Σελίδα 61 από 86 ΠρώτοΠρώτο ... 1151565758596061626364656671 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 901 έως 915 από 1283

Θέμα: Parkside και εργαλεία απ' τα Lidl

  1. #901
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    εγω ζητησα τον διακοπτη ως ανταλλακτικο να τον αγορασω και να τον αλλαξω
    μου ειπαν οτι δεν διατιθεται και θα μου στειλουν ολοκληρη συσκευη
    προφανως καλυπτουν ετσι τις εγγυησης με τα επιστρεφομενα κομματια
    μαλιστα μου ειπαν μην πεταξεις την παλια γιατι απο την καινουρια μπορει να λειπει κατι οποτε θα κρατησεις το δικο σου
    δεν νιωθω ουτε οτι κοροιδεψα ουτε με κοροιδεψαν

  2. #902
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    εγω ζητησα τον διακοπτη ως ανταλλακτικο να τον αγορασω και να τον αλλαξω
    μου ειπαν οτι δεν διατιθεται και θα μου στειλουν ολοκληρη συσκευη
    προφανως καλυπτουν ετσι τις εγγυησης με τα επιστρεφομενα κομματια
    μαλιστα μου ειπαν μην πεταξεις την παλια γιατι απο την καινουρια μπορει να λειπει κατι οποτε θα κρατησεις το δικο σου
    δεν νιωθω ουτε οτι κοροιδεψα ουτε με κοροιδεψαν
    Δεν το είπα για σένα, απλώς έχω φίλους,που τα επιστρέφουν μέσα στον μήνα εκ συστήματος αφού κάνουν την δουλειά τους για αυτό που τα πήραν.

  3. #903
    Με μια γρήγορη σκέψη, 2 τινά πρέπει να συμβαίνουν με την πολιτική επιστροφών του lidl: ή είναι πολύ μικρή η αξία τους και ασύμφορη η επισκευή, ή χαλάνε/επιστρέφονται παρά πολύ λίγα και δεν θέλουν να χαλάσουν το όνομά τους.

  4. #904
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Σιγουρα μεσα δεν μπαινουν παντως
    Λογικα ως εισαγωγεις-πωλητες προτιμουν να αλλαζουν ολοκληρες συσκευές (ειδικα στα χαμηλα κοστη) παρα να οργανωσουν σερβις και αποθηκες ανταλλακτικων
    Ουσιαστικα αυτο υποστηριζεται απο τις επιστροφές που δεν μπορουν να ξαναμπουν σε ραφι

  5. #905
    Νέο μέλος Το avatar του/της metalworking
    Εγγραφή
    24/03/2022
    Μηνύματα
    10
    Τι παραπάνω έχει το Lidl στο θέμα της εγγύησης, από τις μεγάλες εταιρείες π.χ Bosch, Makita, Dewalt κτλπ ;
    Δοκίμασε κανείς να πάει ηλεκτρικό στην Bosch και δεν του το άλλαξε, ή δεν έγινε σωστή εξυπηρέτηση; Δεν νομίζω.
    Απλά αυτό που κάνει το Lidl, να στο φέρνει στην πόρτα σου, είναι ένα είδους άλλοθι στο να αγοράζεις από εκεί. Δεν μπορεί να συγκριθεί ηλεκτρικό του Lidl με αντίστοιχο επώνυμης εταιρείας κολοσσού.

  6. #906
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    269
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Μια και μιλάμε για lidl, χτες πήρα την κουκούλα που για 14 ευρώ δείχνει πολύ ποιοτική.

    Καλύπτει ικανοποιητικά το "μπαμπάτσικο" 1150 GS (χωρίς τη βαλίτσα) και μάλιστα έχει και ιμάντα με κούμπωμα που περνάει κάτω από τη μοτό για να μένει στην θέση της.
    Την πήρα και εγώ. Φαίνεται πολύ καλή, αλλά το μαύρο χρώμα είναι για βόρεια Ευρώπη.
    Εδώ το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ο ήλιος και η κουκούλα πρέπει να έχει αντανακλαστική επικάλυψη αλουμινίου.

  7. #907
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    767
    Εδώ στο καταυλισμό περιμένουμε πότε θα φέρει το πλάσμα με τον ενσωματωμένο συμπιεστή.
    Πολύ βολικό θα είναι,που να κουβαλάς μες τη νύχτα οξυγόνα,λοστούς,κλπ.,

  8. #908
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    269
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Εδώ στο καταυλισμό περιμένουμε πότε θα φέρει το πλάσμα με τον ενσωματωμένο συμπιεστή.
    Πολύ βολικό θα είναι,που να κουβαλάς μες τη νύχτα οξυγόνα,λοστούς,κλπ.,
    Και που θα βρείς πρίζα για το πλάσμα. Τα οξυγόνα είναι καλύτερα για αυτές τις δουλειές.

  9. #909
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    Με μια γρήγορη σκέψη, 2 τινά πρέπει να συμβαίνουν με την πολιτική επιστροφών του lidl: ή είναι πολύ μικρή η αξία τους και ασύμφορη η επισκευή, ή χαλάνε/επιστρέφονται παρά πολύ λίγα και δεν θέλουν να χαλάσουν το όνομά τους.
    Τα εργαλεία του lidl είναι ασφαλισμένα σε εταιρία. Το lidl δεν ασχολείται με την εγγύηση των εργαλείων του. Η εταιρία έχει πληρωθεί για την πολιτική που εφαρμόζεται. Πολλά που δίνονται εντός και εκτός εγγύησης είναι κάποια που έχουν επιστραφεί. Άλλα με πρόβλημα και άλλα χωρίς.
    Sent from me using a computer.

  10. #910
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    στην κοντυνοτερη κολωνα...........

  11. #911
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από metalworking Προβολή μηνύματος
    Τι παραπάνω έχει το Lidl στο θέμα της εγγύησης, από τις μεγάλες εταιρείες π.χ Bosch, Makita, Dewalt κτλπ ;
    Στο Lidl δε χρειάζεται ούτε να σηκωθείς από τον καναπέ. Παίρνεις τηλέφωνο, δίνεις τα στοιχεία σου* και σου έρχεται καινούργια συσκευή στο σπίτι χωρίς καν να χρειαστεί να επιστρέψεις την παλιά. Όλα αυτά εντός τριετίας. Αμφιβάλλω ότι υπάρχει κατασκευαστής που να προσφέρει την ίδια ευκολία για το ίδιο χρονικό διάστημα.



    *εμένα χωρίς απόδειξη δε με κάλυπταν, σε αντίθεση με τον toyar

  12. #912
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από metalworking Προβολή μηνύματος
    Τι παραπάνω έχει το Lidl στο θέμα της εγγύησης, από τις μεγάλες εταιρείες π.χ Bosch, Makita, Dewalt κτλπ ;
    Δοκίμασε κανείς να πάει ηλεκτρικό στην Bosch και δεν του το άλλαξε, ή δεν έγινε σωστή εξυπηρέτηση; Δεν νομίζω.
    Απλά αυτό που κάνει το Lidl, να στο φέρνει στην πόρτα σου, είναι ένα είδους άλλοθι στο να αγοράζεις από εκεί. Δεν μπορεί να συγκριθεί ηλεκτρικό του Lidl με αντίστοιχο επώνυμης εταιρείας κολοσσού.
    Αχ.. ας είχα ένα ευρώ για κάθε φορά που κάποιος υπεύθυνος μεγάλης εταιρείας (και δεν εννοώ μόνο εργαλεία) είπε "ρε φίλε, αυτά δε χαλάνε, δεν μπορεί, κάτι του έκανες" ή "δεν φέρνουμε ανταλλακτικά γι αυτό το μοντέλο" ή "καλώς, άσε το και θα παραγγείλουμε το ανταλλακτικό, αλλά θα κάνει κανέναν μήνα γιατί η αποθήκη δεν έχει στοκ"...
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  13. #913
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.153
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Αχ.. ας είχα ένα ευρώ για κάθε φορά που κάποιος υπεύθυνος μεγάλης εταιρείας (και δεν εννοώ μόνο εργαλεία) είπε "ρε φίλε, αυτά δε χαλάνε, δεν μπορεί, κάτι του έκανες" ή "δεν φέρνουμε ανταλλακτικά γι αυτό το μοντέλο" ή "καλώς, άσε το και θα παραγγείλουμε το ανταλλακτικό, αλλά θα κάνει κανέναν μήνα γιατί η αποθήκη δεν έχει στοκ"...
    Όντως μεγάλη αλήθεια, παθών πολλάκις κι εγώ και όχι μόνο στα εργαλεία....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  14. #914
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.748
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από metalworking Προβολή μηνύματος
    Τι παραπάνω έχει το Lidl
    Καταστήματα κοντά στον πελάτη.

    Θα πας στο ΟΙΚΕΙΟ ΣΟΥ κατάστημα, δεν θα σου πουν, τράβα στην αντιπροσωπεία, που είναι π.χ. κάπου στην βιομηχανική περιοχή Μαγούλας (=τρέχα γύρευε). Χαλάει, το πας στο ΟΙΚΕΙΟ ΣΟΥ κατάστημα, ένας υπάλληλος θα το πάρει πίσω τυπικά ευγενικά, θα αλλαχθεί-πιστωθεί και θα έχει γίνει η δουλειά σου, όσο μια επίσκεψη να αγοράσεις μακαρόνια.

    Για τον χομπίστα, αυτό είναι μεγάλη υπόθεση.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  15. #915
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    συνεχιζοντας θα αναφερω το εξης........
    αγορασα μιξερ χειρος επωνυμο απο μεγαλη ελληνικη εισαγωγικη εταιρεια
    η τιμη ηταν χαμηλη αντιστοιχη της ποιοτητας μια και δεν υπηρχε επιλογη για κατι καλυτερο
    μετα τα δυο χρονια χωρις μεγαλη χρηση μασησε τα -πλαστικα- γραναζια του και αναζητησα ανταλλακτικο
    η απαντηση του εισαγωγεα ηταν δεν υπαρχουν....πετα το
    δυστυχως η αγορα εχει παει χρονια τωρα προς την κατευθυνση του φθηνου και αναλωσιμου
    τα προιοντα του lidl αξιζουν οσο κοστιζουν και τα λεφτα τους τα δουλευουν
    μιλαω παντα για ερασιτεχνικη χρηση

Παρόμοια θέματα

  1. Φέρτε τη στην Ελλάδα και θα εξαφανιστούν τα παπιά & τα 250αρια από την Αθήνα.
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2023, 03:49
  2. Transalp: Μια απ'τα ίδια για το 2006 ?
    από micmic στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 15:16
  3. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2005, 22:49
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2004, 11:30
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF