάω εάν έχει δερμάτινα μπουφάν και παίρνω την βαριεστημένη απάντηση " πήγαινε να δεις εκεί στον τοίχο ό,τι έχω". Επί τόπου μεταβολή και ούτε απ' έξω!!!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Επαρχία να δεις που τα μοτομάγαζα είναι μετρημένα στα δάχτυλα μονόχειρα με ακρωτηριασμένα δάχτυλα από βεγγαλικό... 2,5 μαγαζιά όλα κι όλα, περίοδος κρίσης που λες κι εσύ και σου έρχεται η (ηλίθια τελικά) ιδέα να στηρίξεις τον συμπολίτη σου και το μαγαζί του. Μπαίνω μέσα, καλημερίζω, ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ, ρωτάω εάν έχει δερμάτινα μπουφάν και παίρνω την βαριεστημένη απάντηση " πήγαινε να δεις εκεί στον τοίχο ό,τι έχω". Επί τόπου μεταβολή και ούτε απ' έξω!!!
    Εδω παντως επαρχια που μενω υπαρχει μονο ενα μαγαζι με εξοπλισμους κτλ,που ειναι και συνεργειο μοτο παραλληλα.
    Απολυτα ευχαριστημενος,ποιο ιντερνετ και μαλακειες..
    Εχει τα παντα,και σου φερνει οτι θελεις να δοκιμασεις χωρις καμμια επιβαρυνση
    Και το συνεργειο με μηχανικο πραγματικα διαμαντι.
    Εχει πιασει το νοημα,και κονομαει και μπραβο του..

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Aμα δεν αγαπαει ο αλλος αυτο που κανει...
    Ακριβώς, κακό πράγμα η αγγαρεία.

  6. #6
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Εδω παντως επαρχια που μενω υπαρχει μονο ενα μαγαζι με εξοπλισμους κτλ,που ειναι και συνεργειο μοτο παραλληλα.
    Απολυτα ευχαριστημενος,ποιο ιντερνετ και μαλακειες..
    Εχει τα παντα,και σου φερνει οτι θελεις να δοκιμασεις χωρις καμμια επιβαρυνση
    Και το συνεργειο με μηχανικο πραγματικα διαμαντι.
    Εχει πιασει το νοημα,και κονομαει και μπραβο του..
    Είναι αυτό που έγραψε κάποιος παραπάνω, αγαπάει αυτό που κάνει ή και αυτό να μην είναι, όταν θες να λέγεσαι επαγγελματίας φροντίζεις να το κάνεις σωστά. Την επαρχία την ανέφερα στο ότι είναι 2 νοματαίοι και οι επιλογές δεν υπάρχουν πολύ απλά...

  7. #7
    Όσο καλή διάθεση και αν υπάρχει, κάποια, πολλά μοτομαγαζα είναι τραγικά στην εξυπηρέτηση. Για τις τιμές δεν συζητάμε...άστο.
    Η εξυπηρέτηση όμως ρε γαμώτο; τσάμπα είναι...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #8
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Εγώ έχω ανάποδη ιστορία.
    Χθες σε γνωστό μοτομαγαζο της Θεσσαλονίκης, πήγα να δω για μπλούζα wind stoper.
    Θέλεις επώνυμη η να κάνεις την δουλειά σού καλύτερα και στα σίγουρα


    Ε προτίμησα τα σίγουρα.
    Όπως και με την μπαλακλαβα που πήρα.
    Δεν είναι επώνυμη, αλλά είναι πολύ ζεστή.
    Και δοκίμασα αρκετές μπλούζες πριν καταλήξω

  9. #9
    Πλαστικά μόνο στα enduro. Το avatar του/της giannis113
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    661
    Ειναι η δουλεια του υπαλληλου παρομοια με τους χωρους εστιασης. Θελει υπομονη γαιδουρινη. Επαναλαμβανεις τα ιδια και τα ιδια.

    Αλλα αν λειπει ο επαγγελματισμος τι να λεμε..

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Σήμερα όλη νύχτα είχα διανυκτέρευση στο φαρμακείο.
    Διανυκτέρευση από την οποία θα μπορούσα ν απαλλαγώ (ελεύθερο ωράριο γαρ)
    αλλά δεν το έχω για κάποιους λόγους μυστικιστικούς ή Δον Κιχοτικούς ή γιατί είμαι απλά μαλάκας....
    Να το κάνω λιανά όλη νύχτα ήρθε ένα άτομο και πήρε φάρμακα για αλλεργία αξίας περίπου 10ε.
    Άξιζε τον κόπο άραγε να κάτσω όλη νύχτα και να χάσω όλο το Σ/Κ για 10ε?
    Αν ρωτήσεις αυτόν που είχε την αλλεργία θα σου πει.
    Κατά τις 12.00 με πήρε ένας τύπος τηλέφωνο και με ρώτησε αν έχω βρεφικό γάλα Χ. Ως γνωστό αυτά έχουν πάει στα σουπερ Μάρκερτ.
    Του είπα λοιπόν όχι κι άρχισε να φωνάζει και να ρωτάει γιατί δεν είναι αρκετά φαρμακεία ανοιχτά την νύχτα.... και το γνωστό τραν τραν.
    Του έδωσα το τηλέφωνο του ΑΒ Βασιλόπουλου (παράπονα) και του είπα να πάρει εκεί να του πουν γατί δεν μπορεί να βρει το γάλα που ξέχασε να αγοράσει.
    Λίγο λεπτά μετά βαράει το τηλέφωνο και μια φωνή με ρωτάει στον ίδιο τόνο αν έχω γκαρντενάλ
    (φάρμακο για την επιληψία που θέλει συνταγή ναρκωτικών) του λέω πως έχω και του ξεκαθαρίζω πως θέλει συνταγή.
    Αρχίζει το παζάρι να σου στείλει ιμέιλ ο γιατρός να σου φέρω τη συνταγή αύριο.... κλπ κλπ
    Του ξεκαθαρίζω ότι εδώ είναι ΣΠ... Ομόνοια και αν δεν μπει συνταγή όπως λέει ο νόμος φάρμακο δεν βγαίνει. Ορθά κοφτά...
    Μου λέει ότι είναι για το σκύλο του που έχει κρίση, ότι κατάλαβε, βάζει τα κλάματα και κλείνει το τηλέφωνο.
    Μαύρισα...
    Άρχισα να κάνω σκέψεις.... Βάζω το χέρι στην καρδιά και λέω...
    Μερικά χρόνια πριν θα το είχα πάρει το ρίσκο...
    Σήμερα δεν έχω καμία διάθεση.
    Όλοι αυτοί που μου είπαν θα σου τη φέρω τη συνταγή (και μ έγραψαν στα @@ τους)
    Όλοι αυτοί που μου είπαν θα σε πληρώσω αύριο (και μ έγραψαν στα @@ τους)
    Όλοι αυτοί τύπου ο πάνω με τα γάλατα
    Όλοι αυτοί που δεν έχουν ιδέα για μένα και το επάγγελμα μου κι έχουν άποψη για μένα
    μια νίκη πέτυχαν... Μ έκαναν πιο σκληρό και αδιάλλακτο.
    Μ έμαθαν να λέω κι εγώ...
    Όπου δεν υπάρχει κέρδος υπάρχει ζημιά, στο τέλος του μήνα θα μου λείψουν και άλλα τέτοια ωραία.
    Το βασικότερο όμως μ έμαθαν να λέω στα @@ μου ή πιο σωστά και στα δικά μου....
    Μπέσα σου το λέω 10 χρόνια πριν ήμουν πολύ καλύτερος φαρμακοποιός και πολύ καλύτερος άνθρωπος
    Με βάση λοιπόν αυτό που είμαι σήμερα και έχοντας γράψει και σβήσει 2 φορές την απάντηση μπορώ να σου πω
    ότι ούτε εγώ θα είχα ασχοληθεί μαζί σου.
    Ο λόγος που πήγες στο μαγαζί δεν είναι ν αγοράσεις αλλά να δεις τα μπουφάν και μετά να τα πάρεις από το ιντερνέτ.
    Αυτό προκαλεί 2 πράγματα.
    Φθορά στο προϊόν που βγαίνει απ τη συσκευασία, χρόνο από το προσωπικό που δεν δουλεύει τσάμπα.
    Ο άλλος σε κατάλαβε -παλιά πτν- και σε γείωσε.
    Ξέρεις γιατί οι άλλοι δεν έχουν τις ίδιες εμπειρίες μ εσένα ?
    Γιατί είναι έξω καρδιά και φτιάχνουν αυτό που λένε γέφυρες επικοινωνίας με το προσωπικό του καταστήματος.
    Κάνουν δηλαδή τον άλλο να πιστέψει ότι είναι εκεί με καλή πίστη (βάση στο εμπόριο αυτό)
    και σέβονται την εργασία του.
    Δυστυχώς εσύ κουβαλάς μια ασθένεια που την έχουν πολλοί δημόσιοι υπάλληλοι.
    Πιστεύεις ότι όλοι οι άλλοι σου χρωστάνε.
    Ότι για κάποιο λόγο είναι υποχρεωμένοι να ικανοποιήσουν την όποια σου απαίτηση,....
    Είναι ώρα λοιπόν να μάθεις ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.
    Είναι ώρα να καταλάβεις ότι αυτό που αποκαλείς εσύ μαγαζάκι δεν ανοίγει έτσι εύκολα και ούτε συντηρείται έτσι απλά...
    Ότι έχει άγχος, έχει στενοχώριες, έχεις ώρες εργασίας διπλάσιες από τις δικές σου και συχνά δεν έχει μισθό, ούτε άδεια.
    Αν μπούμε δε, στην διαδικασία να κουβεντιάσουμε τις υπηρεσίες που προσφέρεις εσύ στη δουλειά σου σε σχέση με τις αντίστοιχες στη Γερμανία
    χωρίς πλάκα πρέπει να φας γιαούρτι....

    Α και κάτι ακόμα....
    Παρακάλα να πάνε καλά όλα τα Ελληνικά μαγαζάκια και να μπορούν να πληρώνουν όλα αυτά τα κερατιάτικα για να μπορείς να ζεις κι εσύ...
    Ξέρεις τι λέω έτσι....?
    Παρακάλα το μαγαζάκι να βγάζει θετικό ΦΠΑ κάθε μήνα....
    Γιατί αν δε συμβεί αυτό σε λίγο ο μισθός που σου έχει απομείνει θα δείχνει αυτοκρατορικός.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Θεωρώ το ποστ απαξιωτικό και άδικο και σε παρακαλώ να το σβήσεις μόνος σου
    Δεν μου άρεσε ποτέ το τσουβάλιασμα και ποτέ δεν το δέχτηκα.
    Για καμία επαγγελματική κατηγορία, ράτσα, φίλη, κοινωνικό σύνολο κλπ κλπ
    Ο κάθε άνθρωπος είναι αυτός κι αυτό φέρει ατομική ευθύνη.
    Ποτέ συλλογική.
    Άκου μοτομαγαζάκια...
    Τελευταία τροποποίηση από MG-KTiNoS; 28/11/2015 στις 07:19.
    ανανήψαντας

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    στην αρχη καλα..........
    ομως το κομματι που αναφερεται στους δημοσιους υπαλληλους ειναι η αποθεωση του τσουβαλιασματος

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    στην αρχη καλα..........
    ομως το κομματι που αναφερεται στους δημοσιους υπαλληλους ειναι η αποθεωση του τσουβαλιασματος
    Είπα πολλοί δεν είπα όλοι... και πίστεψε με δεν το λέω καθόλου τυχαία....
    Πελάτες μου είναι εδώ και χρόνια.
    ανανήψαντας

  13. #13
    Η αλήθεια Κτήνε είναι κάπου στη μέση...
    Από το μαγαζί που έχω πάρει σχεδόν όλο το εξοπλισμό που έχω, ήταν αλλιώς. Καδεφάκι κερασμένο, μπιρι-μπίρι, να δεις, να βάλεις, τιμές αλλού (σχεδόν εξωτερικού). Λέω ήταν γιατί τα έχω χάσει τα παιδιά και πλέον δεν ξέρω αν διατηρούν την ίδια σχέση με τους πελάτες ή αν έχουν ακόμα την γκάμα που είχαν.

    Τελευταία φορά που ψώνισα, πάω σε ένα μαγαζί κεντρικό, αντιπροσωπείας. Καλημέρα, θέλω αυτό. "Δεν υπάρχει, μόνο παραγγελία". ΟΚ, και πως θα δοκιμάσω να δω αν μου κάνει; "Δεν ξέρετε τι νούμερο φοράτε;" Ξέρω βρε φιλαράκι, αλλά πες ότι είναι στενή γραμμή, φαρδιά γραμμή, ότι ΚΑΤΙ στραβό έχει και δεν μου κάνει ή τέλος πάντων ότι δεν μου αρέσει επάνω μου. "Α, δικό σας θέμα, αν το παραγγείλουμε πρέπει να το πληρωθούμε". Αλλαγή δηλαδή... "Δεν γίνεται, να δοκιμάσετε ένα άλλο προϊόν να βρούμε το νούμερο και βάση αυτού θα γίνει παραγγελία". Τιμούλα; "135". ΣΣόρι, δεν διαφημίζετε τις νέες πανευρωπαϊκές τιμές κλπ; ΠΑΝΤΟΥ έξω έχει 118. "Να σου δείξω τον τιμοκατάλογο αν δεν με πιστεύεις", τον δείχνει.

    Για κάποιο λόγο, το να παραγγείλω στα τυφλά και αν δεν μου κάνει να το βάλω στον τοίχο ή να το σκοτώσω αγγελία, δεν μου αρέσει για κανέναν λόγο. Οπότε παραγγέλνω από Ισπανία, με δυνατότητα αλλαγής και στα 110 ευρώ, με δώρο δεν θυμάμαι τι αξεσουάρ με 1 ευρώ ακόμα. Ο υπάλληλος δεν φταίει μεν, αλλά η νοοτροπία του μαλάκα πελατάκου υπάρχει ή έστω υπήρχε.

  14. #14
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    αν και νομίζω ότι τείνουμε να ανακυκλώνουμε τα ίδια πράγματα, είναι γεγονός ότι η περίοδος είναι τέτοια που εκ των πραγμάτων θα ξεχωρίσει η ήρα από το στάρι, πόσο μάλλον σε περιπτώσεις όπου μιλάμε για πωλήσεις αγαθών όχι πρώτης ανάγκης...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Η αλήθεια Κτήνε είναι κάπου στη μέση...
    Από το μαγαζί που έχω πάρει σχεδόν όλο το εξοπλισμό που έχω, ήταν αλλιώς. Καδεφάκι κερασμένο, μπιρι-μπίρι, να δεις, να βάλεις, τιμές αλλού (σχεδόν εξωτερικού). Λέω ήταν γιατί τα έχω χάσει τα παιδιά και πλέον δεν ξέρω αν διατηρούν την ίδια σχέση με τους πελάτες ή αν έχουν ακόμα την γκάμα που είχαν.

    Τελευταία φορά που ψώνισα, πάω σε ένα μαγαζί κεντρικό, αντιπροσωπείας....
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    αν και νομίζω ότι τείνουμε να ανακυκλώνουμε τα ίδια πράγματα, είναι γεγονός ότι η περίοδος είναι τέτοια που εκ των πραγμάτων θα ξεχωρίσει η ήρα από το στάρι, πόσο μάλλον σε περιπτώσεις όπου μιλάμε για πωλήσεις αγαθών όχι πρώτης ανάγκης...
    Κάποιοι δεν καταλαβαίνουν ή δεν ξέρουν ότι το ιντερνέτ δεν είναι ένα θέατρο. Έστω ότι δεν είναι ΜΟΝΟ θεάτρο.
    Ότι μερικοί από μας είμαστε πραγματικοί φίλοι, που πίνουν αληθινές μπίρες και κάνουν αληθινές βόλτες.
    Μέσα στον κύκλο των φίλων μας λοιπόν μοιραία θα βρεθούν και επαγγελματίες....
    Όταν εκτοξευτεί ο τίτλος "τα μαγαζάκια" κάποιοι που τα έχουν ακούσει ή τα ζουν δεν κάνουν κέφι.
    Ας πούμε απλά ότι μπορεί να αισθάνονται μια υποχρέωση για τα δώρα που έχουν πάρει σε πίτες, για τους καφέδες
    για τις βόλτες και τα τεστ ράιντ.
    ΑΠό εκεί και πέρα ο καθένας ελεύθερος είναι (στην Ελλάδα ζούμε) να λέει ότι θέλει κι εγώ ελεύθερος να διαφωνώ...
    αλλά πολύ.

    Υγ
    Δυστυχώς για να γίνει ανταγωνιστικό ένα Ελληνικό μαγαζί με τα Γερμανικά πρέπει ή να κλέψει τους φόρους
    ή να πάει Βουλγαρία. Με τα μάγια και το πολύ (μα πάρα πολύ νόου χάου δεν βγαίνει πια η προκαταβολή φόρου
    για λεφτά που ΙΣΩΣ βγάλεις του χρόνου)

    υγ2
    Αλήθεια παρατηρεί κανένας πόσα καλά μαγαζιά έχουν βάλει λουκέτο τώρα τελευταία ή μπα, τη δουλειά μας να κάνουμε....?
    ανανήψαντας

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2008, 01:00
  2. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2007, 19:39
  3. BMW Enduro 450cc επίσημα στον αγώνα της Ισπανίας
    από STOYBI στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2007, 06:22
  4. η νύχτα της κρίσης
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2007, 16:38
  5. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2004, 10:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF