Σελίδα 39 από 86 ΠρώτοΠρώτο ... 29343536373839404142434449 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 571 έως 585 από 1283

Θέμα: Parkside και εργαλεία απ' τα Lidl

  1. #571
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lazarefa Προβολή μηνύματος
    Οπότε λες ότι έχει νόημα να δώσω διπλά-τριπλά χρήματα για να πάρω κάτι επώνυμο, για τη χρήση που το προορίζω; (ερασιτεχνικά, μια στο τόσο και αν).
    Εννοείται πως όχι. Για την δουλειά που θες μια χαρά θα σε καλύψει.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #572
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    Τα ειδα τα brushless που εφερε τωρα, καλα ναι μεν αλλα.
    Σιγουρα προτιμοτερο κατα την γνωμη μου το ''απλο'' ΚΡΟΥΣΤΙΚΟ δραπανοκατσαβιδο απο το ''σκετο'' δραπανοκατσαβιδο brushless.

    Οι λογοι πολλοι και διαφοροι.

  3. #573
    Tricycle
    Εγγραφή
    05/03/2018
    Μηνύματα
    68
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    To Lidl δεν φέρνει ΜΟΝΙΜΑ τα προιόντα της εβδομαδιαίας προσφοράς. Αυτά που έχει στην εβδομαδιαία προσφορά, τα φέρνει για την βδομάδα αυτή και μόνο, είναι ΕΚΤΑΚΤΑ, δεν είναι μόνιμα προιόντα που απλά την βδομάδα αυτή τα δίνει καλύτερη τιμή (μιλάμε για τα μη-τρόφιμα). Μετά την πάροδο της βδομάδας της προσφοράς, είναι σαν να μην τα είχε. Έτσι δουλεύει η επιχείριση αυτή, από τότε που πρωτοάνοιξε.
    Εμένα δεν με εξυπηρετεί, άλλους τους εξυπηρετεί, όλα καλά!

  4. #574
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geo10 Προβολή μηνύματος
    Εμένα δεν με εξυπηρετεί, άλλους τους εξυπηρετεί, όλα καλά!
    Κανέναν δεν εξυπηρετεί εκτός από το ίδιο το Lidl. Δε χρειάζεται να στοκάρει τα πάντα συνέχεια οπότε υποθέτω μειώνει το κόστος με αυτόν τον τρόπο και, ίσως το κυριότερο, πατάει στην καταναλωτική ψυχολογία του "καλή τιμή, ας το πάρω τώρα που το βρήκα, δεν ξέρεις αν θα χρειαστεί αργότερα". Την έχω πατήσει έτσι πολλάκις.

  5. #575
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    Τελευταια προσθηκη απο τα επαναφορτιζομενα μπαταριας parkside.
    Κρουστικο δραπανοκατσαβιδο, που το περιμενα πολυ καιρο το συγκεκριμενο.
    Εκ πρωτης φαινεται αρκετα καλο για τα λεφτα του και απο το λιγο που εχω προλαβει να το δουλεψω.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	28nroUll.jpg 
Προβολές:	290 
Μέγεθος:	50,9 KB 
ID:	417449

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	PX1gXw2l.jpg 
Προβολές:	283 
Μέγεθος:	38,5 KB 
ID:	417450

    Αυτο που δεν ειναι σιγουρα καλο, για να μην πω σκετη απογοητευση μαλιστα, ειναι οι μπαταριες των 2ah που περιλαμβανονται μεσα στο 99% των πακετων των επαναφορτιζομενων.

  6. #576
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.763
    Είναι ζήτημα να είναι έστω και 2ah.
    Sent from me using a computer.

  7. #577
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Είναι ζήτημα να είναι έστω και 2ah.
    Κι`εγω αμφιβαλλω κατα πολυ αποστολε.

  8. #578
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    630
    Πήγε εχθές γνωστός μου (με αρκετές γνώσεις εργαλείων και με πολλά στη συλλογή του) και βρήκε σε Lidl το κρουστικό δραπανοκατσάβιδο 20V (αυτό που είχε βγάλει στις 26/3 στα 60 ευρώ, το αγόρασε και ο Fasarias πιο πάνω και ενδιαφέρει κι εμένα) και το αγόρασε. Μόλις πήγε σπίτι και το άνοιξε να το δοκιμάσει διαπίστωσε ότι είχε αισθητό τζόγο στο τσοκ. Τους το πήγε πίσω αναφέροντας το πρόβλημα και του επέστρεψαν τα χρήματα. Το ερώτημά μου είναι αφενός αν έχουν παρατηρήσει κι άλλοι φίλοι ανάλογο πρόβλημα με τζόγους στο τσοκ σε δραπανοκατσάβιδα του Lidl, ειδικά βέβαια στο εν λόγω (fasarias διαβάζει κι αφετέρου αν είναι τακτική της επιχείρησης όταν ο πελάτης έχει κάποιο θέμα με την ποιότητα του εργαλείου να το επιστρέφει με αποσφραγισμένη συσκευασία και να του επιστρέφουν τα χρήματα χωρίς πολλά πολλά. Αν ισχύει το τελευταίο, μάλλον θα το πάρω κι εγώ να δοκιμάσω την τύχη μου, γιατί σε διαφορετική περίπτωση δεν αξίζει πιστεύω να πάρει κανείς τέτοιο εργαλείο με αυτό το πρόβλημα, κι ας είναι σχετικά φτηνό.

  9. #579
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.524
    το lidl με την αποδειξη σου επιστρεφει αμεσα τα χρηματα ακομα κι αν το εχεις ανοιξει και χρησιμοποιησει
    πρακτικα δε ρωτανε καν γιατι το επιστρεφεις
    νομιζω εχεις χρονικο περιθωριο 1 μηνα
    αυτο μαζι με την τριετη εγγυηση ειναι μεγαλο συν

  10. #580
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2017
    Μηνύματα
    1.947
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lazarefa Προβολή μηνύματος
    Πήγε εχθές γνωστός μου (με αρκετές γνώσεις εργαλείων και με πολλά στη συλλογή του) και βρήκε σε Lidl το κρουστικό δραπανοκατσάβιδο 20V (αυτό που είχε βγάλει στις 26/3 στα 60 ευρώ, το αγόρασε και ο Fasarias πιο πάνω και ενδιαφέρει κι εμένα) και το αγόρασε. Μόλις πήγε σπίτι και το άνοιξε να το δοκιμάσει διαπίστωσε ότι είχε αισθητό τζόγο στο τσοκ. Τους το πήγε πίσω αναφέροντας το πρόβλημα και του επέστρεψαν τα χρήματα. Το ερώτημά μου είναι αφενός αν έχουν παρατηρήσει κι άλλοι φίλοι ανάλογο πρόβλημα με τζόγους στο τσοκ σε δραπανοκατσάβιδα του Lidl, ειδικά βέβαια στο εν λόγω (fasarias διαβάζει κι αφετέρου αν είναι τακτική της επιχείρησης όταν ο πελάτης έχει κάποιο θέμα με την ποιότητα του εργαλείου να το επιστρέφει με αποσφραγισμένη συσκευασία και να του επιστρέφουν τα χρήματα χωρίς πολλά πολλά. Αν ισχύει το τελευταίο, μάλλον θα το πάρω κι εγώ να δοκιμάσω την τύχη μου, γιατί σε διαφορετική περίπτωση δεν αξίζει πιστεύω να πάρει κανείς τέτοιο εργαλείο με αυτό το πρόβλημα, κι ας είναι σχετικά φτηνό.
    3,6V/12V/18V: δεν είχαν ούτε παρουσίασαν αργότερα κάποιο μηχανικό η άλλο πρόβλημα. Παρτο, δοκίμασε το κιαν δεν σου κάνει, άμεση επιστροφή με την ανοιγμένη συσκευασία και την απόδειξη.

  11. #581
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    630
    Έχεις δίκιο. Ίσως το ψειρίζω παραπάνω. Απλά μου έκανε εντύπωση το θέμα με το τσοκ γιατί πέραν του φίλου μου που το αντιμετώπισε, το διάβασα και από κάποιον που το έγραψε σε άλλο φόρουμ. Ο fasarias που αγόρασε το ίδιο, να υποθέσω ότι το βρήκε οκ;

  12. #582
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2017
    Μηνύματα
    1.947
    Θα μας πει, αλλά πιστεύω θα τοχε δει.
    Η μπαταρία του φάνηκε μικρή, έχω όμως την εντύπωση ότι εχει άλλη εξτρα στα 5Αh.

  13. #583
    Καραμελωμένο Μέλος Το avatar του/της Translatoras
    Εγγραφή
    02/12/2006
    Μηνύματα
    149
    Τώρα πια μπορείς να το επιστρέψεις μέσα σε τρεις (3) μήνες αρκεί να έχεις απόδειξη και τη συσκευασία σε αποδεκτή κατάσταση.

    Μεγάλο Πλεονέκτημα.
    Μαζί και η τριετής εγγύηση (έχω κάνει χρήση της 2 φορές
    και επειδή δεν άξιζε η επισκευή, ούτε υπήρχε αντίστοιχο εργαλείο διαθέσιμο πήρα το αντίτιμο πίσω).
    -Εφημερίδεεεες, μεγάλη απάτη 39 θύματααααα! -Δώσε μια εφημερίδα πιτσιρίκο.-Ορίστε κύριε. -Εφημερίδεεεες, μεγάλη απάτη 40 θύματααααα!

  14. #584
    Καραμελωμένο Μέλος Το avatar του/της Translatoras
    Εγγραφή
    02/12/2006
    Μηνύματα
    149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fasarias Προβολή μηνύματος
    Τελευταια προσθηκη απο τα επαναφορτιζομενα μπαταριας parkside.
    Κρουστικο δραπανοκατσαβιδο, που το περιμενα πολυ καιρο το συγκεκριμενο.
    Εκ πρωτης φαινεται αρκετα καλο για τα λεφτα του και απο το λιγο που εχω προλαβει να το δουλεψω.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	28nroUll.jpg 
Προβολές:	290 
Μέγεθος:	50,9 KB 
ID:	417449

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	PX1gXw2l.jpg 
Προβολές:	283 
Μέγεθος:	38,5 KB 
ID:	417450

    Το πήρα, το άνοιξα, είδα ότι δεν μου χρειάζεται (δεν το δοκίμασα καν) και θα το επιστρέψω μετά το Πάσχα.

    Αν κάποιος (εντός Αθηνών) το ήθελε και δεν το βρήκε ας μου στείλει μήνυμα.

    Καλή Ανάσταση.
    -Εφημερίδεεεες, μεγάλη απάτη 39 θύματααααα! -Δώσε μια εφημερίδα πιτσιρίκο.-Ορίστε κύριε. -Εφημερίδεεεες, μεγάλη απάτη 40 θύματααααα!

  15. #585
    Καραμελωμένο Μέλος Το avatar του/της Translatoras
    Εγγραφή
    02/12/2006
    Μηνύματα
    149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JNP Προβολή μηνύματος
    Θα μας πει, αλλά πιστεύω θα τοχε δει.
    Η μπαταρία του φάνηκε μικρή, έχω όμως την εντύπωση ότι εχει άλλη εξτρα στα 5Αh.
    Πουλάει εξτρά μπαταρίες 4Αh. με 3 χρόνια εγγύηση και η μπαταρία

    ΠΡΟΣΟΧΗ: έχει την ίδια με δύο διαφορετικές τιμές (24,99 και 29,99)
    Φυσικά θα ψάξετε για την φτηνότερη
    -Εφημερίδεεεες, μεγάλη απάτη 39 θύματααααα! -Δώσε μια εφημερίδα πιτσιρίκο.-Ορίστε κύριε. -Εφημερίδεεεες, μεγάλη απάτη 40 θύματααααα!

Παρόμοια θέματα

  1. Φέρτε τη στην Ελλάδα και θα εξαφανιστούν τα παπιά & τα 250αρια από την Αθήνα.
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2023, 03:49
  2. Transalp: Μια απ'τα ίδια για το 2006 ?
    από micmic στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 15:16
  3. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2005, 22:49
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2004, 11:30
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF