Σελίδα 63 από 86 ΠρώτοΠρώτο ... 1353585960616263646566676873 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 931 έως 945 από 1283

Θέμα: Parkside και εργαλεία απ' τα Lidl

  1. #931
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.757
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος

    @ Μελανοφορος: Κάπως σαν κωλοχανειο δεν το'χουμε κανει το μαγαζι..??
    Θα το περιποιηθώ όταν βρω υπολογιστή.
    Sent from me using a computer.

  2. #932
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.969
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Μονο γι' αυτους που δεν κοστολογουν τις εργατωρες τους και ασχολουνται με DIY μαλακιες αντι να πινουν ρακες και τσιπουρα..

    @ Μελανοφορος: Κάπως σαν κωλοχανειο δεν το'χουμε κανει το μαγαζι..??
    Αποφάσισε ρε, να κόψω το πιοτί ή να πίνω ρακές και τσίπουρα;


  3. #933
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος

    @ Μελανοφορος: Κάπως σαν κωλοχανειο δεν το'χουμε κανει το μαγαζι..??
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Θα το περιποιηθώ όταν βρω υπολογιστή.
    Να αφήσετε ήσυχο το μαγαζί, 'ντάξ';
    Τα κωλοχανεία είναι που σερβίρουν τους καλύτερους μεζέδες, διαπιστωμένα.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #934
    Μέλος Το avatar του/της silkman
    Εγγραφή
    08/02/2021
    Μηνύματα
    424
    Με 60ε εγώ θα το έπαιρνα...

    SDS, εξτρα τσοκ και εχει και ταχυτητες απο ότι φαίνεται

    https://www.lidl-hellas.gr/p/ergalia...kalemi/p150026

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	384512_3.jpg 
Προβολές:	262 
Μέγεθος:	23,3 KB 
ID:	436531

  5. #935
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Εγω ψαχνω την σκουπα που εχει για τα χαλιά. Αν παρει γραμμη κανεις θα εκτιμουσα πολυ αν με ειδοποιουσε!

  6. #936
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Και εγω καποιο inverter απο 12v σε 220-230v
    καθε μερα ...νεα μερα.

  7. #937
    Καραμελωμένο Μέλος Το avatar του/της Translatoras
    Εγγραφή
    02/12/2006
    Μηνύματα
    149
    Καλημέρες.
    Μήπως ψάχνει κανένας το Αλυσοπρίονο Μπαταρίας που είχε βγάλει πριν 1 μήνα;;;

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	51wTQsYDA0L._AC_SL1000_.jpg 
Προβολές:	229 
Μέγεθος:	28,6 KB 
ID:	436532
    Τελευταία τροποποίηση από Translatoras; 22/06/2022 στις 13:44.
    -Εφημερίδεεεες, μεγάλη απάτη 39 θύματααααα! -Δώσε μια εφημερίδα πιτσιρίκο.-Ορίστε κύριε. -Εφημερίδεεεες, μεγάλη απάτη 40 θύματααααα!

  8. #938
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    630
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από silkman Προβολή μηνύματος
    Με 60ε εγώ θα το έπαιρνα...

    SDS, εξτρα τσοκ και εχει και ταχυτητες απο ότι φαίνεται

    https://www.lidl-hellas.gr/p/ergalia...kalemi/p150026

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	384512_3.jpg 
Προβολές:	262 
Μέγεθος:	23,3 KB 
ID:	436531
    Αν το έπαιρνες στα 60 ευρώ που το φέρνει αύριο, τι να πεις για τα 50 ευρώ που το έφερνε μέχρι πριν 1-2 χρόνια...
    Πέρα από αυτό το γεγονός, για μια στο τόσο (όπως συμβαίνει με αρκετούς ερασιτέχνες) δεν είναι κακό ούτε στα 60 ευρώ (συν τα 3 έτη εγγύηση), εφόσον αγοραστεί ενσυνείδητα από κάποιον ερασιτέχνη, καθώς τα πιο "σοβαρά" πιστολέτα ξεκινούν κάπου στα 120-130 ευρώ, δηλαδή υπερδιπλάσια χρήματα.

  9. #939
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.840
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lazarefa Προβολή μηνύματος
    Αν το έπαιρνες στα 60 ευρώ που το φέρνει αύριο, τι να πεις για τα 50 ευρώ που το έφερνε μέχρι πριν 1-2 χρόνια...
    Πέρα από αυτό το γεγονός, για μια στο τόσο (όπως συμβαίνει με αρκετούς ερασιτέχνες) δεν είναι κακό ούτε στα 60 ευρώ (συν τα 3 έτη εγγύηση), εφόσον αγοραστεί ενσυνείδητα από κάποιον ερασιτέχνη, καθώς τα πιο "σοβαρά" πιστολέτα ξεκινούν κάπου στα 120-130 ευρώ, δηλαδή υπερδιπλάσια χρήματα.
    Χωρίς να θέλω να διαφωνήσω ,είναι κάποια εργαλεία που δεν χρειάζονται στον ερασιτέχνη όπως το παραπάνω.
    Ο ερασιτέχνης θα χρειαστεί ένα τέτοιο εργαλείο στην περίπτωση που δεν τον καλύπτει το κρουστικό δράπανό του, που στις περισσότερες περιπτώσεις έχει 13άρι τσόκ και είναι και κρουστικό.
    Αν πρόκειται για μερικές τρύπες, ακόμα και σε μπετό, με υπομονή και δράπανο γίνεται η δουλειά μας.
    Για την περίπτωση που θα χρειαστεί ένα σκάψιμο σε τοίχο ή δάπεδο, καλέμι ματρακάς και γίνεται η δουλειά μας τσάμπα (μην ξεχνάμε ότι πριν μερικές δεκαετίες ηλεκτρικά υδραυλικά περνάγανε με αυτά τα μέσα).
    Σε δουλειές πέρα από τα παραπάνω σε καλύπτει ένα εργαλείο των 60, 80, 120 ευρώ ,λαμβάνοντας υπ όψη και τη φύση της εργασίας σκόνες χώματα κλπ?

  10. #940
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    269
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από silkman Προβολή μηνύματος
    Με 60ε εγώ θα το έπαιρνα...

    SDS, εξτρα τσοκ και εχει και ταχυτητες απο ότι φαίνεται

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	384512_3.jpg 
Προβολές:	262 
Μέγεθος:	23,3 KB 
ID:	436531
    Το είχε πάρει ένας υδραυλικός που γνωρίζω και το δούλευε επαγγελματικά. Άντεξε 5 μήνες.
    Χωρίς να πει ότι το δούλευε επαγγελματικά, πήγε με την εγγύηση και του έδωσαν ένα καινούργιο πλήρες σετ, χωρίς να του ζητήσουν πίσω το χαλασμένο.
    Όταν το ξαναχάλασε δεν πήγε να ζητήσει τρίτο, για να δούμε τι θα γινόταν.

  11. #941
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    Επαγγελματίας κι'εγω, θερμοϋδραυλικός πιο συγκεκριμένα.
    Μέχρι στιγμής έχω κάψει ήδη 2 τέτοια στην προηγούμενη εταιρεία που ήμουν.
    Τώρα έχω αλλάξει εταιρεία και υπάρχει πάλι ένα τέτοιο μέσα στα διάφορα που διαθέτουν.
    Οκ θα δούμε πόσο θα αντέξει.
    Γενικά είναι value for money το εργαλείο, δεν μπορείς να ζητάς τρελές απαιτήσεις από ένα δράπανο του 50αρικου μην τρελαθούμε κιόλας.
    Σαφώς καλύτερη τιμή από κάτι άλλες ακριβότερες κινέζικες μπουρούχες που κυκλοφορούν στην αγορά.
    Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής μου έχει δείξει ότι το συγκεκριμένο είναι καλό μέχρι να ζοριστεί.
    Μόλις ζοριστεί κατά πολύ μεγάλο ποσοστό μάλλον θα το κλάψεις, άρα μιλάμε σαφέστατα για αμιγώς ερασιτεχνική χρήση.
    Σε αυτή την τιμή και με την αποδεδειγμένα πραγματική εγγύηση του lidl εγώ την θεωρώ καλή και στοχευμένη αγορά για κάποιον που δεν έχει καθόλου τέτοιο εργαλείο και ψάχνεται να αγοράσει ένα οικονομικό για να υπάρχει όταν χρειαστεί.

  12. #942
    Μέλος Το avatar του/της silkman
    Εγγραφή
    08/02/2021
    Μηνύματα
    424
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Χωρίς να θέλω να διαφωνήσω ,είναι κάποια εργαλεία που δεν χρειάζονται στον ερασιτέχνη όπως το παραπάνω.
    Ο ερασιτέχνης θα χρειαστεί ένα τέτοιο εργαλείο στην περίπτωση που δεν τον καλύπτει το κρουστικό δράπανό του, που στις περισσότερες περιπτώσεις έχει 13άρι τσόκ και είναι και κρουστικό.
    Αν πρόκειται για μερικές τρύπες, ακόμα και σε μπετό, με υπομονή και δράπανο γίνεται η δουλειά μας.
    Για την περίπτωση που θα χρειαστεί ένα σκάψιμο σε τοίχο ή δάπεδο, καλέμι ματρακάς και γίνεται η δουλειά μας τσάμπα (μην ξεχνάμε ότι πριν μερικές δεκαετίες ηλεκτρικά υδραυλικά περνάγανε με αυτά τα μέσα).
    Σε δουλειές πέρα από τα παραπάνω σε καλύπτει ένα εργαλείο των 60, 80, 120 ευρώ ,λαμβάνοντας υπ όψη και τη φύση της εργασίας σκόνες χώματα κλπ?
    Και όμως αν με ρωτησει κάποιος θέλω να πάρω ένα τρυπάνι θα του πω πάρε ένα sds χωρις δευτερη κουβέντα. Ειδικα αυτό του λιντλ σ αυτα τα λεφτά.

    Τρυπα σε μπετό δεν κάνεις με απλό κρουστικό, απλά θα σπάσεις τα νευρα σου. Αλλά ούτε σε γρανιτοπλακάκι κάνεις για να βάλεις έναν γάτζο ή θήκη για κωλόχαρτο ας πούμε, όχι γιατι τα κρουστικά δεν έχουν δύναμη αλλά δεν υπάρχει τρυπάνι αντίστοιχο όπως τα τρίκοπα τετράκοπα που ειναι μόνο sds.

    Παιρνεις απ την αρχη sds και κάνεις δουλειά, και όχι απαραίτητα για να γκρεμίζεις τοίχους...

  13. #943
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    630
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Χωρίς να θέλω να διαφωνήσω ,είναι κάποια εργαλεία που δεν χρειάζονται στον ερασιτέχνη όπως το παραπάνω.
    Ο ερασιτέχνης θα χρειαστεί ένα τέτοιο εργαλείο στην περίπτωση που δεν τον καλύπτει το κρουστικό δράπανό του, που στις περισσότερες περιπτώσεις έχει 13άρι τσόκ και είναι και κρουστικό.
    Αν πρόκειται για μερικές τρύπες, ακόμα και σε μπετό, με υπομονή και δράπανο γίνεται η δουλειά μας.
    Για την περίπτωση που θα χρειαστεί ένα σκάψιμο σε τοίχο ή δάπεδο, καλέμι ματρακάς και γίνεται η δουλειά μας τσάμπα (μην ξεχνάμε ότι πριν μερικές δεκαετίες ηλεκτρικά υδραυλικά περνάγανε με αυτά τα μέσα).
    Σε δουλειές πέρα από τα παραπάνω σε καλύπτει ένα εργαλείο των 60, 80, 120 ευρώ ,λαμβάνοντας υπ όψη και τη φύση της εργασίας σκόνες χώματα κλπ?
    Έτσι νόμιζα κι εγώ, μέχρι που το μακρινό 2014 επιχείρησα να ανοίξω 2 τρύπες σε μπετό ταβανιού για να περάσω 8άρια ούπατ για 2 ανεμιστήρες οροφής. Είχα βλέπεις ένα πολύ καλό κρουστικό Metabo 2 μηχανικών ταχυτήτων με 13 τσοκ και πίστευα ότι δεν θα ζοριζόμουν ιδιαίτερα.
    Αμ δε... Βλασφήμησα για να ανοίξω τις τρύπες εκείνες. Τόσο πολύ που λίγο μετά πούλησα το Metabo (είχα άλλο δράπανο για τρύπες σε μέταλλα) κι αγόρασα ένα πιστολέτο Makita και είδα το φως μου. Τόσο απλά.
    Καλά τα δράπανα με μηχανική κρούση, αλλά για τούβλο. Μόλις πας να τρυπήσεις μπετό με αυτά, καταλαβαίνεις γιατί βγήκαν τα πνευματικά.

  14. #944
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.757
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lazarefa Προβολή μηνύματος
    Έτσι νόμιζα κι εγώ, μέχρι που το μακρινό 2014 επιχείρησα να ανοίξω 2 τρύπες σε μπετό ταβανιού για να περάσω 8άρια ούπατ για 2 ανεμιστήρες οροφής. Είχα βλέπεις ένα πολύ καλό κρουστικό Metabo 2 μηχανικών ταχυτήτων με 13 τσοκ και πίστευα ότι δεν θα ζοριζόμουν ιδιαίτερα.
    Αμ δε... Βλασφήμησα για να ανοίξω τις τρύπες εκείνες. Τόσο πολύ που λίγο μετά πούλησα το Metabo (είχα άλλο δράπανο για τρύπες σε μέταλλα) κι αγόρασα ένα πιστολέτο Makita και είδα το φως μου. Τόσο απλά.
    Καλά τα δράπανα με μηχανική κρούση, αλλά για τούβλο. Μόλις πας να τρυπήσεις μπετό με αυτά, καταλαβαίνεις γιατί βγήκαν τα πνευματικά.
    Από τότε πόσες φορές χρειάστηκε να ξανατρυπήσεις μπετό? Αυτό λέει ο στέφανος.

    Τις τρύπες τις άνοιξες έστω και με δυσκολία, με αυτό που είχες. (που αν δεν ήταν πάνω απ' το κεφάλι σου, θα τις άνοιγες πολύ πιο εύκολα)

    Παράλληλα, με αυτό που είχες, μπορούσες να τρυπάς και μέταλλο χωρίς να έχεις την ανάγκη δεύτερου (που κάποιοι δεν έχουν).
    Sent from me using a computer.

  15. #945
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Δεν ξέρω τι λέτε εκεί αλλά εγώ που έχω βάλει 4 ανεμιστήρες οροφής (2 δικούς μου και 2 σε φίλη) με ένα απλό Bosch κρουστικό του 50αρικου δεν συνάντησα ιδιαίτερη δυσκολία... Μήπως απλά τα τρυπάνια ήταν ακατάλληλα η φαγωμένα; Λέω εγώ τώρα...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Παρόμοια θέματα

  1. Φέρτε τη στην Ελλάδα και θα εξαφανιστούν τα παπιά & τα 250αρια από την Αθήνα.
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2023, 03:49
  2. Transalp: Μια απ'τα ίδια για το 2006 ?
    από micmic στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 15:16
  3. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2005, 22:49
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2004, 11:30
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF