Σελίδα 1 από 52 1234561151 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 777

Θέμα: Ηλεκτρικά εργαλεία (γενική συζήτηση)

  1. #1
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835

    Question Ηλεκτρικά εργαλεία (γενική συζήτηση)

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Πες τι θέλεις να κάνεις.
    Χμ.. Τα πάντα!

    α) Βιδώματα, ξεβιδώματα σε ξύλινες κατασκευές , τοίχους, μηχανάκια.

    β) Τρύπημα ξύλων, τοίχων, πλακάκια.

    γ) Τρίψιμο μετάλλων με συρματόβουρτσες - γυάλισμα με πανόβουρτες


    Γενικά στη γ) περίπτωση τρώνε ζόρι και ο πατέρας μου ήδη έχει κάψει - χαλάσει 3 black&decker και bosch της σειράς. Τρίβει μέταλλα (πχ κάγκελα) βάζει δύναμη στο εργαλείο και αυτό είτε καίγεται είτε η μύτη του αρχίζει και τα παίζει.


    Από ότι καταλαβαίνω μάλλον πρέπει να αγοράσω 2 ή 3 εργαλεία, αλλά έχω χαθεί με τις επιλογές.

  2. #2
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Χμ.. Τα πάντα!

    α) Βιδώματα, ξεβιδώματα σε ξύλινες κατασκευές , τοίχους, μηχανάκια.

    β) Τρύπημα ξύλων, τοίχων, πλακάκια.

    γ) Τρίψιμο μετάλλων με συρματόβουρτσες - γυάλισμα με πανόβουρτες


    Γενικά στη γ) περίπτωση τρώνε ζόρι και ο πατέρας μου ήδη έχει κάψει - χαλάσει 3 black&decker και bosch της σειράς. Τρίβει μέταλλα (πχ κάγκελα) βάζει δύναμη στο εργαλείο και αυτό είτε καίγεται είτε η μύτη του αρχίζει και τα παίζει.


    Από ότι καταλαβαίνω μάλλον πρέπει να αγοράσω 2 ή 3 εργαλεία, αλλά έχω χαθεί με τις επιλογές.
    Τα ίδια κάνω και εγώ. Μέχρι και μπετό χωρίς χαλίκι έχω φτιάξει με αναδευτήρα για στόκο. Τρίψιμο γυάλισμα κρούση κτλ.

    Αν θέλεις μόνο ένα φθηνά πας σε ρευμα. Κρουστικό δραπανοκατσάβιδο ρεύματος της μπλε σειράς της bosh , μονής ταχύτητας (για να είναι ελαφρύ). Βασικό ρόλο παίζει το βάρος και ο αριθμός των στροφών γιατί το "γρανάζομα" σου θα σου δώσει και την ανάλογη δύναμη. Εσύ θέλεις μέση κατάσταση να τα κάνει όλα. Έχω το gsb 13re, του έχω πιει το αίμα. Τρίβω πύργους ολόκληρους σκεπασμένους με τάβλες οι οποίες είναι σκεπασμένες με εποξιδική ρητίνη δυο συστατικών και καλυμμένες με άμμο (ότι χειρότερο για το εργαλείο). Εκατοντάδες τρύπες σε σίδερο ξύλο αναρριχητικές χούφτες κτλ. Καθότι κρεμασμένος χτυπάει από δω και από κει, πέφτει κρεμιέται κτλ. αντάπτωρες με γυαλόχαρτο και τρίψιμο γυάλισμα πίεση του μηχανισμού πλάγια κτλ. Δεν έχει καταλάβει τίποτα. Τιμή γύρω στα 75 ευρώ made in mama russia. Μεταλλικά γρανάζια (τα πράσινα έχουν πλαστικά). Rohm τσοκ 1.5-13mm και όσο μικρότερο και ελαφρύτερο μπορεί να γίνει. Το χειρότερο ζόρι το τρώει στο τρύπημα του μετάλλου. Όσο μεγαλύτερη η τρύπα τόσο μικροτερη η ταχύτητα τόσο μεγαλύτερο το φορτίο. Το έχω αρκετά χρόνια.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_8460.jpg 
Προβολές:	1136 
Μέγεθος:	73,0 KB 
ID:	344038

    μεγεθος.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bosch.jpg 
Προβολές:	1128 
Μέγεθος:	55,8 KB 
ID:	344039

    Επέκταση εγγύησης και μέσα απ' το σαιτ στα 3 ή και παραπάνω χρόνια δωρεάν (δε θυμάμαι λεπτομέρειες).


    Δε θέλεις κρούση? Κοίτα το αντίστοιχο της metabo πρέπει να είναι ακόμα καλύτερο.


    Για βίδωμα ξεβίδωμα σε μηχανάκια βολεύει καλύτερα ένα μπαταρίας λόγο βάρους, ρυθμιζόμενης ροπής, έλλειψης καλωδίου και ηλεκτρικού φρένου. Ένα ηλεκτρικό κατσαβίδι μπαταρίας (με εχτρα τσοκ και για τρυπάνια) parkside με το πολύ 40 ευρώ θα σου την κάνει τη δουλειά μέχρι να χαλάσει η μπαταρία του. (δυο χρόνια τουλάχιστον). Μετά κρίνεις εσύ αν θα αλλάξεις μπαταρία ή θα το κοτσάρεις μετασχ/τη να το κάνεις ηλεκτρικό.

    Edit. Στην παραπάνω εικόνα φαίνεται και η προέκταση για μύτες που είχαν βγάλει τα λιντλ πέρυσι. Ντροπή! Που είναι τα μούτρα μου!!!
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 31/10/2015 στις 23:55.
    Sent from me using a computer.

  3. #3
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Για να μη καίγεται ο μηχανισμός..

    Όταν το μηχανάκι ζορίζεται για να ανοίξει την μία μετά την άλλη τρύπα 10mm σε χοντρό σίδερο με χαμηλές στροφές.
    Όταν βιδώνει όλη την ώρα στα όρια της μέγιστης ροπής που σηκώνει.
    Και γενικά όπου υπάρχει ζόρι με χαμηλή ταχύτητα...

    Πριν τελειώσουμε ή ενδιάμεσα το αφήνουμε για λίγο στη φουλ ταχύτητα χωρίς φορτίο να δουλέψει για να κρυώσει. Βάζοντας το χέρι κάτω απ' τη φτερωτή βλέπουμε πότε δρόσισε ο αέρας που βγάζει.
    Sent from me using a computer.

  4. #4
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Mike η τιμη είναι καλή και ξέρω άλλον έναν που ενδιαφέρεται γι' αυτό, οπότε μπορούμε να βάλουμε δυο στην παραγγελία ώστε τα μεταφορικά να είναι λίγο λιγότερα.

    Στο Ελλάdα ίδια τιμή χωρίς βαλίτσα και τρυπάνια. Αυτά τα τρυπάνια είναι ακριβά και πάρα πολύ καλά ενώ η βαλίτσα δεν είναι φτηνιάρικη όπως οι πράσινες.


    http://www.ebay.de/itm/Bosch-Schlagbohrmaschine-GSB-13-RE-inkl-4-Bohrer-im-Koffer-/300647538048?hash=item45fffd5d80:g4oAAOSwAYtWJ1qy

    Αν πάλι δε σε ενδιαφέρουν βαλιτσάκια και μλκ μπορεί να το βρούμε και λίγο φθηνότερα. (Αλλά τα τρυπάνια αξίζουν)
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 01/11/2015 στις 04:38.
    Sent from me using a computer.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Αν θέλεις μόνο ένα φθηνά πας σε ρευμα. Κρουστικό δραπανοκατσάβιδο ρεύματος της μπλε σειράς της bosh , μονής ταχύτητας (για να είναι ελαφρύ).
    Έχω τρίψει ολόκληρο κινητήρα με το το μπλε BOSCH PROFESSIONAL GSR 14.4. και σε σημεία που τα B&D και STIHL πριν στόμωναν και κόλλαγαν, τα πέρναγε άνετα χαρίζοντας 1 ομοιόμορφο και άνετο γυάλισμα. Στην κυριολεξία αυτό που λέμε smooth operation.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2012-08-24 14.34.22.1.jpg 
Προβολές:	1101 
Μέγεθος:	91,9 KB 
ID:	344047

    οι συρματόβουρτσες απ τα Lidl



    Το αποτέλεσμα ήταν καλύτερο από αμμοβολή και γυάλισμα μαζί. Το κυριότερο όμως είναι ότι ευχαριστιέσαι την απρόσκοπτη και ξεκούραστη εργασία με τη δύναμη, το πιάσιμο και το ζύγισμα που έχει.
    Τελευταία τροποποίηση από dimmie_72; 01/11/2015 στις 10:29.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  6. #6
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    Έχω τρίψει ολόκληρο κινητήρα με το το πράσινο BOSCH PROFESSIONAL GSR 14.4. και σε σημεία που τα B&D και STIHL πριν στόμωναν και κόλλαγαν, τα πέρναγε άνετα χαρίζοντας 1 ομοιόμορφο και άνετο γυάλισμα. Στην κυριολεξία αυτό που λέμε smooth operation.

    Το αποτέλεσμα ήταν καλύτερο από αμμοβολή και γυάλισμα μαζί. Το κυριότερο όμως είναι ότι ευχαριστιέσαι την απρόσκοπτη και ξεκούραστη εργασία με τη δύναμη, το πιάσιμο και το ζύγισμα που έχει.
    Α γεια σου, ένα τέτοιο θέλω κι εγώ !
    Φύγαμε...

  7. #7
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Mike η τιμη είναι καλή και ξέρω άλλον έναν που ενδιαφέρεται γι' αυτό, οπότε μπορούμε να βάλουμε δυο στην παραγγελία ώστε τα μεταφορικά να είναι λίγο λιγότερα.

    Στο Ελλάdα ίδια τιμή χωρίς βαλίτσα και τρυπάνια. Αυτά τα τρυπάνια είναι ακριβά και πάρα πολύ καλά ενώ η βαλίτσα δεν είναι φτηνιάρικη όπως οι πράσινες.


    http://www.ebay.de/itm/Bosch-Schlagbohrmaschine-GSB-13-RE-inkl-4-Bohrer-im-Koffer-/300647538048?hash=item45fffd5d80:g4oAAOSwAYtWJ1qy

    Αν πάλι δε σε ενδιαφέρουν βαλιτσάκια και μλκ μπορεί να το βρούμε και λίγο φθηνότερα. (Αλλά τα τρυπάνια αξίζουν)
    I'm in.

    p.s Να βρούμε και ένα ποιοτικό κατσαβίδι τώρα.

  8. #8
    http://www.dgtools.gr/eshop/product.aspx?id=12695
    Το ιδιο απο ελλαδα λιγο ακριβοτερο αλλα γλυτωνεις μεταφορικα, αν εισαι αθηνα
    Τελευταία τροποποίηση από kosni; 01/11/2015 στις 12:10.

  9. #9
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kosni Προβολή μηνύματος
    http://www.dgtools.gr/eshop/product.aspx?id=12695
    Το ιδιο απο ελλαδα λιγο ακριβοτερο αλλα γλυτωνεις μεταφορικα, αν εισαι αθηνα
    Αριστα! Eίσαι θεός!!!

    Αυριο θα ξέρω αν θα είναι έτοιμος για παραγγελία ο δεύτερος ενδιαφερόμενος και μοιράζονται και τα μεταφορικά. Αν και από Αθήνα δε νομίζω να είναι ακριβά. Οι περισσότερες εταιρείες συνεργάζονται με κουριερ και προσφέρουν αποστολές είτε δωρεάν από ένα ποσό και πάνω είτε αρκετά φθηνά.
    Sent from me using a computer.

  10. #10
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    I'm in.

    p.s Να βρούμε και ένα ποιοτικό κατσαβίδι τώρα.
    Οκ..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Festool-Drill-2.jpg 
Προβολές:	1075 
Μέγεθος:	81,3 KB 
ID:	344064


    Όταν λες καλό?

    Κοίτα.. όταν παίρνεις μπαταρίας το μισό εργαλείο είναι η μπαταρία. Οπότε ή παίρνεις ένα φθηνό και όταν χαλάσει η μπαταρία παίρνεις καινούριο (ή το μετατρέπεις σε σταθερό με ένα μετασχ/τη) ή παίρνεις ένα καλό ώστε να σε συμφέρει αργότερα να τα σκάσεις για μπαταρία.

    Τα επιπλέον που θα σου δώσει το μπαταρίας (σε σχέση με ένα δραπανοκατσάβιδο και όχι με ένα ηλεκτ/κο κατσαβίδι) εκτός απ' την έλλειψη καλωδίου είπαμε είναι το βάρος (ακόμα και τα πιο βαριά έχουν καλύτερο ζύγισμα), ρυθμιζόμενη παροχή δύναμης με καστάνια, ηλεκτρικό φρένο, 2 ταχύτητες, δύναμη.

    Εκεί που με το μποσάκι θα έχεις 12 νμ στις 2.400 (τα οποία είναι καλά γι' αυτή την ταχύτητα για όλες τις δουλειές που θα χρειαστεί να κάνεις σε αυτές τις στροφές) το ηλεκτρικό θα σου δώσει περισσότερη δύναμη σε χαμηλότερες στροφές.
    Πάνω από 15νμ στις 1300 πχ και πάνω από 35νμ στην πρώτη ταχύτητα με φουλ γκάζι στις 350στροφές και αυτά για τα 10.8v. Αν θέλεις περισσότερη δύναμη σε περισσότερες στροφές πας σε 14αρι.

    Που δεν ειναι κακό να έχεις 14αρι και να σου περισσεύει δύναμη αλλά όταν χρειαστεί να αλλάξεις μπαταρία θα την ακούσεις λίγο περισσότερο και το έχτρα βάρος μερικές φορές ειναι πρόβλημα.

    Τούτα λέγοντας.. ή θα έπαιρνα όπως σου είπα ένα parkside με 40 ευρώ. ή θα πήδαγα την πράσινη σειρά της bosch και θα πήγαινα στην μπλε για να πάρω το 10,8v
    Θα ξεκίναγα όμως να ψάχνω για το metabo που έχει και αφαιρούμενο τσοκ τρυπανιού χωρίς εργαλεία ώστε να δουλεύει σαν κατσαβίδι, χωρίς τσοκ και αντάπτωρες που του προσθέτουν βάρος και μήκος.

    Με τσοκ για τρυπάνια ή χωρίς για βίδωμα, με μπαταρία 2 ή 4 ah.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	metabo.jpg 
Προβολές:	1059 
Μέγεθος:	39,0 KB 
ID:	344066

    To μποσακι το βρίσκεις πιο φθηνά νομίζω, θα το προτιμούσα ίσως μονο αν η διαφορά στην τιμή ήταν αρκετά μεγάλη.

    Σε αυτά τα πράγματα πληρώνεις κάπου στο κατοστάρικο για το σώμα και μετά δίνεις οσα θέλεις για μπαταρίες (στο περίπου, αλλά φυσικά δε σε συμφέρει και πολύ να τα πάρεις ξεχωριστά απλά σου λέω την αναλογία τιμής). Μπορείς όμως να βρεις και προσφορές αν δε βιάζεσαι.
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 01/11/2015 στις 14:39.
    Sent from me using a computer.

  11. #11
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Μισκιν λαμβάνει? Καλά τα λέω με τις φριντέζες από πάνω? Καμιά πρόταση πιο οικονομική αλλά αξιόλογη?
    Sent from me using a computer.

  12. #12
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Τώρα μπλέξαμεεεεε

    Το λοιπόν ψαχνόμουν καιρό για κατσαβίδι μικρό να μπορεί να μπαίνει παντού και ότι έβρισκα σε μικρές διαστάσεις άρα και μικρή μπαταρία το θεωρούσα "λίγο" μέχρι που έπεσε στα χέρια μου αυτό
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Wurth ass-10a.jpg 
Προβολές:	1058 
Μέγεθος:	41,8 KB 
ID:	344067

    κι εδώ τα χαρακτηριστικά του

    http://www.wurth.gr/uploads/infos/M%...1079-13031.pdf.

    Η πλευρική κρούση του είναι απίστευτη, κάνει τεράστιες βίδες ίμπακτ που δεν το περίμενα με τπτ. Προσάρμοσα περιστροφική αντλία και μετάγγισα 500 λίτρα λάδι με μία μπαταρία. Όταν έφτιαχνα στο σκαπτικό στο χωριό μου ξεβίδωσε όλες τις σκουριασμένες βίδες που δεν έλυναν με τπτ.

    Το έχω λατρέψει. Το έχω και μικρό τσοκάκι και του βάζω μικρά τρυπανάκια για ν' ανοίξω τρύπες σε κουτιά υπολογιστών που δεν έχουν θέση για ssd.

    Μη ρωτήσετε τιμή αλλά ξαναλέω αξίζει μέχρι και το τελευταίο σεντ που έδωσα.
    Έρχεται ακριβώς στην συσκευασία που δείχνω στην εικόνα με φορτιστή, 2 μπαταρίες και βαλιτσάκι. Το δυναμόμετρο είναι αυτόματο και ρυθμίζεται από το βάθος πατήματος της σκανδάλης. όσο πιο βαθιά τόσο πιο δυνατά βαράει λέμε
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  13. #13
    Αυτό του vaska είναι rebranded Bosch GDR. Εγώ το έχω σε Bosch. Ότι λέει ο vaska ισχύει. Οι καλύτερες προσφορές είναι στο Amazon.de αλλά δε μπορώ να βάλω link από το κινητό. Το απόγευμα αν δε τα έχει βρει ο Αποστόλης.
    Edit: Vaska υπάρχει και 4ah μπαταρία. Τη βρίσκεις σε δημοπρασίες κανα (edit) 30€ + μτφ.
    Τελευταία τροποποίηση από MISKIN; 03/11/2015 στις 17:22.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  14. #14
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Τώρα μπλέξαμεεεεε

    Το λοιπόν ψαχνόμουν καιρό για κατσαβίδι μικρό να μπορεί να μπαίνει παντού και ότι έβρισκα σε μικρές διαστάσεις άρα και μικρή μπαταρία το θεωρούσα "λίγο" μέχρι που έπεσε στα χέρια μου αυτό
    Το οποίο είναι bosch μπλε σειρά.


    Τα αποπάνω που έβαλα δεν ειναι κρουστικά. Εννοώ δεν είναι παλμικά γιατί κρούση πρέπει να έχουν. Αυτό που έβαλες εσύ δουλεύει όπως και το αερόκλειδο. (αντάπτωρα για καρυδάκια ή καρυδάκια κατσαβιδιού έχεις?)

    Εξαρτάται τι θέλει ο καθένας.
    Υπάρχουν και σετάκια με ένα δράπανοκατσάβιδο και ένα παλμικό κατσαβίδι σε κασετίνα Lbox με έναν φορτιστή και φακό που παίρνει μπαταρίες απ' τα μηχανήματα, σε προσφορά σαν πακέτο.
    Εξαρτάται τι χρειάζεται ο καθένας.

    (Ναι το ξέρω μη το λέτε σε μένα, όλα τα χρειαζόμαστε αλλά τι να κάνουμε!!!)

    Μισκιιιιννν.. βοήθεια δε το 'χω με τις φριντέζες.
    Sent from me using a computer.

  15. #15
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Αυτό του vaska είναι rebranded Bosch GDR. Εγώ το έχω σε Bosch. Ότι λέει ο vaska ισχύει. Οι καλύτερες προσφορές είναι στο Amazon.de αλλά δε μπορώ να βάλω link από το κινητό. Το απόγευμα αν δε τα έχει βρει ο Αποστόλης.
    Μαζί ποστάραμε ρε?

    Ο Αποστόλης δε θα τα έχει βρει γιατί θα πάει για καφέ.

    Το βράδυ!
    Sent from me using a computer.

Σελίδα 1 από 52 1234561151 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 280
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2018, 16:01
  2. Γενικη συζητηση για τα V-Strom
    από gcrook στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2011, 11:44
  3. ΧΙΟΣ...Άνοιξη 2007 - Γενική συζήτηση
    από Cpt. Haddock στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 278
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2010, 21:06
  4. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2006, 23:37
  5. Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 22:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF