Σελίδα 78 από 85 ΠρώτοΠρώτο ... 28687374757677787980818283 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.156 έως 1.170 από 1261

Θέμα: Parkside και εργαλεία απ' τα Lidl

  1. #1156
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/02/2023
    Μηνύματα
    11
    Μη νομιζεις οτι το λειζερ κανει και πολλα, εκτος και αν το εχεις δουλεψει πολυ σε αλλα εργαλεια και οντως εσενα σου κανει διαφορα.
    Προτιμησε σταθεροτητα, αν εχεις ορεξη να ψαχτεις παντως μπορεις να βρεις και σωστα φαλτσοπριονα μεταχειρισμενα.
    Μην βιαστεις να παρεις κατι πολυ φθηνο παντως, εγω εχω ταλαιπωρηθει πολυ με λαθος εργαλεια.

  2. #1157
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    604
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bilias78 Προβολή μηνύματος
    Μη νομιζεις οτι το λειζερ κανει και πολλα, εκτος και αν το εχεις δουλεψει πολυ σε αλλα εργαλεια και οντως εσενα σου κανει διαφορα.
    Προτιμησε σταθεροτητα, αν εχεις ορεξη να ψαχτεις παντως μπορεις να βρεις και σωστα φαλτσοπριονα μεταχειρισμενα.
    Μην βιαστεις να παρεις κατι πολυ φθηνο παντως, εγω εχω ταλαιπωρηθει πολυ με λαθος εργαλεια.
    Να πω την αληθεια δεν τρελαινομαι πια να το αγορασω. Ειδα ενα βιντεακι και μοαιζουν ψευτικα οι διακοπτες και οι σφιγκτηρες του. Αλλα στα λεφτα του δεν υπαρχει κατι αλλο. Αν ειναι να βγει χειροτερο απο ενα OMGA 50κατι ετων που εχω και κανω δουλεια, να μου λειπει.

    Σε ευχαριστω.

  3. #1158
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/02/2023
    Μηνύματα
    11
    μεινε σε αυτο, καντου ενα καλο σερβις και φτιαξε οδηγους απο ξυλο να κοβουν σωστα σε μοιρες και ακονισε τον δισκο και θα με θυμηθεις.

  4. #1159
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    744
    Παίξαμε και χάσαμε.
    Πήγα να επιστρέψω ένα ελαττωματικό εργαλείο, με απόδειξη αγοράς στο Λιτλ ,έφαγα πόρτα, πρέπει να έχετε και τη πιστωτική κάρτα μαζί(το χε αγοράσει φίλος για μένα).
    Πρακτική διδαχή Λιτλ στυλ:Άμα πάει κάποιος γνωστός σας να σας εξυπηρετήσει,χανταρετέ του τα λεφτά γιατί αν το προϊόν είναι για τα μπάζα(που θα είναι)θα σας μείνει ενθύμιο.

  5. #1160
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    630
    Κάτι παρόμοιο είχαν επιχειρήσει προ 2ετίας να κάνουν και σε μένα. Τους "στόλισα" στο κατάστημα, και τελικά μου επέστρεψαν τα λεφτά σε μετρητά. Ίσως βέβαια να βοήθησε και το γεγονός ότι επρόκειτο για μικρής αξίας ποσό (κάτω των 10 ευρώ).
    Νομίζω πως πρόκειται για παράλογη και καταχρηστική απαίτηση, που δεν "κουμπώνει" σε κάποια λογική (νομικά έστω). Για παράδειγμα, αν εγώ αγόρασα κάτι με κάρτα πριν 2 μήνες (δεδομένου ότι στα Λιντλ σου επιτρέπουν να επιστρέψεις εργαλεία μέσα στο 3μηνο από την αγορά, ακόμα κι αν δεν είναι ελαττωματικά, απλά γιατί το μετάνιωσες), και θέλω να το επιστρέψω, αλλά στο μεσοδιάστημα, κατήργησα πχ τη συγκεκριμένη κάρτα (ή ακόμα και την έχασα), δε μπορώ να το επιστρέψω; Από που κι ως που;

  6. #1161
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    Την πρακτική του να αγοράζεις με κάρτα και να σου επιστρέφουν τα χρήματα στην ίδια κάρτα το κάνουν χρόνια, πολλά καταστήματα.
    Πάρτε κάτι απο τον Καυκά και γυρίστε το .... αν το αγοράσετε με κάρτα στα επιστρέφουν στην κάρτα, αν το αγοράσετε με μετρητά στο γυρίζουν σε μετρητά, το ίδιο και στο Κωτσόβολο, το λέω γιατί μου έχει τύχει.
    Δεν είναι πρακτική ΜΟΝΟ του lidl.
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  7. #1162
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2023
    Μηνύματα
    54
    εγω ΠΑΝΤΑ οταν παιρνω εργαλεία απο lidl δινω μονο μετρητά ,
    αν το επιστρέψω το παίρνω το χρήμα αμέσως στο χέρι ,αν πληρώσω με κάρτα μπαίνουν αλλά μετά απο 3-4 ημέρες ...προσωπικά για μένα ειναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ κατάστημα στην ελλάδα σε θέμα επιστροφών

  8. #1163
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Την προμήθεια της κάρτας ποιός θα την πληρώσει?

    Επίσης στο κοντινό μου κατάστημα αυτό ξεκίνησε με τα capital controls.
    Είχε τύχει να πληρώσω με κάρτα και να τα πάρω πίσω με μετρητά και μου έκανε εντύπωση.

    Εάν θέλετε τέτοιες ευελιξίες θα τις βρείτε συνήθως στο μαγαζάκι της γειτονιάς.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  9. #1164
    Μέλος Το avatar του/της silkman
    Εγγραφή
    08/02/2021
    Μηνύματα
    419
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος

    Εάν θέλετε τέτοιες ευελιξίες θα τις βρείτε συνήθως στο μαγαζάκι της γειτονιάς.
    Στο μαγαζακι της γειτονιας η εγγύηση συνήθως λήγει με την αναχώρηση σου απο το καταστημα.

  10. #1165
    Προφανώς είναι ανάλογα και το αντικείμενο. Εγώ είχα πάρει αυτό, https://www.youtube.com/watch?v=uHzjwQjzuxA . Χάλασε, πήρα τηλ στα LIDL, μου έδωσαν το e-mail του service (μάλλον γερμανία), έστειλα e-mail και μου έβαλαν τα χρήματα στο IBAN χωρίς να στείλω τίποτα πίσω.
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity...

  11. #1166
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Για όσους ενδιαφέρονται μιας κι εγώ ήδη ψώνισα, το Μ. Σαββατο βγάζουν γωνιακό τροχό (ρεύματος) 125 1200W με ρυθμιζόμενες στροφές στα 30 ευρώ.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #1167
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Την ηλεκτροσυγκόλληση flux core mig (PIFDS 120 A1) την πήρε κανείς να μας πει εντυπώσεις; Δε θυμάμαι/βρήκα να έχει συζητηθεί στο παρελθόν και αίνεται να μπορεί να κάνει δουλειά ακόμα και σε σχετικά λεπτές λαμαρίνες.

  13. #1168
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    787
    Καλά τώρα πως στο θέμα με τα εργαλεία του Lidl φτάσαμε να μιλάμε για τα λεφτά της μονόπολης, τα κωλόχαρτα και τα κλεφτονομίσματα, τα χάρτινα ή τα ψηφιακά μασούρια...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Την ηλεκτροσυγκόλληση flux core mig (PIFDS 120 A1) την πήρε κανείς να μας πει εντυπώσεις; Δε θυμάμαι/βρήκα να έχει συζητηθεί στο παρελθόν και αίνεται να μπορεί να κάνει δουλειά ακόμα και σε σχετικά λεπτές λαμαρίνες.
    Δεν το έχω, αν και σκέφτηκα να το πάρω, μου φάνηκε ακριβό για αυτό που είναι.
    Είναι μόνο για flux σύρμα, όχι αέριο, 25-120 A και μέγιστο πάχος ελάσματος 3mm.

    Κάτω από 60€ βρήκα προχθές την Helix Mini.
    Oldfarts never die

  14. #1169
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    744
    Και ο πλακέ φακός του Λιτλ που είχα μείνει καταευχαριστημενος, άρχισε να κάνει τα δικά του,κουβά κι αυτός.

  15. #1170
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    676
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Και ο πλακέ φακός του Λιτλ που είχα μείνει καταευχαριστημενος, άρχισε να κάνει τα δικά του,κουβά κι αυτός.
    Γιατί δεν κρατάς τις αποδείξεις για να τα αλλάζεις ή να παίρνεις πίσω τα λεφτά σου;
    Imagine life without motorcycling
    now slap yourself and never do it again

Παρόμοια θέματα

  1. Φέρτε τη στην Ελλάδα και θα εξαφανιστούν τα παπιά & τα 250αρια από την Αθήνα.
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2023, 04:49
  2. Transalp: Μια απ'τα ίδια για το 2006 ?
    από micmic στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 16:16
  3. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2005, 23:49
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2004, 12:30
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 16:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF