Σελίδα 1 από 85 1234561151 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 1261

Θέμα: Parkside και εργαλεία απ' τα Lidl

  1. #1

    Question Parkside και εργαλεία απ' τα Lidl

    Τη Δευτέρα θα έχει το Lidl to δραπανοκατσάβιδο που έλεγα. Στην ουσία 18V είναι, μη ψαρώνετε με το 20V.
    http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-pros...mas.htm?id=974
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  2. #2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Τη Δευτέρα θα έχει το Lidl to δραπανοκατσάβιδο που έλεγα. Στην ουσία 18V είναι, μη ψαρώνετε με το 20V.
    http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-pros...mas.htm?id=974
    κάτι μου λέει ότι δεν έχει κρούση?

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    κάτι μου λέει ότι δεν έχει κρούση?
    Όχι δεν έχει κρούση και έχει μια μπαταρία. Επίσης δεν αναφέρεται πουθενά η ροπή του. Παρόλα αυτά αξίζει και αν δεν σου κάθεται καλά, το πας πίσω και παίρνεις τα λεφτά σου. Αν δεν είχα τα Boschακια θα το δοκίμαζα.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Όχι δεν έχει κρούση και έχει μια μπαταρία. Επίσης δεν αναφέρεται πουθενά η ροπή του. Παρόλα αυτά αξίζει και αν δεν σου κάθεται καλά, το πας πίσω και παίρνεις τα λεφτά σου. Αν δεν είχα τα Boschακια θα το δοκίμαζα.
    Oταν εψαχνα ποιο απο ολα να παρω τα parkside ειχα φτιάξει αυτο το excel και το μοντελο που θελει να παρει ο φιλος τοτε εβγαινε μονο με Ni-Cd μπαταρια.Ειναι το κατω αριστερα στον πινακα και θα δεις οτι ειχε 20nm ροπη αρα αν ειναι ιδιο σαν μοτερ κλπ η ροπη θαναι απο κει και πανω...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Fullscreen capture 1152015 12719 PM.bmp.jpg 
Προβολές:	2472 
Μέγεθος:	50,7 KB 
ID:	344315
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    τα εγαλεια του lidl δεν ειναι σπουδαιας ποιοτητας αλλα ειναι συνηθως επαρκη για τον ερασιτεχνη
    επισης ειναι value for money
    το βασικο τους πλεονεκτημα ομως ειναι η τριετης εγγυηση και η δυνατοτητα επιστροφης

  6. #6
    Aποψη μου ειναι οτι τα parkside ειναι πολυ καλα για ερασιτεχνικη χρηση, το μειονεκτημα τους ειναι οτι δεν βγαινουν ποτε με δυο μπαταριες, και αν δε κανω λαθος καθε φορα που βγαινει ενα καινουριο πχ 18V, δεν ταιριαζει η μπαταρια απο αντιστοιχο παλιοτερο. Εχω παραδειγμα απο επαγγελματικο χωρο επισκευης πλυστικων μηχανηματων που χρησιμοποιει 18v δραπανοκατσαβιδο και του χει πιει το αιμα εδω και καποια χρονια και δεν καταλαβαινει τιποτα... Βεβαια αλλο να πραγμα να τρυπας και να βιδωνεις σε ξυλο και αλλο να λυνεις και να δενεις βιδες πανω σε μηχανημα, μεγαλυτερες απαιτησεις εχει το ξυλο.
    Εχω ενα δραπανοκατσαβιδο parkside 10.8V και τo σετ makita 10.8v, καποια στιγμη θα τους κανω ενα τεστ parkside vs makita και θα σας πω αποτελεσματα..

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kosni Προβολή μηνύματος
    Aποψη μου ειναι οτι τα parkside ειναι πολυ καλα για ερασιτεχνικη χρηση, το μειονεκτημα τους ειναι οτι δεν βγαινουν ποτε με δυο μπαταριες, και αν δε κανω λαθος καθε φορα που βγαινει ενα καινουριο πχ 18V, δεν ταιριαζει η μπαταρια απο αντιστοιχο παλιοτερο. Εχω παραδειγμα απο επαγγελματικο χωρο επισκευης πλυστικων μηχανηματων που χρησιμοποιει 18v δραπανοκατσαβιδο και του χει πιει το αιμα εδω και καποια χρονια και δεν καταλαβαινει τιποτα... Βεβαια αλλο να πραγμα να τρυπας και να βιδωνεις σε ξυλο και αλλο να λυνεις και να δενεις βιδες πανω σε μηχανημα, μεγαλυτερες απαιτησεις εχει το ξυλο.
    Εχω ενα δραπανοκατσαβιδο parkside 10.8V και τo σετ makita 10.8v, καποια στιγμη θα τους κανω ενα τεστ parkside vs makita και θα σας πω αποτελεσματα..
    Δεν βγαινεουν ποτε με 2 μπατταριες για να εχουν ελκυστικη τιμη αλλα και γιατι δεν τις χρειαζονται οι ερασιτεχνες.Ομως αν θελει καποιος εξτρα εχει παμφθηνες με παραγγελια απο την εδω τεχνικη υποστηριξη...
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

  8. #8
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Είναι πιο ακριβό το parkside από ένα ίδιο bosch πράσινο ή maktec πχ?

    Ίδια βατ ίδιες μπαταρίες κτλ. Και αν ναι πόσο? Αξιζει η διαφορά?
    Sent from me using a computer.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    μη ρωτας......
    πηγαινε παρτο δοκιμασε το κι αν δεις οτι δεν αξιζει παρε τα λεφτα σου πισω

  10. #10
    Ειναι καλυτερο το πρασινο bosch απο το parkside αραγε?

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Ερώτηση: Αν χρειαστεί να σε καλύψει η εγγύηση για εργαλείο στο λιντ γινεται άμεσα η περιμένεις ποτε θα ξαναβγεί προς πώληση το εργαλείο? κρατάνε κάποιο στοκ για να καλύπτουν τις εγγυήσεις?
    Κ προφανώς πρεπει να προσκομίσεις κ την απόδειξη αγοράς ή τα αναγνωρίζουν ως δικά τους?
    Εγγύηση εχει κ η κασετίνα που θα βγάλει το Σάββατο ?

  12. #12
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kosni Προβολή μηνύματος
    Ειναι καλυτερο το πρασινο bosch απο το parkside αραγε?
    Ναι kosni είναι! Αλλά νομίζω ότι είναι και ακριβότερο! Δεν το έψαξα και πολύ αλλά υποθέτω ότι εσείς που ενδιαφέρεστε πρέπει να ξέρετε.
    Όταν πίσω από ένα εργαλείο κρύβεται μια εταιρία που πουλάει μόνο τέτοια πράγματα νομίζω πως είναι αρκετό για να μη το συζητήσουμε άλλο.
    Η Skill είναι της bosch. Γιατί νομίζεις ότι την λέει skill και όχι bosch κοκκινη ή bosch μπαρδαλή? Γιατί δεν θέλει να βάλει το όνομά της σε κάτι τέτοιο, έχει ένα ρεπιουτέισον να χάσει. Το skill στα 55 ευρώ με μια μπαταρία είναι ποιότητας lidl.
    Απ' την άλλη το λιντλ πουλάει σαλάμια.
    Και κανένα parkside που και που.

    Σε σχέση με αυτό?

    http://www.kappoutel.gr/product_info...ducts_id=16234


    Πόσο καλύτερο είναι το parkside?
    Είναι καλύτερο το parkside?


    Δεν είμαι αντίθετο με την αγορά ενός τέτοιου εργαλείου, εξ' άλλου, όσοι παρακολουθήσατε την συζήτηση, είδατε οτι το είπα και εγώ πως κάτι σε αυτή την τιμή αξίζει, υπό προϋποθέσεις

    Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί πρέπει να περιμένω τα λιντλ για να πάρω κάτι που σε ένα μαγαζί μπορώ να το βρω φθηνότερα. (ή στην ίδια τιμή)
    Sent from me using a computer.

  13. #13
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    μη ρωτας......
    πηγαινε παρτο δοκιμασε το κι αν δεις οτι δεν αξιζει παρε τα λεφτα σου πισω
    Τα έχω δοκιμάσει ρε 'συ. Με το μικρότερο που είχε βγάλει κάποια στιγμή έχω δουλέψει αρκετά και μάλιστα έχει βγάλει αρκετή δουλειά στα χέρια άλλου. (καλά μη φανταστείτε τίποτα τρομερό αλλά έχει δουλέψει)

    Αναλογικά με την τιμή του, παίρνεις αυτό που πληρώνεις. Διαφωνείς σε αυτό?
    Sent from me using a computer.

  14. #14
    Το bulle και καλυτερο να ειναι, που μαλλον ειναι, εχει μπαταρια nicd, δλδ τεχνολογια 20ετιας,
    αυτο το bosch που με ενα πολυ γρηγορο ψαξιμο ειναι το πιο φθηνο 18v λιθιου αξιζει τα 130 γιουρια παραπανω?
    http://www.mrtool.gr/catalog/product...0/category/152

  15. #15
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Αυτό που έβαλες εκτός του ότι το βρίσκεις άνετα, τουλάχιστον 10 ευρώ κάτω ρίχνει ξύλο σε πολλά της αγοράς.
    Το αν αξίζει τα 100 τόσα ευρώ παραπάνω άσε να το ξέρουν αυτοί που το πήραν.

    Είπα ότι τα μποσάκια ειναι ακριβότερα αλλά μη το παρακάνεις. Υπάρχουν πολλά που είναι φθηνότερα απ' αυτό που έβαλες.

    99 ευρώ και με βαλίτσα.

    http://toolshouse.gr/%CE%B5%CF%81%CE...0-603-955-300/


    Για την μπαταρία συμφωνώ, δεν το είχα δει. Καλύτερα να είναι λιθίου δε λέω αλλά απ' την άλλη πάλι σε ένα εργαλείο αυτής της τιμής δεν ξέρω αν θα με ενδιέφερε και πολύ (ειδικά αν σκεφτείς το φθηνότερο κόστος αντικατάστασης ή δευτερης μπαταρίας).
    Sent from me using a computer.

Σελίδα 1 από 85 1234561151 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φέρτε τη στην Ελλάδα και θα εξαφανιστούν τα παπιά & τα 250αρια από την Αθήνα.
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2023, 04:49
  2. Transalp: Μια απ'τα ίδια για το 2006 ?
    από micmic στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 16:16
  3. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2005, 23:49
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2004, 12:30
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 16:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF