Σελίδα 23 από 86 ΠρώτοΠρώτο ... 1318192021222324252627283373 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 331 έως 345 από 1283

Θέμα: Parkside και εργαλεία απ' τα Lidl

  1. #331
    Πριν 1 χρόνο είχα αγοράσει το πιστόλι θερμού αέρα Parkside από τα Lidl. Παρεμπιπτόντως πάντα κρατάω αποδείξεις εγγυήσεων σκαναρισμένες μαζί με το pdf manual του προϊόντος. Το πιστόλι το είχα χρησιμοποιήσει 3-4 φορές, το πολύ για 10 λεπτά. Μια φορά για ένα θερμοσυστελλόμενο, άλλη μια φορά για να ξεκολλήσω ένα σηματάκι από ένα αυτοκίνητο και μια 3η για να δοκιμάσω αν ισχύει αυτό που δείχνουν στο internet για την αναζωογόνηση των μαύρων πλαστικών. Προχθές έρχεται ο πατέρας μου και μου το ζητά γιατί είχε κάνει μια λακκούβα στον προφυλακτήρα του και ήθελε να ζεστάνει το σημείο. Το βάζει σε λειτουργία και μετά από 2-3 λεπτά κάνει μπαφ και πέφτει η ασφάλεια του πίνακα. Για να μην τα πολυλογώ μάλλον ο διακόπτης του εργαλείου βραχυκύκλωσε γιατί τώρα δουλεύει συνέχεια με το που μπει στην πρίζα, ο διακόπτης δεν κάνει τίποτα. No problem λέω, εγγύηση 3 χρόνια έχει, απόδειξη έχω όλα οκ. Παίρνω τηλ εχθές στην εξυπηρέτηση πελατών του Lidl - 800 111 3333

    - καλημέρα, αγόρασα πριν ένα χρόνο το ταδε εργαλείο κτλ κτλ
    - καλημέρα σας, έχετε την απόδειξη;
    - Μαλιστα
    - Μπορείτε να μου πείτε κωδικό προϊόντος, τιμή, αρ. απόδειξης; (και κάτι άλλα ψιλά)
    - (του τα λέω)
    - Πολύ ωραία, όνομα, τηλ, διεύθυνση παρακαλώ
    - (του τα λέω)
    - Σας περνάω στο service, αν μιλάει θα σας καλέσουν εντός της ημέρας αυτοί

    Ντριν.ντριν

    - Παρακαλώ;
    - ναι για σας, για ένα εργαλείο σε εγγύηση, έδωσα τα στοιχεία πριν στον συνάδελφο σας
    - Είσαστε ο κ. χχχ;
    - Μάλιστα
    - Κ. χχχ, το εργαλείο βρίσκεται σε 3ετή εγγύηση και θα καλυφθεί. Θα επικοινωνήσουμε με το εργοστάσιο στην Γερμανία να μας στείλει άλλο και θα σας το στείλουμε με κούριερ.
    - Μια χαρά. Να υποθέσει θα πάρει 2-3 μήνες, σωστά; (δε με ενδιέφερε, δεν το καιγόμουν)
    - Θέλει τουλάχιστον ένα μήνα.
    - Το παλιό το δίνω στο κούριερ;
    - Όχι, αν θέλετε το πάτε στην ανακύκλωση.
    - Ευχαριστώ πολύ, για σας!

    Σήμερα (μια μέρα μετά το τηλεφώνημα) χτύπησε το κουδούνι acs και μου παρέδωσε ένα καινούργιο! Μπορεί σαν εργαλείο να βγήκε μάπα, αλλά τέτοιο service support πραγματικά δεν έχω ξαναδεί, έπαθα πλάκα.
    Πείτε μου τώρα μαγαζί με εργαλεία που θα μου έστελνε καινούργιο χωρίς καν να το δει το service, με δικά τους έξοδα την επόμενη μέρα.

    Το service των parkside το έχει μια εταιρία με την επωνυμία (Houston service)
    https://www.xo.gr/profile/profile-911238134/en/
    Σε αυτούς σε περνάει το τηλ. κέντρο του lidl
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity...

  2. #332
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από infidel Προβολή μηνύματος
    ......
    Εντυπωσιακό!

  3. #333
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    το ιδιο κι απο μενα για ξυριστικη μηχανη και πλυστικο μηχανημα
    επισης εχω χρησιμοποιησει την επιστροφη προιοντος με επιστροφη χρηματων

  4. #334
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    682
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από infidel Προβολή μηνύματος
    Πριν 1 χρόνο είχα αγοράσει το πιστόλι θερμού αέρα Parkside από τα Lidl. Παρεμπιπτόντως πάντα κρατάω αποδείξεις εγγυήσεων σκαναρισμένες μαζί με το pdf manual του προϊόντος. Το πιστόλι το είχα χρησιμοποιήσει 3-4 φορές, το πολύ για 10 λεπτά. Μια φορά για ένα θερμοσυστελλόμενο, άλλη μια φορά για να ξεκολλήσω ένα σηματάκι από ένα αυτοκίνητο και μια 3η για να δοκιμάσω αν ισχύει αυτό που δείχνουν στο internet για την αναζωογόνηση των μαύρων πλαστικών. Προχθές έρχεται ο πατέρας μου και μου το ζητά γιατί είχε κάνει μια λακκούβα στον προφυλακτήρα του και ήθελε να ζεστάνει το σημείο. Το βάζει σε λειτουργία και μετά από 2-3 λεπτά κάνει μπαφ και πέφτει η ασφάλεια του πίνακα. Για να μην τα πολυλογώ μάλλον ο διακόπτης του εργαλείου βραχυκύκλωσε γιατί τώρα δουλεύει συνέχεια με το που μπει στην πρίζα, ο διακόπτης δεν κάνει τίποτα. No problem λέω, εγγύηση 3 χρόνια έχει, απόδειξη έχω όλα οκ. Παίρνω τηλ εχθές στην εξυπηρέτηση πελατών του Lidl - 800 111 3333

    - καλημέρα, αγόρασα πριν ένα χρόνο το ταδε εργαλείο κτλ κτλ
    - καλημέρα σας, έχετε την απόδειξη;
    - Μαλιστα
    - Μπορείτε να μου πείτε κωδικό προϊόντος, τιμή, αρ. απόδειξης; (και κάτι άλλα ψιλά)
    - (του τα λέω)
    - Πολύ ωραία, όνομα, τηλ, διεύθυνση παρακαλώ
    - (του τα λέω)
    - Σας περνάω στο service, αν μιλάει θα σας καλέσουν εντός της ημέρας αυτοί

    Ντριν.ντριν

    - Παρακαλώ;
    - ναι για σας, για ένα εργαλείο σε εγγύηση, έδωσα τα στοιχεία πριν στον συνάδελφο σας
    - Είσαστε ο κ. χχχ;
    - Μάλιστα
    - Κ. χχχ, το εργαλείο βρίσκεται σε 3ετή εγγύηση και θα καλυφθεί. Θα επικοινωνήσουμε με το εργοστάσιο στην Γερμανία να μας στείλει άλλο και θα σας το στείλουμε με κούριερ.
    - Μια χαρά. Να υποθέσει θα πάρει 2-3 μήνες, σωστά; (δε με ενδιέφερε, δεν το καιγόμουν)
    - Θέλει τουλάχιστον ένα μήνα.
    - Το παλιό το δίνω στο κούριερ;
    - Όχι, αν θέλετε το πάτε στην ανακύκλωση.
    - Ευχαριστώ πολύ, για σας!

    Σήμερα (μια μέρα μετά το τηλεφώνημα) χτύπησε το κουδούνι acs και μου παρέδωσε ένα καινούργιο! Μπορεί σαν εργαλείο να βγήκε μάπα, αλλά τέτοιο service support πραγματικά δεν έχω ξαναδεί, έπαθα πλάκα.
    Πείτε μου τώρα μαγαζί με εργαλεία που θα μου έστελνε καινούργιο χωρίς καν να το δει το service, με δικά τους έξοδα την επόμενη μέρα.

    Το service των parkside το έχει μια εταιρία με την επωνυμία (Houston service)
    https://www.xo.gr/profile/profile-911238134/en/
    Σε αυτούς σε περνάει το τηλ. κέντρο του lidl
    Τώρα ας μου πει ένας οτι έγινε το ίδιο με εργαλείο (ή γενικά κάποιο αντικείμενο) που πήρε απο το skroutz ή απο το ebay ή απο το alibaba ξέρω γω

  5. #335
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Τώρα ας μου πει ένας οτι έγινε το ίδιο με εργαλείο (ή γενικά κάποιο αντικείμενο) που πήρε απο το skroutz ή απο το ebay ή απο το alibaba ξέρω γω
    Όλα αυτά που έγραψες δεν είναι επί της ουσίας καταστήματα, ιδιαίτερα το skroutz, το οποίο είναι απλά μηχανή αναζήτησης. Τα άλλα 2 είναι πλατφόρμες πώλησης αγαθών από πωλητές. Δε πουλάει ο ebay ή o alibaba.

  6. #336
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Όντως ή πολιτική επιστροφών του lidl είναι αλλού, γνωρίζοντας το γεγονός πως,αγοράζεις κάτι και δεν σου κάνει,το γυρνάς και παίρνεις τα χρήματα πίσω.
    Αλλά και σε πρόβλημα,όπως παραπάνω,και μάλιστα χωρίς ψάξιμο και να ρίχνουν το φταίξιμο στην χρήση κλπ,δεν το έχω ξαναδεί.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  7. #337
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Τώρα ας μου πει ένας οτι έγινε το ίδιο με εργαλείο (ή γενικά κάποιο αντικείμενο) που πήρε απο το skroutz ή απο το ebay ή απο το alibaba ξέρω γω
    Το σκρουτζ είναι μαγαζί? To alibaba, μπαίνει μπροστά στις επιστροφές και στις εγγυήσεις όπως το άμαζον?

    Πρόσφατα σε παραγγελία που έγινε από pbswiss τα εργαλεία κάπου έμπλεξαν και δεν έχουν έρθει ακόμα. Ακολούθησε δεύτερο ίδιο σετ με την οδηγία αν παραλάβουμε ποτέ το πρώτο να το στείλουμε πίσω με τα μτφ στον παραλήπτη!
    Έχω σπάσει εργαλείο και μου έστειλαν καινούριο πριν τους στείλω το σπασμένο επειδή το βιαζόμουν. (από Ελληνικό μαγαζί)
    Έχω πάει πίσω καρυδάκι γιατί ξέφτισε το χρώμιο πολύ. (απόλυτα λειτουργικό)
    Έχω επιστρέψει πένσα γιατί με την χρήση δεν έστρωσε και στο άνοιγμα κόλαγε λίγο (απόλυτα λειτουργική αλλά λιγο σπαστική)
    Έχω επιστρέψει σπασμένους εξωλκείς και μου έδωσαν καινούριους χωρίς δευτερη σκέψη.
    Έχω επιστρέψει γερμανοπωλύγωνο καστάνιας στο οποιο έσπασα δυο δόντια αλλά εξακολουθούσε να λειτουργεί. Μου έδωσαν καινούριο και μου είπαν να κρατήσω και το παλιό (που μονο παλιό δεν ήταν) γιατί δεν τους τα ζητάει πίσω ο κατασκευαστής!
    Έχω επιστρέψει πολυεργαλείο στο amazon επειδή είχε κατασκευαστικό λάθος (έλειπε ένα εργαλείο), αφού έχω παραλάβει το καινούριο. Εξοδα αποστολής στο αμαζον. (Αν δεν το έστελνα φυσικα θα με χρέωναν).

    Απ' την άλλη πάλι έχω ακούσει και 1002 δικαιολογίες του κώλου.
    Έπρεπε να το έχετε πάρει από εμάς (που δεν ισχύει)
    Θα πρέπει να το στείλω γερμανία να το επιθεωρήσουν και να μας στείλουν το πόρισμα για την αλλαγή.
    κ.α.

    Αυτός που πήρε κάτι από κίνα σκέφτηκε ποτέ να κάνει χρήση εγγύησης? Τα έξοδα αποστολής συνήθως επιβαρύνουν τον αποστολέα, πλην μερικών περιπτώσεων που μπορεί να σου επιστραφεί το ποσό.
    Το ebay φυσικά και έχει πολύ καλή εγγύηση και πολιτική επιστροφών. Μπορείς να παραγγείλεις 10 παπούτσια και να επιστρέψεις τα 9 επειδή δε σου αρέσουν απλά.

    Τι ακριβώς συζητάμε τώρα? Ο άνθρωπος έμεινε με την δουλειά στη μέση?
    Το λιντλ είναι γερμανικό μαγαζί και δεν κάνει μαλακίες. Δίνει εγγύηση και σε φθηνά εργαλεία αφού έχει πληρώσει ασφαλιστική εταιρία απ' τα έσοδα των εργαλείων. Η ασφαλιστική τι να το κάνει το σπασμένο? Αν το λιντλ της είχε πει να μαζεύει τα σπασμένα και να τα επιστρέφει θα το έκανε. Αυτό όμως το κάνουν μόνο οι σοβαροί κατασκευαστές με ακριβά εργαλεία, για να εξετάζουν πιο πολύ αν υπήρχε σφάλμα στην παραγωγή (γιατί δεν θέλουν τέτοια σφάλματα), στον ποιοτικό έλεγχο ή στον σχεδιασμό ώστε να το βελτιώσουν. Το λιντλ τι να το κανει το καμένο δράπανο? Να βελτιώσει την κατασκευή?
    Τώρα θα μου πεις πως ξέρουν ότι είναι καμένο και δεν τους είπες ψέματα. Εύκολο! Επάνω γράφει parkside!
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 23/08/2017 στις 21:18.
    Sent from me using a computer.

  8. #338
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Έχει πάρει κανείς απ' το λιντλ καστάνια και ο πωλητής να του κάνει δώρο καρυδάκια?

    Έχει πάρει κανείς απ' το λιντλ εργαλειοθήκη και ο πωλητής να του την στείλει γεμάτη με ακριβά μεταχειρισμένα και καινούρια εργαλεία?

    Σου έκανε έκπτωση την επόμενη φορά που πήγες στο μαγαζί?

    Να τα λέμε και αυτά!
    Sent from me using a computer.

  9. #339
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Αν από εργαλείο έχεις κέρδη 1200 % δεν σε ενδιαφέρει να δώσεις καινούργιο σε αντικατάσταση του παλιού

  10. #340
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    η ποιοτητα στα lidl ειναι γνωστη και συμβαδιζει με τα λεφτα που πληρωνεις
    επιστροφη χρηματων σε ανοιγμενο προιον δεν παιζει στην αγορα γενικα
    ουτε 3ετης εγγυηση

  11. #341
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Φαντάσου να μην είχαν την εγγύηση με τόσα που καίγονται καθημερινά! Η εγγύηση είναι εκεί για να βοηθήσει τις πωλήσεις σε ένα προϊόν που δεν είναι αξιόπιστο και τα λεφτά της τα βγάζει με το παραπάνω.

    Επιστροφές μια χαρά παίζουν. Πάρε παπούτσια απ το eBay και επέστρεψε τα αν δε σου κάνουν. Πάρε 10 σέλες για το ποδήλατο σου και επέστρεψε τις 9.

  12. #342
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    η ποιοτητα στα lidl ειναι γνωστη και συμβαδιζει με τα λεφτα που πληρωνεις
    επιστροφη χρηματων σε ανοιγμενο προιον δεν παιζει στην αγορα γενικα
    ουτε 3ετης εγγυηση

    Η εγγύηση έχει όρους κι ένας από αυτούς είναι ο πωλητής - προμηθευτής να σου αντικαταστήσει το χαλασμένο προϊόν με καινούριο αντίστοιχης ή μεγαλύτερης αξίας. Μια χαρά παίζει επιστροφή χρημάτων αρκεί να ξέρεις να την διεκδικήσεις. Αν πχ δεν μπορεί να σου δώσει ίδιο ή ανώτερο προϊόν, ή δεν μπορείτε να βρείτε κάποιο που να σε ικανοποιεί, υποχρεούται να σε αποζημιώσει σε χρήμα. Αυτό που κάνουν οι μεγάλες αλυσίδες που ντε και καλά σου δίνουν πιστωτικό για να ψωνίσεις ότι άλλο θες εντός καταστήματος, αν δεν το δεχτείς είναι παράνομο να σε πιέζουν και να ισχυρίζονται ότι δεν έχουν άλλη λύση.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  13. #343
    Τελικά είχε κολλήσει ο διακόπτης και ξεκόλλησε με λίγη χρήση. Θα αντικατασταθεί με έναν ποιο ποιοτικό και θα δοθεί στον φαδερ.
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity...

  14. #344
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Έχει πάρει κανείς απ' το λιντλ καστάνια και ο πωλητής να του κάνει δώρο καρυδάκια?

    Έχει πάρει κανείς απ' το λιντλ εργαλειοθήκη και ο πωλητής να του την στείλει γεμάτη με ακριβά μεταχειρισμένα και καινούρια εργαλεία?

    Σου έκανε έκπτωση την επόμενη φορά που πήγες στο μαγαζί?

    Να τα λέμε και αυτά!
    νε αλλά για τις αποδείξεις που δεν κόβουνε πολλοί δεν λέτε τίποτα

  15. #345
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Αν από εργαλείο έχεις κέρδη 1200 % δεν σε ενδιαφέρει να δώσεις καινούργιο σε αντικατάσταση του παλιού

Παρόμοια θέματα

  1. Φέρτε τη στην Ελλάδα και θα εξαφανιστούν τα παπιά & τα 250αρια από την Αθήνα.
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2023, 03:49
  2. Transalp: Μια απ'τα ίδια για το 2006 ?
    από micmic στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 15:16
  3. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2005, 22:49
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2004, 11:30
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF