Σελίδα 30 από 86 ΠρώτοΠρώτο ... 2025262728293031323334354080 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 436 έως 450 από 1283

Θέμα: Parkside και εργαλεία απ' τα Lidl

  1. #436
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    820
    https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfo...rticleId=23398

    Το βγάζει σμρ και λέω να το τσιμπίσω για καμιά δουλειά στο σπίτι να μην κουβαλάω το μεγάλο απο το γκαράζ. Είχα την εντύπωση οτι το δίνανε πιο φθηνά όμως. 50 το είχανε πάντα?
    Πάτα το 0

  2. #437
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.752
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfo...rticleId=23398

    Το βγάζει σμρ και λέω να το τσιμπίσω για καμιά δουλειά στο σπίτι να μην κουβαλάω το μεγάλο απο το γκαράζ. Είχα την εντύπωση οτι το δίνανε πιο φθηνά όμως. 50 το είχανε πάντα?
    Άλλη τιμή είχε, αλλά δεν είναι το ίδιο με το προηγούμενο που είχε φέρει. Είναι άλλο μοντέλο.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  3. #438
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Νομίζω το προηγούμενο είχε και κρούση....

  4. #439
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfo...rticleId=23398

    Το βγάζει σμρ και λέω να το τσιμπίσω για καμιά δουλειά στο σπίτι να μην κουβαλάω το μεγάλο απο το γκαράζ. Είχα την εντύπωση οτι το δίνανε πιο φθηνά όμως. 50 το είχανε πάντα?
    Πάρε απο το πρακτικερ με τα ίδια λεφτά ένα μπλακεντεκερ με λιθίου 18V που έχουν σε προσφορά αυτές τις μέρες
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #440
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Ισως μπερδευεσαι με το 18αρι !
    ΕΧΕΙ ΚΡΟΥΣΗ !!
    Οι βαθμιδες ροπης 25 + 1 κρουση ειναι νιμιζω περισσοτερες απο τα αλλα της αγορας...τα αλλα εχουν περιπου 20 .
    Η τελευταια του ροπη (μεγιστη) ειναι πανω απο τον μεσο ορο του ανταγωνισμου
    Σε περιστροφη ειναι τα ιδια με τα αλλα
    Ταχυτσοκ ιδιο με αλλα.... η μπαταρια αν και μικρη ειναι πιο καλη απο τα ανταγωνιστικα ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ μοντελα τα αλλα εχουν καποια 1.0 αμπερωριο
    Τελος σε τιμη θεωρητε πολυ-πολυ οικονομικο και εχει 3 χρονια εγγυηση !!

  6. #441
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    820
    Οχι το συγκεκριμενο ηθελα που δουλευει κ σαν βοδολογος. Απλα ειχα την εντυπωση οτι παλια το ειχαν 40. Anyway μολις το τσπιμπισα. Εντυπωσεις δεν γραφω γτ και δεν το δοκιμασα και νομιζω εχουν αναφερθει ηδη πιο πισω.

  7. #442
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.752
    Το προηγούμενο που έχω πάρει εγώ, για ερασιτεχνικη χρήση είναι μια χαρά. Εχω φτιάξει και έχω φτιάξει πράγματα και μια χαρά δουλεύει.

    Μην δίνεις και πολύ σημασία στους ελιτίστες των εργαλείων, που αμα δεν κάνει όσο ένα μικρό αυτοκίνητο το εργαλείο, δεν καταδέχονται να βάλουν ούπα στον τοίχο να κρεμάσουν ένα κάδρο...
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  8. #443
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Αυτή η μαρκετινίστικη μαλακία των αμερικάνων που βλέπω ήρθε και σε σε εμάς, με τα 20V max για να τσιμπάει ο κόσμος μόνο εμένα μου σπάει τα νεύρα;

  9. #444
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Ισως μπερδευεσαι με το 18αρι !
    ΕΧΕΙ ΚΡΟΥΣΗ !!
    Οι βαθμιδες ροπης 25 + 1 κρουση ειναι νιμιζω περισσοτερες απο τα αλλα της αγορας...τα αλλα εχουν περιπου 20 .
    Η τελευταια του ροπη (μεγιστη) ειναι πανω απο τον μεσο ορο του ανταγωνισμου
    Σε περιστροφη ειναι τα ιδια με τα αλλα
    Ταχυτσοκ ιδιο με αλλα.... η μπαταρια αν και μικρη ειναι πιο καλη απο τα ανταγωνιστικα ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ μοντελα τα αλλα εχουν καποια 1.0 αμπερωριο
    Τελος σε τιμη θεωρητε πολυ-πολυ οικονομικο και εχει 3 χρονια εγγυηση !!
    Αν και δεν το περιεργάστηκα πολύ χθες νομίζω οτι κρούση δεν έχει. Ναι έχεις όπως ανέφερες 25+1 αλλά νομίζω οτι είναι διάτρηση χωρίς κρούση. Θα το κοιτάξω το απόγευμα που θα το χρησιμοποιήσω.
    Επίσης να πω κτ που μου έκανε πολύ εντύπωση με το εργαλείο. Όταν πατάς το τσοκ στην πίσω μεριά που φαίνεται μέσα η περιέλιξη εμφανίζεται μια λάμψη (σαν σπινθήρας). Μόνο τη στιγμή που το πατάς. Μετά χάνεται. Η αλήθεια είναι οτι με παραξένεψε και μιας και μένω στα 2 λεπτά πήγα πίσω στο lidl να μου δώσουν άλλο. Λέω την ιστορία στον υπεύθυνο και μου λέει πως και αυτό που έχει αυτός κάνει το ίδιο και το έχει 4 χρόνια. Προς τιμήν του μου άνοιξε δεύτερο μπροστά μου το έβαλε σε λειτουργία και έκανε το ίδιο. Μου είπε πάλι για τα 3 χρονιά εγγύηση κλπ και με ρώτησε αν θέλω παρόλα αυτά να το αφήσω. Τλκ πήρα το δεύτερο που άνοιξε.
    Πάτα το 0

  10. #445
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2017
    Μηνύματα
    1.947
    Όταν πατάς το τσοκ κινείται λίγο προς τα πίσω όλος ο άξονας περιστροφής, για μια στιγμή τα καρβουνακια δεν πατάνε καλά και δημιουργείται ο σπινθήρας. Μετά στρώνουν. Δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα.

  11. #446
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    820
    Ναι φαντάζομαι οτι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα απλά μου έκανε εντύπωση γι αυτό το ανέφερα. Να επιβεβαιώσω και τα λόγια του υπεύθυνου που με διαβεβαίωσε αν και φάνηκε να το ξέρει στα σίγουρα γτ με μεγάλη σιγουριά άνοιξε το δεύτερο για να μου το επιβεβαιώσει.
    Πάτα το 0

  12. #447
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Το προηγούμενο που έχω πάρει εγώ, για ερασιτεχνικη χρήση είναι μια χαρά. Εχω φτιάξει και έχω φτιάξει πράγματα και μια χαρά δουλεύει.

    Μην δίνεις και πολύ σημασία στους ελιτίστες των εργαλείων, που αμα δεν κάνει όσο ένα μικρό αυτοκίνητο το εργαλείο, δεν καταδέχονται να βάλουν ούπα στον τοίχο να κρεμάσουν ένα κάδρο...
    Οχι ούπα, ούτε το κατώφλι του εργαστηρίου δεν περνάνε! Δεν το διακινδυνεύω.....ωρες είναι να πάθουν τα καλά καμμιά αλλεργία (τα καλά είναι και ρατσιστές) και να μείνουμε με το Parkside

  13. #448
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.752
    Χαχαχαχαχαχα
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  14. #449
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    Οχι ούπα, ούτε το κατώφλι του εργαστηρίου δεν περνάνε!
    Sent from me using a computer.

  15. #450
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    Αυτο το δραπανοκατσαβιδο ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΡΟΥΣΗ και μην βαζεις κεφαλαια για να το τονισεις DRAKONET, ειδικα οταν δεν το γνωριζεις.

    Εδω που ειναι το δραπανοκατσαβιδο της τρεχουσας προσφορας δες τα χαρακτηριστικα, λεει. https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfo...rticleId=23398

    Προεπιλογή: 25 βαθμίδες ροπής στρέψης + βαθμίδα διάτρησης

    Εδω το link και απο την ιστοσελιδα εξυπηρετησης της lidl https://www.lidl-service.com/cps/rde...S%2020-Li%20D4

    Αυτο που ειναι ΚΡΟΥΣΤΙΚΟ και καποτε το εφερνε στις προσφορες με διαφορετικο κωδικο και 10 ευρω ακριβοτερα απο το ''απλο'' δες τι γραφει στα χαρακτηριστικα.

    Προεπιλογή: 20 βαθμίδες ροπής στρέψης + βαθμίδα διάτρησης + βαθμίδα κρουστικής διάτρησης.

    https://www.lidl-service.com/cps/rde...A%2020-Li%20A1


    borgiriadis1
    Αυτη την λαμψη απο τα καρβουνακια την κανουν αρκετα εργαλεια parkside, δεν ειναι κατι ανησυχητικο νομιζω με τον καιρο και την χρηση θα εξαλειφθει σχεδον τελειως το φαινομενο.

Παρόμοια θέματα

  1. Φέρτε τη στην Ελλάδα και θα εξαφανιστούν τα παπιά & τα 250αρια από την Αθήνα.
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2023, 03:49
  2. Transalp: Μια απ'τα ίδια για το 2006 ?
    από micmic στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 15:16
  3. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2005, 22:49
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2004, 11:30
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF