Σελίδα 2 από 86 ΠρώτοΠρώτο 12345671252 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 1283

Θέμα: Parkside και εργαλεία απ' τα Lidl

  1. #16
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Και για να μην κολλάμε σε μάρκες και λοιπά περιττά πρωτόκολλα.

    Θεωρείτε ότι το parkside είναι καλύτερο από πολλά άλλα που πωλούνται στην ίδια τιμή και έχουν τον ίδιο εξοπλισμό?

    Δεν έχετε δει ποτέ κάτι που πουλάει το λιντλ σαν parkside (ολόιδιο) σε άλλη μάρκα?

    Τα μοτεράκια του αέρα που είχε πριν κάτι μήνες? Επειδή τα πρακτικερ τα έχουν ακριβότερα? (για τα ίδια ακριβώς εργαλεία μιλάω όχι παρόμοια). Ρώτησε κάποιος σε κανενα μαγαζί πόσο έχουν αυτά τα πράγματα?
    Sent from me using a computer.

  2. #17
    Δε προσπαθω να βγαλω τα parkside και γαμω τα εργαλεια απλα θεωρω οτι ειναι για τον ερασιτεχνη value for money.
    Αυτο το bosch που ποσταρες δεν πρεπει να ναι λιθιου, μαλλον nimh ειναι αλλα δεν εχει σημασια...
    Γενικοτερα οι τιμες που εχει το lidl σε ΚΑΠΟΙΑ πραγματα ειναι ασυναγωνιστες, οταν πχ βγαζει βαλιτσα με καστανιες 1/4, 3/8 και 1/2 με τα καρυδακια κομπλε και την εχει 40 η 50 ευρω αν θυμαμαι καλα, και την πιο φθηνη στο εμποριο τη βρισκεις 70+ και ειναι ακριβως ιδια ποιοτητα (οπως μας εχεις εξηγησει) εχει μια σημασια...
    Οταν ειχε βγαλει αυτη τη βαλιτσα, την αλλη μερα το σχιστο ηταν γεματο απο δαυτες και πουλαγανε 10- 20 ευρω πανω εννοειτε....
    Τελευταία τροποποίηση από kosni; 05/11/2015 στις 15:59.

  3. #18
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kosni Προβολή μηνύματος
    Δε προσπαθω να βγαλω τα parkside και γαμω τα εργαλεια απλα θεωρω οτι ειναι για τον ερασιτεχνη value for money.
    Αυτο το bosch που ποσταρες δεν πρεπει να ναι λιθιου, μαλλον nimh ειναι αλλα δεν εχει σημασια...
    Γενικοτερα οι τιμες που εχει το lidl σε ΚΑΠΟΙΑ πραγματα ειναι ασυναγωνιστες,
    Επιτέλους!!!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kosni Προβολή μηνύματος
    οταν πχ βγαζει βαλιτσα με καστανιες 1/4, 3/8 και 1/2 με τα καρυδακια κομπλε και την εχει 40 η 50 ευρω αν θυμαμαι καλα, και την πιο φθηνη στο εμποριο τη βρισκεις 70+ και ειναι ακριβως ιδια ποιοτητα (οπως μας εχεις εξηγησει) εχει μια σημασια...
    Βασικά το αντίθετο έχω πει. Ότι η τιμή είναι ενδεικτικό της ποιότητας και όχι η μάρκα. Δεπαναλεει parkside ή ότι άλλο θέλει καρφάκι δε μου καίγεται.

    Τώρα έχει μια μόνο σειρά με καρυδάκια στα 22 ευρώ και άλλες φορές βγάζει 3 σειρές με καρυδάκια στα 43.5 ευρώ.
    Δλδ αυτές τώρα είναι σε προσφορά ενώ οι άλλες ήταν σε σούπερ προσφορά ή μήπως άλλα εργαλεία τα μεν και άλλα τα δε.

    Όταν βγάζει καστάνια μισής ίντσας καρυδάκια προεκτάσεις και μύτες στα 22 ευρώ
    και την άλλη βγάζει μόνο 2 προεκτάσεις για μύτες με τα μισά λεφτά από την μισόκιλη κασετίνα του προηγούμενου μήνα?

    Ο πατέρας μου έσκασε γιατί δεν πρόλαβε να πάει να πάρει πριονάκι. Πήρα και του πήρα το ίδιο ακριβώς με του lidl στα ίδια λεφτά. Την προηγούμενη φορά είχε πάρει ένα και το είχε βρει πάρα πολύ καλό.

    Με τα λεφτά που έδωσε τότε και τα λεφτά που έδωσα τώρα έπαιρνα πριονάκι για κλάδεμα με λάμα japan. (και μάλιστα αφαιρούμενη ώστε να αλλάζεται).
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 05/11/2015 στις 16:51.
    Sent from me using a computer.

  4. #19
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από camen Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση: Αν χρειαστεί να σε καλύψει η εγγύηση για εργαλείο στο λιντ γινεται άμεσα η περιμένεις ποτε θα ξαναβγεί προς πώληση το εργαλείο? κρατάνε κάποιο στοκ για να καλύπτουν τις εγγυήσεις?
    Κ προφανώς πρεπει να προσκομίσεις κ την απόδειξη αγοράς ή τα αναγνωρίζουν ως δικά τους?
    Εγγύηση εχει κ η κασετίνα που θα βγάλει το Σάββατο ?
    Εgω δε ξέρω να σε απαντήσω καρdιά μου αλλά έχεις δει καθόλου τα εργαλεία maco?

    Έχουν και καρτελάκι που λένε εγγύηση εφ' όρου ζωής.

    Κράτα το καρτελάκι, την απόδειξη αγοράς και μια φωτογραφία σου την ώρα που την αγοράζεις με χαμόγελο και πάνε να την αλλάξεις όταν σπάσει.


    Edit. Μια καστάνια 1/4 round head (ή facom style) κοστίζει κάπου στα 7 ευρώ και δεν είναι καθόλου άσχημη για τον χομπίστα που θέλει ένα φθηνό εργαλείο.
    Sent from me using a computer.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Τα έχω δοκιμάσει ρε 'συ. Με το μικρότερο που είχε βγάλει κάποια στιγμή έχω δουλέψει αρκετά και μάλιστα έχει βγάλει αρκετή δουλειά στα χέρια άλλου. (καλά μη φανταστείτε τίποτα τρομερό αλλά έχει δουλέψει)

    Αναλογικά με την τιμή του, παίρνεις αυτό που πληρώνεις. Διαφωνείς σε αυτό?
    αυτο ειπα κι εγω
    value for money
    γιατι σε καποιους αρκει αυτη η ποιοτητα
    αλλα ξαναλεω
    εχεις τη μοναδικη δυνατοτητα να αξιολογησεις στην πραξη αυτο που αγορασες και να το επιστρεψεις αν το κρινεις ανεπαρκες για τη δουλεια που το θες

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Προδιαγραφής Προβολή μηνύματος
    Kαι για να φτιάξω τον MISKIN,ναι το Honda ηταν αθραυστο!Και δεν θα το πουλαγα αλλα...
    ...εκεινη την εποχη 1980 περιπου το ανεκδοτο στους μηχανοβιους ηταν πως αν ο Ερυθρος Σταυρος κανει ντου στο γραφειο αρ.100 του Σαρακακη(ανταλακτικα Honda)θα βρει ενα σωρο αγνοουμενους που περιμενουν μηνες και χρονια τα ανταλλακτικα τους!
    Μια ανοιξη μου κλεψανε εξαρτηματα απο τα μπροστινα δισκοφρενα(δαγκανες,τακακια,αντλιες κλπ) και αυτο με αφησε με την μηχανη ακινητη 6μηνες μεχρι να ερθουν τα ανταλλακτικα(γιαυτο και μου τα κλεψανε!)και μαλιστα ναμαι ερμαιο του συνεργεια για καταστασεις αδιανοητες(δωσε τα μισα απο τα γνησια να στειλω τα παιδια να κλεψουν απο κανενα ιδιο!!!).Ειδα οτι ολο το κυκλωμα ηταν ετσι και αποφασισα να το φτιαξω με τα γνησια οποτε κι αν θα ερχοταν αλλα ποτε πια εξαρτηση απο αντιπροσωπειες μαφιοζικες.
    Βλέπω ένα τύπο κάθε μέρα με ένα CX πηγαίνοντας για δουλειά. Κάθομαι και το χαζεύω στο φανάρι. Πήγαινε-έλα στη δουλειά του με το CX... Το μοναδικό που έχω δει εδώ και χρόνια. Μέτά σταματάω στο επόμενο φανάρι και είμαστε 3-4 vstrom...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Είναι πιο ακριβό το parkside από ένα ίδιο bosch πράσινο ή maktec πχ?

    Ίδια βατ ίδιες μπαταρίες κτλ. Και αν ναι πόσο? Αξιζει η διαφορά?
    Περίπου η διπλή τιμή δεν είναι;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από camen Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση: Αν χρειαστεί να σε καλύψει η εγγύηση για εργαλείο στο λιντ γινεται άμεσα η περιμένεις ποτε θα ξαναβγεί προς πώληση το εργαλείο? κρατάνε κάποιο στοκ για να καλύπτουν τις εγγυήσεις?
    Κ προφανώς πρεπει να προσκομίσεις κ την απόδειξη αγοράς ή τα αναγνωρίζουν ως δικά τους?
    Εγγύηση εχει κ η κασετίνα που θα βγάλει το Σάββατο ?
    Παίρνεις τα λεφτά πίσω, δε νομίζω να κρατάνε στοκ.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kosni Προβολή μηνύματος
    Ειναι καλυτερο το πρασινο bosch απο το parkside αραγε?
    Ναι είναι

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Ναι kosni είναι! Αλλά νομίζω ότι είναι και ακριβότερο! Δεν το έψαξα και πολύ αλλά υποθέτω ότι εσείς που ενδιαφέρεστε πρέπει να ξέρετε.
    Όταν πίσω από ένα εργαλείο κρύβεται μια εταιρία που πουλάει μόνο τέτοια πράγματα νομίζω πως είναι αρκετό για να μη το συζητήσουμε άλλο.
    Η Skill είναι της bosch. Γιατί νομίζεις ότι την λέει skill και όχι bosch κοκκινη ή bosch μπαρδαλή? Γιατί δεν θέλει να βάλει το όνομά της σε κάτι τέτοιο, έχει ένα ρεπιουτέισον να χάσει. Το skill στα 55 ευρώ με μια μπαταρία είναι ποιότητας lidl.
    Απ' την άλλη το λιντλ πουλάει σαλάμια.
    Και κανένα parkside που και που.

    Σε σχέση με αυτό?

    http://www.kappoutel.gr/product_info...ducts_id=16234


    Πόσο καλύτερο είναι το parkside?
    Είναι καλύτερο το parkside?


    Δεν είμαι αντίθετο με την αγορά ενός τέτοιου εργαλείου, εξ' άλλου, όσοι παρακολουθήσατε την συζήτηση, είδατε οτι το είπα και εγώ πως κάτι σε αυτή την τιμή αξίζει, υπό προϋποθέσεις

    Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί πρέπει να περιμένω τα λιντλ για να πάρω κάτι που σε ένα μαγαζί μπορώ να το βρω φθηνότερα. (ή στην ίδια τιμή)
    Αποστόλη το Parkside έχει καλύτερη σχέση τιμής απόδοσης από τα budget εργαλεία μπαταρίας της αγοράς. Ακόμα και την ίδια τιμή να έχουν τα Parkside έχουν 3ετή εγγύηση όπως τα επαγγελματικά. Χώρια ότι πουλιούνται σωρηδόν και σπάνια θα ακούσεις κάτι άσχημο, όπως ακούς συνεχώς για τα B&D ή τα εργαλεία του πρακτικερ (budget). Επίσης καλά λόγια ακούω και για τα Dexter του Leroy Merlin.

    Έχουμε όμως ξεφύγει λίγο εκτός θέματος μιας και αυτά δεν είναι εργαλεία για το μηχανάκι, ίσως να μεταφερθεί όλο αυτό σε κάποιο thread για τις προσφορές του Lidl.

    Που θα βρούμε λοιπόν ένα φθηνό σετ μανόμετρα για να ρυθμίσουμε τις πεταλούδες στο vstrom;
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  7. #22
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    αυτο ειπα κι εγω
    value for money
    γιατι σε καποιους αρκει αυτη η ποιοτητα
    αλλα ξαναλεω
    εχεις τη μοναδικη δυνατοτητα να αξιολογησεις στην πραξη αυτο που αγορασες και να το επιστρεψεις αν το κρινεις ανεπαρκες για τη δουλεια που το θες
    Πάμε όλοι να αδειάσουμε τα μαγαζιά και την επόμενη να τα επιστρέψουμε όλα πίσω.

    Εκδίκηση για τις πουστιές που έκαναν όταν τα καπιταλ ctrl ήταν στα φόρτε τους.
    Sent from me using a computer.

  8. #23
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Που θα βρούμε λοιπόν ένα φθηνό σετ μανόμετρα για να ρυθμίσουμε τις πεταλούδες στο vstrom;
    Ψαξε force και rothewald. Και οι δύο έχουν αρκετά σπεσιαλ τουλς και γενικά διάφορα εξειδικευμένα εργαλεία. (θα ρίξω μια ματιά αργότερα να δω τι άλλο υπάρχει).


    Στα υπόλοιπα, αφού το λετε όλοι έτσι θα είναι.
    Αχιλλέα σπάνια αγοράζω lidl αλλά έχω βρει πολλά απ' τα εργαλεία που πουλάει, σε άλλες μάρκες και με παρόμοια τιμή.
    Συμφωνώ ότι ίσως κάποια απ' αυτά μπορεί να έχουν καλύτερο δείκτη τιμής πως απόδοση σε σχέση με πολλά της αγοράς ενώ άλλες φορές ο παράγοντας "που να ψάχνω τώρα" είναι αρκετός. Εγώ συνήθως ψάχνω για κάτι άλλο και πέφτω πάνω τους.
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 05/11/2015 στις 19:01.
    Sent from me using a computer.

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Ψαξε force και rothewald. Και οι δύο έχουν αρκετά σπεσιαλ τουλς και γενικά διάφορα εξειδικευμένα εργαλεία. (θα ρίξω μια ματιά αργότερα να δω τι άλλο υπάρχει).
    Βάλε κανά link έχει γίνει καζάνι το κεφάλι μου με τα μπαταρίας και δεν έχω κουράγιο να ψάξω και γι' αυτό. :ZZZ:
    Θα μου δανείσει γνωστός τα δικά του αλλά λέω να επενδύσω σε κάτι τέτοιο μιας και χρειάζεται.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Στα υπόλοιπα, αφού το λετε όλοι έτσι θα είναι.
    Αχιλλέα σπάνια αγοράζω lidl αλλά έχω βρει πολλά απ' τα εργαλεία που πουλάει σε άλλες μάρκες και με παρόμοια τιμή.
    Συμφωνώ ότι ίσως κάποια απ' αυτά μπορεί να έχουν καλύτερο δείκτη τιμής πως απόδοση σε σχέση με πολλά της αγοράς ενώ άλλες φορές ο παράγοντας "που να ψάχνω τώρα" είναι αρκετός. Εγώ συνήθως ψάχνω για κάτι άλλο και πέφτω πάνω τους.
    Σπάνια και γω ψωνίζω από lidl εργαλεία. Έχω το τροχό και τη σπαθοσέγα και δουλεύω και το πνευματικό που και που. Όλα αυτά όμως άντε να δουλέψουν 1 φορά το δίμηνο και αν. Τώρα που χειμώνιασε θα δω τι κάνει η σπαθοσέγα στο κόψιμο ξύλων για τη σόμπα.
    Ότι γράφω για τα Parkside κάπου αλλού τα έχω διαβάσει. Οι 9 στους 10 λένε "καλά εργαλεία για τα λεφτά τους".
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    εχω σταματησει εδω και πολυ καιρο να ψωνιζω απο το lidl. ο λογος ειναι επειδη εχει ριξει πολυ την ποιοτητα ωστε να εχει καλο κραχτη στα εργαλεια με χαμηλες τιμες. μιλαω για πριν απο καμια πενταετια πριν αν θυμαμαι καλα. οτι parkside μπαταριας εχω παρει ηταν τοτε με ΔΥΟ μπαταριες. τωρα πια μονο μια μπαταρια.

    επισης ειχα παρει τοτε την παρακατω πενσα απο το lidl. την ειχα πιασει στο χερι μου και μαρεσε η ποιοτητα της. πηρα δυο ( ευτυχως) σκυλος μαυρος αποδειχτηκε, εχει φαει παρα πολυ ξυλο εχει ξεχαστει σε βροχες εξω. ειναι ακομα λειτουργικη. κι ελεγα σαν την ξαναβγαλει θα παω να παρω. ο αντικαταστατης της πριν δυο χρονια που την κυνηγαω ειναι αυτη που φαινετε στο λινκ του MISKIN. καμια σχεση η μια με την αλλη σε ποιοτητα. και ειναι φανερο.

    αει σιχτιρ ειπα. μου κανει μια κατασταση ως εξης " τωρα που εφτιαξα ονομα στις προσφορες εργαλειων σας ριχνω την ποιοτητα και θα μου λετε κι ευχαριστω". οχι ευχαριστω δεν θα παρω λοιπον και προτιμω να ψωνιζω απο σπ πατση κι ebay. πιο ωραιο πραμα δεν υπαρχει απο το να πιανεις φιλιες με τους υπαλληλους στα εργαλειαδικα. μετα απο καποιες επισκεψεις σε προσεχουν και σου δινουν καλα εργαλεια.

    απλα πιστευω οτι ειναι η ευκολη διαδικασια του "παω εδω στο lidl της γετονιας μου να παρω ενα εργαλειο". ουτε να στραβωνομαι στο ιντερνετ ουτε να ψαχνω σε φορουμ ουτε να περιμενω ποοοτε θαρθει το εργαλειο.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20151105_175218.resized.jpg 
Προβολές:	313 
Μέγεθος:	50,7 KB 
ID:	344325


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Γιαννης

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος

    Που θα βρούμε λοιπόν ένα φθηνό σετ μανόμετρα για να ρυθμίσουμε τις πεταλούδες στο vstrom;
    θες να αγορασεις η να δανειστεις;

    εχω να σου δωκω να κανεις την δουλεια σου κι αν σαρεσουν μετα πας και τα αγοραζεις (οχι τα δικα μου ε μην παρεξηγηθουμε κιολα!!!!!
    Γιαννης

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από virus Προβολή μηνύματος
    θες να αγορασεις η να δανειστεις;

    εχω να σου δωκω να κανεις την δουλεια σου κι αν σαρεσουν μετα πας και τα αγοραζεις (οχι τα δικα μου ε μην παρεξηγηθουμε κιολα!!!!!
    Να ΄σαι καλά, έχει προσφερθεί κι άλλος φίλος να μου δανείσει, απλώς είπα μήπως να πάρω δυο δικά μου αν βρω σε καλή τιμή.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    απο δω τοχω παρει. και εχω παρει με τεσσερις στηλες αν ποτε βρεθω με κανα Ι4

    αλλα κανει και για δικυλινδρα.
    Γιαννης

  14. #29
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Οι 9 στους 10 λένε "καλά εργαλεία για τα λεφτά τους".
    Κάτι μου λέει ότι εκείνος ο ένας είμαι εγώ.

    Πλάκα κάνω. Σε γενικές γραμμές έτσι είναι απλά δεν είναι κανόνας αυτός. Οι φιλιέρες και τα κολαουζα είναι καλά για τα λεφτά που πληρώνεις αλλά όχι για την δουλειά που θέλεις να κάνεις. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό? Ότι είναι 10 ευρώ πεταμένα. Δεν θα δουλέψουν ή θα δουλέψουν μια φορά το κάθε ένα. Κάτι σαν τα Ελληνικά σπίρτα ρε παιδί μου, αν άναβε το πρώτο....
    τα υπόλοιπα μπορούσες να τα πετάξεις.

    Το ροπόκλειδο με τα 16 ευρώ είναι καλό για τα λεφτά του αλλά όχι για να μετράς ροπές.

    O κανόνας όμως λέει....

    Είναι lidl -> Είναι καλό.
    Ε δεν είναι!



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από virus Προβολή μηνύματος
    εχει ριξει πολυ την ποιοτητα ωστε να εχει καλο κραχτη στα εργαλεια με χαμηλες τιμες.

    καμια σχεση η μια με την αλλη σε ποιοτητα. και ειναι φανερο.
    -Τι έχεις Γιάννη?
    -Τι είχα Πάντα?

    Τελευταία τροποποίηση από daz; 05/11/2015 στις 21:36.
    Sent from me using a computer.

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από virus Προβολή μηνύματος
    απο δω τοχω παρει. και εχω παρει με τεσσερις στηλες αν ποτε βρεθω με κανα Ι4

    αλλα κανει και για δικυλινδρα.
    Καλό φαίνεται και συμμαζεμένο, μικρούλι. Ένα μοντέλο είναι;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Κάτι μου λέει ότι εκείνος ο ένας είμαι εγώ.

    Πλάκα κάνω. Σε γενικές γραμμές έτσι είναι απλά δεν είναι κανόνας αυτός. Οι φιλιέρες και τα κολαουζα είναι καλά για τα λεφτά που πληρώνεις αλλά όχι για την δουλειά που θέλεις να κάνεις. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό? Ότι είναι 10 ευρώ πεταμένα. Δεν θα δουλέψουν ή θα δουλέψουν μια φορά το κάθε ένα. Κάτι σαν τα Ελληνικά σπίρτα ρε παιδί μου, αν άναβε το πρώτο....
    τα υπόλοιπα μπορούσες να τα πετάξεις.

    Το ροπόκλειδο με τα 16 ευρώ είναι καλό για τα λεφτά του αλλά όχι για να μετράς ροπές.

    O κανόνας όμως λέει....

    Είναι parkside -> Είναι καλό.
    Ε δεν είναι!





    -Τι έχεις Γιάννη?
    -Τι είχα Πάντα?

    Ήθελα να το γράψω και πριν στο virus, ότι μιλάω πάντα για τα εργαλεία μπαταρίας και τα ηλεκτρικά εργαλεία του Lidl, δηλαδή τα Parkside και όxι τα Powerfix εργαλεία χειρός.

    Λες να μη πάρω τα κολαούζα και τις φιλιέρες; Ούτε για τις μανέλες;
    Τελευταία τροποποίηση από MISKIN; 05/11/2015 στις 18:22.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

Σελίδα 2 από 86 ΠρώτοΠρώτο 12345671252 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φέρτε τη στην Ελλάδα και θα εξαφανιστούν τα παπιά & τα 250αρια από την Αθήνα.
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2023, 03:49
  2. Transalp: Μια απ'τα ίδια για το 2006 ?
    από micmic στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 15:16
  3. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2005, 22:49
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2004, 11:30
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF