Σελίδα 60 από 85 ΠρώτοΠρώτο ... 1050555657585960616263646570 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 886 έως 900 από 1261

Θέμα: Parkside και εργαλεία απ' τα Lidl

  1. #886
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα σταθώ στην τελευταία παράγραφο.
    Κι εγώ αλλά και όλοι, φαντάζομαι αν είχαμε τέτοιες απαιτήσεις θα ψωνίζαμε από το πάνω ράφι, σωστά;
    Έλα όμως που οι περισσότεροι από μας (εγώ κυρίως) τα θέλουμε για μια στο όποτε... Τώρα, π.χ. θέλω ένα τροχό 115 απλά για να υπάρχει ΑΝ παραστεί κάποια ανάγκη. Στα 5 χρόνια που μένω εδώ που μένω, ΜΙΑ μόνο φορά χρειάστηκα τροχό για ΕΝΑ μόνο κόψιμο σωλήνα καλοριφέρ.... Υπάρχει κάποιος λόγος να ψωνίσω από το πάνω ράφι; Αυτό λέμε....
    Τώρα, ΑΝ προκύψει κανένα καλό (καλό όμως...) Μεροκάματο-εργολαβία, βεβαίως και αλλάζει το πράγμα.
    Το ιδιο εκανα εγω με τροχο 115.

    Ναι υπάρχει, γιατι θα εχεις ενα εργαλειο με υποστήριξη και ανταλλακτικα οσα χρονια και αν περάσουν.
    Με το φτηνό κατα πασα πιθανότητα αν χρειαστεί καρβουνακια για καποιο λογο, υπαρχουν πολλες πιθανότητες να σου πουν οτι το μοντέλο ειναι obsolete απο το 2018, δε μπορουμε να σας βοηθήσουμε..

  2. #887
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Μια και μιλάμε για lidl, χτες πήρα την κουκούλα που για 14 ευρώ δείχνει πολύ ποιοτική.

    Καλύπτει ικανοποιητικά το "μπαμπάτσικο" 1150 GS (χωρίς τη βαλίτσα) και μάλιστα έχει και ιμάντα με κούμπωμα που περνάει κάτω από τη μοτό για να μένει στην θέση της.

  3. #888
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Μιας και μιλάμε για μοτο εξοπλισμό,όποιος νιώθει ότι κρυώνει το χειμώνα με τη μηχανή ας αφήσει στην άκρη 'ισοθερμικά' και διάφορα άλλα και ας πάει σε ένα μαγαζί με εσώρουχα/πυτζάμες να πάρει φανέλλα μάλλινη μακρυμάνικη.Αυτή τη σωβρακοφανέλλα αλά παλαιά και μάλιστα αν είναι μαλλί merino ακόμα καλύτερα.Θα καταλάβει τι σημαίνει ζεσταίνομαι!
    Στα πόδια όχι και τόσο αλλά για τον κορμό που την ακούει περισσότερο είναι απαραίτητη.

    Επίσης οι μπαλακλάβες του Λιντλ είναι αξιοπρεπείς και vfm,δεν έχουν ογκώδεις ραφές για να σε πιέζουν στο κεφάλι και έχουν μεγάλη αντοχή.Αν τύχει και χαλαρώσουν με την πολλή χρήση με ένα πλύσιμο ξανασφίγγουν.Έχω πάντοτε και μια δεύτερη που τη χρησιμοποιώ το χειμώνα στη χιονοδρομία.

    Τα κράνη είναι απαράδεκτα.Μιλάω για το full face γιατί το ανοικτό απλά δεν είναι κράνος.

  4. #889
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    268
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Μιας και μιλάμε για μοτο εξοπλισμό,όποιος νιώθει ότι κρυώνει το χειμώνα με τη μηχανή ας αφήσει στην άκρη 'ισοθερμικά' και διάφορα άλλα και ας πάει σε ένα μαγαζί με εσώρουχα/πυτζάμες να πάρει φανέλλα μάλλινη μακρυμάνικη.Αυτή τη σωβρακοφανέλλα αλά παλαιά και μάλιστα αν είναι μαλλί merino ακόμα καλύτερα.Θα καταλάβει τι σημαίνει ζεσταίνομαι!
    Δεν κάνουν τα μάλλινα εσώρουχα για όλους. Σε μερικούς δημιουργούν φαγούρα.

  5. #890
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    604
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα σταθώ στην τελευταία παράγραφο.
    Κι εγώ αλλά και όλοι, φαντάζομαι αν είχαμε τέτοιες απαιτήσεις θα ψωνίζαμε από το πάνω ράφι, σωστά;
    Έλα όμως που οι περισσότεροι από μας (εγώ κυρίως) τα θέλουμε για μια στο όποτε... Τώρα, π.χ. θέλω ένα τροχό 115 απλά για να υπάρχει ΑΝ παραστεί κάποια ανάγκη. Στα 5 χρόνια που μένω εδώ που μένω, ΜΙΑ μόνο φορά χρειάστηκα τροχό για ΕΝΑ μόνο κόψιμο σωλήνα καλοριφέρ.... Υπάρχει κάποιος λόγος να ψωνίσω από το πάνω ράφι; Αυτό λέμε....
    Τώρα, ΑΝ προκύψει κανένα καλό (καλό όμως...) Μεροκάματο-εργολαβία, βεβαίως και αλλάζει το πράγμα.
    Περσι τετοια εποχη εντυσα με γυψοσανιδα το κατω μερος του παταριου στο μαγαζι, περιπου 8,5 τμ. Με τον φιλο που θα το καναμε ειπαμε να φερω το δικο μου budget bas 1805 ( το εχω διπλα μου, σιγα μην θυμομουν μοντελο ) αγορασμενο απο το Practiker πριν 20 χρονια, για back up και θα καναμε την δουλεια με ενα Bosch δικο του. Την ημερα της δουλειας μου ειπε οτι το ειχε ξεχασει στο εξοχικο και λογω καραντινας δεν μπορουσε να παει να το παρει.

    Ελεγα οτι θα μας βγαλει την ψυχη το δικο μου αλλα παροτι βιδωνε σε στραντζα απευθειας, την δουλεια την εβγαλε παλικαρι. Απλα καθε 40 λεπτα σταματαγαμε για περιπου 30 να φορτισει η μπαταρια, το οποιο θα το καναμε ετσι κι αλλιως γιατι 2 ατομα να σηκωνουν και να βιδωνουν γυψοσανιδα 120χ250 ηταν σκοτωμα για 2 χομπιστες μεσηλικες. ( μετα μου ειπε οτι κανονικα θελει 3 ατομα, δυο κρατανε, στηριζουν κι ενας βιδωνει )

    Κι εγω θα ηθελα να παρω αλλο τοτε αλλα μετα απο 5,5 μηνες κλειστος δεν υπηρχαν τα φραγκα, ασε που αν δεν περισσευουν και αν δεν εισαι της δουλειας δυσκολα τα δινεις αφου προηγουνται αλλα και εδω που τα λεμε ποσο καλο θα ειναι το μεροκαματο ωστε να δωσεις 250-300€ για καλο εργαλειο; Πιθανοτατα να κανεις την δουλεια με ο,τι εχεις κι ας αργησεις λιγο.

    Τωρα εχω βεβαια βαλει στο στοχαστρο αυτο το ΜΕΤΑΒΟ και θα το παρω, γιατι ετοιμαζομαι για κατι μαστορεματα στο σπιτι και γιατι το λιγουρευομαι

  6. #891
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    , π.χ. θέλω ένα τροχό 115 απλά για να υπάρχει ΑΝ παραστεί κάποια ανάγκη. Στα 5 χρόνια που μένω εδώ που μένω, ΜΙΑ μόνο φορά χρειάστηκα τροχό για ΕΝΑ μόνο κόψιμο σωλήνα καλοριφέρ.... Υπάρχει κάποιος λόγος να ψωνίσω από το πάνω ράφι; Αυτό λέμε....
    .
    Και για να απαντήσω σε αυτό που λες...

    Ναι υπάρχει. Αλλά πρέπει να πάρεις το σωστό εργαλείο. Και το σωστό εργαλείο γι αυτή τη χρήση που περιγράφεις είναι ένα πριόνι.

    Έτσι, όταν σου χρειαστεί τροχός θα έχεις πριόνι.
    Και όταν σου χρειαστεί πριόνι, παλι θα το εχεις.

    Win win..

  7. #892
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    724
    Λιμες έχω από το lidl σετ και έχω και μια Nicholson
    Και οι 2 την κάνουν την δουλειά τους αλλά η Nicholson σκοτώνει...

    Για σπάνια χρήση καλύτερα ποιοτικό χειροκίνητο συμφωνώ με daz

  8. #893
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Και για να απαντήσω σε αυτό που λες...

    Ναι υπάρχει. Αλλά πρέπει να πάρεις το σωστό εργαλείο. Και το σωστό εργαλείο γι αυτή τη χρήση που περιγράφεις είναι ένα πριόνι.

    Έτσι, όταν σου χρειαστεί τροχός θα έχεις πριόνι.
    Και όταν σου χρειαστεί πριόνι, παλι θα το εχεις.

    Win win..
    Δεν χωρούσε πριόνι (έχω και μικρό και μεγάλο )
    Επίσης καλλιτεχνικό κόψιμο και κυρίως χωρίς κόπο, μόνο τροχός....
    Σιγά μην κάτσω να κουράζομαι άνευ λόγου
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #894
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Επίσης καλλιτεχνικό κόψιμο και κυρίως χωρίς κόπο, μόνο τροχός....
    Αμα είναι καλλιτέχνης ο άνθρωπος!!!!

    Sent from me using a computer.

  10. #895
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Αμα είναι καλλιτέχνης ο άνθρωπος!!!!

    Δεν είμαι εγώ, απλώς η γυναίκα έχει ιπτάμενα τσόκαρα και άμα δει δουλειά ΜΗ καλλιτεχνική.....

    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #896
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    εγω θα αναφερω την εμπειρια μου σε σχεση με εξυπηρετηση-εγγυηση του lidl
    μιλαω για ηλεκτρικη συσκευη οχι εργαλειο αλλα ισχυουν τα ιδια
    μου χαλασε μια φριτεζα μετα απο 2 χρονια και 8 μηνες εντατικης χρησης
    μετα απο 2 τηλεφωνα και μεσα σε μια μερα ενημερωθηκα οτι θα παρω αλλη δωρεαν (παρολο που δεν εχω διαθεσιμη την αποδειξη αγορας)
    μεσα σε 3 εργασιμες παρελαβα στην πορτα μου απο κουριερ ολοκαινουριο προιον κομπλε στο κουτι του
    η παλια δεν μου ζητηθηκε οποτε θα επισκευαστει απο εμενα ο διακοπτης που ελιωσε (3 ευρω) και θα συνεχισει να υπηρετει
    αμεσα ανεξοδα χωρις να βγω απ το σπιτι
    να προσθεσω οτι το προιον οταν αγοραστηκε ειχε τιμη το 40% αντιστοιχων επωνυμων

  12. #897
    Μέλος Το avatar του/της silkman
    Εγγραφή
    08/02/2021
    Μηνύματα
    419
    Παντως αν πάρω μάστορα για δουλειά και μου ζητήσει πχ 1500 και μου σκάσει μύτη με εργαλεία Parkside του λέω μόνο και μόνο λόγω εργαλείων έφαγες ψαλίδι 10%.

  13. #898
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Περιεργες δουλειες κανεις με τους μαστορες..
    (1500€..!!!)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  14. #899
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    268
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από silkman Προβολή μηνύματος
    Παντως αν πάρω μάστορα για δουλειά και μου ζητήσει πχ 1500 και μου σκάσει μύτη με εργαλεία Parkside του λέω μόνο και μόνο λόγω εργαλείων έφαγες ψαλίδι 10%.
    Άμα ερχόταν με Makita θα σου είχε ζητήσει 1800 ευρώ.
    Και άμα είχε και εργαλεία hazet θα σου είχε ζητήσει 2000 ευρώ.
    Τελευταία τροποποίηση από GEORGIOS; 13/04/2022 στις 19:01.

  15. #900
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Πολλοί πάντως,αυτό με τα lidl το κάνουν και εκ συστήματος,και επωφελούνται.greco mascara.

Παρόμοια θέματα

  1. Φέρτε τη στην Ελλάδα και θα εξαφανιστούν τα παπιά & τα 250αρια από την Αθήνα.
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2023, 04:49
  2. Transalp: Μια απ'τα ίδια για το 2006 ?
    από micmic στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 16:16
  3. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2005, 23:49
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2004, 12:30
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 16:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF